Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 199609 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?06.06.2005. u 14:07 - pre 229 meseci
Sećam se tog Juga sa sajma. Neka je i prototip ili šta već, ali kvalitet izrade je bio kao sa časova tehničkog. Posebno me je prednja maska oduševila (napravljena od žice za ogradu).
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?06.06.2005. u 15:38 - pre 229 meseci
Pa znam ja da su isli preko 200 km/h al kako to da se onako smrska, kad svi ovde pricaju da su strani automobili mnogo ojacani i imaju razne bezbednosne standarde??? O kakvi standardima je tu rec, to mi nije jasno????
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?06.06.2005. u 17:05 - pre 229 meseci
Bebedonosni standard podrazumeva da se sto manje steta napravi putnicima. Upravo iz tog razloga se noviji auti mnogo vise smrskaju jer na taj nacin adsorbuju deo energije sudara.

Nista ti ne znaci da auto ostane citav a unutra mleveno meso jer su sve primili putnici na sebe.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?06.06.2005. u 17:11 - pre 229 meseci
Citat:

Pa znam ja da su isli preko 200 km/h al kako to da se onako smrska, kad svi ovde pricaju da su strani automobili mnogo ojacani i imaju razne bezbednosne standarde??? O kakvi standardima je tu rec, to mi nije jasno????


Kao sto McKracken rece - to su upravo bezbednosti standardi - da se recimo ne desi da ti motor zavrsi u krilu, ili da te samelje limarija, ti automobili su napravljeni da se raspadnu bas tako da najmanje energije predje na putnike u kolima.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?06.06.2005. u 20:02 - pre 229 meseci
Upravo tako - poput formule 1. Kutija u kojoj je vozač MORA da ostane u jednom komadu, po cenu da se SVE ostalo raspadne.

E sad, ko hoće da auto preživi 200km/h direktan udar, bolje da sačeka da umesto betona počnu da koriste sunđer.

Sve ima svoje "ali". Dakle: "ali" šta bi bilo sa Jugićem, koji bi u nekoj izmišljenoj priči mogao da postigne 200km/h? Ništa. Karoserija bi se zgnječila usled preteranog udara vazduha, već na 180.

Ahhh....
 
Odgovor na temu

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
*.freeserbia.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?07.06.2005. u 19:18 - pre 229 meseci
Zamisli onaj sa 1.3i mototrom pa on vec ide 170, e sad zamisli ti ides bez problema 130 tak i ono nesto zezne, na primer otpadne ti tocak sto se i desavalo, a u susret sleper....
Razmisljajte o tome.
Moz i traverzna da se otkine i to se desavalo, i to na manjoj rupi.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?07.06.2005. u 20:39 - pre 229 meseci
I samo jedna stvar, tebi ako je sudjeno da pogines mozes da vozis i ferafi od 200k evra i da mu se nesto desi, evo recimo moj primer kako me sreca prati (da cuknem drvo ): vozim ja bajs i sve normalno, sve kako treba, primetim ja u toku voznje da mi se tocak malo pomerio u desno, ali nastavim ja dalje da vozim, i na jednoj nizbrdici paljevine drugari hoce malo brze da se spuste , i naravno ja za njima ( terali smo negde oko 60 km/h ) i posle naravno gde ima i nizbrdo ima i uzbrdo, na uzbrdici vozim polako naravno, stanem da prodju kola i da nastavim kad ono buuum puce zadnja osovina!!! E sad zakljucak, sta bi bilo da mi je pukla osovina kada sam isao brzinom od 60km/h??? Dakle nije sve u kvalitetu i parama!!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.eth-wifi.verat.net.



+105 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?07.06.2005. u 21:06 - pre 229 meseci
Da si imao bolji bajs to ti se nikad ne bi dogodilo.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?07.06.2005. u 21:11 - pre 229 meseci
Citat:
ironman:Da si imao bolji bajs to ti se nikad ne bi dogodilo.

Dali si siguran u to???
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

zei
bgd

Član broj: 40123
Poruke: 196
195.250.120.*



Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?07.06.2005. u 21:21 - pre 229 meseci
takodje smo mogli spomenuti primer u engleske monarhije i mercedesa (mislim da se vozila u mercedesu)
sve to ne pokazuje bilo kakav napedak u proizvodnji juga
priznajem samo da vam se to sa jugom sigurno nece desiti (mislim na zakucavanje u stub sa 200+ kmh)

mali dodatak
http://www.gougoule.com/crash_audi/
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?08.06.2005. u 09:52 - pre 229 meseci
Evo i mog iskustva ako vas zanima. Nije bas za jugica al' je za Floridu.
Vozim sluzbeno Floridu sa Pezo-ovim motorom 1.6 i mora reci da taj auto ne vredi ni pola para za koje je kupljen. Auto je presao <20.000 km ali sem motora na njemu nista ne radi kako treba. Preko 100 km/h vibracije na volanu su velike (serviseri nisu uspeli da otklone problem iako su menjane i gume i felne) a buka motora tolika da se muzika tesko cuje. Preko 120 se u automobilu ne moze razgovarati! Ovo je pravi kriminal jer pezo sa tim istim motorom je sto puta tisi. Menjac - kamionski. Ima tolike hodove da se morate nagnuti u napred da ubacite u neke brzine. Tesko ide u brzine, pa se brzo naviknete da siledzijski menjate brzine a kad sednete u normalan auto pocupate palicu. Ogibljenje je strasno tvrdo (cak i meni koji sam navikao na takve automobile) narocito su nezgodni oni kratki talasi/rupe na putu gde se bukvalno bubrezi tresu. Prosecne sam visine (185cm) a volan mi zaklanja pola instrument table, tako da se sve brzine izmedju 80 i 130 ne vide pa morate da se skupite u sedistu da biste videli kojom brzinom vozite. Na sred table strci sraf kojim je tabla zasrafljena, a nema kapicu. Kocnice su vrlo slabe, uopste ceo automobil vas primorava da ne vozite preko 100km/h jer sve brze veoma umara. Napominjem da nisam "ostar" vozac ali 100 na sat na auto-putu je malo. Skripanje plastike i slabo dihtovanje vrata je poznato od ranije. Auto je nov pa za sada nije bilo veci kvarova(sitnice poput prekidaca i podizaca stakla tu ne racunam).

Privatno vozim auto star 17 godina, kupljen u jednom od ranijih uvoza. Placen je 2000 e sa svim dazbinama , vozim ga 8 godina i presao je oko 180.000 km a do sada sam u njega ulozio oko 500e za zamenu delova. NIKADA nije stao na putu, svi kvarovi su bili tipa da se mogu naknadno srediti (kad bolje razmislim, svi su posledica losih puteva i goriva: amortizeri, homokineticki zglobovi, lezajevi tockova, pumpa za gorivo...). Iako je niza klasa od Floride, objektivno se u voznji ponasa bolje : manja je buka, ne umori se covek toliko u voznji.
I jos nesto: nemci su poredili novu Daciju Logan sa polovnim Golfom4 (kostaju isto), star 4-5 godina presao 50.000 km). Golf je pobedio na svim poljima. Ali pitanje je koliko je to posteno, uporedite nov Golf sa polovnim Mercedesom za iste pare, siguran sam da ce Mercedes svuda biti bolji. Po ovoj logici niko nikad ne bi kupovao nove automobile. Licno sam za nov automobil (ako finansije dozvoljavaju) ali Floridu obavezno zaobidjite.
 
Odgovor na temu

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
194.106.185.*



+1 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?09.06.2005. u 10:13 - pre 229 meseci
101 koji sam ranije pomenu da je kupio moj deda pre mesec i nesto za 3700e NEW skripi sve pozadi, vrata se ne zatvaraju dobro, bolje na mom starom yugu nego na njemu, tuga jedna kada otvarate prozore, nemogu da opisem taj osecaj.
Kao sto rekoh to je nov krs.
KUPI golfa 3 za 4500e sa 1.4 i '94 godiste, i vozices ga sigurno jos 10 godina zadovoljno, pa pogledaj Golfa 2 vecina je '86 i okolina u sasvim solidnom stanju, i idalje beze od novog yuga za klasu, pa ni nova florida ne valja. iNACE CENA JE PROVERENA U kv U NEDELJU.

Da nesto predlozim, a da zastava pokusa da pokloni nekom svoje pogone i sve, da vidimo ko ce da uzme.\
Mislim i da je pokusano, i niko nije hteo, znate zbog cega? Pa jeftinije je napraviti novu fabriku.
 
Odgovor na temu

zei
bgd

Član broj: 40123
Poruke: 196
195.250.120.*



Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?15.06.2005. u 23:26 - pre 229 meseci
juce sam seo u jugica in (vozio sam) i mogu vam reci: totalno razocarenje
priznajem da su sedista udobnija i tako neke sitnice ali opsti utisak je negativan.
neki napredak postoji sad moram da sacekam jos 20tak godina da naprave neko poboljsanje...
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.150.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?16.06.2005. u 07:37 - pre 229 meseci
Je l' može malo detaljnije objašnjenje u vezi sa tom vožnjom?
Šta ti je zapalo za oko (ili bubrege ) što te je razočaralo?
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?17.06.2005. u 17:28 - pre 229 meseci
Ja sam vozio tog "novog" juga i jedino što sam primetio je da bolje vuče uzbrdo (penjao sam se po banovom brdu, u trećoj, bez problema). Osim toga, sve ostalo je neverovatan krš. Posebno menjač, za koji su ovde neki tvrdili da je takođe od Pežoa (a nije, jer nema blage veze sa pežoom). U tih pola sata vožnje, kugla palice menjača mi je OSTALA U RUCI!!!! Hej!!!!

Naravno, onako zbunjen, bio sam na meti ostalih vozača i njihovih sirena, jer nisu imali razumevanja za problem nedostatka osnovnih komandi za vožnju... Kakav horor...

To auto? Dajte ljudi, probudite se!

Meni jednostavno nije jasno kako neko uopšte može da poredi bilo kakav polovnjak sa jugom, pa makar da je star i 20 godina (misli se na polovnjak)...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

hipp
Beograd

Član broj: 16431
Poruke: 310
*.ptt.yu.

Sajt: www.dekodiranje.org


Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?17.06.2005. u 18:05 - pre 229 meseci

Mene zanima dal si ti sanjao
kugla na menjacu je izbacena jos 85 godine
p.s. pridji i pogledaj prvo kako izgleda nesto ,dal moze da se izvuce pa onda pisi romane o kvarovima .Makar moj savet ti je da predjes na ljubavne romane "U tih pola sata vožnje, kugla palice menjača mi je OSTALA U RUCI!!!! Hej!!!!"

Hipp
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?17.06.2005. u 18:24 - pre 229 meseci
Citat:
kugla na menjacu je izbacena jos 85 godine


Hmm... Više nas je onda sanjalo.. Šta li se meni odvrtalo na menjaču Jugića 2002. kad sam vozila časove.... ? Šta li se mom dečku na Jugiću pomalo odvrće na, gle čuda, opet Jugiću iz 2002. godine?! Mi svi sanjamo, je l'?

Napomena: Jedno je Ciao sa onom blesavo žutom "kuglom" (nije baš kugla, ali to je taj deo, oblik je malčice drugačiji) a drugo Tempo 1.1 sa klasičnim menjačem, k'o i starijim Jugićima.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

zavodja
Slaven Zavodja
Novi Sad

Član broj: 60000
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?17.06.2005. u 18:40 - pre 229 meseci
Kao sto rekoh pre,YUGO JE PROIZVOD IZ 80-tih GODINA,I TREBALO JE JOS 90-te DA ODE U ZASLUZENU PENZIJU!
Jedine stvari koje privlace ljude da kupe sadasnji Yugo mogu biti cena,jeftino odrzavanje,"cinjenica da kupuju NOV automobil"!
Odnos kupljeno-dobijeno je daleko od stvarnosti kada gledamo danasnju celokupnu scenu automobilskog trzista!
Za 4700e dobija se sledece:
-Nov auto iste konstrukcije i istih zastarelih standarda!
-Moderniji motor Euro 3 standarda(ne kupuje se samo motor vec citav auto)
-Plasticna ulepsavanja(Koja nisu uradjena da traju jer negde mora da se stedi da bi se postigla gore navedena cena)
-Elektronska pomagala(Jos jedna stvar da se izbija novac iz dzepa jer ona su lose napravljena)

Jedini uslov pod kojim bih ja kupio Yugo jeste da kosta od 1000 do 1500e NOV!
Odlican polovni strani automobil star 6 godina moze da se nadje ako ste strpljivi i znate sta treba da se pregleda kod kupovine automobila!
Po sadasnjem zakonu ne moze da se uveze takav automobil,zbog zastite domace proizvodnje koja je OCAJNA!

Evo nekoliko saveta kod kupovine polovnog automobila:
-Ako je motor razmazan uljem to je sigurno znak da je auto presao puno kilometara i da ne fercera dobro!
-Ako je motor opran,zatrazite detaljniji pregled kod vaseg automehanicara i elektricara!
-Pregledajte dobro gumu oko svih staklenih povrsina po rubovima,ako vidite bilo kakvu boju na njoj i ispod nje,to znaci da je automobil imao saobracajni udes i ponovo je farban!
-Pogledajte vozacevo sediste,ako je ono iskrivljeno ili udubljeno,automobil je presao minimum 50000 km ili vise!
-Pogledajte papucice gasa,kvacila,kocnice,ako su one izlizane ili ako nema gume na njima dodajte jos 25000km ili vise!
-Pogledajte kozu ili gumu obloge menjaca,ako je ona izlizana ili napukla ili je uopste nema,dodajte jos minimum 40000km ili vise!
-Pogledajte tapacirung ispred vozacevog sedista,ako je poderan ili izlizan ili ga nema,to znaci jos dodatnih 50000km ili vise!
-Imajte u vidu da se sve moze zameniti novim rezervnim delom,tako da ako primetite da je nesto novo na polovnom autu onda je sigurno presao dosta kilometara, ili je imao udes ukoliko je rec o vecoj grupi delova!
-NAJVAZNIJE JE DA VODITE SA VAMA OSOBU KOJA SE ODLICNO RAZUME U KUPOVINU AUTOMOBILA KADA KUPUJETE POLOVAN AUTO!
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?17.06.2005. u 20:39 - pre 229 meseci
Citat:
StORM48: U tih pola sata vožnje, kugla palice menjača mi je OSTALA U RUCI!!!! Hej!!!!

To je jedino moglo da se desi da si namerno cupao kuglu sa rucice menjaca, jer po logici ti kada ubacujes u brzinu guras menjac i kuglu na dole a ne na gore, tako da to sto je tebi ostala kugla od rucice menjaca u ruci to je cisto tvoje nasilnicko ponasanje i nepravilno rikovanje istim!!!

Citat:
StORM48:Naravno, onako zbunjen, bio sam na meti ostalih vozača i njihovih sirena, jer nisu imali razumevanja za problem nedostatka osnovnih komandi za vožnju... Kakav horor...

Tebi i ako je ispala kugla od menjaca, tj ako si je ti odvalio pa ti je ostala u ruci, ostala ti je sama drska ili rucica menjaca tako da si i bez kugle mogao da promenis brzinu bez problema,al ajde....nesposobnost....

Citat:
StORM48:Posebno menjač, za koji su ovde neki tvrdili da je takođe od Pežoa (a nije, jer nema blage veze sa pežoom)

Menjac je nas i proizvodi ga zastava mehanicka obrada, i imam samo jedan komentar a to je da i pored dobrog motora ako auto nema dobar menjac auto nebi isao tako dobro ( kao sto ti kazes trecom uz banovo brdo ), ja nemogu da hvalim sad da kazem da je menjac vrhunski ali sigurno nije ni tako los kao sto ti kazes!!!!


Citat:
zavodja:Jedini uslov pod kojim bih ja kupio Yugo jeste da kosta od 1000 do 1500e NOV!

Pa za te pare nemozes ni da kupis kineski skuter da bude nov a oces da kupis yuga, i to novog, e pa nece to moci tako.....

ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

hipp
Beograd

Član broj: 16431
Poruke: 310
*.ptt.yu.

Sajt: www.dekodiranje.org


Profil

icon Re: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?17.06.2005. u 23:01 - pre 229 meseci
dal je to kugla
kao sto reko hakinen da i ja kazem gospodji(ci) sa menjacem se ide od sebe ka sebi, kao i levo i desno a ne gore i dole
menjaci nisu konstruisani (kao ni rucice)da se vuku gore dole
p.s.pobrkala si loncice (ima sta da se vuce gore dole al ne palica menjaca)
npr.sediste kad nece da se digne,prozor kad duva .............
Hipp
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: yugo koral in L (peugeot motor) 4700€ vs. strani-polovni auto ?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 199609 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.