Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Third party - slanje novca u drugu zemlju

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Third party - slanje novca u drugu zemlju

[ Pregleda: 5192 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8248.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Third party - slanje novca u drugu zemlju17.03.2005. u 13:21 - pre 231 meseci
kada se otvori racun u inostranstvu, obican racun, da li je dovoljno to proslediti third party-iju ili taj racun mora biti u zemlji u kojoj je i third party.

I da li onda third party pored redovnih troskova uzima jos + i za slanje novca u neku drugu zemlju. Kokretno, otvorio bih racun u Italiji i njega prijavio third party-iju da mi salje novac. Po svemu sudeci third party je u USA.

Znam da ima dosta t.p. ali ja sam nekako se zalepio za 2checkout, mada mozda ima i bolja solucija za moju situaciju !
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Third party - slanje novca u drugu zemlju18.03.2005. u 08:46 - pre 231 meseci
Nisam bas najbolje razumeo kome planiras da posaljes novac...

U svakom slucaju ukoliko imas bankovni racun u inostranstvu putem SWIFT transakcije taj novac mozes poslati bilo kojoj osobi u svetu, i provizija na to ti je nekih 0.5% + 20-30$ fiksno...

I od nas je moguce poslati SWIFT ali je potrebno dosta papirologije, i imas mnogo ogranicenja...

Predpostavljam da ti ustvari zelis da naplacujes novac od nekoga putem kreditnih kartica... U tom slucaju ako bi otvorio racun kod 2CheckOut-a, oni mogu da ti salju wire transfer (to je drugo ime za SWIFT) i na tvoj licni racun u Srbiji, nema potreba da otvaras racun u inostranstvu pogtovo sto je za sve racune van USA ista tarifa pri slanju.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8248.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Third party - slanje novca u drugu zemlju18.03.2005. u 10:22 - pre 231 meseci
dobro si me razumeo.

Ja ustvari hocu da izbegnem to dodatno placanje koje si potvrdio da postoji. Dakle ovo sto placam t.p. to je ok to sam se pomirio. E sad, ja bi hteo da izbegnem slanje novca wire-om ili cekom jer to je dodatni trosak. Resenje za ovo vidim u:

- otvoriti racun u Americi, ali sve jedno pare opet reba prebaciti u Italiju
- naci t.p. u Italiji !

Da li neko zna za slicnu kompaniju ? Necete mi verovati, obisao sam dve najjace italijanske banke i ljudi su me gledali belo kad sam govorio o cc processingu i third party-ijima !
 
Odgovor na temu

Data Dag
Zoran S.
privatni biznis

Član broj: 46694
Poruke: 3
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Third party - slanje novca u drugu zemlju19.03.2005. u 03:39 - pre 231 meseci
jesi li razmisljao o offshore
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8256.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Third party - slanje novca u drugu zemlju20.03.2005. u 18:47 - pre 231 meseci
Offshore, sta ? Reci nesto vise...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Third party - slanje novca u drugu zemlju21.03.2005. u 14:13 - pre 231 meseci
Mozes ti da otvoris racun u USA i da onda sa debitnom karticom podizes novac u Srbiji ... to je za manje iznose (par stotina dolara) isplativo, medjutim za bilo koje vece iznose provizija od 3-5% je apsolutno neprihvatljiva... A da ne spominjem sto imas limite koliko dnevno mozes da podizes sa kartice, plus fiksne troskove po transakciji...
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8256.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Third party - slanje novca u drugu zemlju23.03.2005. u 02:55 - pre 231 meseci
da li bi ovo odradilo http://www.netbank.com/ ?

Inace, ovako u hodu dok razmisljam o ovome pada mi na pamet recimo sledeca stvar. Da li TP imaju sablone slanja novca od kojih ne odstupaju ili mozes sa njima da se nagodis. Npr. Mozda bih ja voleo da primam novac u vecim kolicinama, ali redje.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Third party - slanje novca u drugu zemlju

[ Pregleda: 5192 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.