Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PDF Obrasci i FDF

[es] :: PHP :: PDF Obrasci i FDF

[ Pregleda: 5790 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wRong
Djordje Savic
Beograd

Član broj: 17354
Poruke: 65
*.vdial.verat.net.



Profil

icon PDF Obrasci i FDF 28.03.2005. u 19:28 - pre 232 meseci
Pozdrav svima,
Imam gotov PDF obrazac koji sluzi nesto kao narudzbenica,a ja ga na serveru popunjavam podacima koji su u bazi i saljem na neki mejl.
Uspeo sam nekako da generisem fdf fajl koji popunjava taj PDF obrazac(http://www.koivi.com) ali klijent trazi da se prilikom svake narudzbine salje jedan PDF fajl umesto fdf-a.
Iako mislim da je totalna budalastina da se umesto 1-2 k koliko ima fdf svaki put salje i PDF obrazac,koji je imao 500k u originalu,uspeo sam da ga smanjim na 150k i da ga posaljem zajedno sa PDF-om.
Kako mu se ni ovo resenje nije svidelo,posto prvo mora da otvori PDF pa onda fdf, previse klikova(razmazeni klijenti) ima dva a hoce jedan, onda sam pokusao da u fdf-u ostavim putanju obrasca na serveru tako da kad skine i otvroi fdf , PDF obrazac mu se ucitava sa servera. Medjutim ovo mi nije radilo na svim masinama na kojima sam testirao,pa je otpalo kao resenje,a i ne valja u offline radu.
Jedino resenje koje imam je da uz pomoc php-a merg-ujem PDF i FDF ali ne znam kao bih ovo mogao da uradim.Ustvari imam ideju ali ne i resenje.
Da li neko ima iskustva sa ovim ,help,help.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: PDF Obrasci i FDF 29.03.2005. u 16:28 - pre 232 meseci
Izgleda da ti je ovo potrebno?

Citat:

Newsgroups: comp.lang.php
Date: 2 Jun 2004 11:11:05 -0700
Subject: Re: fdf fill out a form

> I know how to fill in the data into a form on the browser of the client.
> Is it possible to fill out the form on the server and to send this as a
> pdf file to the client?

The best way to do it, in my opinion is to collect the data via
an HTML form and then generate a PDF (not FDF) file containing
the data items collected previously.


Jedini alat na koji sam ja naiso je poprilicno materijalno "tezak" (oko 3k), tako da je mozda najelegantnije resenje iskoristiti fpdf biblioteku (ili pdflib eventualno) i ispisati pdf datoteku sa sve podacima koju onda normalno prosledjujes do korisnikovog browsera.


http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

wRong
Djordje Savic
Beograd

Član broj: 17354
Poruke: 65
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: PDF Obrasci i FDF 29.03.2005. u 19:46 - pre 232 meseci
Citat:
Jedini alat na koji sam ja naiso je poprilicno materijalno "tezak" (oko 3k), tako da je mozda najelegantnije resenje iskoristiti fpdf biblioteku (ili pdflib eventualno) i ispisati pdf datoteku sa sve podacima koju onda normalno prosledjujes do korisnikovog browsera.

Previse mi je komplikovano da generisem PDF formular sa PHP-om posto bih morao da dobijem indentican izgled ovoga obrasca.Mnogo mi je lakse da napravim samo fdf.
E sad, skinuo sam program sa ove adrese http://www.accesspdf.com/ i on radi upravo ono sto mi treba.
Citat:
Pdftk lets you merge FDF data into a PDF form

Uspeo sam da mergujem PDF i FDF ali iz komandne linije na lokalnom kompu i na Win.
Da li i kako bi ovo mogao da uradim na serveru, odnosno da li php moze da pozove izvrsavanje nekog programa na serveru?
Da li mi za to trebaju neka posebna ovlascenja?
Nisam ni siguran koju verziju linuxa koristi server a i nemam nikavih iskustava sa Linux-om uopste.

Pozdrav
wRong
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: PDF Obrasci i FDF 29.03.2005. u 20:04 - pre 232 meseci
Ne znam da li si pogledao fpdf, ali u principu resenje bi bilo da ucitas svoj PDF (kao sliku) sa formularom i onda odozgo preko polja postavis tekst u zadatom fontu. Na kraju barem korisnik ne moze menjati podatke pre stampe, moze normalno da snimi popunjen formular i imas samo jednu datoteku.

PHP moze da pokrece programe (funkcije system, exec) ali se program mora nalaziti na serveru sa dozvolama za pokretanje od strane korisnika pod kojim radi sam PHP. Najbolje je da prebacis staticki linkovan binary na server, ne bi trebalo biti problema, narocito ukoliko se radi o nekom dedicated hostingu. Medjutim ovo su pitanja vec za neku drugu temu. (pokretanje eksternih programa)

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PDF Obrasci i FDF

[ Pregleda: 5790 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.