Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SMTP

[es] :: Windows mreže :: SMTP

[ Pregleda: 4409 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon SMTP14.06.2002. u 14:23 - pre 265 meseci
Zna li neko kako se podesava SMTP server u IIS tako da mogu da saljem e-mail na bilo koju adresu (kada je samo pokrenut (bez ikakvih odesavanja) mogu da saljem samo na [email protected] gde je moj domen ActiveDirectory domen na mojoj mrezi)?
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: SMTP14.06.2002. u 22:18 - pre 265 meseci
Kada se samo pokrene (bilo 2k ili xp) funkcionise slanje na bilo koju adresu koliko ja znam. Jedino je pozeljno podesiti pristup samom smtp serveru jer nije bas zgodno da dozvolis bilo kome da ti pristupa racunaru.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: SMTP15.06.2002. u 08:55 - pre 265 meseci
Problem je u tome sto kad probam da posaljem e-mail (bilo iz nekog klijenta, bilo preko telneta) on smesti poruku u bedmail folder i jos napravi neki fajl tipa: nekikomlikovanbroj.bdr a u njemu napise:

Unable to deliver this message because the follow error was encountered: "This message is a delivery status notification that cannot be delivered.".

The specific error code was 0xC00402C7.


The message sender was <>.


The message was intended for the following recipients.
[email protected]

Da nisam koristio mail klijent pretpostavio bih da sam ja nesto pogresio...
Stvarno ne znam sta mu je. U nekoj knjizi sam video da treba dodati domen u serveru (npr. hotmail.com) i onda moze da salje na recimo [email protected] a pri dodavanju toga video sam da moze i *.net i sl. (sto je logicno, necu za svaki domen da dodajem) ali i kad to uradim nista se ne menja - ostaje isti problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: SMTP

[ Pregleda: 4409 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.