Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tandem padobranski skokovi -NOVO!

elitemadzone.org :: MadZone :: Tandem padobranski skokovi -NOVO!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10354 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Tomin
Novi Sad

Milan Tomin
Član broj: 50249
Poruke: 94
*.teamnet.ws.

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Tandem padobranski skokovi -NOVO!12.03.2005. u 15:22 - pre 232 meseci
Sada je sasvim izvesno da ce TANDEM SKOKOVA biti u SCG predstojece sezone!

U pitanju je vid padobranskog skoka koji se izvodi sa tandem masterom i putnikom, u konkretnom slucaju - covekom koji zeli da dozivi avanturu slobodnog pada.

Od Vas se ne zahteva lekarski pregled, koji inace moze da potraje danima, a prava novina i cinjenica zato je TANDEM postao toliko popularan je u tome sto obuka traje svega 15 minuta!!!

Nista na skoku ne zavisi od Vas jer skacete prikaceni sistemom veza za iskusnog i specijalno obucenog padobranca.
Na Vama je da uzivate... ili vristite

Ako sam Vas zagolicao sa pricom onda pogledajte i saznajte sve o TANDEM SKOKOVIMA na www.tandemjump.co.yu .

Vidimo se u oblacima

Fly high !

Milan Tomin


Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!14.03.2005. u 14:43 - pre 232 meseci
jedini problem je visestruko (10 puta?) veca cena u odnosu na "standardne" skokove

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.nspoint.net.



+3 Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!14.03.2005. u 15:10 - pre 232 meseci
Vidimo se na nebu!

[Ovu poruku je menjao djordje dana 09.05.2005. u 20:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!14.03.2005. u 15:33 - pre 232 meseci
Ej, kad smo kod ovakvih 'sportova', da nema negdje u Vojvodini da se iznajmljuje konj ili kako se to vec kaze. Na primer, das 100e i jases konja sat vremena ili slicno? Nikad nisam jahao konja a volio biii... :o)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!14.03.2005. u 16:05 - pre 232 meseci
Citat:
djordje: Vidimo se na nebu kad bude jeftinije :)

:-)))))))))))))) joj bre!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Milan Tomin
Novi Sad

Milan Tomin
Član broj: 50249
Poruke: 94
*.teamnet.ws.

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!14.03.2005. u 17:28 - pre 232 meseci
Moram da Vas ispravim!

Nije tacno da je 10x skuplji skok! Pomesali ste babe i zabe.
Ovo su tandem skokovi, namenjeni ljudima koji nece da se bave padobranstvom i da se gnajve sa lekarskim pregledom i obukom koja traje dve nedelje, vec hoce da probaju slobodan pad . . .

Tandem skok je samo 5 evra skuplji od pocetne klasicne obuke, a ako mislite da mozete da dodjete na aerodrom i platite 15 evra za skok bez prethodne obuke onda se grdno varate.
Pocetna obuka kosta 100 evra + 30 evra lekarski pregled i osiguranje = 130 evra

Klasicnom obukom ne mozete doziveti slobodan pad od 30 sekundi i visinu od 2500m do Vaseg 50-og skoka - jer Vam treba dozavola od ministarstva za to.

Slazem se da nije jeftino, ali moram reci da je to najniza cena TANDEM SKOKA na svetu.

Predlazem zainteresovanim da pogledaju www.tandemjump.co.yu i pazljivo procitaju jer na sajtu SVE pise.
Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!14.03.2005. u 18:10 - pre 232 meseci
Citat:
Milan Tomin: Tandem skok je samo 5 evra skuplji od pocetne klasicne obuke, a ako mislite da mozete da dodjete na aerodrom i platite 15 evra za skok bez prethodne obuke onda se grdno varate.

ok, ja samo kazem da je to ZA MENE preskupo za jedan skok, ovi ciji si nam link prosledio je (promotivna doduse) cena Jedna osoba(jedan skok)=135 evra
ja sam pre oko mesec-dva gledao neki cenovnik (isto su okacili na ES-u) i za te pare mozes dobiti obuku (koja se prema opisu nekih koji su probali svodi na cas od 30 min teorije), papirologiju, ...i pritom jos par (cini mi se 5-6) skokova sa 1000-2000 m posle toga mozes da kupis samo jedan skok (bez ovih dodatnih stvari kao obuka) za 10-15 eura sto je 10 puta manje

Citat:
Milan Tomin: Klasicnom obukom ne mozete doziveti slobodan pad od 30 sekundi i visinu od 2500m do Vaseg 50-og skoka - jer Vam treba dozavola od ministarstva za to.

samo ti kazem da razmislis dali ti se vise isplati da odmah das 135 eura da bi odmah krenuo sa vece visine (sto je super btw) ili da prodjes obuku i posle malo po malo povecavas visinu dok ne dostignes do tih 3000 metara po zakonu

ovo je ok ako ti padobranstvo i nije toliko zanimljivo ali zelis nesto novo da probas i da se pohvalis (nude cak i slikanje mada nisu bas razjasnili sta tacno to podrazumeva), a i sigurnije je posto imas instruktora u rancu LOL ili ako imas para za bacanje, ali za nas obicne smrtnike se postavlja pitanje isplativosti tog "added value" koji nude
Citat:
Milan Tomin: Slazem se da nije jeftino, ali moram reci da je to najniza cena TANDEM SKOKA na svetu.

da slazem se potpuno, pitanje je samo dali je i ta najniza cena na svetu (verovatno zbog toga sto svaki padobranac mora da ima svog instruktora) dovoljno niska da bih ja (ti, ili bilo ko drugi) sebi mogao da priustim 50-100 skokova godisnje a da ne gladujem, vecina nas je nazalost osudjena na poor man's resenja





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!14.03.2005. u 18:13 - pre 232 meseci
Citat:
MileG: Ej, kad smo kod ovakvih 'sportova', da nema negdje u Vojvodini da se iznajmljuje konj ili kako se to vec kaze. Na primer, das 100e i jases konja sat vremena ili slicno? Nikad nisam jahao konja a volio biii...


i ja bih ovo zeleo da probam ali ako nije tako skupo (1sat=100 eura je po meni vrlo skupo)

znaci ako neko ima vise informacija please




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

Milan Tomin
Novi Sad

Milan Tomin
Član broj: 50249
Poruke: 94
*.teamnet.ws.

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!14.03.2005. u 18:34 - pre 232 meseci
Ljudi, ocigledno niste ukapirali ideju tandem skoka.
Jos jednom ponavljam, ako pogledate sajt, citajte sta pise.

Ne mogu nikoga da krivim sto ne kapira, jer je ovo zaista nova stvar u Srbiji.

Ko god da ti je rekao da imas teoriju 30 minuta i nesto slicno pa skaces - GARANTUJEM ti da ne zna sta prica ili namerno laze kako bi navukao ljude.

Tandem nije opcija za ljude koji zele da se bave padobranstvom, dakle niko na svetu ne skace tandem vise od dva puta u zivotu.
To su ljudi koji samo zele to da probaju i tu se sve zavrsava.

Klasicna obuka zahteva dve nedelje priprema na zemlji + najmanje dva dana traje lekarski pregled + potrebno je i osiguranje koje je oko 10 evra.

To je ono sto je zakonom propisano u DCV-u (direktorat civilnog vazduhoplovstva)
i svako ko kaze drugacije ne govori istinu.

Znaci, ko hoce da se bavi padobranstvom prolazi kompletnu obuku - ko zeli to samo da proba... isplativije je dati 135 (120,110) evra i skociti jednom ali sa prave visine i doziveti padobranstvo u pravom smislu, nego se gnajviti i na kraju skociti sa 800m na gurtnu.

Fly high!
Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

Milan Tomin
Novi Sad

Milan Tomin
Član broj: 50249
Poruke: 94
*.teamnet.ws.

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!14.03.2005. u 23:56 - pre 232 meseci
Citat:
djordje: Zaokruzite bar na 100 evra i dolazimo ja i moja 3 druga odmah


Nadjite jos jednog i imate skok za 110 evra.
Verujte da je ovo promotivna cena, mislim da ne treba da objasnjavam troskove koji su vezani za ovaj sport.
Zamislite samo koliko kosta iznajmljivanje aviona... ali to nije tema.

Cena je takva kakva je, i ja je ne mogu smanjiti iako bih to voleo da je moguce jer bi se broj ljudi ustostrucio.



Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!15.03.2005. u 00:49 - pre 232 meseci
Koliko mi najmanje casha treba da skocim solo?
(i ostanem ziv naravno)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Milan Tomin
Novi Sad

Milan Tomin
Član broj: 50249
Poruke: 94
*.teamnet.ws.

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!15.03.2005. u 11:09 - pre 232 meseci
U startu je progresno razmisljanje tipa:"a sta ako mi se ne otvori...".
Za sve to postoje procedure i sigurnost je na nivou.
Ljudi vise ne ginu zbog ne otvaranja padobrana, vec zbog niskih zaokreta na prizemljenju sa mali kupolama tipa krilo, jer se tada dobija velika vertikalna brzina.

Citat:
Fuzz: Koliko mi najmanje casha treba da skocim solo?
(i ostanem ziv naravno)


Pise to vec u nekom odgovoru gore, ali evo:

1. Pocetna obuka i dva skoka na gurtnu sa 800m = 100 evra
2. Lekarski pregled = 2100 dinara ~ 26 evra
3. Osiguranje (koje je obavezno) = 500 dinara

Skokovi su na gurtnu i padobran se otvara iste sekunde po napustanju aviona, tako da se slobodan pad ne moze osetiti bar do 20-og skoka, ali sa visine od 1200m.

Za sve koji zele da probaju i iskuse padobranstvo u pravom smislu predlazem tandem skok jer je cene priblizna, cak moze biti i jeftinija ako se skupi bar dvoje ljudi pa je onda cena 120 evra, dok za ljude koji zele da se bave padobranstom je neophodna pocetna obuka i dalji logican sled kako bi dosli do dozvole i skakali samostalno.

Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!15.03.2005. u 11:16 - pre 232 meseci
Kog tipa su kupole kod vas?
 
Odgovor na temu

Milan Tomin
Novi Sad

Milan Tomin
Član broj: 50249
Poruke: 94
*.teamnet.ws.

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!15.03.2005. u 11:49 - pre 232 meseci
Citat:
djordje: Kog tipa su kupole kod vas?


Ne znam da li mislis na tandem kupole ili student kupole?

Tandem kupole su PD (Performace Designs) i Parachutes de France.

Ako si mislio na ucenicke kupole - imamo tri ucenicka padobrana tipa krilo od toga je prvi star nekoliko godina, imamo jedan 2004. godiste 280ft Parachutes de France i jedan PD 2005. god. - PD Navigator 280ft takodje ucenicka kupola.
Postoji jos jedan ali je za iskusnije ucenike PD 220ft - svi su sa Cypress automatom.

Imamo jos 15 krila, ali nisu ucenicke kupole.
Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

JPF
Beograd

Član broj: 3542
Poruke: 37
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!21.03.2005. u 19:58 - pre 232 meseci
Citat:
Ko god da ti je rekao da imas teoriju 30 minuta i nesto slicno pa skaces - GARANTUJEM ti da ne zna sta prica ili namerno laze kako bi navukao ljude.


Ja sam prošle godine skočio poslije obuke od 2 sata. 50 evra skok, pregled u IMT-u je bio 50 evra, ali se u Paraćinu mogao odraditi za manje od 2000 dinara. Osiguranje je bilo uključeno u cijenu skoka. Svaki sledeći skok je valjda 15 evra.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!21.03.2005. u 20:19 - pre 232 meseci
Skakao si sam, bez iiskusnog padobranca u rancu, pretpostavljam?
 
Odgovor na temu

Milan Tomin
Novi Sad

Milan Tomin
Član broj: 50249
Poruke: 94
*.teamnet.ws.

Sajt: www.prodajlako.com


Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!21.03.2005. u 20:22 - pre 232 meseci
Citat:
JPF: Ja sam prošle godine skočio poslije obuke od 2 sata. 50 evra skok, pregled u IMT-u je bio 50 evra, ali se u Paraćinu mogao odraditi za manje od 2000 dinara. Osiguranje je bilo uključeno u cijenu skoka. Svaki sledeći skok je valjda 15 evra.


Ti si isao na klasicnu obuku koliko vidim.
Ljuba Naumovic iz Paracina je poznat u padobranskim krugovima, a po cemu to bas i ne bih pricao jer . . . "ako nemas nesto dobro da kazes o coveku - onda nemoj ni pricas o njemu".

Vrlo neozbiljno, ali ok.
Ja govorim o pocetnoj obuci koja je propisana zakonom u DCV (direktorat civilnog vazduhoplovsta) ako mi ne verujete - mozete proveriti, jer sam odlicno upoznat sa nasim zakonom i o normama koje moraju da se zadovolje kod klasicne obuke u Srbiji.

Cena Tandem skoka se ne razlikuje od klasicne obuke, mozda je cak i jeftiniji tandem skok kad se sve stavi na papir.

Ali, jos jednom... Tandem skok je namenjen ljudima koje zele samo da iskuse padobranstvo, odnosno, za ljude koji zele to da probaju a ne da se bave time.

Pogledajte jos jednom sajt www.tandemjump.co.yu
Aukcijska kupovina i prodaja ProdajLako.com




 
Odgovor na temu

JPF
Beograd

Član broj: 3542
Poruke: 37
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!22.03.2005. u 15:05 - pre 232 meseci
Citat:
djordje: Skakao si sam, bez iiskusnog padobranca u rancu, pretpostavljam?


Da. Naravno, nije u pitanju bio slobodan pad već skok na gurtnu, ali vjeruj da nije bilo dosadno.
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!22.03.2005. u 15:29 - pre 232 meseci
Ja sam pre 5-6 godina isao na padobranstvo u AK Beograd. Za godinu i po dana koliko sam isao na obuke, pripreme i ostale manifestacije, samo sam par puta uspeo da skocim.

Znajuci koliko sam se izmaltretirao, pukao para za odlaske u Suboticu, Zrenjanin, Paracin..., a da se pritom nisam ni PRIBLIZIO slobodnom padu - ova opcija mi deluje skroz ok.
 
Odgovor na temu

JPF
Beograd

Član broj: 3542
Poruke: 37
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Tandem padobranski skokovi -NOVO!22.03.2005. u 15:31 - pre 232 meseci
Citat:
Milan Tomin: Ti si isao na klasicnu obuku koliko vidim.
Ljuba Naumovic iz Paracina je poznat u padobranskim krugovima, a po cemu to bas i ne bih pricao jer . . . "ako nemas nesto dobro da kazes o coveku - onda nemoj ni pricas o njemu".

Vrlo neozbiljno, ali ok.

Uh, uh. Da li je to isti Ljuba Naumović koji je bio (jeste?) predsjednik Komisije za padobranstvo pri VSJ (http://www.vazduhoplovnivodic.co.yu/sr/who_is_who.htm), koji ima oko 5000 skokova i koji je bar kod nas osvojio sve što se može osvojiti?


Citat:

Ja govorim o pocetnoj obuci koja je propisana zakonom u DCV (direktorat civilnog vazduhoplovsta) ako mi ne verujete - mozete proveriti, jer sam odlicno upoznat sa nasim zakonom i o normama koje moraju da se zadovolje kod klasicne obuke u Srbiji.


Super što si odlično upoznat - pošalji neki url pa da se i ostali upoznaju.

Koga zanima koliko u stvari traje obuka neka ode na www.dropzone.com pa neka čita. Za one koje mrzi evo par redova i ovde:


Citat:

Static line

This method has evolved over the last ~30 years from its military origins into a successful method for training sport parachutists. The student gets 4-5 hours of ground training and is then taken to an altitude of about 3000 feet for the jump. The jump itself consists of a simple "poised" exit from the strut of a small single engine Cessna aircraft, or the side door of a larger aircraft. As the student falls away from the plane, the main canopy is deployed by a "static line" attached to the aircraft. The student will experience about two to three seconds of falling as the parachute opens.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Tandem padobranski skokovi -NOVO!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10354 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.