Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......

[es] :: Muzička produkcija :: Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......

[ Pregleda: 2551 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.237.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......24.03.2005. u 02:37 - pre 232 meseci
Moram da duvam u mikrofon k'o..... da bi se na snimku jedva čulo , ima li koo , neko rešenje ?

Integrisana zvučna 5.1 na matičnoj Abit NF7

Taj isti mikrofon odlično radi na starom računaru PI sa zvučnom (bila je 15DM) karticom Yamaha .

Kad spojim na LINE IN ulaz, signal iz nekog uređaja (na primer kaset dek), snimi dobro ,kad taj isti signal spojim na ulaz mikrofona u PC tada je nivo samo malo jači , a trebalo bi da klipuje , tako da kad prikopčam mikrofon jedva da ga pojača (ma ni ne pojačava ništa), koristim mono džeksnu jer je i ulaz na PC mono. Isprobao sam sva moguća podešavanja i ništa ne pomaže , ni razni programi.

Ima li neko rešenje , za osveženje


vozdra_________________
fanzo.org
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......28.03.2005. u 11:04 - pre 232 meseci
Ja sam cuo da je ta ploca OK, tako da valjda nije u njoj problem. Alo! Mic-In osetljivost, Mic ispravan... onda se javi ponovo.

Citat:
sprobao sam sva moguća podešavanja i ništa ne pomaže , ni razni programi


Ovo zvuci kao, da izvinu dame:"...bio sam prosle godine sa jednom devojkom, i bilo je ok, a sada sam sa drugom i NIJE ok... u cemu je problem?..."

Pojasni problem, ali "u crevca"....

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.207.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......28.03.2005. u 16:56 - pre 232 meseci
Vidi ovako , ulazna osetljivost mikrofonskog ulaza na Abit-u mi se čini da je jako mala. Line in na Abit-u osetljivost je OK. Spojim kasetdek na line in -lepo radi . Spojim isti kasetdek na mikrofonski ulaz - signal je sada malo jači nego kada je na line in priključen dek. Što znači da je mikrofonski ulaz preslab za obični mikrofon sa dva izvoda ,a ne bih da budžim kondenzatorski mikrofon sa dodatnim napajanjem.
Opet navodim da je mikrofon u redu i da na starom PC (koja nema integrisanu , nego PCI audio Yamaha-jeftina) radi ODLIČNO).

Znači na Abit u mikrofon moram de se derem , da bi se jedva nešto čulo i tada je zvuk malo i deformisan- isto je i kada slušam i kada snimim u komp. Mikrofon je dobro spojen , džek ulaz u Abit je mono tipa , takav džek (mono) je i na mikrofonu , lično sam proverio na matičnoj (štampu)nisam laik u ovim stvarima (serviser rtv).

Isti slučaj sam čuo od nekolicine poznanika koji imaju integrisane audio kartice , imaju isti problem.

Da li postoje još neka podešavanja (u biosu ih nema) imam samo da uključim (džamper) mikrofonski ulaz na matičnoj ili mik. ulaz na kabel (priključuje se na matičnu) , e na tom priključku na matičnoj ploči na istom konektoru ima 3 pina - 1 je signal , drugi je masa , treći je +5V. Da li to znači da je proizvođač za ovu ploču , (a i ostali koji imaju isti problem sa drugim matičnim pločama) predvideo samo kondenzatorski mikrofon ?? Ne mogu da verujem u to !!

Nadam se da je ovo bilo malo opširnije objašnjeno , ovaj problem ima prilično veliki broj korisnika integrisanih zvučnih kartica. Za one sa PCI audio karticama ne znam.

Ne bih da ugrađujem posebnu pci karticu , jer mi sve ostalo zadovoljava 5.1 i ostalo.


vozdra____________
fanzo.org
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......28.03.2005. u 21:07 - pre 232 meseci
1. Nazalost, ploca. U pravu si sa osetljivoscu. Sve si probao....

2. NEEEEE, nije kondenzator. Kondenzatori traze nezavisno napajanje, tzv. "phantom power", koji ide od 9v-50v (otprilike) DC. Baterija ili sl. SIGURNO NIJE za bilo kakvu kucnu namenu, iskljucivo studio i profi rec.

3. Hmmmm, Imas li ti neki Mic In pot na desk-u, koji si ZABORAVIO da odvrnes? Mislim, u mixer-u ili tako negde. Ili ti neki program te vrednosti po default-u stalno NISKO setuje?

Ako ne, nema ti spasa....
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.106.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......28.03.2005. u 22:06 - pre 232 meseci
Izgleda da mi nema spasa , nego da probam sa nekom karticom ili ću napraviti predpojačalo i uzeti napajanje sa ploče i predojačalo ću ugraditi u PC.

Što se tiče kondenzatorskih mikrofona , ima ih u starijim kasetofonima , imam ih par komada , nije problem ih naći , nego treba da se " budži".

Znaš kako je , kod nas majstora u kući sve je u kvaru i nema ko da popravi


vozdra__________
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......28.03.2005. u 22:20 - pre 232 meseci
to su elektret mikrofoni, nisu kondenzatorski na koje ton majstor misli.
FBzP
 
Odgovor na temu

iggsy

Član broj: 50840
Poruke: 147
212.200.27.*



Profil

icon Re: Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......01.04.2005. u 01:25 - pre 231 meseci
Cekajte ljudi, kazete da kondezatorski mikrofoni ne rade na live-u u mic ulazu?!
Meni radi, ili shure koji ja imam nije kondezatorski ....(uzash)
Prodrmah fasung i bi svetlost!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......01.04.2005. u 10:54 - pre 231 meseci
Reci koji je model, pa cu ti kazati koji je tip. Inace uskoro cu u skolici malko vise o mikrofonima, pa citaj, ako te ne mrzi.

Inace, elektret je posebna vrsta mikrofona, najmanje od svih tipova je profi, za razliku od full condenser ili tube valve ili neki profi dynamic... tipova. Ima jos, ali nije za ovde.

 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......01.04.2005. u 17:28 - pre 231 meseci
shure koji ti imaš najverovatnije nije kondenzatorski.
FBzP
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Ne mogu da snimim sa mikrofona ...Abit NF7.......

[ Pregleda: 2551 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.