Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GPS - pracenje vozila?

[es] :: GPS :: GPS - pracenje vozila?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 47186 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ruff_ryder
Novi Sad

Član broj: 27464
Poruke: 46
*.nspoint.net.

ICQ: 234906973
Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon GPS - pracenje vozila?29.03.2005. u 16:46 - pre 231 meseci
Mene zanima sta je sve potrebno za izvodjenje ovoga, i ako neko zna koje firme se kod nas bave ovim? Gledao sam garmin.co.yu ali oni imaju samo one handheld gps uredjaje...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?29.03.2005. u 20:25 - pre 231 meseci
Imaš poruku na PP, pošto ne volim da reklamiram (a i zabranjeno je).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

DaChaS

Član broj: 18964
Poruke: 254
195.252.80.*



Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?30.03.2005. u 13:14 - pre 231 meseci
ajde poshalji i meni poshto i mene to zanima hvala
 
Odgovor na temu

Mladen Tokic

Član broj: 66576
Poruke: 1
*.pppoe122.bih.net.ba.



Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?02.09.2005. u 08:38 - pre 226 meseci
Daj pošaljite to i meni jer me isto zanima
Također imam problema u BiH ne hvata mi niti jedan satelit.

Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?09.09.2007. u 22:58 - pre 202 meseci
Pogledajte ovaj link. GPS pracenje vozila "profesionalcima" ne predstavlja nikakav problem. Ova stvarcica ometa i GPS i GSM mrezu preko koje uredjaj prosledjuje poziciju vozila vlasniku.
http://www.navigadget.com/inde...2007/01/29/gps-and-gsm-jammer/
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
217.24.18.*

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?10.09.2007. u 10:23 - pre 202 meseci
Taj je kabast sada ima manjih i diskretnijih:

http://www.gps-srbija.com/viewtopic.php?t=329
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?10.09.2007. u 18:24 - pre 202 meseci
Da, na taj sam mislio, pa nisam mogao da se setim gde sam ga video. A onaj gore mi je prvi pao pod ruku. Pozdrav za Danijela.
 
Odgovor na temu

aljo221
Kamnik (SLO)

Član broj: 156396
Poruke: 3
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?14.09.2007. u 17:34 - pre 201 meseci
Zdravo svima. Mene zanima dali vozila koja imaju već GPS uređaj ( navigacija ) original u avtu imaju tu pratnju vozila?
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?14.09.2007. u 22:56 - pre 201 meseci
Nemaju. Da bi znao poziciju auta potrebno je da auto ima u sebi uredjaj za odredjivanje lokacije i uredjaj za slanje pozicije (u nekom obliku) preko GPRS mreze do prijemne strane (to si ti, ili neka sluzba koja radi pracenje vozila za tvoj racun). Ovo prvo postoji u automobilu koji ima fabricku GPS navigaciju, ali takvi prijemnici pokazuju poziciju na displeju u samom autu i nemaju opciju da salju nekom drugom uredjaju.
U principu, pracenje automobila pomocu GPS i GPRS-a se radi tako sto se u auto ubacuje uredjaj koji u sebi objedinjuje sve funkcije, koristi SIM karticu (kao bilo koji mobilni telefon) i ima svoj predajnik koji prosledjuje podatke do mobilnog operatera a ovaj dalje do prijemnog uredjaja. Kod ove varijante je problem sto se pracenje onemogucava u predelima gde pokrivenost signalom mobilne telefonije nije dostupna. Uredjaj moze da memorise predjeni put, pa da u slucaju ponovnog pojavljivanja mreze prosledi - sa zakasnjenjem - lokaciju auta. Ovo se izbegava tako sto se koriste uredjaji koji ne komuniciraju preko mreze zemaljske mobilne telefonije, vec koriste satelitske telefone za koje ne postoji nepokriven prostor. Skuplje i pouzdanije resenje.

Nacini prevazilazenja ove zastite:
1. Auto se prolikom kradje ubaci u kamion koji ima elektricno izolovan (oklopljen) tovarni prostor, kao Faradejev kavez. Iz takvog kamiona ne izlaze nikakvi signali, pa je i prilikom istovara auta na odredistu nemoguce odrediti koji je put auto "presao" jer mu je tokom transporta takodje onemoguceno da prima signale od satelita za GPS. Memorija mu je prazna. Jedino sto moze da se dobije je zadnja pozicija koju je GPS primio, a to je uglavnom pozicija na kojoj je auto utovaren u kamion.
2. Primena predajnika male snage koje lopovi ukljucuju odmah po ulasku u auto i koji ometa GPS i GPRS opseg. Rezultat ovakve mere je isti kao i gore.
3. Presretanje auta na, recimo, semaforu, i klasicno otimanje uz primenu sile ili pretnje oruzjem. Zatim primena postupka pod 2).
4. itd, itd.

Zakljucak:
Ova vrsta zastite se isplati u slucaju da su lopovi amateri, jer oni ne koriste mere ometanja, ali takvi lopovi uglavnom kradu auto da bi se malo provozali, i u 99% slucajeva auto se pronalazi u istom gradu ili neposrednoj okolini.
Ovakva zastita je nepouzdana, jer je potrebno obezbediti kvalitetno nezavisno napajanje celog sistema, u slucaju da se auto krade, recimo slepovanjem. Tada se prvo onemogucavaju alarm i napajanje auta iz primarnog akumulatora. Auto se prednjim krajem zakaci za slep kamion i odvuce odatle. Tako se istovremeno zaobilaze i sistemi tipa imobilajzer i lavlja kandza (sapa) i ostali sistemi koji fizicki sprecavaju upotrebu delova mehanizma automobila za upravljanje, kocenje, menjaca itd. Kod primene nezavisnog napajanja uvek se pojavi neki problem koji nije predvidjen u teoriji i to uglavnom u presudnom momentu.
U slucaju da ste se oslonili na pomoc profesionalnih firmi za pracenje i nadzor vozila, morate da prihvatite rizik da (nista ne tvrdim) tamo postoji "krtica" koja odradjuje svoj deo posla. Licno ne bih voleo da mi mnogo ljudi zna poziciju automobila u bilo kom trenutku (ovo je moje licno misljenje i stav - bez dalje rasprave).

Sve u svemu, bolje je novac uloziti u kasko osiguranje automobila, jer je u ovom slucaju najskuplje resenje istovremeno najjeftinije. Sve ostalo su izazovi koje je druga strana odavno savladala i izucila, u nekim slucajevima cak i bolje od proizvodjaca opreme za zastitu vozila.

(jel' bilo dobro, a?)... Ima jos ali nemam zivaca da kucam.
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.240.*



+4 Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?24.09.2007. u 19:25 - pre 201 meseci
Odlicno :)
 
Odgovor na temu

BELGRADBOY
ivan radisavljevic
stek

Član broj: 151118
Poruke: 6
82.117.206.*



Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?08.10.2007. u 12:26 - pre 201 meseci
cao jel moze i meni poruka pp hvala
 
Odgovor na temu

fastbyte
Srdjan Vemic
CTO, Telmekom
Merano, Italia

Član broj: 43320
Poruke: 59
*.c.bkom.it.

Sajt: www.telmekom.com


+1 Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?08.10.2007. u 22:34 - pre 201 meseci

Pozdrav i molba za poruku na PP .....


----------------------------------------------------------
Blog - Unified Communications: http://sergiovemic.blogspot.com/
Forum - Sve u vezi Siemens Enterprise Networks i Unified Communications: http://openpath.telmekom.com/
 
Odgovor na temu

kosta_bgd
Nikola Kostic
N.BGD

Član broj: 22287
Poruke: 12
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?22.10.2007. u 15:02 - pre 200 meseci
Jedno pitanje o GPS - pracenju vozila.

Automobil je Opel Astra uvezena iz Nemacke, po kupovini vozila u pregradi ispred suvozaca nalazim uredjaj acLog Fleet firme alarm center.de koji nije povezan, tj nije spojen glavni dzek.

Kasnijom proverom dolazim do saznanja da je to ovaj uredjaj http://www.alarm-center.de/tec...shop/index.html?navigation.htm - na listi drugi odozgo acLog Fleet.

Pitanje je da li se moze osposobiti za rad kod nas , da ili ne ?

Ako ne moze, sta uraditi sa njim ?? Cena mu je veoma velika u Nemackoj ~1000 Eura.
KOSTA
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?18.11.2007. u 23:40 - pre 199 meseci
Prodaj ga na e-bay. Kod nas tesko mozes naci mape, a inace, to ti je kompletan GPS sa mogucnoscu prosledjivanja pozicije na mobilni telefon. Zato se u njega i ubacuje SIM kartica (ali u velikom formatu - velicine kao halo kartica).
 
Odgovor na temu

pTp
Banja Luka

Član broj: 110303
Poruke: 3
87.250.99.*



Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?03.12.2007. u 17:13 - pre 199 meseci
Pitanje je da li se moze osposobiti za rad kod nas , da ili ne ?


Moze, pogledaj na http://ac.satwork.net
sve moze
 
Odgovor na temu

henda

Član broj: 150872
Poruke: 16
*.ns.ac.yu.



Profil

icon GPS - pracenje vozila?06.12.2007. u 14:25 - pre 199 meseci
... sta je potrebno od opreme da bi se mogli pratiti kamioni u koje je vec ugradjen GPS ...

Imam prevoznicku firmu i nekoliko kamiona koji uglavnom spartaju po Rusiji ...
Voleo bih da znam gde su i da li me eventualno vozaci kradu ...

 
Odgovor na temu

pTp
Banja Luka

Član broj: 110303
Poruke: 3
87.250.99.*



Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?09.12.2007. u 22:51 - pre 199 meseci
Postojeci sistem za navigaciju ti nije od koristi za pracenje kamiona.
Potrebo je da u svaki kamion ugradis uredjaj u koji se stavlja SIM kartica i svakog momenta mozes da vidis poziciju kamiona.
Isto tako mozes da gledas gdje se kamion kretao u odredjenom vremenskom periodu.


sve moze
 
Odgovor na temu

ivicagg
student
dalmacija

Član broj: 167946
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?02.01.2008. u 18:51 - pre 198 meseci
pozdrav svima na forumu

vidim da se razumijete u ovu temu pa bih vas nešto zamolio..
studiram telekomunikacije na višoj školi u splitu te za diplomski zadatak trebam opisati primjenu telekomunikacijskih tehnologija GSM, GPRS i GPS u praćenju i nadzoru voznih parkova, te takva rješenja međusobno usporediti.
ne traži se opisivanje nivoa signala već čisto ''ispričati priču'' na nekih 20-25 stranica.

tražio sam literaturu po internetu, no nešto u ovom stilu nisam našao pa vas molim da mi preporučite neku literaturu,
web-stranice, ili ako vi raspolažete s nečim pa ćemo se dogovorit-nije problem..

hvala










 
Odgovor na temu

AjPrijatno

Član broj: 107633
Poruke: 23
85.94.121.*



Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?25.01.2008. u 18:01 - pre 197 meseci
Pozdrav svima,

Da li mogu na PP da dobijem imena firmi koji se bave ugradnjom GPS - GPRS sistema za pracenje?

Imamo mali vozni park od svega 4 kombija ali mi je potrebno da znam njihovu poziciju i brzinu kojom se krecu.. Kombiji saobracaju na podrucju Srbije i Crne Gore...
 
Odgovor na temu

Zika Medika
Milorad Zivkovic
Beograd

Član broj: 142221
Poruke: 17
*.eunet.yu.

Sajt: www.eltel.in.rs


Profil

icon Re: GPS - pracenje vozila?19.02.2008. u 10:49 - pre 196 meseci
Evo nove usluge Autotrack Telekoma MTS upravo ono sto vam treba
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=3215
Pozdrav
Zika
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: GPS - pracenje vozila?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 47186 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.