Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Advanced Linux Programming

[es] :: C/C++ programiranje :: Advanced Linux Programming

[ Pregleda: 3713 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Advanced Linux Programming04.06.2002. u 16:17 - pre 266 meseci
Posto svi non-stop kukaju da im nedostaje literatura, da nemaju kvalitetnu dokumentaciju i posto 90% posetilaca ovog foruma ne voli da malo surfa po NET-u trazeci ono sto im treba ja sam resio da dam (jos) jedan kvalitetan URL na kome se nalazi PDF fajl od 3.5 Mb koji je sasvim dovoljan da (ako ga dobro procitate - vise puta) od vas napravi kvalitetnog C programera (ako vec dovoljno znate C).

PDF: http://www.advancedlinuxprogra...advanced-linux-programming.pdf
Code: http://www.advancedlinuxprogramming.com/ALP-listings.tar.gz

E sad - ko zeli da nauci - naucice, ko ne zeli - njemu nema pomoci - bolje nek prestane da se bavi programiranjem, jer bez konstantne samoedukacije necete nikada postadi programeri!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Advanced Linux Programming04.06.2002. u 17:08 - pre 266 meseci
Knjigu sam odavno skinuo i pročitao. U principu je OK, samo treba obratiti pažnju da je već pomalo "zastarela" u nekim delovima, te ako se oslonite samo na ovu knjigu, koristićete samo deo mogućnosti Linux-a.
 
Odgovor na temu

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
*.verat.net



Profil

icon Re: Advanced Linux Programming04.06.2002. u 17:58 - pre 266 meseci
Dejane hvala po ko zna koji put, još uvek si u formi... :)
Knjiga je stvarno dobra, elem ja sam se zgrozio kada sam skoro čitao jedan nazovi tutorial o socket programiranju u c-u, kada je tip koji ga je inače pisao počeo da se gubi (nije razlikovao uniju od obične strukture - struct), tako da veoma dugo nisam čitao stuff sa InterNet-a. Čitao sam samo štampane stvari i to od proverenih ljudi .... :)
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Advanced Linux Programming04.06.2002. u 18:09 - pre 266 meseci
Najbolji tutorial o socket-ima je "Beej's guide to network programming", na http://www.ecst.csuchico.edu/~beej/guide/net/ . Ja sam odatle ucio davno kako se koriste socket-i u C-u... Nisam nasao bolji dokument o toj temi od ovoga.

Mislim da sam ovo vec pominjao ovde na Forumu, ali ajde, izgleda da ljudi ne vole da pretrazuju ES... :( Izgleda da smo osudjeni da ponavljamo iste stvari vise puta. :)

Darkmajnd, zezam samo... :)
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
*.verat.net



Profil

icon Re: Advanced Linux Programming04.06.2002. u 18:36 - pre 266 meseci
Citat:
leka:
Najbolji tutorial o socket-ima je "Beej's guide to network programming", na http://www.ecst.csuchico.edu/~beej/guide/net/ . Ja sam odatle ucio davno kako se koriste socket-i u C-u... Nisam nasao bolji dokument o toj temi od ovoga.

Naravno, samo ja sam to čitao davno i tada mi se smučilo...
Citat:

Mislim da sam ovo vec pominjao ovde na Forumu, ali ajde, izgleda da ljudi ne vole da pretrazuju ES... :( Izgleda da smo osudjeni da ponavljamo iste stvari vise puta. :)

Darkmajnd, zezam samo... :)

ok. :)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Advanced Linux Programming04.06.2002. u 18:56 - pre 266 meseci
Citat:
leka:
Najbolji tutorial o socket-ima je "Beej's guide to network programming", na http://www.ecst.csuchico.edu/~beej/guide/net/ . Ja sam odatle ucio davno kako se koriste socket-i u C-u... Nisam nasao bolji dokument o toj temi od ovoga.


Dobar je za apsolutne početnike, ali postoji opasnost da neko ko savlada taj tutorijal pomisli da zna network programiranje i onda da pravi server-side programe uz pomoć zastarelih tehnika kao što je select ili fork.

Ko želi da se ozbiljnije bavi network programiranjem za Unix-e, toplo preporučujem knjigu

UNIX Network Programming, Volume 1, Second Edition: Networking APIs: Sockets and XTI, Prentice Hall, 1998, ISBN 0-13-490012-X.

evo ga i link

http://www.kohala.com/start/unpv12e.html
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Advanced Linux Programming04.06.2002. u 20:37 - pre 266 meseci
Ja sam pristalica one ideje "napravi bilo kako, jer je bolje nego nikako"... Dakle nije bitno da li se koriste zastarele tehnike, vec je bitno da se generalno shvati koncepcija. Ako je neko zaista napredan programer, on ce procitati i druge stvari, informisati o novih tehnikama, a tada ce garant cuti i za POSIX niti (ili recimo GNU Portable threads), i tako redom...

Na ove stvari se svakodnevno nailazi tako da sam 100% siguran da bi ih ljudi naucili kad-tad! Pogotovo u danasnje vreme kad je informacija na dohvat ruke! :)
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.in.us.prserv.net



+2 Profil

icon Re: Advanced Linux Programming04.06.2002. u 20:42 - pre 266 meseci
Ja mislim da je itekako bitno da se koriste novije i malko specijalizovanije taktike, kako bi programcici zauzimali manje prostora, kako bi se code lakse kopirao i koristio negde drugde, i kako bi sam program bio brzi. Mada od nekle se moralo poceti tako da mislim da i stara literatura je bolja da se krene od :)
 
Odgovor na temu

stinger
Luka Gerzic
DELTA M, IT Department
DELTA M HQ

Član broj: 126
Poruke: 1099
*.drenik.net

ICQ: 57419599
Sajt: www.gerzic.net


Profil

icon Re: Advanced Linux Programming05.06.2002. u 13:24 - pre 266 meseci
bitno je shvatiti logiku programiranja, ostalo je "stelovanje" :)
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Advanced Linux Programming05.06.2002. u 13:25 - pre 266 meseci
hmm... literatura :)

to je uvek nezahvalna tema. cinjenica jeste da ima zaista dobre free literature ovih dana (da samo spomenemo www.linuxdoc.org), ali je isto tako cinjenica da veliki broj zaista dobrih knjiga i publikacija jednostavno nije besplatan i nikada i nece biti. sto se networking i unix programiranja tice, mislim da serije richard stevens-a jednostavno ne mogu da se zaobidju, a one nisu besplatne (mislim da samo moze da se skine tcp/ip illustrated vol. 1 po warez serverima). ovo je samo jedan primer knjiga koje nisu besplatne, a (trebalo bi || ne bi bilo lose) posedovati ih. poseban problem u .yu jeste sto doticnih knjiga nema u prodaji, vec uglavnom stize skart literatura, sto je mozda i logicno, posto je veliko pitanje koliko je ovo podneblje za plasiranje strucne literature. svakako je moguce uciti i iz losih udzbenika i literature, ali je stvar u tome sto se koncentracija rasipa na lose predstavljenoj materiji i ostaju rupe u znanju koje prosto oduzimaju mnogo vremena u kasnijem ucenju. situacija (barem u mojoj glavi) jeste ovakva, ima dosta dobre free literature, ali ne i dovoljno i svakako treba biti zahvalan sto uopste i ima free literature, posto autora, ili izdavaca, nista ne obavezuje da pusti svoju knjigu online (naravno, to nije losa reklama 'vidite, mi smo hip, mi smo opensource', makar od takve reklame barem ima koristi i sira populacija).
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Advanced Linux Programming

[ Pregleda: 3713 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.