Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako legalno naplacivati shareware program domacim kupcima?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Kako legalno naplacivati shareware program domacim kupcima?

[ Pregleda: 2114 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

galimpic
Goran Alimpic
Beograd

Član broj: 15210
Poruke: 16
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Kako legalno naplacivati shareware program domacim kupcima?21.03.2005. u 17:17 - pre 232 meseci
Pregledao sam mnoge teme koje se doticu slicnih problema (kako prijavljivati zaradu od prodaje sopstvenih programerskih usluga), ali se one uglavnom odnose na prodaju namenjenu inostranim korisnicima ili slucajeve kada su klijenti firme pa se potpisuje ugovor o delu i sl. Moj slucaj je malo drugaciji:

Imam program koji bi bio interesantan domacim fizickim licima i zeleo bih da napravim standardnu shareware varijantu: svako moze da skine demo verziju sa sajta, a ako hoce da dobije full verziju treba da uplati (preko racuna?) odredjenu cifru i poslacu mu kod za otkljucavanje. Pitanje glasi: kako ovakvu naplatu izvrsiti legalnim putem? Da li moram da osnivam firmu/agenciju, sklapam ugovor sa svakim, uracunavam PDV, saljem fiskalni racun... ili postoji neki jednostavniji nacin. Posto je ocekivani prihod neizvestan i verovatno mizeran da li je preporucljivo da jednostavno ovo radim bez ikakvih komplikacija (tj. da mi placaju na licni tekuci racun i da im eventualno samo posaljem priznanicu), i da li je to veliki prekrsaj?

Hvala na savetima.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Kako legalno naplacivati shareware program domacim kupcima?

[ Pregleda: 2114 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.