Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Overclock Celeron D 2.4 GHz

[es] :: Overclocking & Modding :: Overclock Celeron D 2.4 GHz

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13620 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cambiel_bgd
Goran Markovic
Beograd

Član broj: 55122
Poruke: 52
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz13.04.2005. u 00:10 - pre 231 meseci
OK...zaboravi...a veruj mi znam da clockujem...

Citat:
Sorry, ali ja ne kapiram kako ti zamišljaš da menjaš množilac


Pomocu programa koji se zove AI Booster i pod kojim postoji opcija CPU MULTIPLIER...
Pa mi ti reci kako je prevodis....postoje opcije kao sto su CPU EXTERNAL FREQUENCY,
PA ONDA VOLTAGE CPU, VOLTAGE AGP, VOLTAGE MEMORY...

Ja ne znam kako ti ovo tumacis...ali ja tumacim kao opcije za overclock...

Sto se tice proucavanja hardvera, ja sam lepo pitao ljude sta misle o precesoru i sta znaci oznaka D i jos je nisam dobio...pitao sam i dokle su ga terali i na to dobijam odgovor ali ono sto mene interesuje je njihova kombinacija (CPU MULTIPLIER+CPU EXTERNAL FREQUENCY+VOLTAGE CPU). Nisam znao da moram da crtam...

A to da sam majstor da zbunim ljude, priznajem...


Miroslavu: Ja sam primetio samo razliku u 3dMarku i PCMarku...

P.S. Nece da mi odradi ceo PCMark, trazi neki coder/dekoder wmv a ja ga imam...jel neko zna sta je u pitanju???

Tacnije kaze WINDOWS MEDIA ENCODER 9...Gdi da ga nadjem...

"A onda je kudravi gaucos krenuo
krivudavim putem ko***nskih noci!"
 
Odgovor na temu

zokish
Smed. Palanka

Član broj: 37671
Poruke: 291
213.244.197.*



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz13.04.2005. u 13:51 - pre 231 meseci
Citat:
OK...zaboravi...a veruj mi znam da clockujem...


Evo i ja ti verujem, samo mi kaži kako da promenim množilac na intelovom procesoru
(ne, nemoj da mi kažeš kako ima opcija (na tarabi...))

Očigledno nisi shvatio svoju konfiguraciju, morao bi još dosta da se informišeš.

A, ti je oznaka za N'wood jezgra (FSB100)
D, ti je oznaka za Prescott jezgra, (plus da se pretražiš za ostalo po forumu...)

20% za tvoju memoriju ddr400 je mnoooooogo. Nije ni čudo da neće.
A ako si još silovao procesor naponom misleći da je do njega greška onda opet nije ni čudo da neće.
Pa još ako si dirao latencije memorije, a nisi kontrolisao njihovu voltažu i pri tom ti je napajanje 200W kineskih....

ali

OK...zaboravi...a veruj mi znam da znaš da clockuješ...

svih mi dabrova ontaria
 
Odgovor na temu

cambiel_bgd
Goran Markovic
Beograd

Član broj: 55122
Poruke: 52
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 16:15 - pre 231 meseci
Pa to sam pitao, care...

Hvala ti...

Znaci ne moze...

OK...

Poenta je ta da sam ga ja digao na 2,9 bez problema i da nece dalje. A sta je CPU multiplayer ako nije mnozilac??? Ja sam spreman da priznam da ne znam mnogo o tome ali da li je tesko iz jednog Asus Booster-a oc-ovati??? Ajde mi reci jos neki program za OC...ili da probam iz bios-a...

Moja konfiguracija: Chieftech 300w, Celeron 2.4, ASUS P4P800 SE, Kingstone 2x512MB DDR400 (PC3200), Sapphire ATI RADEON 9600XT Fireblade...

Priznajem da ne znam dosta stvari koje bih zeleo da saznam inace ne bih bio ovde :)))

Jos jedno pitanje...ortak je na istoj ploci (samo sto nisam siguran da li je SE) pokusao da klokuje 2.4 original P4 i ima slabije rezultate nego ja...jel to zato sto je zakljucan...pretpostavljam da jeste...

Moja najveca greska je sto nisam uzeo AMD-a...i vecno cu se kajati...imao sam Durona pre ovoga sr*nj*...

"A onda je kudravi gaucos krenuo
krivudavim putem ko***nskih noci!"
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 16:53 - pre 231 meseci
Najveća glupost je to što ne ideš manuelno, ni meni neće sa P4 2.4 preko 20% na automatik, što -pojma nemam, najviše na automatik je bilo 20% i to je [email protected]
e sad kada sam manuelno podešavao, ladno sam išao na [email protected] i memorija 2.5 3 3 5
Nema ništa bolje od manuelnog...

Još neki program za OC iz Wina jeeee CPU FSB; CPU Cool...

A taj WME9 možeš naći i skinuti na majkrosoftovom sajtu, a tačna adresa bi trebalo da ti piše u ReadME PCmarka...

PozdraV

PS Meni ne radi AI Booster -ne znam zašto... a i -kojćemi-
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

cambiel_bgd
Goran Markovic
Beograd

Član broj: 55122
Poruke: 52
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 18:09 - pre 231 meseci
Kapiram da nikad nisu najsrecnija resenja ona koja idu uz plocu...
To si super uradio, ali me interesuje jer sve to sa BOX hladjenjem ili si uzimao neko...

Vidis i ja sam to provalio, ja i ne ocekujem da mi radi na preko 3.0 ali mi nije jasno isto sto i tebi, sto su stavili te glupe presetove...

Radio sam i ja manuelno, ali iz AI Booster-a...sad cu da probam iz BIOS-a...iako me zbunjuje malo sve to...

Hvala za PCMark, stvarno sam idiot...

"A onda je kudravi gaucos krenuo
krivudavim putem ko***nskih noci!"
 
Odgovor na temu

cambiel_bgd
Goran Markovic
Beograd

Član broj: 55122
Poruke: 52
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 19:15 - pre 231 meseci
CPU Clock: 2927 (original: 2400 MHz, overclock 22%)
CPU Multiplier: 24X
CPU FSB: 121.99 (original: 100 MHz, overclock 22%)
Memory Bus: 162.66 MHz
CPU Core: 1.57V
.......................................

Evo, to je najbolje sto sam uspeo...

Kako moze da se menja memory timing (2.5 3 3 5)...

Ovako izgleda kod mene:
Memory Timings 3-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS)


Ocitavanja sam izveo iz Everest-a.

P.S. Kako si izveo 1.375V, kod mene je najnizi napon 1.545..ili tako nesto...pretpostavlajm da zavisi od primerka ploce ili procesora...

"A onda je kudravi gaucos krenuo
krivudavim putem ko***nskih noci!"
 
Odgovor na temu

cambiel_bgd
Goran Markovic
Beograd

Član broj: 55122
Poruke: 52
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 20:25 - pre 231 meseci
Citat:
Kako moze da se menja memory timing (2.5 3 3 5)...


Nasao...

"A onda je kudravi gaucos krenuo
krivudavim putem ko***nskih noci!"
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 20:40 - pre 231 meseci
Citat:
cambiel_bgd: Vidis i ja sam to provalio, ja i ne ocekujem da mi radi na preko 3.0 ali mi nije jasno isto sto i tebi, sto su stavili te glupe presetove...

Kod mene radi to ''default dizanje'' ili preset od 30% bez problema samo što je kod mene u pitanju Pentium4 2.4C.

Uzmi priručnik koji ide uz ploču i dobro prouči deo koji opisuje BIOS, tamo imaš sve što ti je potrebno.

Napon za procesor nemoj da dižeš (to nije za igranje)!
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

cambiel_bgd
Goran Markovic
Beograd

Član broj: 55122
Poruke: 52
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 21:33 - pre 231 meseci
E...
Ja bih da se izvinim...
Nisam razumeo sam sebe sta sam rekao...
u pravu ste..MNOZILAC NE MOZE DA SE MENJA!!!!
Mnozilac mi je uvek isti (24X), a menjam samo FSB...na koji sam mislio..sorry...

Evo ako treba ima da javno vicem magarac... :))))

Sta cu kad lose objasnjavam...jos jednom se izvinjavam...

Necu dirati CPU napon, iako sam ga vec promenio... :)))

promenio sam memory timing i sad je: Memory Timings 3-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

Pise da je memory bus 160MHz...sto mi nije jasno, jer bi saovim podesavanjima trebao da bude 200MHz...opet sam se zbunio...

P.S. Ortak ima 2.4 P4...i ne radi mu preset ali ne znam koje je jezgro, a mislim da je stariji...

Ali ako mi je prva vrednost 3.0 druga 3 treca 3 cetvrta 8, sta onda treba da mi bude poslednja vrednost (ostavio sam osam), posto...ne znam napamet koja je vrednost za sta...valjda ide CL, RCD, RP, RAS i ne znam sta je ovo poslednje...

[Ovu poruku je menjao cambiel_bgd dana 15.04.2005. u 03:12 GMT+1]

"A onda je kudravi gaucos krenuo
krivudavim putem ko***nskih noci!"
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 22:00 - pre 231 meseci
1vo: Dizanjem FSBa ubrzava se procesor, a max temperatura se malo povećava.
2go: Dizanjem Vcore (napona procesora) dolazi se do stabilnosti sistema usled dosta (+33mhz npr.) većeg FSBa od fabričkog. Max temperatura se podosta povećava.

Dakle poželjno je imati što manji napon na procesoru, a da sistem bude stabilan.
Zahvaljujući odličnom primerku procesora i poloče (ASUS P4P800SE i P4 2.4 133FSB 1MB) uspeo sam da stavim Vcore na minimum, i pored toga povećam FSB na 166.6 (167 za laike) i time dobio 3007mhz uz ekstra stabilnost Prime95 N E M A primedbi ;)

Dakle trebalo je imati i sreće da mi zapadnu ovakvi primerci...

E sad za memoriju:

Frekvenciju memorije podešavaš u BIOSu kod FSBa procesora, e sad timingsi su oštra podešavanja memorije, bar ja imam takvo iskustvo...
što manje brojke to bolje, ima li poboljšanja možeš videti u EVERESTU, memory read, write i latency.

U BIOSu bi bilo uputno da aktiviraš PAT ili memory acceleration mode, time dobijaš znatno manje latencije memorije, što ubrzava komp.

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 22:10 - pre 231 meseci
Memory update:

To što si rekao da bi na tim-i-tim podešavanjima timinga treba da radi na 200(400) a radi na 133(166), e to zavisi od procesorovog FSBa.

Možeš u BIOSu postaviti ispod FSBa memorija da ti radi na 266 ili 333 mhz kada je FSB od 100-199mhz, a već sa 200FSBa možeš postaviti memoriju na 400mhz.

Kada sam ovaj proc gurnuo na 3.6hgz, memoriju stavio na 400mhz performanse su se značajno povećale, kako kaže EVEREST test-brzine (ono zadnje o čemu sam pričao), za detaljniji test o performansama nisam smeo da radim jer je temp prevazilazila 65C, to sam uradio čisto experimentalno... još imam obični, ali dobri BOX cooler.

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 22:46 - pre 231 meseci
Jel koristio neki S&M. Ja sam ga probao i posle 30-tak minuta pod 75% load-a rekao je da je sve ok. Sad pitanje je da li je moguce da za tako kratko vreme program da tacne razultate i da li je "bolji" od Prime95.

[Ovu poruku je menjao Miroslav Strugarevic dana 15.04.2005. u 00:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cambiel_bgd
Goran Markovic
Beograd

Član broj: 55122
Poruke: 52
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 22:52 - pre 231 meseci
@baki: Hvala Baki, znaci kad aktiviram PAT ili memory acceleration mode nece biti hang time-a zbog toga???
Vidis sada, to 1vo sam znao, ali mi nije bilo jasno bas ovo 2vo :))

E sad dalje, posto je meni kao sto sam rekao (postovao sam EVEREST u overclock sekciju) 24X120 FSB, memory bus je 160, a meni se ne da dizem ni za jedan ako hocu da mi radi stabilno...to znaci da treba da podignem napon na sledeci stepen...pa da probam onda, zar ne??? Pri tom, temperatura je 37C, za plocu, a 31 za proc...Sto se tice memorije, imam opcije 266 i auto...

Citat:
Možeš u BIOSu postaviti ispod FSBa memorija da ti radi na 266 ili 333 mhz kada je FSB od 100-199mhz, a već sa 200FSBa možeš postaviti memoriju na 400mhz


tako da sam ovo i pretpostavljao... sto znaci da mogu samo da sanjam 400MHz, sto mi je takodje bilo jasno da bez P4 necu moci ovo da ostvarim...

Da li su ovi rezultati dobri (Memory Timings 3-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)):
Rezultati Benchmark-a u EVEREST-u:
Memory Read 2838;
Memory Write 1219;
Memory Latency 125,5ns

Jel bi te mrzelo da mi postujes tvoje rezultate sa tvojom "formacijom" za memorijom???
P.S.: Koju memoriju imas???

evo update-a: promenio sam memoriju na 266 i ukljucio memory acc. mode i promenio memory timing na 2.5-3-3-6 (pitanje na koliko da stavim burst lenght, trenutno je na 8):
Rezultati Benchmark-a u EVEREST-u:
Memory Read 3304;
Memory Write 1274;
Memory Latency 99.3ns

Jos ce da bude nesto od mene :))))))

"A onda je kudravi gaucos krenuo
krivudavim putem ko***nskih noci!"
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz14.04.2005. u 23:33 - pre 231 meseci
4712
1710
87.5

burst lenght stavi na 4

memorija je kingston 2x256 u dual channelu

ukapirao si fsb:vcore

O kakvom hang time govoriš?

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

cambiel_bgd
Goran Markovic
Beograd

Član broj: 55122
Poruke: 52
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz15.04.2005. u 00:03 - pre 231 meseci
u bre...i meni je u dual chanel-u kingstone (inace u A1 slotu i B1, jer sam dobro zab'o, da nisam i ovo za**b*o), sta je to NASA-ina test memorija :))))

Sad cu da postujem nove rezultate...cim istestiram...
inace vrh je CPU Clock 2927.84 MHz (original: 2400 MHz, overclock: 22%)
CPU Multiplier 24.0x CPU FSB 121.99 MHz (original: 100 MHz, overclock: 22%), ne mere bolje...

Inace pri najmanjem naponu...


Sto se tice test S&M, sad sam ga poterao, digao mi je temperaturu procesora za 20 stepeni i sprzio i njega i plocu i vecinu PCI karti... :)))) Salim se, samo se zaboo... :))

Elem, meni je OK program, ne znam sta drugi kazu...

Hang time = spucan racunar :)))

Nisi mi otkrio formaciju...ja sam svoju prepisao iz EVEREST-a (ista ploca + PAT)...

E, da...imam i box cooler...nazalost, ali imam jednu nazad chieftech-ovu 8-icu, koja ladi ko nezdrava :))) U planu su jos dve napred, jedna nazad, i na grafickoj GlacialTech-ov Northpole 1000, i na proc da ide Limba...jel ce moci ovo sve da izdrzi Chieftech od 300w...ne verujem...

"A onda je kudravi gaucos krenuo
krivudavim putem ko***nskih noci!"
 
Odgovor na temu

cambiel_bgd
Goran Markovic
Beograd

Član broj: 55122
Poruke: 52
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz15.04.2005. u 01:10 - pre 231 meseci
Evo momci, zavrsio sam za sada, ovo je max a pri tom da ne obara...postovao sam u "overclocking rezulatate" cele rezultatte, ako nekog interesuje...inace, razlika je vrrrrllloooo primetna...
imam hiljadu i jednu aplikaciju instaliranu (ma 100 programa za skolu i 100 igara) i jako malo mesta na hardu, i vrlo opterecen sistem, tako da sam prezadovoljan rezultatima...

EVEREST:

MemRead: 3476;
MemWrite: 1307;
MemLatency: 95.4;

imao sam i bolje, ali nije vazno, ovi su validni, jer sam uporedo sa njima radio i ostale testove(3dmark,pcmark,aquamark...), a onaj S&M ne radim dok ne kupim limbo :))))

Inace ode celeronce u kantu :)))

E sada, hvala svima sto su me naucili pameti, i sto su mi pokazali kako treba da se radi...
Voleo bih da i ja imam P4, pa da mogu da nabodem 400 magistralu, jer sam probai stvarno, kad dignem FSB, pojavljuju se nove opcije u BIOS-u i omogucavaju dizanje na vise...samo jos jedno pitanje: jel' da stavim memoriju na 266 ili auto???

Inace temperatura mi je bez opterecenja na 30-31, a sa opterecenjem ide i do 45...
Jel da uzimam coler, ili ne??? Hocu li moci jos da ga nabijem, ili mu je to granica, kaze u everestu da moze do 3.6...mada ga ja ne bih bas toliko mucio...ali do 3.5 :)))

Hvala jos jednom svima, special thx goes to baki for help & IHThUS za to sto me je trpeo :)))

"A onda je kudravi gaucos krenuo
krivudavim putem ko***nskih noci!"
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.adsl.interware.hu.

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz15.04.2005. u 10:23 - pre 231 meseci
Citat:
cambiel_bgd: ...samo jos jedno pitanje: jel' da stavim memoriju na 266 ili auto???

Možeš na Auto pošto takt memorije prati magistralu odnosno FSB.
Citat:
Inace temperatura mi je bez opterecenja na 30-31, a sa opterecenjem ide i do 45...
Jel da uzimam coler, ili ne???

Nema potrebe da uzimaš neki drugi kuler pošto i sa ovim box kulerom imaš sasvim OK temperature.
Citat:
Hocu li moci jos da ga nabijem, ili mu je to granica, kaze u everestu da moze do 3.6...mada ga ja ne bih bas toliko mucio...ali do 3.5 :)))

Kao što rekoh, koliko može da razvije moraš sam da utvrdiš. Samo prati temperaturu i stabilnost kada podesiš viši takt i to je to. Može da ti koristi: CPU-Z i SpeedFan
Citat:
Hvala jos jednom svima, special thx goes to baki for help & IHThUS za to sto me je trpeo :)))

Molim.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

cambiel_bgd
Goran Markovic
Beograd

Član broj: 55122
Poruke: 52
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz15.04.2005. u 18:14 - pre 231 meseci
Citat:
Kao što rekoh, koliko može da razvije moraš sam da utvrdiš. Samo prati temperaturu i stabilnost kada podesiš viši takt i to je to. Može da ti koristi: CPU-Z i SpeedFan


Mislis li da EVEREST nije pouzdan, ili zbog regulacije broja obrtaja??? Imam oba, a speedfan sam vec bio instalirao, ali nisam bas sve pohvatao...pa sam ga unninstalirao :)

Citat:
Možeš na Auto pošto takt memorije prati magistralu odnosno FSB


Pretpostavljam da ovo nece izazvati nestabilnost pri onakvom memory timing-u, mada moram reci da komp vec radi...negde oko 24sata, bez problema...tako da je uzasno stabilan...a da ne pominjem da radi k'o zmaj :))) Ovo bi trebalo da znaci da je stabilan...zar ne...

Promenom memory timing-a se ostro menjaju performanse racunara...toplo preporucujem :)))

Jos sad kad mi stigne hladnjak za graficku...ako nabijem 5000 u 3dMark-u ima da vas ljubim gde sunce ne sija...

A sta kazes na moj S&M test...crush&burn...plasim se da ga opet poteram :(



"A onda je kudravi gaucos krenuo
krivudavim putem ko***nskih noci!"
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz15.04.2005. u 18:39 - pre 231 meseci
Ako misliš da ćeš boljim hladjenjem da dostigneš veći rezultat u 3Dmarku to se grdno varaš... možda koji mhz više u OCu, ali ništa što je vredno ulaganja...
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
212.247.71.*



Profil

icon Re: Overclock Celeron D 2.4 GHz15.04.2005. u 21:02 - pre 231 meseci
Citat:
cambiel_bgd: Pretpostavljam da ovo nece izazvati nestabilnost pri onakvom memory timing-u, mada moram reci da komp vec radi...negde oko 24sata, bez problema...tako da je uzasno stabilan...a da ne pominjem da radi k'o zmaj :))) Ovo bi trebalo da znaci da je stabilan...zar ne...

Promenom memory timing-a se ostro menjaju performanse racunara...toplo preporucujem :)))

Jos sad kad mi stigne hladnjak za graficku...ako nabijem 5000 u 3dMark-u ima da vas ljubim gde sunce ne sija...

A sta kazes na moj S&M test...crush&burn...plasim se da ga opet poteram :(


OC procesora ti neće dati neka očigledna poboljšanja 3DMarka bez OC-a grafičke.


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Overclock Celeron D 2.4 GHz

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13620 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.