Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mailing lista i upravljanje korisnicima

[es] :: PHP :: mailing lista i upravljanje korisnicima

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

asyk

Član broj: 46486
Poruke: 55
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon mailing lista i upravljanje korisnicima01.04.2005. u 09:45 - pre 232 meseci
Poštovanje, ljudi.

Dakle, naslijedio sam jedan projekt, te sam se sad našao u situaciji da moram napraviti slijedeće:
čovjek popuni obrazac za prijavu u sudjelovanju na konferenciji XY. Te prijave su razrađene, i one rade u potpunosti. Međutim, vlasnik weba sada želi da se na neki način može komunicirati s ljudima koji daju svoju e-mail adresu. Ja sam mu spomenuo mailing listu, jer on želi poslati jedan mail i da taj mail dobije određena grupa korisnika (radi se o sportskoj manifestaciji s raznim sportovima). E sad, ja sam pomislio na nekakvo rješenje čiji pseudo kod ide otprilike ovako:
1. čovjek popuni rezervaciju (i upiše svoj e-mail u sklopu nje)
2. rezervacija se zaprimi
3. napišem nekakvu skriptu koja uzima e-mail vrijednost iz prijave, te tu e-mail adresu dodaje automatski u dodatnu tablicu, say "maillist_pretplatnici".

.. i dovde mi se čini da nije problem to odraditi. Međutim, frka je u 4. koraku:

4. _automatska_ pretplata korisnika s tom-i-tom e-mail adresom na točno predefiniranu tu-i-tu mailing listu, ALI, bez obavezne konfirmacijske poruke sa e-maila samog korisnika (dakle, s korisničke strane), već da se ta e-mail adresa odmah zaista pretplati na mailing listu. Dakle, taj confirmation message reply me buni. Kako da to napravim, ako se uopće može, a mislim da bi se moralo moći...

Svaka pomoc bi mi dobro dosla....
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
195.252.64.*

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: mailing lista i upravljanje korisnicima01.04.2005. u 10:26 - pre 232 meseci
U kojem programsom jeziku? PHP, ASP, .NET, PERL? Ajde reci pa da prebacimo temu tamo gdje paše.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: mailing lista i upravljanje korisnicima01.04.2005. u 11:14 - pre 232 meseci
Citat:
asyk:
4. _automatska_ pretplata korisnika s tom-i-tom e-mail adresom na točno predefiniranu tu-i-tu mailing listu, ALI, bez obavezne konfirmacijske poruke sa e-maila samog korisnika (dakle, s korisničke strane), već da se ta e-mail adresa odmah zaista pretplati na mailing listu. Dakle, taj confirmation message reply me buni. Kako da to napravim, ako se uopće može, a mislim da bi se moralo moći...

Prvo - da li imas definisane grupe korisnika? Morao bi, jer ako ces imati vise mailing lista (za razne sportove, stagod...) onda prijava na konkretnu stavlja korisnika SAMO u jednu grupu. Naravno, moras to razraditi da svaki korisnik moze biti clan jedne i vise grupa. Trivijalno. Ukupno 2 tabele: tblKorisnici sa foreign key na ID grupe i tblGrupe sa nazivima, u relaciji many-to-many.

Drugo, osecam mali ambiguity u ovome sto pises. Prvo kazes "bez obavezne konfirmacijske poruke sa e-maila samog korisnika" a onda kazes "Dakle, taj confirmation message reply me buni. Kako da to napravim, ako se uopće može, a mislim da bi se moralo moći"...Ili sam od jutros mnogo glup, ili ovde nesto nije u redu :) Ajde samo preciziraj sta ti tacno treba: opt-in ili double opt-in. Posto ne kapiram sta konkretno onda mislis pod "confirmation message reply".

@dr ZiDoo: ma ne mora, mozemo cisto ovako (konceptualno) da filozofiramo u web aplikacijama :)


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

asyk

Član broj: 46486
Poruke: 55
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: mailing lista i upravljanje korisnicima01.04.2005. u 13:19 - pre 232 meseci
Pardon - mislio sam na rješenje u php/mysql kombinaciji.
 
Odgovor na temu

asyk

Član broj: 46486
Poruke: 55
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: mailing lista i upravljanje korisnicima01.04.2005. u 13:45 - pre 232 meseci
Citat:
Prvo - da li imas definisane grupe korisnika?


Iako nisam ja pisao bazu niti kod, postoje grupe korisnika i one su definirane na taj način da postoje tablice za:
1. sportove
2. predstavnike
3. trenere
4. suce
5. volontere

Svaka od tih tabela ima unutar sebe definirane fieldove s podacima o sportu i ostalom (e-mailu, npr.).

Citat:
Morao bi, jer ako ces imati vise mailing lista (za razne sportove, stagod...) onda prijava na konkretnu stavlja korisnika SAMO u jednu grupu.


Da, to znam.

Citat:
Naravno, moras to razraditi da svaki korisnik moze biti clan jedne i vise grupa. Trivijalno. Ukupno 2 tabele: tblKorisnici sa foreign key na ID grupe i tblGrupe sa nazivima, u relaciji many-to-many.

Drugo, osecam mali ambiguity u ovome sto pises.


Ma ne, znam točno što želim, samo imam problema pri rješavanju toga

Citat:
Prvo kazes "bez obavezne konfirmacijske poruke sa e-maila samog korisnika" a onda kazes "Dakle, taj confirmation message reply me buni. Kako da to napravim, ako se uopće može, a mislim da bi se moralo moći"...Ili sam od jutros mnogo glup, ili ovde nesto nije u redu Ajde samo preciziraj sta ti tacno treba: opt-in ili double opt-in. Posto ne kapiram sta konkretno onda mislis pod "confirmation message reply".


Ne znam što je double opt-in; valjda reverse od opt-in U principu, intencija tih mailing listi je ta da kada se određeni posjetioc prijavi za sport taj-i-taj, da ga sustav prilikom registracije automatski na osnovi njegovog odabranog sporta/funkcije i datog e-maila selektira putem skripte i pamti kao nekoga tko treba dobiti e-mail poslan s mailing liste namijenjen npr. isključivo košarci. Znači, nitko na tu mailing listu ne bi smjeo biti pretplaćen osim onih koji su u prijavi odabrali kao sport košarku. I tako za sve sportove koji su navedeni (oko 17ak njih), kao i po jedna globalna mailing lista za svaku od tablica koje sam gore naveo (dakle sportovi, predstavnici, treneri, suci, volonteri) i još jedna dodatna za ama baš sve koji su uopće prijavljeni, bez obzira na sport ili funkciju.
Što se tiče confirmation messagea, da skratim tu nedoumicu: jednostavno bih želio da nakon što se nekako obavi sva ta selekcija preko tablica i fieldova, da oni koji trebaju biti pretplaćeni na mailing listu to automatski i budu, a ne da im dolazi na njhovu privatnu email adresu "confirmation message" na koji oni moraju odgovoriti npr. slanjem praznog reply-a na taj email ili sličnog, kao što je slučaj recimo s majordomom i sličnima. Znači, da taj korak prijavljeni korisnici ne moraju uraditi, da ga preskočim, već da jedostavno počnu dobijati obavijesti kada one budu odaslane.


Citat:
@dr ZiDoo: ma ne mora, mozemo cisto ovako (konceptualno) da filozofiramo u web aplikacijama


Argh. Mislio sam se gdje da postavim temu, al eto, sad idemo valjda u php, shajaznam...

Tnx unaprijed...
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: mailing lista i upravljanje korisnicima01.04.2005. u 16:38 - pre 232 meseci
Ja ne vidim u cemu je problem :S

Imas bazu, imas njihov mail... Samo dodas mail u bazu i to je to. Eventualno napravis jos jedno polje u MySQL-u (mailing) i u nju stavljas, u zavisnosti za sta su se prijavili. Ne, def ne vidim u cemu je zapravo problem tu :(

Posle samo, pri slanju maila, izvlacis adrese na osnovu odabrane kategorije i saljes...

Samo pazi, ja prvi licno ne volim da dobijam 'tek tako' mailove, bez da potvrdim ili makar budem obavesten o tome... Cak iako je sajt koji znam i cak iako znam ljude sve tamo i sve to... Nekako mi je, pa da kazem nesigurno :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

asyk

Član broj: 46486
Poruke: 55
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: mailing lista i upravljanje korisnicima02.04.2005. u 10:55 - pre 232 meseci


Pošto nikada nisam radio s mailing listama custom programiranje, nisam znao kako to otprilike sve ide, ali evo, sad mi je dosta jasnije. Tenkju

Regarding nezeljenog maila - nitko ne voli dobijati takve mailove. Ali ovo je specificna situacija, i mnogi od ljudi koji se bave sportom nisu bas vicni tehnologiji, jedva da se znaju i prijaviti za sudjelovanje u svom sportu, pa iz tog razloga zelimo izbjeci taj korak da se pretplacuju na mailing listu dodatno - a obavijesti koje ce ici preko te mailing liste nece biti vrlo frekventne tako da nikome nece biti problem s hrpom nezeljenog maila.

Hvala jos jednom. Ako budem zapeo s tehnicke strane, javim se ja opet, nema brige
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: mailing lista i upravljanje korisnicima04.04.2005. u 13:23 - pre 232 meseci
Ukoliko napises u mail-u:

Citat:
Da biste potvrdili prijavu na listu kliknite na sledeci link:
http://...potvrdi.php?broj=24353


Tesko da ce se neko zbuniti.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: mailing lista i upravljanje korisnicima

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.