Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cpanel/WHM Vs. svi ostali hosting paneli

[es] :: Advocacy :: Cpanel/WHM Vs. svi ostali hosting paneli

[ Pregleda: 2594 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Cpanel/WHM Vs. svi ostali hosting paneli16.03.2005. u 06:42 - pre 232 meseci
Verovatno većina vas zna za www.cpanel.net. Veoma je indikativno da osoba (tj. ja) sa veoma malo direktno administrativno/hosting iskustva pokreće ovu temu, upravo iz razloga što je Cpanel/WHM enabled hosting realno sledeća generacija hosting servisa, koja osobama sa elementarnim znanjem domena, email-ova i sl. (uz poznavanje engleskog jezika), može da samostalno radi relativno komplikovane operacije sa domenima, e-mailovima, cron-ovima... Da ne pričamo o poplavi bulk reseller hosting servisa upravo zbog Cpanel-a (ovde je ovaj deo teme pomalo taboo, jer smeta prodavcima hostinga).

Razlog zašto pokrećem ovu temu je po mom mišljenju nerazumevanje admin-geek-ova da panel za dummy korisnike stvarno jeste pogodak, a da to što njima smeta zbog "nedovoljne slobode" nema veze sa pričom o širem korišćenju hosting servisa od strane "ne-tehničara". Naravno, tu je i elemenat da se ovaj hosting panel plaća od strane hosting kompanije.

U www.ves.edu.yu na vežbama iz predmeta Elektronsko poslovanje 2, sa idejom da studetne naučim nešto praktično i veoma korisno, ceo semestar držim predavanja upravo iz Cpanela, naravno sa osvrtom na Fantastico. Što se tiče Fantastica, mislim da na nivou osoba koje ne programiraju (a eventualno znaju HTML,css...) ovaj dodatak za Cpanal jeste stvarno fantastična stvar.

Da rezimiram/ponovim:
Cpanel bazirani hostinzi po mom mišljenju realno omogućuju razvoj sledeće generacije hosting servisa, u odnosu na ostala aktuelna hosting panel rešenja.

Vaša mišljenja?
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Cpanel/WHM Vs. svi ostali hosting paneli16.03.2005. u 09:51 - pre 232 meseci
Velika stvar kod CPanela je što je omogućio tehnički ne tako veštim korisnicima da se bave komplikovanim administrativnim zadacima.
Loša stvar kod CPanela je što je omogućio tehnički ne tako veštim korisnicima da se bave komplikovanim administrativnim zadacima.

Uz sve prednosti koje si nabrojao, CPanel je po mom skromnom mišljenju uveo čitavu generaciju kvazi administratora, zbog čega danas i imamo tako veliki broj hakovanih Linux mašina. Ja sam lično pre za custom based CP software, pod uslovom da kompanija ima ljudskih resursa ili sredstava da to priušti, jer je razvoj uvek znatno skuplji.

Što se security-a tiče, dok je moja malenkost održavala jedan hosting server, iako sam imao takve zahteve nipošto nisam želeo da imam neki od poznatijih cpanel software-a na njemu. Sa druge strane jedan drugi vrlo poznat i popularan domaći hosting imao je ensim, i poznato je koliko puta je bio žrtva hakerskih napada.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Cpanel/WHM Vs. svi ostali hosting paneli16.03.2005. u 10:33 - pre 232 meseci
Citat:
dinke: Velika stvar kod CPanela je što je omogućio tehnički ne tako veštim korisnicima da se bave komplikovanim administrativnim zadacima.
Loša stvar kod CPanela je što je omogućio tehnički ne tako veštim korisnicima da se bave komplikovanim administrativnim zadacima.


potpuno se slazem sa ovim.... ja sam licno bio skoro 2 godine tech support za HSphere hosting sistem i bez obzira na opsezne tutoriale u slici i reci, korisnici su imali raznoraznih problema... preko 90% uzasavajuce banalnih...
npr. lik ukljuci catchall i ignore na istom mail account-u i onda se buni sto mu se nesto cudno desava na istom.... ili pravi mail account, pa onda redirect sa tog naloga na samog sebe... pa ga cudi odakle mu toliko istih poruka.. zasto je stalno zagusen...itd....

Citat:
dinke: Uz sve prednosti koje si nabrojao, CPanel je po mom skromnom mišljenju uveo čitavu generaciju kvazi administratora, zbog čega danas i imamo tako veliki broj hakovanih Linux mašina.


paaaa sa ovim se delimicno slazem..... ako pod kvazi administratorima podrazumevas razne likove (kao sto sam bio i ja) iz tehnicke podrske... tehnicka podrska NIJE isto sto i administracija servera, zar ne? Cak... nemaju (ugalvnom) ni ista prava pristupa... bar sam ja za neke stvari za koje je trebalo da se "brlja" po serveru morao da cimam "pravog" admin-a.... tako da se ova primedba IPAK odnosi na nemar/aljkavost/nezainteresovanost "pravih" administratora....


elem... trenutno sam u tranziciji sa HSphere-a na WHM/cPanel kombinaciju... pa zainteresovane pozivam da posete moj resellerski hosting (vidi potpis) od ~10.04. kada bi sve trebalo biti na svom mestu..... sada je jos uvek dostupan demo HSphere-a ovde -> http://cp.totalwebsitehost.com...psoft/servlet/psoft.hsphere.CP un: demo1 pw: demo2

znam da je ovo reklama... pa ako neko od moderatora misli da joj ovde definitivno nije mesto.... editujte....
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Cpanel/WHM Vs. svi ostali hosting paneli16.03.2005. u 11:36 - pre 232 meseci
Cpanel (i sve sto se pod tim smatra) je mnogo dobra stvasr za administraore (u smislu: ljudi koji znaju sta rade) jer omogucava dobar interfejs kojim se moze podesiti skoro sve sto je za jedan hosting uobicajeno, na pregledan i brz nacin. Ovakvim interfejsom stvari postaju user friendly sto je valjda i bio cilj.

Ali, ne valja kada se toga dokopaju ljudi koji ne znaju a nazalost, sve sto je user friendly postaje dostupno sirokom auditorijumu, u kome je najmanje onih koji imaju potrebno predznanje da to i koriste.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Cpanel/WHM Vs. svi ostali hosting paneli19.03.2005. u 23:50 - pre 232 meseci
Citat:
Dragan Varagic:

Razlog zašto pokrećem ovu temu je po mom mišljenju nerazumevanje admin-geek-ova da panel za dummy korisnike stvarno jeste pogodak, a da to što njima smeta zbog "nedovoljne slobode" nema veze sa pričom o širem korišćenju hosting servisa od strane "ne-tehničara". Naravno, tu je i elemenat da se ovaj hosting panel plaća od strane hosting kompanije.


Da rezimiram/ponovim:
Cpanel bazirani hostinzi po mom mišljenju realno omogućuju razvoj sledeće generacije hosting servisa, u odnosu na ostala aktuelna hosting panel rešenja.

Vaša mišljenja?


Lepo zboris. I po meni je cPanel apsolutno najbolji iz te oblasti. Onaj Ensim... pa ja nemam reci da opisem kako neko moze da napravi takav shit od aplikacije?! A jos u kombinaciji sa bajnim Eunetom.. hehe = ocelavis brzo. :P

Jednostavno web aplikacije kao sto je cPanel su potreba, a ne hir. Sve se radi u cilju postizanja sto vece produktivnosti i pruzanju sto vise usluga krajnjim korisnicima. Naravno, ta lakoca upotrebe moze da bude losa kada padne u neuke ruke Ali to je generalno pravilo i za sve ostalo zar ne... Ni automobili nisu 100% sigurni pa ih ipak covecanstvo koristi

U sustini cpanel je vise jedan ozbiljan IS koji pruza mnogo mogucnosti. I svima je lepo, adminu servera, reselerima, i krajnjim korisnicima.



Citat:
dinke: Velika stvar kod CPanela je što je omogućio tehnički ne tako veštim korisnicima da se bave komplikovanim administrativnim zadacima.
Loša stvar kod CPanela je što je omogućio tehnički ne tako veštim korisnicima da se bave komplikovanim administrativnim zadacima.

Uz sve prednosti koje si nabrojao, CPanel je po mom skromnom mišljenju uveo čitavu generaciju kvazi administratora, zbog čega danas i imamo tako veliki broj hakovanih Linux mašina. Ja sam lično pre za custom based CP software, pod uslovom da kompanija ima ljudskih resursa ili sredstava da to priušti, jer je razvoj uvek znatno skuplji.


Pa ne mozes imati i koku i jaje
A za kvazi administratore si u pravu, ali za to nije kriv cpanel i ostali slicni sistemi. Pogledaj samo sajtove. PHP nuke instalira kreten koji ne zna ni cemu to sluzi, nema dan "radnog staza" iz web administracije, ali mu je neko negde rekao da je to dobra stvar. I onda se svuda q. kako je on neki admin i kako ima svoj "sait" I sto je jos najcrnje, nadje budale kojima ce da naplati instaliranje nuke-a?!?! Placi voljena zemljo. Lozana ce uvek biti, to nema veze sa cpanel-om i ovom tematikom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Cpanel/WHM Vs. svi ostali hosting paneli

[ Pregleda: 2594 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.