Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

geneko sparklan 100mw snage ????

[es] :: Wireless :: geneko sparklan 100mw snage ????

[ Pregleda: 2658 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
*.planetsky.com.



Profil

icon geneko sparklan 100mw snage ????30.03.2005. u 01:10 - pre 232 meseci
Iz nekih prica cuo sam kako pomenuti uradjaj ima navodno snagu od 100mw samo nikako da saznam sa kojim frimver-om. Jos jedna stvar mi nije jasna kako moze da ima snagu 100 mw kada je od strane proizvodjaca deklarisan na 15db sto nije 100mw. Ili samo tu pricu provaljuju komercijalisti kako bi bolje prodali svoj uredjaj. Zanima me na koji nacin moze da se utvrdi snaga uredjaja koju on daje na izlazu iz konektora na koji se prikljucuje kabal za antenu.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: geneko sparklan 100mw snage ????30.03.2005. u 01:45 - pre 232 meseci
Svaki uredjaj moze da da vecu snagu nego sto to proizvodjac u originalu daje.To ti je prosto receno "overclocking" radio uredjaja.Znaci, kompanija - proizvodjac je testirala taj uredjaj na odredjenu MAKSIMALNU i NOMINALNU snagu.Uredjaji se iz vise razloga isporucuju sa NOMINALNOM snagom, mada uz odredjeni firmware ili neku hardversku prepravku mogu dati vecu od nominalne snage.To naravno povecava rizik od kvara, pa nezeljenih harmonika (smetnje, sum), i na kraju krajeva gubitak garancije.Znaci nije nemoguce, ali koliko je bolje to odredjuje u prvom redu hardver uredjaja, i koliko ga to "odvrnes".Naravno da je nemoguce izvuci duplu snagu, ali po mom misljenju 10-20% je sasvim ok.Znaci, mozda je moguce da taj tvoj uredjaj od recimo 70mW daje 100 uz odredjeni (citaj 3rd party) firmware....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: geneko sparklan 100mw snage ????31.03.2005. u 23:36 - pre 232 meseci
Ne znam za firmware koji daje 100mw na ovaj uredjaj, ali ako mislis za geneko 1790 (sparklan 1590) tu je takozvani "client firmware" koji ga pretvara u wireless adapter, i radi veoma dobro- trazi na www.sparklan.com .
I bez tog firmwara meni geneko je radio na mestima gde pheenet 011rt nije mogao da radi. Imao sam solidan transfer sa genekom gde pheenet nije uopste radio, mada geneko ima deklarisanu 15 db snagu a pheenet 17, zato nemoj poverovati sve sto pise, prvo probaj.

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: geneko sparklan 100mw snage ????01.04.2005. u 00:28 - pre 232 meseci
Kad ste kod Sparklana,zna li neko kako da ozviim jednog koji se zakucao usled neuspesnog uploada firmvera. Samo mu trepce jednaled i ne reaguje ni na sta.
 
Odgovor na temu

vanja_ns
Novi Sad

Član broj: 40064
Poruke: 13
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: geneko sparklan 100mw snage ????01.04.2005. u 02:34 - pre 232 meseci
SparkLan 1590 bi trebalo da moze da se 'nasvira'. Znam da su ljudi koristili ap-utils (pod Linuxom) da bi povecali izlaznu snagu, no nisam siguran tacno koji uredjaj/firmware su koristili. Pretpostavljam da bi i SNMP Manager (pod Windowsima) mogao da se koristi, ali ga nisam nikad koristio.

Neki detalji vezani za ovu temu su i ovde:

http://gir.seattlewireless.net/index.cgi/Wap11Hack

Ja koristim ATMEL baziran AP, koji je vec nasviran na 100mW, i mislim da je firmware vec "fabricki" izmenjen, tako da mi ap-utils ne daje da menjam izlaznu snagu (kao da mu fale neki MIB-ovi, ili su izmenjena imena, ili stagod - nisam imao potrebu da istrazujem).

Ako vec imas 1590 (Pretpostavljam da je taj AP u pitanju), najlakse je da procitas informacije sa URL-a koji sam dao, pa probas ap-utils ili SNMP Manager, pa vidish :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: geneko sparklan 100mw snage ????

[ Pregleda: 2658 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.