Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ja sam decko koji hoce da uci Mayu ili Lightwave!!!

[es] :: 3D modelovanje :: Ja sam decko koji hoce da uci Mayu ili Lightwave!!!

[ Pregleda: 3599 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ducka
Milos Dukic
Novi Sad

Član broj: 8386
Poruke: 596



+1 Profil

icon Ja sam decko koji hoce da uci Mayu ili Lightwave!!!12.03.2005. u 16:27 - pre 232 meseci
Ljudi,poceo sam da ucim malo iz tutoriala lightwave al' hartija je hartija i zagrevanje stolice je jeste stoga sam hteo da vas pitam kako ste vi poceli da ucite lightwave ili maju?Meni najbolje ide sistem ucenja iz knjige ,za pocetak naravno,tako da bi bilo dobro da mi preporucite neku koja bi mi bila dobra za pocetak.Inace sam totalni laik u domenu 3d-a tako od radu u 3d programima imam iskustvo samo u wings 3d pa sam hteo da vas priupitam sta bi bilo bolje odmah da pocnem da ucim Mayu ili Lightwave?
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Ja sam decko koji hoce da uci Mayu ili Lightwave!!!12.03.2005. u 20:10 - pre 232 meseci
Citat:
sta bi bilo bolje odmah da pocnem da ucim Mayu ili Lightwave?


Uci i jedno i drugo, vremenom ces videti koji program ti vise odgovara i naravno zadrzaces se na njemu.

Sto se tice knjiga, za mayu bi ti preporucio knjigu iz kompjuterske biblioteke "Maya 5 bez tajni":
http://www.kombib.co.yu/knjiga_det.php?Knjiga_ID=236

A sto se Lightwave tice... ja znam samo za ovu: http://www.kombib.co.yu/knjiga_det.php?Knjiga_ID=275

Srecno ucenje!!!
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Ja sam decko koji hoce da uci Mayu ili Lightwave!!!12.03.2005. u 21:18 - pre 232 meseci
Pozdrav!
Evo ja ucim pomocu vdeo turtoriala i mogu ti reci da su dosta dobri.

Ako ces mozda uciti pomocu njih predlazem ti one od gnomon i digital tutors.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Faxy
Milos Milojevic
Nis

Član broj: 19539
Poruke: 84
*.dial.InfoSky.Net.

ICQ: 195368343


Profil

icon Re: Ja sam decko koji hoce da uci Mayu ili Lightwave!!!12.03.2005. u 22:52 - pre 232 meseci
Probaj sve programe koji su ozbiljni za rad u 3d-u, ili vec one koje mozes da nabavis (Maya, Max, LW... XSI... ), pa vidi koji ti najvise lezi jer svi oni mogu skoro sve sto ti treba za 3d (neki od njih kao npr. max sa plug-inovima naravno).
Moj izbor je Maya i ujedno i savet za tebe. Ja sam mayu kretao da ucim od nule isto kao sto bi i ti sad krenuo. Poco sam od helpa (mada ti to i nije bas najpametnije), pa preko tutorijala sa neta (www.learningmaya.com) do konjige "Maya 5 bez tajni". Ima puno razloga zasto bih ti preporucio Mayu ali ako krenem da ih nabrajam raljuticu MAXovce pa ce se ovo pretvoriti u jos jedan rat MAX vs. MAYA, ali evo samo jednog primera - Znam dosta ljudi koji su sa MAX-a i LW-a pa cak i XSI-a presli na Mayu, a ni jednog koji je sa Maye presao na nesto drugo...
 
Odgovor na temu

greent
igor greent
freelance
novi sad @ mindnever.org

Član broj: 28421
Poruke: 41
*.195.EUnet.yu.

ICQ: 196759832


Profil

icon Re: Ja sam decko koji hoce da uci Mayu ili Lightwave!!!14.03.2005. u 01:10 - pre 232 meseci
Citat:
Faxy:Znam dosta ljudi koji su sa MAX-a i LW-a pa cak i XSI-a presli na Mayu, a ni jednog koji je sa Maye presao na nesto drugo...


ne bi da startujem flame, ali eto ja sam.
[greent/mindnever.org] - [www.mindnever.org]
 
Odgovor na temu

Faxy
Milos Milojevic
Nis

Član broj: 19539
Poruke: 84
*.dial.InfoSky.Net.

ICQ: 195368343


Profil

icon Re: Ja sam decko koji hoce da uci Mayu ili Lightwave!!!14.03.2005. u 14:09 - pre 232 meseci
@greent

O.K. Ti si prvi oga sam upoznao. Sa Maye si preso na koji paket (Max, LW, XSI)?
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Ja sam decko koji hoce da uci Mayu ili Lightwave!!!14.03.2005. u 16:40 - pre 232 meseci
Na LW. :)

Nego, evo jedne pricice:
"Ucenje" rada u programu obuhvata shvatanje logike i "filozofije"
programa i ucenje procedura kojim a se nesto radi u tom
programu. Tu su jos i skracenice i customizacije, pluginovi i
sva podrska sto ide uz jedan program. Ovo se uci relativno
brzo, posto postoji dosta knjiga, net je prepun tutoriala, a
ima i dosta ljudi dobre volje koji su spremni da svoje znanje
podele sa drugima. Ovo se takodje menja sa vremenom, i
covek bi trebao da update-uje znanje kako izlaze nove verzije
programa.
"Ucenje" modelovanja/animacije nema puno dodirnih tacaka sa
samim softverom koji se koristi. Ovaj proces ucenja se uglavnom
svodi na analizu sveta oko nas, posmatranje stvari i slicno. Iako
postoji gomila knjiga i korisnih textova, ovo je learn-by-doing proces,
tako da definitivno trazi i angazovanje i vreme.

@ducka:
Za pocetak slobodno uci Lightwave zato sto je izuzetno jednostavan
i slobodno pitaj sve sto te zanima.
Ako imas vremena, uci i Mayu sa strane.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

greent
igor greent
freelance
novi sad @ mindnever.org

Član broj: 28421
Poruke: 41
*.1.EUnet.yu.

ICQ: 196759832


Profil

icon Re: Ja sam decko koji hoce da uci Mayu ili Lightwave!!!15.03.2005. u 13:07 - pre 232 meseci
Citat:
Faxy: @greent

O.K. Ti si prvi oga sam upoznao. Sa Maye si preso na koji paket (Max, LW, XSI)?


kao sto reject rece -> lw.

a razlog je jednostavan: obzirom da sam koristio lw vec dosta vremena u nazad, koristivsi maya-u, imao sam prilike da vidim da maya (za mene) nema nista sto ja u lwu nisam vec video/koristio/znao kako da napravim, iako sam pored sebe imao dosta dobrog 'ucitelja'/prezentatora maya-e u to doba kada sam je koristio.

tako da je tu ima i dosta navike, ugodnosti u radu (sto mi je vrlo bitno), sve stvari su tamo gde treba, a i dosta dugo koristim lw da bi me bilo kakva maya nesto puno mogla impresionirati (bez uvrede za bilo koga ko maya-u koristi). pri tom i neke stvari koje ja nisam mnogo koristio su u novim verzijama lw-a (narocito u verziji 8) prilicno olaksane, tako da mislim da ce eventualna potreba za promenom paketa postati jos manje verovatna.

pored lw-a stvari koje meni jos mnogo koriste (i koje bih preporucio) su recimo wings3d, koji je genijalan/ultra brz program za low poly organic (kao i non-organic) modeling a pri tom je free za dl i naravno zbrush, koji nije potrebno posebno pominjati, tako da me to cini mozda 'cudnim' u smislu da u mojoj 'workflow' listi nema niti ce skoro biti maya-e :-)
[greent/mindnever.org] - [www.mindnever.org]
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Ja sam decko koji hoce da uci Mayu ili Lightwave!!!

[ Pregleda: 3599 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.