Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koji je najbolji eksterni modem?

[es] :: Ostali hardver :: koji je najbolji eksterni modem?

[ Pregleda: 4084 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elmatnet
Nis

Član broj: 52014
Poruke: 84
195.252.87.*



Profil

icon koji je najbolji eksterni modem?28.03.2005. u 09:47 - pre 231 meseci
Imam laptop ACER ali mu modem nije jaca strana. Jedva postize 3kbps prilikom downloada sa nekih nasih servera. Pada cak i na 2,5kbps.
Interesuje me da li su bolji RS232 ili USB eksterni modemi.(napomena> imam stariju tj sporiju USB varijantu)
I navedite model koji daje najbolju brzinu. Ali samo onaj koji moze da se nadje po nasim prodavnicama.
Poz,
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: koji je najbolji eksterni modem?28.03.2005. u 10:01 - pre 231 meseci
Uzmi neki USR rs232
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: koji je najbolji eksterni modem?28.03.2005. u 10:08 - pre 231 meseci
obe usb verzije su znatno brze od rs232, a i on vec radi posao :)

tako da bilo koji interfejs, nebitno. usr modemi su ok. poslednje sto sam ja koristio (davno) su bili USR 56k voice modemi.

ali ne znam koliko ce to da ti pomogne, moguce jednostavno da imas losu vezu do provajdera. ja bih pre kupovine proverio sa pozajmljenim externim modemom, da li je ista brze.
 
Odgovor na temu

velkod
Veljko Davidovic
Beograd

Član broj: 13689
Poruke: 251
195.252.85.*



Profil

icon Re: koji je najbolji eksterni modem?29.03.2005. u 02:14 - pre 231 meseci
nije pctel bezveze predlozio bas rs232 verziju usr modema. jedino je ona full hardware i naravno na losijim centralama je ubedljivo najbolja. provereno i u praksi.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: koji je najbolji eksterni modem?29.03.2005. u 02:53 - pre 231 meseci
Imao sam vrlo dobra iskustva u ekstremnim (srpskim) uslovima sa Creative Modem Blaster V.92 Serial.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: koji je najbolji eksterni modem?29.03.2005. u 03:30 - pre 231 meseci
Koliko je meni poznato (delimicno i iz licnog iskustva) USB modemi su winmodemi i mnogo opterecuju racunar, cak i vise nego neki obicni winmodemi. Ako imas seriski port, onda ti je bolje da uzmes rs232 modem = eksterni, seriski. Ako se nekog dana odlucis da probas i Linux, takav modem ti je bog bogova, ne trebaju mu nikakvi drajveri i slicno, pa je i sa tog stanovsta bolji. Nazalost, na novijim plocama je sve manje seriskih portova ili ih uopste nema. Takodje, eksterni, seriski modemi imaju malo vise kablova za povezivanje i posebno napajanje, pa su kao takvi malo glomazniji od USB.

Da li ces uzeti bas USR ili neki drugi, mozda zavisi i od novca - USR su oko 2x skuplji od ostalih, koji su takodje upotebljivi. Imam Sweex eksterni, seriski, sa Intel chipsetom i radi odlicno, a kostao je nesto 30-tak E. Zavisi i od ponude u prodavnicama, mislim da je izbor sve manji, jer polako "izlaze iz mode" kako pristizu kablovski, ADSL, bezicni nacini konekcije na net.

Brzina: zalis se da ti pada i na 2.5kbps. Veruj mi, tesko da ces bilo kojim modemom postici neku ogromnu brzinu. Maksimum je 4 - 5kbps i to periodicno. Tu nisu krivi modemi vec sam dial-up. Nemoj da ulozis 70-tak eura za USR pa da opet imas 3 - 4kbps! Osim toga, stekao sam utisak da eksterni, seriski modemi imaju ravnomerniju brzinu rada a da su interni winmodemi, koji kod tebe za laptop verovatno ne dolaze u obzir, po nekad cak i brzi, sto ja objasnjavam time sto imaju na raspolaganju mnogo vise resursa, koje oduzimaju racunaru.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: koji je najbolji eksterni modem?

[ Pregleda: 4084 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.