Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP welcome screen

[es] :: Windows desktop :: XP welcome screen

[ Pregleda: 6428 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.telefonijars.com.



+12 Profil

icon XP welcome screen28.03.2005. u 13:16 - pre 232 meseci
Da li se kome desavalo da se na welcome screen-u nalazi samo jedan korisnik i to onaj koji je poslednji kreiran? Ostali se ne vide ali mogu da se loguju kada strisnes ctrl+alt+del i ides preko regularnog nacina logovanja (unosis user name i password)?

Jel ima neko ideju kako da vratim i drugog usera na welcome screen?
Bojan
 
Odgovor na temu

downer

Član broj: 29779
Poruke: 351
*.yubc.net.



+5 Profil

icon Re: XP welcome screen29.03.2005. u 18:05 - pre 232 meseci
U principu ADMINSTRATOR se ne vidi na Welcome screenu, pa mozda da probas da te korisnike koji se ne vide prebacis na LIMITED, pa ako se onda vide da ih vratis na ADMINISTRATOR...

nemam drugu ideju

probaj pa javi sta si uradio
poz
 
Odgovor na temu

bmarkiol

Član broj: 19165
Poruke: 259
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 282465083
Sajt: zaustavljentrenutak.blog...


Profil

icon Re: XP welcome screen31.03.2005. u 18:08 - pre 232 meseci
Joj, ima neki program za podešavanje skrivenih opcija, među ostalim i da neke usere prikazuje ili ne prikazuje- jevit ću kad saznam koji je

www.hyundaihr.tk - hyundai forum
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: XP welcome screen31.03.2005. u 23:46 - pre 232 meseci
Da ne otvaram novu temu... a, imam pitanje...
Pre neki dan sam instalirao WinXP(sp2) kuci. Pre kraja instalacije sam otisao napolje, a cerki sam rekao da ako se ne vratim ubrzo neka slobodno iskljuci racunar. Ona ga je i iskljucila, a kada sam ga ja ukljucio nije me docekao onaj ekran kada na kraju instalacije treba kreirati bar jednog juzera. Tako mi se pokazao samo "built-in" administratorov nalog...
To mi se do sada nije desilo, uvek sam morao uz pomoc onog wizarda da kreiram bar jednog juzera. Ali kako se ovo desilo, tj. kako je zaobidjen taj wizard na kraju instalacije? Ako postoji neka fora, voleo bih da znam. Ah, da, cerka, naravno, ne zna koji je "ekran" bio u trenutku gasenja racunara.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.etf.bg.ac.yu.

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: XP welcome screen01.04.2005. u 13:38 - pre 232 meseci
Pa u cemu je problem? Dodaj usera iz Cp-a i gotovo.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Tosaxxx
Nemanja Todorovic
Valjevo

Član broj: 10993
Poruke: 345
*.vdial.verat.net.

ICQ: 113466696


+1 Profil

icon Re: XP welcome screen01.04.2005. u 13:53 - pre 232 meseci
Kao sto kaze downer... Control Panel/User Account

Tosa
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
217.26.66.*



+10 Profil

icon Re: XP welcome screen01.04.2005. u 14:19 - pre 232 meseci
Citat:
kUdtiHaEX: Pa u cemu je problem? Dodaj usera iz Cp-a i gotovo.


Ako je ovo upuceno meni, nisam pitao kako dodati jos juzera, vec kako se to desilo.
Jos jednom procitajte moj post. A evo i opet. Uradih bar 200 instalacija XP-a, sto sa piratskih, sto sa originalnih CD-ova, ali svaki put me na kraju instalacije sacekao onaj wizard gde sam morao da kreiram bar jednog juzera; kliktanje na next bez prethodnog kreiranja jednog juzera mi nije bilo dozvoljeno. To mi nije smetalo, pa nisam ni trazio zaobilazenje tog wizarda, stavise smatram to vrlo korisnim, ali pitanje je bilo kako tog wizarda da zaobidjem namerno, a ne slucajno. Ili moram svaki put kad zazelim built-in administratora kao jednog jedinog juzera da instalaciju prepustim svojoj cerki (ako neko nije shvatio ili nije procitao poslednju recenicu do kraja - ovo je bila sala, ali ne na racun mog deteta).
 
Odgovor na temu

Tosaxxx
Nemanja Todorovic
Valjevo

Član broj: 10993
Poruke: 345
*.vdial.verat.net.

ICQ: 113466696


+1 Profil

icon Re: XP welcome screen01.04.2005. u 14:42 - pre 232 meseci
A gde si ti video taj Wizard na kraju? Imas pri instalaciji kreiranje Administratorskog naloga i password, i to ti je to sto se tice Acounta... Ja taj wizard na kraju nisam video...
Tosa
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.verat.net.



+10 Profil

icon Re: XP welcome screen01.04.2005. u 20:23 - pre 232 meseci
Da, u toku instalacije se pojavljuje prozor gde mogu (a ne moram) da unesem password za admina, ali na kraju se sam pokrece wizard koji me pita da li zelim u ovom trenutku da registrujem kopiju XP-a, da li zelim u ovom trenutku da napravim konekciju za net (ne mesajte ga sa Internet Connection Wizardom koji se pojavljuje kada prvi put pokrenete Internet Explorer), kao sto mi i nudi praznu listu za npr. pet potencijalnih buducih korisnika. Tu moram da ukucam bar jednog juzera, u suprotnom mi ne dozvoljava da predjem na sledeci korak. Tek nakon toga mi se prvi put ukazuje desktop! Mozda vi imate neku drugu kopiju XP-a, ali moja je dosla do mene verovatno kao sto su vase dosle do vas (bar za vecinu). Ne mogu da poverujem da ja jedini imam takav CD. Pa ja sam ga dobio od kolega administratora. Osim toga, nekolicinu puta sam instalirao originalni XP koji su korisnici sami kupili i wizard me opet "posetio" i na kraju mi se svaki put uredno "zahvali" i kaze da sam "uspesno" zavrsio postupak instalacije. A inace, do sada sam video svega nekoliko racunara samo sa "built-in" admin nalogom. To mi nije bilo cudno jer se promenom u registry-ju moze prikazati taj admin nalog. Cak i da postoje dva razlicita CD-a (sto je naravno vrlo moguce), zasto i kako je moj CD presao u "one druge". Ili je mom wizardu dosadilo da se svaki put pojavljuje, pa je poceo da me bojkotuje?
Sutra idem da instaliram jedan XP, ako se setim fotografisacu wizarda (ako se pojavi... mozda vise ne radi vikendom).
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: XP welcome screen07.04.2005. u 23:45 - pre 231 meseci
@Tosaxxx

Evo ovde.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: XP welcome screen07.04.2005. u 23:50 - pre 231 meseci
A odmah zatim i...
Da li ja jedini vidim te skrinove?
Da li se mogu zaobici?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

fragolan
Sam svoj majstor ....
Kraljevo

Član broj: 17146
Poruke: 61
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 41270492
Sajt: www.escbounty.info


Profil

icon Re: XP welcome screen07.04.2005. u 23:54 - pre 231 meseci
Citat:
Tosaxxx: A gde si ti video taj Wizard na kraju? Imas pri instalaciji kreiranje Administratorskog naloga i password, i to ti je to sto se tice Acounta... Ja taj wizard na kraju nisam video...

Je si ti bre instlalirao i jedan windows, dok nisi video upit za kreiranje korisnickih naloga pri instalciji?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: XP welcome screen08.04.2005. u 00:15 - pre 231 meseci
U Windows XP-u imas ili opciju za fast user switching ili opciju da uopste nema welcome screena i da ti ceo proces logovanja izgleda kao kod Windows 2000 a imas i programcice i registry hack koji ti dozvoljavaju da built-in Administrator account bude vidljiv, mada to nikako ne preporucujem jer sve jedno vazi rezim za fast user switching, sto ce znaciti da ako hoces bezbedniji logon treba u User Accounts-u u Control Panelu da iskljucis fast user switching i onada preko CTRL+ALT+DEL ulazis u Built in Admin account bez problema. Sto se tice Windows XP professional-a tu se moze pri logon-u kada se pojavi Welcome screen pritisnuti 2 puta CTRL+ALT+DEL i pojavice se onaj klasicni prozor za logovanje kao administrator. Jedina verzija Windows XP-a gde sam po defaultu video da ima ono sto ti trazis je Windows XP Media Center Edition, ali to je sve jedno opcija sa fast user switching sto je ukoliko hoces sigurnost pri logovanju i radu na racunaru non-recommended i zato je bolje da iskljucis fast user switching u User Accounts-u. I na zalost nisam uspeo da zaobidjem kreiranje bar jednog usera pri instalaciji Windows XP Professional-a i Home Edition osim kao sto sam rekao Media Center Edition gde se aktivacija koliko se secam trazi pre nego sto se kreiraju useri a na welcome screen-u postoji nalog administrator. Dugo nisam istalirao Windows XP MCE.

Kao bonus prilazem registry hack pomocu kojeg se Built in Admin account nacinjava vidljivim a sem toga pomocu programcica poput Tweakui i TweakXP Tweaking Utility se automatski primenjuje taj hack a on je sledeci:

U regedit-u nadjite sledeci kljuc:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows NT/CurrentVersion/Winlogon/SpecialAccounts/UserList

Desni klik na prazan prostor unutar otvorenog kljuca i kreirajte New DWORD Value koji cete nazvati Administrator posto je takav namerno izostavljen. Posle kreiranja tog DWORD value-a dupli klik na njega i upisite jedan kao vrednost. Ovim postupkom smo nacinili built in Admin account vidljivim.
 
Odgovor na temu

Andreavk
Beograd

Član broj: 49047
Poruke: 222
*.yubc.net.



Profil

icon Re: XP welcome screen08.04.2005. u 14:02 - pre 231 meseci
Tokom instalacije Xp-a moras upisati bar jednog Usera, t.j. korisnika racunara. Naci ces ga u C: > Documents and Settings pored Administratora i All Users. U Safe mod mozes uci kao kao Administrator ili kao taj User.
Verovatno si mislio da se logujes u win kao Administrator bez Usera ali mislim da to bas i nije pametno zbog sigurnosti

P.S Ukoliko upises samo tog jednog Usera nema logon screena pri podizanju Win-a. Obavezno treba upisati Password za Administratora takodje zbog sigurnosti - kad se logujes u Safe mode trazice samo taj password
 
Odgovor na temu

Tosaxxx
Nemanja Todorovic
Valjevo

Član broj: 10993
Poruke: 345
*.vdial.verat.net.

ICQ: 113466696


+1 Profil

icon Re: XP welcome screen11.04.2005. u 19:06 - pre 231 meseci
@fragolan

Taj wizard o kome se prica "majstore" se u opste ne nalazi na kraju instalacije...
Tosa
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: XP welcome screen11.04.2005. u 23:23 - pre 231 meseci
Citat:
Je si ti bre instlalirao i jedan windows, dok nisi video upit za kreiranje korisnickih naloga pri instalciji?


Naravno da je upravo taj upit deo procesa zavrsavanja instalacije Windows XP-a.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: XP welcome screen12.04.2005. u 13:22 - pre 231 meseci
Opet ja.
Posto je sada svima jasno da se neki juzer mora upisati, ponovo postavljam moje pitanje.
Otisao sam u sred instalacije, a moja cerka je "nekad" ugasila komp, verovatno je bio aktivan prozor u kome WinXP ceka da ukucam nekog juzera, a mene nema... Sutradan palim komp, ali taj prozor se ne vraca (meni bi to bilo logicno, jer instalacija nije zavrsena), vec se XP podize samo sa built-in admin nalogom. Da li je to normalno? U poslednjih 10 dana sam instalirao nekoliko XP-a, ali stvarno ne mogu u tom trenutku restartovati komp pred njegovim vlasnikom.
Primoravanje na kreiranje jos nekog juzera sem admina je odlicna stvar. Dakle, nije stvar u zaobilazenju toga, vec u tome da li je to normalna stvar sto se meni desilo.
 
Odgovor na temu

MARKO MAXIMUS
xexe samostalni tvorac stetocina i audio
producent
BEOGRAD

Član broj: 51485
Poruke: 155
213.244.208.*



Profil

icon Re: XP welcome screen12.04.2005. u 23:02 - pre 231 meseci
E pa brate evo ti jedne ideje ja sam to slicno uradio ali to je bio restart odmah po zavrsavanju osnovnog dela instalacije
Tj probaj da cim upises ili neupises pass za admina ugasis ili restartujes racunar ( bas kao sto ti je cerka uradila ) i vidis Efekat

P.S.
Disclaimer
Vlasnik ovog posta nije kriv i nemozete ga optuziti za bilo kakve greske i probleme koji vam mogu nastati usled nestrucnog rukovanja sodtware-om i ne pracenja uputstava autora software-a i autora ovog posta

XexexexE
Original zar ne ? Ma jb*a moram da se obezbedim xexe

Zezam se ali kazem ti probaj to sto sam ti napisao jer mi to jedino izgleda kao logicno resenje
Poz

Life is to short for bullshit so if you want something go for at
Want something to ask or do shout out dont weight to some snipe madrf**ker came or do before you xixi
Citat jednog neobicnog lika
thunderlord
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: XP welcome screen13.04.2005. u 22:32 - pre 231 meseci
@plavigor

Ovo je veoma logicno sa obzirom na to da instalacija nije zavrsena na konvencionalni nacin U slucaju da ti smeta sto imas built in admin account vidljiv lako ga mozes ponovo sakriti brisanjem iz registra.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: XP welcome screen13.04.2005. u 23:58 - pre 231 meseci
@Binary Mind

Da, da... To je ipak OK. Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: XP welcome screen

[ Pregleda: 6428 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.