Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

QPEL problem kod nekih DVD/DIVX plejera

[es] :: Multimedijalni uređaji :: QPEL problem kod nekih DVD/DIVX plejera

[ Pregleda: 2539 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

M_Stam

Član broj: 34330
Poruke: 43
*.ptt.yu.



Profil

icon QPEL problem kod nekih DVD/DIVX plejera17.03.2005. u 11:10 - pre 232 meseci
Primetio sam da se u nekoliko foruma spominje problem sa QPEL kodekom, tj. da neki plejeri ne mogu da reprodukuju filmove koji imaju i ovaj kodek.
Ipak ta tema nije do sada bila izdvojena, tako da je ja pokrećem. Dakle, pitam kakva su vaša iskustva, koji plejeri mogu da reprodukuju ovaj kodek, koji ne? Kod onih što ne mogu da puštaju te filmove, da li je moguće to srediti upgrade-om firmware-a? Ili je to nemoguće zbog ograničenja samog čipa (kako je navedeno u jednom postu) i kod kog čipa je moguće?
Poruku "QPEL codec not supported" sam video na plejerima Kpernikus i Roadstar (ovaj drugi je inače donet iz Bugarske za oko 60 evra).

Inače, koliko ja kapiram - a nisam baš mnogo upućen, QPEL je dodatni kodek koji ide uz primarni XVID (bar sam ja nalazio samo filmove na kojima je bio uz XVID, možda može i uz DIVX).

Program(čić) kojim možete da proverite svaki vaš film da li je kodiran ovim QPEL-om se zove GSpot 2.5 i može se besplatno skinuti sa adrese http://www.headbands.com/gspot/gspot25dl.html (svega oko 170 KB)
Naravno, vide se i mnoge druge informacije (tačna verzija kodeka, rezolucija, bitrate...)
Proverio sam svoje filmove po slučajnom uzorku, uglavnom su bez QPEL-a, ali ima i nekih (skorije ripovanih) koji imaju uključen QPEL.

Očekujem vaše mišljenje.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kela
Edin Potogija
Sarajevo

Član broj: 24861
Poruke: 9
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: QPEL problem kod nekih DVD/DIVX plejera23.03.2005. u 18:35 - pre 232 meseci
Upravu si treba obznaniti koji DVD,Divx player ne podrzava kodeke QPEL tj XVID.NEO PDX77 verzija 2xxxxx nepodrzava te kodeke.Osobno imam taj player.Informaciju sam dobio od istaknutog clana foruma za Neo pdx77.ESS cipset tj.(hardverski)ne podrzava ove kodeke sto je prava steta.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: QPEL problem kod nekih DVD/DIVX plejera

[ Pregleda: 2539 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.