Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlika u slabljenju kablova

[es] :: Wireless :: Razlika u slabljenju kablova

[ Pregleda: 5043 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zex24
NS

Član broj: 49825
Poruke: 117
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Razlika u slabljenju kablova27.03.2005. u 15:10 - pre 232 meseci
Kolika je razlika u slabljenju signala,pri povezivanju antene i wireless kartice, ako koristim antenski kabel koji se inace koristi po kucama i prodaje na pijacama, i ako koristim npr HDF 200 ili HDF 400? Kabel bi inace trebao da bude dugacak oko 5-6 metara.
 
Odgovor na temu

stevija
Subotica

Član broj: 28949
Poruke: 67
62.108.120.*

ICQ: 245
Sajt: all site


Profil

icon Re: Razlika u slabljenju kablova27.03.2005. u 16:34 - pre 232 meseci

Pa da puno ne pametujem ali u zavisnosti od duzine do AP-a moze i 75 omski kabal tj TV. Po teoriji nemoguce ali u praksi do 10 metara i daljina 1+kusur kilometra isprobano.Za antenu ako nemas novaca napravi bikvad koji dobro nosi
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.tehnicom.net.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Razlika u slabljenju kablova27.03.2005. u 17:45 - pre 232 meseci
Slabljenje HDF 200 kabla je 55 db na 100m kabla a HDF 400 22 db na 100m. Antenski 75omski kabl nije predvidjen za 2.4 GHz wireless instalacije samim tim rezultati mogu biti "razliciti" (citaj izostati).

 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
212.200.88.*

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Razlika u slabljenju kablova27.03.2005. u 21:50 - pre 232 meseci
Na tu duzinu skoro da moze i mastan kanap ...al' ja sam iz iskustva naucio da ako se radi wireless,onda tu nema skrtarenja u parama...samo najskuplje i najkvalitetnije i sve to pedantno i vrhunski mora biti odradjeno...inace nastaju problemi koji mogu da oduzmu jako puno vremena...a vrijeme je...zna se sta
Meni se juce rusio sistem dva puta...citav dan ja i @Eki izgubimo..sve pregledamo i na kraju se ispostavi ...voda usla u kabel...nismo zastitili..posto kabel nije valjao...mijenjali smo konektore..pa isto.. i na kraju zamjenuli citav kabel...i radi..
Zato..nema improvizacije...manje glava boli poslije!!


Pozdrav!!
/mrdja

 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Razlika u slabljenju kablova27.03.2005. u 23:43 - pre 232 meseci
Citat:
roli: Na tu duzinu skoro da moze i mastan kanap ...al' ja sam iz iskustva naucio da ako se radi wireless,onda tu nema skrtarenja u parama...samo najskuplje i najkvalitetnije i sve to pedantno i vrhunski mora biti odradjeno...inace nastaju problemi koji mogu da oduzmu jako puno vremena...a vrijeme je...zna se sta
Meni se juce rusio sistem dva puta...citav dan ja i @Eki izgubimo..sve pregledamo i na kraju se ispostavi ...voda usla u kabel...nismo zastitili..posto kabel nije valjao...mijenjali smo konektore..pa isto.. i na kraju zamjenuli citav kabel...i radi..
Zato..nema improvizacije...manje glava boli poslije!!


Pozdrav!!
/mrdja



A slusaj ti sad ovo.Sto se tice duzine kabla tu jos nisam pravio probe.Ali je poznato da se barem pigtailovi prave od kvalitetnog kabla.Elem, obigrao sam juce citavu Atinu (zamislite grad velicine 6 Beograda) i sve sto sam pronasao je JEDAN pigtail RP-TNC -> N
za mog WRT54GS.Kupim ja to po bezobraznoj ceni od 18 evra (posle dodjite da pazarite u Grcku) i jos pride kupim dva kabla od 5m SMA -> N da se nadje, za kartice u desktopovima.E, kad sam dosao kuci padne mi na pamet da pogledam od kakvog kabla je nepravljeno sve to.I otkrijem da je sve RG58 kabl !!!! zamislite? i nazovem ja radnju, a oni mi odgovore da je to to, i da se taj kabl koristi, i NEMA drugog.Jedino su mi ponudili jos kao resenje RG213 ali nisu imali konektore da ja sam napravim pigtailove, a i RG213 je malo debeo za takve stvari.Pa to je necuveno.I tako ja nadjem u jednoj ON-LINE prodavnici HDF-200 i HDF-400 kablove, ali po narudzbini, i to po cenama od 1.30 za HDF-200 i 2.40 za HDF-400 (plus porez 18%).Jesu li to dobre cene? Ajde pogledajte link pa mi recite jesu li dobre ove antene sto nudi covek, cine mi se jeftine ako su takvih karakteristika kao sto kaze.....
http://www.priveshop.gr/list.php?code=403&sess=1382398819
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Razlika u slabljenju kablova28.03.2005. u 00:51 - pre 232 meseci
Nema neke velike razlike u kablovima. Nisma merio obican antenski od 75 oma i ne vidimr alzog zasto nejga koristiti, jer je to bas dno dna a ne stedi se mnogo.

Sve u svemu, jenom prilikom sam napravio poredjenje kablova i dobio sledece:

1. SMA + 70 cm HDF-200 tanki + N mi je sluzop kao referenca

2. SMA + 3 m HDF-200 tanki + N je imao oko 0.5 dB slabljenja u odnosu na prvi kabal

3. SMA + 10 cm HDF-200 tanki + N + N + 7m kabal za satelitsku + N, imao je manje od 3 dB slabljenja u odnosu na prvi kabal.

Sve u svemu, vise problema moze da bude zbog lose stavljenih konektora nego zbog samih kablova...

 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Razlika u slabljenju kablova02.04.2005. u 19:36 - pre 232 meseci
Ja cu da rizikujem da zvucim kao jeretik,ali na 2,4 bez nekog semi-rigid nema kabla!22dB na sto metara znaci da je za tu frekvenciju kabl neupotrebljiv!Sreca je da LAN mreze rade na bliskim rastojanjima pa je polje jace od gubitaka i to radi,ali ako pricamo o ozbiljnom kablu,onda je to semi-rigid!Ima i par fleksibilnih kablova koji bi prosli ali je cena katastrofa!
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Razlika u slabljenju kablova02.04.2005. u 20:02 - pre 232 meseci
Slazem se, konektori su uvek najcesci problem.

A sto se tice razlika u slabljenju kablova moja su iskustva sledeca:

600m do pristupne tacke, savrsena opticka vodljivost, D-Link DWL-510 PCI,licno sam napravio bikvad antenu (~11db) i nalazim se u malom vojvodjanskom gradicu bez ikakvih smetnji.

Kao prvo probao sam sa 10m 75ohm RG6 (ubedili me u najvecoj subotickoj firmi za prodaju racunara da to radi savrseno sa wireless opramom). I normalno kada sam sve povezao nije bilo ni S od signala. Srecom ljudi bili stvarno korektni pa su mi vratili pare kada sam doneo kabel na reklamaciju sledeceg dana.

Na sajtu http://www.dbperformance.com/support.html sam nasao tekst koji kaze:
Although RG8/U or RG58/U cable is more readily available, it was not designed for the 2.4 GHz frequency band (used by 802.11b and 802.11g) and the signal losses are unacceptably high. RG6/U (commonly used for cable and satellite TV) also cannot be used because it has a characteristic impedance of 75 ohms, instead of the 50 ohms impedance required by WLAN equipment.

Kada sam ga zamenio sa 10m Belden H500 50ohm windows je prijavio Excellant signal. Ili po programu od D-linkove kartice 92%.

A sto se tice lova na kabel klase 400 to je posebna prica:
Odem u Novi Sad u Albicom: "Zao nam je vise neradimo sa fizickim licima"
Odem u Pixel Computers (oni vrse maloprodaju za Albicom): "3 evra je metar"
Odem u Positive u NS (oni prodaju opremu za neobee): "Mi prodajemo iskljucivo kompletnu opremu a cena je 20.000 din"
Nakraju sasvim slucajno navratim u Radio Elektro u Subotici i nadjem kabel Belden H500 za 150 din metar. A H500 je normalno jos kvalitetniji u odnosu na kabel klase 400 (lmr 400 ,hdf 400, wbc 400.....)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Razlika u slabljenju kablova

[ Pregleda: 5043 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.