Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko na nas krene.. (IE7 detalji)

[es] :: Advocacy :: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28885 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 11:58 - pre 232 meseci
Ako je neko zadovoljan proizvodom ima prava da ga hvali. Licno mislim da je od korisnika firefox-a u njemu svako nasao nesto za sebe i zbog toga ga hvali.

Da li je to "nesto" postovanje standarda, tabbed browsing,1000000000000 ekstenzija..... nije toliko bitno bitno je da ljudi (za mene i ljude iz mog okruzenja tvrdim) uglavnom nisu instalirali FF kao "trendy" browser, nesto o cemu prica komsija......Ja sam naveo kada sam instalirao FF i zasto.


A sto se tice krstarice i njenih banera na stranama mislim da nisi pogodio razlog :) Imaju rubliku posebno izdvajamo za koju se prijavis, das par kljucnih reci koje zelis da te izdvajaju iz pretrage. Naravno uslov je da imas krstaricin baner na sajtu.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.120.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 12:56 - pre 232 meseci
Ne znam, sigurno imas neki restoran gde je recimo pljeskavica ili kradjordjeva "najbolja na svetu"... zasto ne stavis u potpis "pljeske kod Pere - najbolje na svetu" ili recimo "stop Zika - ne valjaju mu pljeskavice" :)

Pa zato sto ti Pera nije platio reklamu a kod Zike ionako ne ides vise....

Zato sto ti Mozilla nista ne placa a IE ionako ne koristis vise...?

Ne znam da li kapirate, ja ne pricam o tome koji je bolji, imam svoje misljenje i slazem se da je FF savremeniji i napredniji narocito za developere, ali zasto bih ga ja reklamirao za dz i sta druge briga sta ja koristim. Narocito mi smeta kada neko pocne da "peni" oko toga...

Zasto bih ja tebe ubedjivao da vozis opel umesto wv?
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 13:07 - pre 232 meseci
Ali to nema veze sa tim šta ti koristiš. Mislim da si malo skrenuo u nebitne varijante. Boli mene uvo za to što FF ima agresivnu i neukusnu reklamu (apsolutno se slažem), ako mi vrši posao, a ti sam kažeš da je savremeniji i pogodniji, dakle, ne vidim razlog za nekorišćenje istog, kao što ni nemam nameru da ga uopšte nekom reklamiram. Ista stvar kao sa Linuxom, mogu mene da nerviraju zealoti i drekavci (kao što me i nerviraju), ali me ništa ne bi sprečilo da ga koristim da mi vrši posao. Nažalost, ne vrši, a kada ili ako bude počeo, neću se dvoumiti ni sekunde.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

:o)

Član broj: 38609
Poruke: 201
82.208.201.*



+2 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 13:10 - pre 232 meseci
@bluesman
Covece, ja tebe uopste ne kapiram. Znaci ako je neki proizvod dobar ja ne smem da ga hvalim, tj. ne smem da pricam kako ga koristim i kako mi je dobar? Po tome nebi bilo pola stvari na forumu. Koliko ljudi trazilo pomoc da im se kaze koji je program najbolji za nest? Kako bi mu ti odgovorio. Najbolji je onaj koji mi plati reklamu????
Tja, otisao sam mnogo offtopic.
Ja koristim FF i mnogo mi se svidja. Dosta je funkcionalan, brz, podrzava standarde(novije)... Ne bih da ponavljam sta su ljudi vec napisali. Uglavnom, podrzavam FF.
Machina improba! Vel mihi ede potum vel mihi redde nummos meos!
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.beotel.net.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 13:28 - pre 232 meseci
Blues, odlutao si malo sa teme, ali dobro. Kada se covek umesto za celu sliku zakaci za 88x30px sticker sta da se radi...

Kazes da ti je bitan jedan standard? Pa dokle god ima svojeglavih kompanija nece biti jednog standarda.

GBrowser ako izadje imace po haubom Gecko engine <=> bice bolji od IE6. Tu je znak ekvivalencije. Svako sa imalo zdravog razuma i sat vremena koje ce posvetiti tome da se bar malo informise o samim rendering engineima ce uvideti da je Gecko danas znatno kvalitetniji od IEovog. Neko negde rece da umesto da IE kao lider postavlja nove standarde on jednostavno kaska kilometrima i za onim sto je danas industrijski standard.

Zasto se svi old school web developeri i IE zealoti kriju iza krajnjih korisnika? Te oni su ovakvi, te oni su onakvi, te njima nije stalo do ovoga, te njima nije stalo do onoga. Imaju prilicno veliku suknju ispod koje mogu da se sakrijete (od 85-90% trzista) i da tvrde kako su u pravu.

Sama cinjenica da IE7 ipak izlazi je dokaz da je Mozilla uradila dobar posao, znatno bolji nego sto je ocekivano.

Smorila vas je Take back the web kampanja? I mene je smorila MB kampanja (najveci razlog zasto ne pijem MB pivo), ali opet MB je sad vec treci po proizvodnji i prodaji piva (ili cetvrti...). To sto vas nervira neka reklama i sto joj se inatite apsolutno ne menja nista.

Citat:
Zasto bih ja tebe ubedjivao da vozis opel umesto wv?


Zato sto iz iskustva znas da su Opelovi delovi jefftini, da Opel manje trosi i da je generalno bolja kupovina (cisto primera radi). Dodje ti prijatelj i kaze da ima 10000 eura koje hoce da da na auto i trazi preporuku. Ti ces mu reci: “cek da kontaktiram ove iz Opela u vezi reklame i da ih pitam koliko ce mi platiti ako ti preporucim njihov auto pa cu ti reci svoje misljenje”.

Citat:
Mislim da si malo skrenuo u nebitne varijante.


Obicno ovakve diskusije u nedosatku kvalitetnih argumenata malo skrenu ;)

PS: Uvek biram kvalitetniji proizvod ako postoji i ako ga sebi mogu priustiti. Zato se nadam da necu biti dugo Firefox korisnik. S iskrenom zeljom da sto pre probam i predjem na Safari (ako mi se svidi i bude bolji of Firefoxa, naravno) ;)

http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 13:42 - pre 232 meseci
Citat:
Ilija Studen
Zasto se svi old school web developeri i IE zealoti kriju iza krajnjih korisnika? Te oni su ovakvi, te oni su onakvi, te njima nije stalo do ovoga, te njima nije stalo do onoga. Imaju prilicno veliku suknju ispod koje mogu da se sakrijete (od 85-90% trzista) i da tvrde kako su u pravu.


Zato sto su old school web developeri za razliku od mladjih shvatili da oni postoje zbog krajnjih korisnika, i od njih zive... I ne zanima ih koje alate koriste advanced developeri, gurui i raznorazne baje, vec ih zanima sta koristi taj prosecni korisnik i end user toga sto oni naprave.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 14:15 - pre 232 meseci
Pa evo, što se tiče browsera uopšte, ja sam end user iliti krajnji korisnik, dakle nisam web developer. I ja biram FF, čisto zato što mi se sviđa. Dakle, nije stvar samo u tome.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.120.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 14:36 - pre 232 meseci
Niste shvatili o cemu pricam, ali hajde da ne odgovaram ponaosob.

@all: nisam rekao da ne trebas da biras bolji prozivod - to je glupo i nemoj to da im imputiras :) Ako si procitao ono sto sam napisao (ne samo ono sto te interesuje) jasno ti je koji browser ja biram, ali ono sto ja biram nije izabrala vecina. Majority rules.

Ja sam rekao: "otkulirajte malo, sta se zapenili stop IE i budalastine, kao da vam neko placa za to ili ste vi sami pravili program koji toliko reklamirate."

Cak ste napravili atmosferu da su svi koji ne koriste FF seljaci, neznalice ili kako ilija kaze "old school zealot". I'm old school and proud of it :) wha'-da-fuck?
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 15:04 - pre 232 meseci
radite sta ocete,.. akov am se svidja ie.. ona IE, ako FF onda FF, opera, konqueror, ......

samo da vam kazem.. useri koji koriste IE imaju obicno na desktopu ikonicu "Adult chat!", instaliran "HotBar" i neke slikce XXX programe. Svi drugi koji koriste bilokoji drugi browser (i nadam se i neki drugi mail client, zato sto outlook nije nista bolji od IE), nemaju nista od toga.

al kako vi kazete.. Ie.. pa imaj IE.. radi sta oces.. tvoj je kompjuter
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 15:11 - pre 232 meseci
Citat:
i neke slikce XXX


A ti nemaš, a? :)

Već smo testirali tu priču o problemima zbog samog IE. I nekako nije prošla.

P.S.
Mulaze, radi l' tebi tastatura OK?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 15:32 - pre 232 meseci
Pazi, nikada mi ne bi palo napamet da reklamiram, hvalim (ovako kao sto to radim sa fiefox-om) neki komercijalni proizvod pa ma kakav on bio. Neka se za to brine firma i budzet koji ima (kojim raspolaze), marketing agencije koje angazuje.......

Ni ja ovde ne pricam koji je bolji browser (o tome je bilo tema, a smatram da je sve receno i sa jedne i sa druge strane),ali ne mozes da poredis stavljanje u potpis ili na internet stranu marke automobila koju vozis, patika koje imas sa browserom koji koristis.

To da se ti ne slazes oko davanja reklama nekim proizvodima nam je potpuno jasno :)




POz
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 15:52 - pre 232 meseci
Citat:
ali ne mozes da poredis stavljanje u potpis ili na internet stranu marke automobila koju vozis, patika koje imas sa browserom koji koristis.

Zašto ne?

Ali šta je ono u tvom potpisu: "StopIE" ???

Negativna kampanja, da ne kažem - govor mržnje, bato :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
*.vdial.verat.net.

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 15:57 - pre 232 meseci
Citat:
ventura: Zato sto su old school web developeri za razliku od mladjih shvatili da oni postoje zbog krajnjih korisnika, i od njih zive... I ne zanima ih koje alate koriste advanced developeri, gurui i raznorazne baje, vec ih zanima sta koristi taj prosecni korisnik i end user toga sto oni naprave.


Ja nešto nisam video da "mlađi" web developeri i dizajneri loše žive. A ipak, njihovi sajtovi su daleko pregledniji (source), jer se u mnogo većoj meri koriste semantički elementi za opisivanje sadržaja sajta i takvi sajtovi su po pravilu barem duplo lakši.

Takođe, dobar "new school" web dizajner pravi sajt koji će raditi i u budućnosti (procena na osnovu trenutnih trendova), i da će takav sajt biti veoma lako redizajnirati, ili samo promenom stila stranice, ili ako je promena i konceptualna, veliki deo će biti moguće uraditi preko automatizovanih XSLT transformacija.

Ja samo ne razumem "old school" developere koji sadržaj mešaju sa prezentacijom i ponašanjem stranice (baš volim ove "new school" termine). Pa ljudi to ne radi ni devojka mog brata (studira ekonomiju) u word-u.

To što je sad IN u sferi web-a, je sasvim logičan sled okolnosti, jer se takav pristup koristio i u početku web-a (recimo HTML 2.0), i na mnogim drugim mestima (hint: TeX), i to je nešto čemu se stremi (XML), radi lakše razmene informacija.

Onda, ovo omogućava mnogo lakše snalaženje osobama sa manama, ljudima koji žele doći do informacije sa nekog od mobilnih uređaja itd.

Sad mi ti kaži prednost "old school" aka "IE" metode.

Biću veoma srećan kad IE7 izađe i kad ga ljudi počnu masovno koristiti. Razloge neću navoditi jer su očigledni.
Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.beotel.net.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 16:34 - pre 232 meseci
Citat:
Zato sto su old school web developeri za razliku od mladjih shvatili da oni postoje zbog krajnjih korisnika, i od njih zive... I ne zanima ih koje alate koriste advanced developeri, gurui i raznorazne baje, vec ih zanima sta koristi taj prosecni korisnik i end user toga sto oni naprave.


Oprosti, ali prakse koje vidim ne idu u prilog ovome što si upravo rekao. Čak naprotiv, verujem da je upravo obrnutno... Vi ne pravite nešto zbog krajnjeg korisnika već da bi od toga živeli (znači - zbog sebe). JAKO bitna razlika.

Ne znam koliko se krećeš u krugovima web developera. Po tome što si napisao više mi liči da se krećeš u krugovima prodavaca i menadžera... (upravo zbog toga Ameri nikada neće praviti savršene automobile kao što ti nećeš praviti savršene sajtove ;) Hint, Paul Graham)

Blues, rekoh da ima old school developera i da to poštujem. Pitanje je koliko ću i ja biti "svež" i spreman da ovakvim tempom učim. Ono što ne postujem je kada neki od njih upadne u ovakve diskusije i počnu da pričaju da je PNG podrška nebitna, da je podrska za hover na svim elementima višak i koješta slično. Ili kada dođu trgovci i menadžeri i počnu da valjaju istu priču...

Jednostavno, posetite http://www.csszengarden.com sa "normalnim" browserom (Firefox, Opera, Safari, Omni...) i pogledajte šta sve ljudi rade. A onda se lepo raspitajte o Ajaxu i vidite kakve sve stvari možete sa njim da pravite (hint XmlHttpRequest). Naićićete uglavnom na demonstrativne radove koje nećemo videti na corporate sajtovima još neko vreme (ima i onih koji su već u upotrebi kao što je recimo GMail i gomila ličnih sajtova mladih web developera), ali to je budućnost i ka tome se ide. A da bi se do toga došlo potrebne su upravo te stvari koje mnogi okrakterišu kao nebitne a kao razlog za to navedu: "Šta ce to običnom korisniku?"

Napredak weba se ne može očekivati uz browser čiji je kod star skoro jednu deceniju.
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 16:50 - pre 232 meseci
Zaboli mene šta misle web developeri, kao i zato što gecko ima 0.5% brži rendering, meni Maxthon radi svoj posao, apsolutno nema na Internetu ijedan sajt koji me zanima a da je IE-unfriendly, koga briga što misle par FF zealota. FF je ubro što je ubro, do ljeta će se broj njegovih korisnika povećat najviše za par postotaka. Ako jedini način za instalirati i pokrenuti MS AntiSpyware bude IE 7.0 hehehe, bit će veselo :>

Dobro su rekli Apartid i Nedjeljko, ovako OSS dobro dođe s vremena na vrijeme da se MS ne opusti, te da daje što bolji i kvalitetniji softver.

PS: Ima li neka anti-FF kampanja? Klub FF haters i sl.? Samo pitam... ;)
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 16:50 - pre 232 meseci
Citat:
ali ne mozes da poredis stavljanje u potpis ili na internet stranu marke automobila koju vozis, patika koje imas sa browserom koji koristis.


Zašto ne?

Ali šta je ono u tvom potpisu: "StopIE" ???



Negativna kampanja, da ne kažem - govor mržnje, bato :)


Degojs govorim samo da Bluesman preteruje, pravi losa poredjenja....

Mislim niko ne voli da ga oznacava kao nekog geek-a koji peni o svemu sto cuje o sto je u trendu.

Citat:
Napredak weba se ne može očekivati uz browser čiji je kod star skoro jednu deceniju.


Apsolutno i ne vidim zasto neko ima problem oko postojanja vise od jednog proizvoda (ne bukvalno).


Pozdrav

[Ovu poruku je menjao strba dana 18.03.2005. u 20:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dr ZiDoo dana 19.03.2005. u 09:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 17:19 - pre 232 meseci
Citat:
p.s A Degojs moj govor mrznje :) protiv ie-a je kao i tvoj protiv linux-a :)) (nemoj reci da je pogresno poredjenje)


Ma jok bre, pa ja ne idem okolo sa "Stop Kupus" parolama. Naprotiv, ja uvek kažem: SAMO NAPRED!!! Instalirajte kupusaru ne samo kod sebe nego i kod komšija i prijatelja i prijateljica pa da vidimo šta će da bude, da l' će da pristanu i ostanu prijatelji :) Ne vole ljudi bre kupus toliko koliko pečenje, da li ih je kriviti? :)))


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
194.106.165.*

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 18:58 - pre 232 meseci
Citat:
Zaboli mene šta misle web developeri


Onda se nemoj uključivati u ovakve diskusije. Zabole i mene za mnogo štošta pa ne otvaram teme o tome na forumima ;)

A da si bar nešto pametno rekao u dosadašnjoj diskusiji pa da čovek kaže.

Citat:
meni Maxthon radi svoj posao
.

Cenim. Ako nisi primetio, svi koji su učestovali u ovoj diskusiji su rekli ili bar nagovestili koji browser koriste, ali niko nije rekao da ga zabole šta onaj drugi kaže.

Citat:
Ako jedini način za instalirati i pokrenuti MS AntiSpyware bude IE 7.0 hehehe, bit će veselo


Biće veselo. Neću koristiti MS AntySpyware. Ionako se već pokazao kao "polufabrikat", daleko od iole upotrebljivog alata. Sad bar imam mogućnost da biram.


zidoo: oopopop pazi prste, pazi prste. Nema teskih reci!

[Ovu poruku je menjao dr ZiDoo dana 19.03.2005. u 09:29 GMT+1]
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 20:06 - pre 232 meseci
Meni zaista nije jasno toliko oduševljenje firefoxom a evo i zašto:

Nekoliko puta mi je pukao download kada sam koristio firefox u IE-u ne pamtim kada se to desilo.

Kada snimam stranice po internetu on ih obično snima samo kao index.php ili slično umesto punog naziva kao u IE-u

Nekako mi se čini da slike sporije učitava od IE-a

Kada otvaram neku stranicu ES-a u firefox-u ona se ludački drmusa (bukvalno) u toku učitavanja, kod ie-a sve ide glatko

ES mi bolje izgleda u IE-u nego u firefox-u

Kada stavim da mi firefox ide preko proxy-a i aktiviram da mi na ES-u prikaže neki broj poslednjih poruka on se zaglavi (opet kod IE-a to radi besprekorno)

Ovo je samo deo bisera u firefoxu koji mi je pao na pamet a ima ih još.

Što se blokiranja reklama u IE-u tiče jednostavno instaliram PopUpCop koji svakako ima mnogo više mogućnosti nego bloker za reklame kod firefoxa.Uzgred nisam lud za tabovima tako da bar za mene ne postoji nijedan razlog da pređem na firefox.



I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.101.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)18.03.2005. u 22:17 - pre 232 meseci
Citat:
degojs: Ma jok bre, pa ja ne idem okolo sa "Stop Kupus" parolama. Naprotiv, ja uvek kažem: SAMO NAPRED!!! Instalirajte kupusaru ne samo kod sebe nego i kod komšija i prijatelja i prijateljica pa da vidimo šta će da bude, da l' će da pristanu i ostanu prijatelji Ne vole ljudi bre kupus toliko koliko pečenje, da li ih je kriviti? ))


:> S tim sto, slatki ili kiseli, nebitno... kupus je (uvek) kupus...


Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ko na nas krene.. (IE7 detalji)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28885 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.