Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Serbian Macintosh User Group

[es] :: Macintosh :: Serbian Macintosh User Group
(TOP topic, by MMX)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89493 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pancho Villa

Član broj: 33357
Poruke: 35
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:15 - pre 232 meseci
@MrNo

Ne znam gde si utripovao pirateriju.Covek je pitao sta igramo i dobio je odgovor bez ikakvih uputa prodajem,valjam,razmenjujem itd.Prica o formiranju mac zajednice na ovim prostorima nije imala sa moje strane ni naznake vezano za pirateriju, vec za razmenu iskustava, laksu artikulaciju zajednickih interesa itd.Pa kada mogu da je imaju bivse nam republike sto mi da budemo slepo crevo.
 
Odgovor na temu

bojan33
Bojan Lazic
bgd

Član broj: 35954
Poruke: 57
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.splavarenje.com


Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:15 - pre 232 meseci
Citat:
Pancho Villa: Cemu toliko pravdanje.Ako imas ideju, verujes u nju i mislis da ce koristiti opstijem interesu, go for it.Pa nisu oni svete krave da se zacementiras i pazis sta govoris i mislis.


nije pravdanje vetj samo pojashnjavanje, jer ne bih voleo da me pogreshno shvate.u ideju i verujem i mislim da je u opshtem interesu mac usera i opshte koristi korisnika rachunara na ovim prostorima. a veruj mi, o Serbian Mac Forum-u (kao ideji) jako dugo razmishljam, chak i onda kad sam na pomen macintosh vidjao samo sleganje ramenima.

[Ovu poruku je menjao bojan33 dana 29.03.2005. u 22:19 GMT+1]
Rafting klub "Alfa tim"
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:18 - pre 232 meseci
Pričao sam danas popodne sa Popom (YU Epicentar) i rekao mu za ovu ideju. On se obradovao i izneo predlog da lokacija za inicijalni, a i za buduće sastanke ako se tako dogovrimo, bude galerija Ozon. Jedini problem je što galerija ima i svoju drugu, umetničku, funkciju kojom se bavi Nebojša Babić, ali je galerija vikendom slobodna do ranog popodneva.

U svakom slučaju, to je idealan prostor za ovo što planiramo. Dovoljno je velik, ima dosta mesta za sedenje i stajanje, a ima i dva projektora kao i nekoliko stalno postavljenih G5-ica sa četiri 23" inčna monitora. Takodje, ima i odličnu internet vezu i u potpunosti je pokrivena Airport mrežom (štaviše, postoji i antena koja omogućava da se i iz Pionirskog parka može nakačiti na wireless mrežu).

Još jedna stvar, Pop planira da postavi svoj server (mislim da je reč o dualu G5) u galeriju i spreman je da nam ustupi prostor na istom za sajt, možda i nešto više.

Elem, ne bih da ispadne da navodim vodu na svoju vodenicu, ali predlažem da inicijalni sastanak održimo ove ili sledeće subote u Ozonu gde ćemo moći da popričamo i sa Popom da vam on iznese sve detalje nudi, pa onda posle da odlučimo. U svakom slučaju, problem servera i hostovanja mislim da možemo smatrati rešenim, ako se slažete.

Dakle, da stavimo na glasanje:

1) Slažete li se sa održavanjem inicijalnog sastanka u galeriji Ozon?

2) Ako se slažete, da li da on bude održan u subotu 2. aprila ili u subotu 9. aprila (pretpostavljam da nedelja ne dolazi u obzir)?
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

bojan33
Bojan Lazic
bgd

Član broj: 35954
Poruke: 57
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.splavarenje.com


Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:24 - pre 232 meseci
Citat:
madamov: Elem, ne bih da ispadne da navodim vodu na svoju vodenicu, ali predlažem da inicijalni sastanak održimo ove ili sledeće subote u Ozonu gde ćemo moći da popričamo i sa Popom da vam on iznese sve detalje nudi, pa onda posle da odlučimo. U svakom slučaju, problem servera i hostovanja mislim da možemo smatrati rešenim, ako se slažete.

Dakle, da stavimo na glasanje:

1) Slažete li se sa održavanjem inicijalnog sastanka u galeriji Ozon?

2) Ako se slažete, da li da on bude održan u subotu 2. aprila ili u subotu 9. aprila (pretpostavljam da nedelja ne dolazi u obzir)?


ja se slazem u potpunosti. subota ili nedelja meni nije bitno a smatram da bi trebalo biti 02.aprila dok smo svi 'zagrejani' oko ideje, znachi shto ranije.

pitanje: moze li ovaj forum koristiti za komunikaciju dok ne smislimo bolje reshenje ?
Rafting klub "Alfa tim"
 
Odgovor na temu

Pancho Villa

Član broj: 33357
Poruke: 35
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:25 - pre 232 meseci
1. slazem se za ozon

2. mislim da je subota 9. aprila pogodnija zbog ljudi sa strane, mada sto se mene tice i 2 april je ok

Posto sam Popa upoznao prosle godine i tada sam sa njim imao inspirativan razgovor o buducnosti meka na ovim prostorima raduje me sto se on ukljucio.Lets start.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:29 - pre 232 meseci
Citat:
Sta odmah svi stajete u odbrambeni stav. Zar nije istina to sto sam rekao. Koliko puta si ti sam predlozio da ti se ljudi jave na PP da im "dostavis" ime sajta ili torrent file, mozda kopiras CD sta ja znam ...
Nemam nameru sad da razvlacim neku raspravu oko toga. Nisam rekao da je jedini razlog druzenja razmena diskova, vec da je to jedina stvar koja nije dozvoljena na ovom forumu.


Nije to nikakav odbrambeni stav, već zdrava logika. Ako misliš da tražiš od Applea nešto ikada u budućnosti, a puštaš poruke koje popularizuju pirateriju ili stavljaš linkove na sajt ka piratskim sajtovima, onda si se u startu zeznuo. Nikada nisam voleo pirateriju, ali mislim da u zemlji Srbiji treba pomagati ljudima. Ako je piraterija poslati čoveku koji nema drugog načina da dodje do njega CD sa OS 9 ili OS X u zamenu za prazan CD, onda sam kriv. A predlaganje ljudima da pošalju privatnu poruku je samo poštovanje pravila ovog foruma, ništa više.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:32 - pre 232 meseci
ja sam za narodno pozorište!!!
Stay In Tune
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:33 - pre 232 meseci
Citat:
pitanje: moze li ovaj forum koristiti za komunikaciju dok ne smislimo bolje reshenje ?


Što se mene tiče, može.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 22:06 - pre 232 meseci
Ja bas planirao da odem iz BGD-a ovaj vikend, ali ako drugima odgovara 02. nema problema. Lokacija je super. Lepo izgleda ako nista drugo :)

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 29.03.2005. u 23:10 GMT+1]
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 22:08 - pre 232 meseci
Sto se ovog foruma tice, ja stvarno ne znam ni jedan veci Mac forum na ovim prostorima od ES::Mac-a. Zasto bismo sada prelazili na neki drugi, novi? Sta bismo time dobili?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

MrNo

Član broj: 2417
Poruke: 315
*.calumet.purdue.edu.



+1 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 22:09 - pre 232 meseci
Ma ja mislim da vi ljudi umisljavate vise nego ja.
Kao prvo madamov: Kazes da si protiv piraterije ali medjutim smatras da slanje diskova ljudima je u redu. Dali samo ja tu vidim kontradikciju?
Sad slazem se sa tim da treba pomoci ljudima i da nema svako para da kupi novi OS, igru itd. Ta tema nije jednostrana i verujem da ima razlicitih stavova koji su korektni.

Pancho: Niko nema potrebe meni da se izvinjava. Vec sam napisao razloge zasto sam moderator. Da sam u Srbiji, najverovatnije bih se prikljucio sastanku. Isto tako i za sajt. ES u celini pomaze svim komp korisnicima. Sad dali je to Linux, Windows, Mac, BSD nije bitno. Ako hocete da imate svoj sajt, super nemam ja nista protiv.

Sto se tice koriscenja ovog foruma za dogovor, ponovo nemam nista protiv. Ali ja mogu da govorim samo u svoje ime, medjutim ES ne pripada meni.

 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 22:46 - pre 232 meseci
mr.no je u pravu.prica se razbuktala oko nemogucnosti da se sklope dogovori oko "slobodnog" softvera.
ideja udruzenja je sasvim ok,gdegod ali razlozi vecine za tim mislim da su pogresni.
kakav statut,jasni ciljevi organizacije,clanstvo,nevladine organizacije,sponzorstvo i donacije?
covece politika i trenutna situacija caruju!
imam prijatelja koji je osnovao politicku stranku i ja sam mu dao potpis ali dalje od toga sam mu rekao da me ne racuna.
da li vi zelite casual udruzenje ili imate finansijske politicke nevladine ciljeve?
meni je totalno ok da je ideja uspe u smislu da zazivi da je to mesto okupljanja razmene iskustva ili samo diskutovanja o macu ali ako mislite da dajem potpis placam clanarinu ili dobijem clansku kartu forget it!
bilo kakav oblik udruzenja koji vuce ka sektama me ne interesuje niti bilo kakvo oktivno clanstvo :)
 
Odgovor na temu

Pancho Villa

Član broj: 33357
Poruke: 35
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 23:09 - pre 232 meseci
Citat:
hulja: mr.no je u pravu.prica se razbuktala oko nemogucnosti da se sklope dogovori oko "slobodnog" softvera.
ideja udruzenja je sasvim ok,gdegod ali razlozi vecine za tim mislim da su pogresni.
kakav statut,jasni ciljevi organizacije,clanstvo,nevladine organizacije,sponzorstvo i donacije?
covece politika i trenutna situacija caruju!
imam prijatelja koji je osnovao politicku stranku i ja sam mu dao potpis ali dalje od toga sam mu rekao da me ne racuna.
da li vi zelite casual udruzenje ili imate finansijske politicke nevladine ciljeve?
meni je totalno ok da je ideja uspe u smislu da zazivi da je to mesto okupljanja razmene iskustva ili samo diskutovanja o macu ali ako mislite da dajem potpis placam clanarinu ili dobijem clansku kartu forget it!
bilo kakav oblik udruzenja koji vuce ka sektama me ne interesuje niti bilo kakvo oktivno clanstvo :)


Hellooo.Kakve bre politicke organizacije,sekte,clanarine,teorije zavere.Pusti tvoja predjasna iskustva i pocni sagledavati stvari iz vise uglova.Da li mislis da mac zajednica ne treba da funkcionise na ovim prostorima sa nekim svojim web portalom,forumom i bar jednomesecnim uzivo okupljanjem.Pa jel' treba da se kao podstanari ili jos gore kao izbeglice na it nebu ponasamo u xxi veku.
Pogledaj gore poruku od madamova i videces da dobra volja pojedinaca i entuzijazam i vera dobronamernih korisnika moze bar pokusati da nesto,a to je ovde mac zajednica,pomeri sa mrtve tacke.
 
Odgovor na temu

_cika_kosta
Jovan Jovanovic
Kragujevac

Član broj: 38311
Poruke: 58
*.214.eunet.yu.



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 23:20 - pre 232 meseci
sto se tice ljudi sa strane,kao lik iz Kg-a stvarno ne znam niti jednog Mac user-a iz ovog grada,a koriscenje Mac-a u kg-u je redja pojava nego da u sred Chicaga vidite yugica!
koliko znam samo 2 firme u celom Kg-u koriste Apple opremu,cela moja skola je pod winblowzom,tako da sam, iskreno, za "razlog postojanja Mac-a" cuo tek pre par godina.Sad,razlozi za to su naravno, pored nedostatka "vremena",neinformisanost ljudi uopste...opet,tema za buduci sastanak...mozete misliti kakve sam odgovore dobijao u PC servisima i prodavnicama u vezi OS-a i svega drugog vezano za Mac uopste.Osnivanje group-a stvarno maximalno podrzavam,samo jos jednom naglasavam da bi bilo stvarno potrebno dati datum za sastanak bar nedelju pre,ili u najboljem slucaju da imamo fixni mesecni termin,recimo svakog prvog vikenda u mesecu ili nesto slicno.
zašto je pile prešlo ulicu??
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 23:28 - pre 232 meseci
Citat:
Osnivanje group-a stvarno maximalno podrzavam,samo jos jednom naglasavam da bi bilo stvarno potrebno dati datum za sastanak bar nedelju pre,ili u najboljem slucaju da imamo fixni mesecni termin,recimo svakog prvog vikenda u mesecu ili nesto slicno.


To je glas da dolaziš 9. aprila ili ne možeš ni tada? Ili da mi završimo sa inicijalnim sastankom pa kada odredimo dinamiku da ti javimo?
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

bojan33
Bojan Lazic
bgd

Član broj: 35954
Poruke: 57
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.splavarenje.com


Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 23:37 - pre 232 meseci
Citat:
madamov: To je glas da dolaziš 9. aprila ili ne možeš ni tada? Ili da mi završimo sa inicijalnim sastankom pa kada odredimo dinamiku da ti javimo?


ja mislim da to ne bi bila tako losha ideja, da se 02. odrzi inicijelni bgd sastanak chisto da vidimo gde smo shta smo, da se odredi dinamika vidjanja (jako dobra ideja) pa onda i da na ostale sastanke moze cela srbija da dodje ....
Rafting klub "Alfa tim"
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 23:38 - pre 232 meseci
mislim da nema potrebe za drugim forumom ili nekom elitistickom centralizacijom. poenta je jednostavno u fizickom kontaktu i razmeni ideja, ma koliko to glupo i banalno zvucalo.
 
Odgovor na temu

_cika_kosta
Jovan Jovanovic
Kragujevac

Član broj: 38311
Poruke: 58
*.214.eunet.yu.



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...30.03.2005. u 00:10 - pre 232 meseci
@adamov
pa stvarno u ovom trenutku nisam siguran da mogu ovog vikenda dodjem,ali i pored toga odgovaralo bi mi da se taj prvi sastanak i utvrdjivanje nekog fixnog datuma za buduce sastanke odrzi i ovog vikenda tj. 2. aprila.
U svakom slucaju ne garantujem dolazak na prvi sastanak,ali za buduce sam vise nego siguran da cu ih posecivati !!

[Ovu poruku je menjao _cika_kosta dana 30.03.2005. u 01:58 GMT+1]
zašto je pile prešlo ulicu??
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...30.03.2005. u 00:49 - pre 232 meseci
Citat:
caboom: mislim da nema potrebe za drugim forumom ili nekom elitistickom centralizacijom. poenta je jednostavno u fizickom kontaktu i razmeni ideja, ma koliko to glupo i banalno zvucalo.


Amen to that!

Uz dodatak - ono shto je madamov naveo - kontakt sa zastupnicima i ljudima koji mogu da pomognu shirenju Mac-awareness-a u Srbiji je prava stvar!
 
Odgovor na temu

_cika_kosta
Jovan Jovanovic
Kragujevac

Član broj: 38311
Poruke: 58
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...30.03.2005. u 09:55 - pre 232 meseci
e sad posto smo se svi ovako lepo ispricali,zakazite vec taj datum,utvrdite neki fixni datum sastanaka pa da se raspravlja o svemu live!!
zašto je pile prešlo ulicu??
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Serbian Macintosh User Group
(TOP topic, by MMX)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89493 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.