Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!

[es] :: Windows aplikacije :: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 28197 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran jovanovic
ucenik
kragujevac

Član broj: 39580
Poruke: 19
*.sbb.co.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!26.03.2005. u 22:43 - pre 232 meseci
>Nabukodonosor<.......opasan si

 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 00:50 - pre 232 meseci
Iz pravilnika:
Citat:
14. Stop krađi softvera

Na ES forumima je zabranjeno objavljivanje serijskih brojeva ili "crack"-ova koji omogućavaju nelegalno korišćenje softvera bilo koje vrste. Takođe je zabranjeno postavljanje linkova za ilegalan download komercijalnog softvera. Ovakve teme će biti obrisane, a korisnik opomenut.

Dakle, bez ovakvih linkova ubuduce.
Osim toga, drzite se teme...
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 00:54 - pre 232 meseci
Eto...rek'o ja da cu biti banovan zbog vas...
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 10:29 - pre 232 meseci
Shadowed
Nabuko je dao link za download sa sajta proizvodjaca, sta je tu ilegalno, posto vidim da je d/l slobodan?
Dat je link do full verzije a ne do demo i samo to, takodje i tu verziju treba kupiti kako bi se dobio reg broj, ne vidim da bi to neko stavljao za d/l tek tako, odnosno bio bi zasticen download.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 11:06 - pre 232 meseci
Neki proizvodjaci jednostavno imaju losu zastitu - kad kupis proizvod oni ti daju link sa kojeg mozes da skines program (ili ti posalju full verziju mail-om, sto je takodje nesigurno jer mozes da podelis drugima). Koliko sam zakljucio to je ovde slucaj. Ja kada sam popunio formular dobio sam drugi link sa demo verzijom. Znaci, ova se nije davala slobodno za download vec tek kada platis.
Gledaj na to ovako, ako je dostupno na legalan nacin neka korisnici odu lepo na sajt www.acronis.com i neka skinu odande. Znaci, bez direktnog linka. A tamo se moze naci sve sto nude.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 12:45 - pre 232 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Shadowed
Nabuko je dao link za download sa sajta proizvodjaca, sta je tu ilegalno, posto vidim da je d/l slobodan?
Dat je link do full verzije a ne do demo i samo to, takodje i tu verziju treba kupiti kako bi se dobio reg broj, ne vidim da bi to neko stavljao za d/l tek tako, odnosno bio bi zasticen download.

Pa ne bas...

Citat:
Shadowed: Neki proizvodjaci jednostavno imaju losu zastitu - kad kupis proizvod oni ti daju link sa kojeg mozes da skines program (ili ti posalju full verziju mail-om, sto je takodje nesigurno jer mozes da podelis drugima). Koliko sam zakljucio to je ovde slucaj.

Pa ne bas...

U svakom slucaju imao sam razloga sto nisam hteo odmah da stavim taj link, ali kada mi je VRKY, za koga mislim da je i moderator ovde, rekao da stavim, onda sam se odlucio za to. ali znao sam sta ce biti. Shadowed je potpuno u pravu. Ali nisi morao da mi obrises onu poruku gde sam rekao da cu dati link preko PP-a. U svakom slucaju, ko je uhvatio uhvatio. Pozdrav.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

goran jovanovic
ucenik
kragujevac

Član broj: 39580
Poruke: 19
*.sbb.co.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 14:26 - pre 232 meseci
ljudi, nije strasno sto je covek dao link www.Acronis.com link.Pa to je
dobra reklama za njegove programe.U svakom slucaju ja cu da probam demo
verziju true image 8 pa ako mi se bude svideo program ,ja cu da ga kupim.
pozdrav
 
0

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 16:56 - pre 232 meseci
Ljudi, vratimo se na pravu temu!!
 
0

Toyo

Član broj: 45193
Poruke: 227
*.kovnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 18:16 - pre 232 meseci
Ja sam pre par dana koristio True Image i mogu da kazem da je odlican.

Jedan disk je isao 40GB (NTFS) -> 120GB (NTFS)
Drugi 6GB (FAT32) -> 40GB (NTFS)

Mislio sam da ce nesto da zezne prilikom konverzije, ali je napravio posao svaka mu cast. Imas 14 dana trial bez ikakvih ogranicenja.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 20:05 - pre 232 meseci
Ne kapiram sta si radio to?!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

milosevac
Dejan Bogdanovic
Italija

Član broj: 40959
Poruke: 207
*.pool8258.interbusiness.it.

ICQ: 285


Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 21:55 - pre 232 meseci
E pa do sada sam koristio Norton Ghost 9 a i od sada cu !
Na pisanje drugih probao sam Acronis True Image 8 i sve je krenulo lepo do samog kraja kad mi prijavi neku gresku !........Puce Windows , a izgubih i drugu particiju , jer bios vise nije prepoznavao ni jednu .....
U svakom slucaju taj Acronis True Image 8 mozda je dobar i brz , al dok ne zaj... svar . Norton me do sada nije izdao !!!!!
 
0

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 22:47 - pre 232 meseci
Ma N Ghsot Rula!! Sutra ponovno moram ghostat disk...
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!27.03.2005. u 22:48 - pre 232 meseci
Pazi, ko zna sta je u pitanju. Acronis-ovi proizvodi su poznati kao izuzetno stabilni i brzi. Ja koristim odavno Acronis Partition Expert i on je takodje fenomenalan program. Ne znam sta se kod tebe desilo. Kakvu gresku ti je prijavio?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

milosevac
Dejan Bogdanovic
Italija

Član broj: 40959
Poruke: 207
*.pool8250.interbusiness.it.

ICQ: 285


Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!28.03.2005. u 00:40 - pre 232 meseci
Greska je bila u backup fajlu koji je napravio . Tacno se nesecam jer sam u tom trenutku doziveo Sok .Izgubio sam sve instalacione programe koje sam koristio.....
Jos jedna stvar : Nortonov backup windovsa je za vise od 1 GB manji od onog( ni ime mu vise ne pominjem) , pa je i to jedan + za Norton Ghosta ! Sto se tice brzine mozda se radi o minutu , pa zar da zbog njega rizikujem?
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!28.03.2005. u 00:54 - pre 232 meseci
Ja stvarno ne shvatam....meni je cak i fajl duplo manji od Norton-ovog. ::confused::
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Lajavi_Krelac

Član broj: 50474
Poruke: 51
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!30.03.2005. u 03:38 - pre 232 meseci
Svi vi pricate o nekoj vrsti SAVE-a. Kao u igricama.
Kad vam se sistem sje*e, samo ga vratite i to je to.
Nezavisno od toga koji program za ovaj proces je u
pitanju, mene zanima nesto drugo. Dali je neko imao
iskustva sa kopiranjem XP-a sa svim programima na
masinu koja ima razlicit cipset i hard disk? Namerno
sam naveo cipset i hard disk, jer sam probao i sve
ostalo moze da prodje osim ove dve stvari. Cuo sam
da postoji nacin da se iz nekog programa tipa MY
DRIVERS poizbacuje sve ono sto bi moglo da zakuca
XP prilikom podizanja na drugoj masini, a zatim posle
toga napravi bekap. I onda, kada startujete XP na
drugoj masini, trebalo bi da on sam nadje drajvere koji
mu trebaju. Kao u staroj dobroj 98-mici. Inace sto se
tice alata za ovaj posao, ja licno sam vise priklonjen
GHOST-u. Mora se priznati da su i same reci GOSTOVANJE
SISTEMA usle u zargon, kao sto je KALADONT za zubne
paste!
Racunica je prosta: -Crva nije ni bilo !!!
 
0

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.3dnet.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!30.03.2005. u 06:48 - pre 232 meseci
Citat:
Lajavi_Krelac kao sto je KALADONT za zubne
paste!

To ipak ne znaci da i dalje koristis KALADONT i da je to najbolja pasta za zube, bila je nekad ali sad...
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!30.03.2005. u 13:17 - pre 232 meseci
Lajavi_krelce
Umesto npr. VIA IDE controlera instaliras standard IDE controler, ugasis kompjuter uradis gost sa npr. Acronis boot diskom iz dosa.
 
0

Lajavi_Krelac

Član broj: 50474
Poruke: 51
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!30.03.2005. u 18:05 - pre 232 meseci
A za cip setove (VIA SIS nForce), posto mi pretezno treba za AMD Masine?
Racunica je prosta: -Crva nije ni bilo !!!
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!30.03.2005. u 19:28 - pre 232 meseci
Slicno, ako moze, ja to nisam radio.
Ono sto sam video da ljudi rade je da imaju za svaki cipset po jedan hdd sa OS instaliranim na njemu pa ghostuju po potrebi.
 
0

[es] :: Windows aplikacije :: Reinstalacija sistema za nekoliko minuta!
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 28197 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.