Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DEJAN SAPIC - SPAMER!

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: DEJAN SAPIC - SPAMER!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 25479 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 01:49 - pre 265 meseci
Citat:
pera detlich:
Kaznjivo, kazes? :)


Cuj, svasta je na ovom svetu kaznjivo pa ljudi to rade :)
Zasto ne bi bilo isto i sa spamom? :)

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-1.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 01:53 - pre 265 meseci
Citat:
broker:
Spam jeste nelegalan u USA. Vec u vise navata su spameri kaznjavani u milionskim iznosima a palo je i par robija.

U EU je od pocetka ove godine usvojen propis kojim je spam direktno imence stavljen na listu protivzakonitih delatnosti.


Koliko ja znam, ne postoji federalni zakon o ograničavanju spam-a. Tačno je da su neke države donele zakone s tim u vezi, ali dokle god makar jedna od njih dopušta spam-ovanje, spam je u Americi legalan.

Evo citata sa sajta http://law.spamcon.org/us-laws/index.shtml


There are currently no U.S. national laws regulating unsolicited email. Read about current and past attempts to pass a national U.S. antispam law.


 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 02:36 - pre 265 meseci
Citat:
mungos:
SPAM je, koliko je barem meni poznato, u doba dok net jos uvjek i nije
stigao na nase prostore ('93-95) bio legalna i opste koristena stvar.
Obavjestavanje ljudi mailom o raznim ponudama bilo je dosta popularno.

Naravno, kada su se umjesali Adult servisi i kada je dobar dio naroda
skontao da je rijec o jednom od najeftnijih i najprakticnijih nacina
oglasavanja nastala je stvar koju mi danas zovemo SPAM.
Smatram da je potpuna glupost izvinjavati se Sapicu na takvom SPAMu.
1. Ako je doticni gospodin ekspert za Internet marketing onda sigurno
dobro zna sta je SPAM i koje su njegove posledice.

2. Ako koristi Internet 6 mjeseci i duze odlicno zna sta je SPAM, a
pogotovo 'HTML Spam' prepun raznih slicica i bljestavih reklama.

Kada smo vec kod njegove knjige, ja sam recimo reklamu vidio u
banjaluckom magazinu Reporter prije par mjeseci. Ako je doticni
gospodin htio da knjigu predstavi siroj masi citalaca koji bi mogli
biti zainteresovani mogao je npr.uraditi sledece:

1. Platiti baner na ESu (ipak 4K+ korisnika) ili na bilo kom drugom
domacem dosta posjecenom servisu (recimo Krstarica)
2. Platiti malu textualnu reklamu recimo u MikroVestima, ili nekom
drugom izvoru informacija koji se salje e-mailom
3. Ukljuciti se u mreze za razmjenu linkova
4. itd. mnogo je vidova net oglasavanja :D

Smjesno je da covjek koji sebe naziva ekspertom za Net marketing upravo
koristi najomprazeniji, najstariji i najbeskorisniji nacin oglasavanja.

Covjek stvarno pocinje razmisljati o karijeri IT experta...




potpuno se slazem, mogao je da nas kontaktira, da udje u program ES leta, da je predstavi, za dzabe...
o kvlaitetu knjige necu da raspravljam jer je nisam ni procitao i nije tema ovog topica...
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

pera detlich
Woody Woodpecker

Član broj: 3905
Poruke: 50
*.ipt.aol.com



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 05:06 - pre 265 meseci
Citat:
broker:
Hm, ovo je malo preterana definicija. Naime treba dodati: ukoliko korisnik nije unapred odobrio da mu se email sa takvim sadrzajem salje.


Verovatno si dobar web master (predpostavljam), ali se u pravo ne razumes bas mnogo, broki. Ti ne znas sta si odobrio, a sta nisi. Posebno kada se registrujes na raznoraznim sajtovima, imas gomilu user IDa i password-a, a MORAO si da procitas (kao sto NISI) SVAKI agreement koji si odobrio. Izmedju ostalog, dozvolio si (verovatno) da ti se informacije (ime, adresa, email) handuju trecim stranama, i dozvolio si (verovatno) da primas spam.

Citat:
broker:
Zbog toga se moze primetiti da veci deo spamera u svojim porukama tvrdi kako poruku salje zato sto je korisnik to trazio, clan je ne znam cega i sl, a cesto i prevarom prikupljaju email adrese od samih korisnika tak d aispada da se korisnik jeste sam prijavio iako nije znao za to.


Upravo sam ti objasnio catch 22. Ti si UPRAVO registracijom to trazio, SAM si se prijavio, iako NISI znao za to (jer NISI procitao ugovor).

Dakle, nikakva PREVARA nije u pitanju, cak obrnuto, ti si njih prevario, jer tvrdis potpuno SUPROTNO od onoga sto si odobrio!

Citat:
broker:
Naime treba se drzati osnovne definicije spama: spam je svaki email koji primalac nije zeleo da dobije.


Upravo tako. Koji PRAVNO nije zeleo da dobije, a ne ono sto je mislio da NE zeli da dobije (a PRAVNO odobrio)!

Broki, americko pravo je poprilicno zeznuta stvar (posebno kada NE razumes o cemu pricas)!

Ko shvata znace, ko zna razumece, ko razume shvatice
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 10:35 - pre 265 meseci
Citat:
broker:
Naime treba se drzati osnovne definicije spama: spam je svaki email koji primalac nije zeleo da dobije.


NE, nikako! Fali ti ključna stvar..

"Spam je svaki REKLAMNI email koji primalac nije želeo da dobije".
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 11:44 - pre 265 meseci
Postovani g-dine Novakovicu, posto ste se trudili da mi diskreditujete kolegu
Miloja niskim i licemernim komentarima moram da Vam kazem sledece:
Vi ste veliki ekspert za trzisne komunikacije ali ste za internet pocetnik, nalazite se na forumu koji clanovi i posetioci zele da citaju, te samim tim ni spominjanje imena firme za koju radite nije SPAM. Spam je nezeljena posta. Spam je 100K mail-a koji sam dobio dva puta. Spam ne bi bio da je Dejan Sapic postavio ovde odlomke iz svoje knjige i linkove ka svom sajtu. Naprotiv, ako je knjiga kvalitetna, ja bi prvi bio zahvalan za doprinos nasem forumu.

Vas, gospodine Novakovicu pozivam da Vasu diskusiju sami dovedete na nivo komunikacije koji negujemo na ovom forumu.

Naravno bice mi izuzetno drago da nastavite sa aktivnim ucescem na elitesecurity forumima, Vase znanje ce biti prosireno i marketingom na internetu.

S postovanjem

torbica
[quote]nmilan:
Dozvolite mi da se predstavim. Zovem se Milan Novakovic i bavim se trzisnim komunikacijama - promocijom u sirem smislu za jednu stranu firmu cije proizvode siroke potrosnje vecina vas verovatno konzumira. Ne navodim ime firme da me ne bi proglasili SPAMEROM.
[quote]

www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

ShojkE
Munze Konza

Član broj: 1169
Poruke: 272
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.zooncreative.com


Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 14:36 - pre 265 meseci
Gospodinu Milanu...
Vidim da ste se kao izvesni "strucnjak" podobno raspitali o zanimanjima Miloja i da ste ga bestidno napali... Uskoro se nadam da cu doci do podataka o vasem radu i da cu isto tako bestidno pustiti kao komentar na njega na ovom forumu, pa da vidimo ko se bavi dezinformisanjem i sta zapravo prestavlja problem u nasem drustvu...
Takodje kao novinar i kao covek koji aktivno ucestvuje u razvoju Interneta od njegove pojave smatram da je Sapiceva knjiga i vise nego dezinformativna... Prevashodno sto on govori o uslovima koji vladaju u crnom svetu, a kod nas se bazirao na slanje SPAM-ova...
Nije meni problem da brisem spamove... Problem mi je da se tim stvarima bavi covek koji je proglasen za jednu od eminentnijih licnosti u nasem IT drustvu... Ja kao vlasnik i webmaster skoro 20 domena nikada u svom zivotu nisam poslao ni jedan SPAM... OK to je mozda moja orjentacija, ali bih zeleo da Vas upitam da li bi bilo lepo od mene da vas zatrpavam mailovima od 100Kb, a kako svi znamo vecina e-mailova je ogranicena... Time mogu da vam oduzmem odredjeni mail koji vam je poslat, a opet je od kljucnog znacaja za Vas posao...
Drugo sasvim stojim iza Torbicine izjave da o Internetu i racunarima znate samo povrsno, i isto toliko smatram da nije potrebno izdvajati Vase gluposti iz teksta koji ste napisali... Ljidi na ovom forumu sasvim dobro vide o cemu se radi...
Trece... Napali ste Miloja za podatke sa njegove vizitke... Svi smo svesni u kakvim situacijama obitavamo i kolika je finansijska nemoc... Jednostavno svako od nas trazi nacin da opstane u poslu koji je krajnje neisplativ, a svi ga volimo raditi... To sto vi radite za bezimenu firmu govori da sedite u zlatnoj fotelji inace da je suprotno odgovorili bi na pitanja koja su Vam postavljena...

Jedino mi je zao sto sam kroz celu ovu poruku pisao veliko slovo ispred "Vas, Vama itd...), zaista sam pogresio i nadam se da ce te mi oprostiti...
Isto toliko zeljno iscekujem dan kada ce mo se sresti sa Sapicem i sa vAMA pa popricati o marketingu u Srbiji...

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

nmilan
Milan S. Novakovic
Beograd

Član broj: 4394
Poruke: 3
*.yubc.net



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 15:31 - pre 265 meseci
Citat:

broker


nmilan: siroke potrosnje vecina vas verovatno konzumira. Ne navodim ime firme da me ne bi proglasili SPAMEROM.

Milane, reklo bi se da ne znas sta je spam :)


Nadao sam se da pricamo na nesto visem nivou. S obzirom da sam naveo citat iz Sapiceve knjige sta je SPAM, trebala je da bude jasna metafora da ako sebe reklamiram na forumu da cete me proglasiti spamerom. Moracu da koristim ":)" da bih pokazao podsmeh i ironiju kao ti , iako nije bas mnogo elitisticki.


Zamolio sam te da odgovoris forumu na svoje prethodne navode za koje kazes da su tvoje shvatanje teksta Sapiceve knjige. Ako nisu tema foruma zasto ih navodis i to lazno ih interpretirajuci. Posle tri najbrutalnije lazi

Citat:

Citat:
broker Medjutim knjiga je ispala veliko razocarenje, puna je samoreklamerstva ....

Citat:
broker u njoj se zagovaraju neki principi koji su protivni obicajima i pravilima koriscenja Interneta

Citat:
broker a posebno mi je palo u oci sto se u knjizi prakticno promovise spam kao odlican nacin za direktni marketing. Naravno Sapic vrlo stidljivo napominje da mnogi to smatraju nekorektnim


brokeru ti nastavljas dalje

Citat:

broker
Zasto nisi reagovao na tvrdnje da je Sapic u stvari jedan deo knjige u stvari ukrao od drugih autora i samo preveo sa engleskog


Jos jedan u nizu od tvojih licemernih, prljavih napada na kolegu Sapica. Na kraju knjige postoje izvori odakle su preuzimani tekstovi. To ces naci u udzbenicima za sve fakultete.


Citat:

broker
Ono sto sam rekao o Sapicevoj knjizi sam rekao kao neko ko je upucen u temu i je knjigu kupio i procitao


Ako si je vec procitao i upucen si u temu zasto navodis da u njoj pise nesto sto ne pise, i sa namerom lazes forum.


Citat:

broker
Je l' ces i njima da trazis pravopisne greske? :)


Pa brokeru, besmisleno je da se kao Miloje Sekulic potpisujes u forumu kao novinar sa linkovima na referentne clanke, a da pokazujes da si nepismen, i za opravdanje da kazes da novine imaju lektora. Isto tako se i ti predstavljas na forumu sa svojim sajtom na kom stoji da pruzas usluge Inernet marketinga i konsaltinga, a na istom forumu pokazujes da ne znas da odredis izvor odakle dolazi mejl i to pravdas sa

Citat:

broker
Hm da, u pravu si, medjutim moje iskustvo sa spamerima je da oni ne znaju nista o tome... :)


Nisi hteo da se predstavis

Citat:

broker
S druge strane i nema potrebu da se tebi dokazujem. Ko sam i sta sam ja ovde ne moram da objasnjavam, dovoljno je samo da se potpisem.


Posetio sam tvoj sajt i shvatio da se i ti bavis kao i Miloje Sekulic Internet marketingom. Samo ti si se specijalizovao za Uzice i njegovu okolinu. To je pohvalno.


Citat:

broker
Ti si sebe sam degradirao pisuci ono sto sam prvo citirao a bogami ti ni ostali deo poruke nece mnogo podici rejting.


Nemam potrebu sebi da dizem rejting jer radim za stranu kompaniju koja me jako dobro placa za svoj posao i bavim se kao i gospodin Sapic mnogo kompleksnijim Integralnim marketing komunikacijama, ciji je Internet marketing samo deo.

Kod mene samo postoji gnev sto ste iskoristili povod Sapicevog Spama da kompletan njegov rad pljujete pred ljudima koji nista ne znaju o njemu, pri tome koristeci jevtine podmetacine i ciste lazi.

Tako niko sebi nece podici rejting.

Pogledaj, brokeru samo sajtove koje si radio za firme koje navodis u svojim referencama i uporedi ih sa kvalitetom i strucnoscu radova koje Sapic navodi na svom sajtu.

Ne poznajem te brokeru, do sada nisam cuo o tvom radu, ali bez uvrede, sa onakvim sajtovima mozes da prodjes samo u Uzicu i okolini. Mozes da pljujes Sapica i ostale kolege propagandiste, ali ti to veruj mi nece pomoci u podizanju tvog rejtinga. O njemu govore tvojih na desetine navedenih radova.

U ostalom nisu bez razloga iza Sapiceve knjige i njegovog rada stali Privredna komora Jugoslavije, Udruzenje ekonomskih propagandista, Dr Dragan Vukmirovic, Dr Boza Radenkovic, firme kao sto su: Eunet, Informatika, Delta Holding, ITM, Mobtel.

Znaci brokeru, Miloje Sekulicu, osudite Sapica za Spam koji je poslao, potpuno se slazem I TREBA GA OSUDITI, ukinite mu naloge, cerecite ga na svom sajtu i forumima, ali nemojte da napadate Sapica sa lazima samo zato sto je objavio knjigu o Internet marketingu, a vas dvojica se sasvim "slucajno" vise ili manje bavite Internet marketingom, kojeg u ovoj zemlji jos uvek, nazalost, nema. I sve pod geslom ISKORENIMO SPAM. Isuvise je ocigledno cak i za one koji se bave jevtinom propagandom.

I za kraj, u reklami kao i u zivotu vazi isto pravilo "pre nego sto izadjete na ulicu pogledajte sebe u ogledalu".

Srdacno Vas
Milan S. Novakovic
Marketing Manager
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 17:43 - pre 265 meseci
Ja se potpuno slažem sa poslednjom konstatacijom u poruci gospodina Milana Novakovića i mislim da sam to već navodio ranije, ali da ponovim: ja sam za to da se Dejan Šapić javno u svim dostupnim medijima osudi zbog upotrebe SPAM-a i da se sa time ne prestaje dokle god on ne prestane sa korišćenjem te metode u marketinške svrhe i javnog propagiranja iste kao dozvoljene uz korišćenje lažnih "izvinjenja" o kojima sam već pričao zašto ne piju vodu.

Nisam za to da se zbog ovakve greške ceo njegov pređašnji rad blati, jer čovek zaista ima CV kojim se može pohvaliti i iskustvo koje bi mnogi poželeli. Više o tome na ličnom website-u, hostovan kod eunet-a inače..

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 18:06 - pre 265 meseci
Ljudi, opasno skrecemo sa teme - ovde se radi o SPAM porukama doticnog gospodina Sapica, a ne o njegovom liku i delu...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pera detlich
Woody Woodpecker

Član broj: 3905
Poruke: 50
*.ipt.aol.com



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 20:36 - pre 265 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ljudi, opasno skrecemo sa teme - ovde se radi o SPAM porukama doticnog gospodina Sapica, a ne o njegovom liku i delu...


...Leleeeee... Covek je potpuno u pravu! Ja bi cak rekao da se ovde radi o MNOGO generalnijem problemu - ovde se radi o SPAM porukama
UOPSTE
i o kontekstu u kome SPAM poruke egzistiraju ((a)moralni, (i)legalni, itd)!
Ko shvata znace, ko zna razumece, ko razume shvatice
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!24.06.2002. u 23:10 - pre 265 meseci
Citat:
nmilan:
Znaci brokeru, Miloje Sekulicu, osudite Sapica za Spam koji je poslao, ... , ali nemojte da napadate Sapica sa lazima samo zato sto je objavio knjigu o Internet marketingu...

Znam da ti je tesko da citas moje "nepismene'" postove ali bi te zamolio da pogleda sve sto sam napisao na ovu temu do sada i da citiras lazi koje sam o Sapicu izrekao samo zato sto je izdao knjigu o Internet marketingu kojim se i sam bavim.

Hajde izadji pred forum i iznesi sta sam to na ovom forumu napisao o doticnom gospodinu i njegovom predjasnjem radu a sto nije vezano sa temom.
Mozda to sto sam se zapitao kakav je strucnjak za Internet marketing ako koristi spam u reklamne svrhe? Ne postavljas li i ti sebi isto pitanje?

Ukoliko ne odgovoris na ovo argumentovano, citirajuci delove mojih predjasnjih poruka, i ne dokazes da sam se ponasao neprimereno pravilima koja na forumu vaze smatracu da je ovde posredi nesto licne prirode.
Pogotovo jer si u prvoj poruci brokeru persirao a meni ne.
A poznato je da se ne persira onome koga poznajes.

Citat:
I za kraj, u reklami kao i u zivotu vazi isto pravilo "pre nego sto izadjete na ulicu pogledajte sebe u ogledalu".

Broker , ja i jos dosta ljudi ovde pogledali smo se u ogledalo i ocenili da sa tim sto smo videli mozemo da izadjemo u javnost.
Ti se krijes.
Nemoj molim te da pominjes predstavljanje na pocetku prve poruke. Internet kao i papir trpi sve.

Registrovao si se na forumu pre par dana, dosao si pravo ovde i tvoja prva poruka je bila blago receno vrlo kriticna. Za tako nesto imaju smelosti veliki maheri ili veliki luzeri. Zato Dejane, pardon Milane, izadji iz senke i daj nam link.

Ja necu suditi o tome na sta nas uputis. Nacin na koji komuniciras, epiteti koje koristis ocenjujuci tudji rad i arogantan stav sa kojim nastupas govore dovoljno o tebi. Daj clanovima foruma mogucnost da ocene tvoj rad. Daj link.
Broker, torbica, ja i mnogi drugi smo dali.

Dakle imas li sta da pokazes?

I kakve veze sve ovo ima sa spamom?

Miloje Sekulic


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!25.06.2002. u 10:57 - pre 265 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Citat:
broker:
Naime treba se drzati osnovne definicije spama: spam je svaki email koji primalac nije zeleo da dobije.


NE, nikako! Fali ti ključna stvar..

"Spam je svaki REKLAMNI email koji primalac nije želeo da dobije".


Nema reklama nista s tim. Spam je nezeljena posta. Sadrzaj spama je nebitan. Moze to da bude reklama, obavestenje o novim virusima, inforamcija o ES letu, poziv na humanitarnu pomoc, poziv za ucesce u lancima srece i sl.. sve je to spam...

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!25.06.2002. u 11:46 - pre 265 meseci
Citat:
nmilan:
Nadao sam se da pricamo na nesto visem nivou.


Pogledaj ponovo svoju poruku i mislim da ce ti biti jasno da si ti postavio nivo diskusije.

Citat:

Zamolio sam te da odgovoris forumu na svoje prethodne navode za koje kazes da su tvoje shvatanje teksta Sapiceve knjige. Ako nisu tema foruma zasto ih navodis i to lazno ih interpretirajuci.


Ja stojim iza onoga sto sam rekao i ne lazem. Mozda ti tamo ne vidis samoreklamerstvo i promociju spama, ja vidim. Ukusi i misljenja su razliciti.

Sto se tice "preuzimanja" tekstova, jedno je citirati mali deo tudjeg rada u svom radu a drugo prepisivati kompletna poglavlja.

Na kraju krajeva, ja sam misljenje o toj knjizi izneo tek kada je neko napomenuo da je Sapic hteo da nam ucini uslugu i uputi nas na korisnu literaturu. Poenta je bila prvo u tome da sam ja knjigu vec kupio tako da Sapic nije imao za sta da me upucuje a posle i to da je knjiga daleko od toga da je korisna. To su samo argumenti da je on poslao spam. Da sam hteo dublje da disukutujem o toj
knjiizi pokrenuo bih novu temu.

Citat:

forumu sa svojim sajtom na kom stoji da pruzas usluge Inernet marketinga i konsaltinga, a na istom forumu pokazujes da ne znas da odredis izvor odakle dolazi mejl i to pravdas sa

Citat:

broker
Hm da, u pravu si, medjutim moje iskustvo sa spamerima je da oni ne znaju nista o tome... :)




Hm... pa sad trebao bih ja mnogo toga da ti objasnjavam. No uputicu te na dva lepa pravila u bori protiv spama: 1. nikada javno ne objasnjavaj do tancina kako si detektovao spamera i 2. spameri su po pravilu povrsni i neupuceni pa ih je lako dezinformati i to treba uvek raditi. He*iga, ovaj put su se nasli momci koji nisu izdrzali a da ne objasne detalje.

Citat:

Nisi hteo da se predstavis


Cek, upadnes u sred diskusije i ocekujes da ti se svi predstavljaju? Cudi me da si ovo uopste potegao kad si, kako vidim, vrlo brzo nasao da sam ja sasvim fino predstavljen na ovom forumu.

Citat:

Ne poznajem te brokeru, do sada nisam cuo o tvom radu, ali bez uvrede, sa onakvim sajtovima mozes da prodjes samo u Uzicu i okolini. Mozes da pljujes Sapica i ostale kolege propagandiste, ali ti to veruj mi nece pomoci u podizanju tvog rejtinga. O njemu govore tvojih na desetine navedenih radova.


A ti kao da ne zivis ovde pa ne znas kakva su ovde pravila marketinga? Opet pokreces teme koje nemaju veze sa diskusijom. Pokreni temu pa ces videti kako cu te ne samo ja neko i druge kolege ispreslisavati na tom polju. Marketing kakav ti zastupas ovde ima malu prodju zato sto je skup a ne daje odgovarajuce rezultate.

Citat:

forumima, ali nemojte da napadate Sapica sa lazima samo zato sto je objavio knjigu o Internet marketingu, a vas dvojica se sasvim "slucajno" vise ili manje bavite Internet marketingom, kojeg u ovoj zemlji jos uvek, nazalost, nema.


Tvoja skola marektinga se zasniva na izokretanju cinjenica? Nisi li procitao da sam ja u odusveljenju odmah narucio Sapicevu knjigu jer mi tako neto treba za saradnike a da sam, kada sam je dobio, imao vrlo gorak utisak da sam namagarcen? I gde su uopste nasao da sam se ja ikada potpisao kao marketing menadzer? Ne skaci ispred rude.

Ja te potpuno razumem da nastojis da branis svoju bransu i to je u redu. Ali nemoj to raditi tako sto ces napadati kolege. Brani je tako sto ces da pokazes da to sto radis vredi. Mozda ovo sto ja radim u tvojim ocima nije nesto ali ja se ne libim da pokazem ko sam i sta radim i u internet zajednici imam nekakav ugled. Imaj u vidu da je meni uvek mnogo vaznije sta cela zajednica misli o meni nego ti kao pojedinac.

Hajde da zavrsimo s ovim jer niku da ne vodi. Ako vec ne mozemo da nadjemo zajendicki jezik i razumevanje mozemo da imamo razumevanja za to sto smo razliciti? Ako nam je zajednicka zelja da uradimo nesto u sprecavanju spama hajde da se time i bavimoa oko internet marketinga se mozemo krviti ali na nekom drugom mestu.

 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!25.06.2002. u 18:52 - pre 265 meseci
Internetom kruze sledeci skenovi odnosno screenshotovi, to su orginal tekstovi
i Sapiceva knjiga.









posle pazljivog pregledanja, moje je misljenje da je u redu koristiti case study ukoliko je ispostovan copywrite.
Knjigu nisam procitao, ali je OK ako je Sapic "sazvakao" i odstampao.
Mada pitanje je koliko ce sve to biti od koristi nasim webmasterima zbog stepena razvoja naseg neta i nemogucnosti placanja.
U svakom slucaju, SPAM je SPAM i to nije u redu, a diskusija o kvalitetu je nesto drugo.
Posto je ovo otislo u prozivanje i vredjanje ja vou temu zatvaram.
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!26.06.2002. u 16:33 - pre 265 meseci
Torbice izvini, ali pošto smatram da je tema od izuzetnog značaja za sprečavanje zloupotrebe interneta i da se o ovome treba još diskutovati, ostavljamo otvorenu temu do daljneg!
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!26.06.2002. u 17:10 - pre 265 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Torbice izvini, ali pošto smatram da je tema od izuzetnog značaja za sprečavanje zloupotrebe interneta i da se o ovome treba još diskutovati, ostavljamo otvorenu temu do daljneg!

ma OK, mislio sam da je poruka shvacena...
Napravicemo ANTI SPAM TEAM
predelozite metode delovanja
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.panet.co.yu

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!26.06.2002. u 21:44 - pre 265 meseci
Spaljivanje na lomači!?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!26.06.2002. u 21:49 - pre 265 meseci
Nećemo baš to, nije nam nikoga ubio.

Za to vreme može da izgubi sve svoje naloge sa kojih je spamovao. Yahoo je otisao, evo jos jednog:

From: Abuse <[email protected]>
Received: 26.06.2002 19:07
Subject: Re: SPAM report
Attachments:
Hi,

Thank-you for taking the time to report spammers. The account market2002
has been disabled, however please not that the actual spam message was not
send via a MyRealBox server.

Postmaster, MyRealBox

 
Odgovor na temu

nmilan
Milan S. Novakovic
Beograd

Član broj: 4394
Poruke: 3
*.yubc.net



Profil

icon Re: DEJAN SAPIC - SPAMER!28.06.2002. u 10:19 - pre 265 meseci
Citat:

Nećemo baš to, nije nam nikoga ubio.


E pa fino gospodo na ovakav način bez sudjenja spaljujete čoveka na lomači. Doduše, kako kažete, spalili bi ga da vam je nekoga ubio.

Sve u svemu, ovo pokazuje da je ipak vaš svet lažan, zasnovan na ličnim predrasudama i sujetama.

Sve najbolje
Milan
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: DEJAN SAPIC - SPAMER!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 25479 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.