Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ploca za p4 prescott 3.0

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: ploca za p4 prescott 3.0

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6117 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

psaras_pa
Petar Milivojevic
PANCEVO

Član broj: 50687
Poruke: 38
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon ploca za p4 prescott 3.008.03.2005. u 17:23 - pre 232 meseci
planiram da uzmem p4 3.0 prescott s775
uzeo bih plocu Gigabyte GA-8IP775-G +1gb kingston ddr400+radeon 9550 128mb 128bit.ima li neko iskustva sa ovom plocom?da li ce procesor dobro raditi na ovoj ploci? ili da pazarim neku s478 kombinaciju?

unapred hvala!!!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.008.03.2005. u 17:26 - pre 232 meseci
mojne gigabyte, uzmi asus ili neku intel plocu najbolje...
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
212.247.71.*



Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.008.03.2005. u 20:23 - pre 232 meseci
Pozdrav,
moj je prijatelj kupio P IV 3,2 s775 (ne znam koja je ploča bila) i zadržao ga je svega par dana jer mu je radna temperatura bila oko 60 stepeni pa se malo raspitao i kaže da mu je to normalna radna temperatura tako da ga je on proslijedio dalje jer mu se nije sviđalo tako nešto. Moj ti je savjet da se i ti bolje raspitaš da li je to tačno ili je ipak nešto drugo bilo u pitanju. On mi je rekao da ti procesori nisu sa klasičnim iglicama nego sa kontaktima pa da misli da je to jedan od razloga za visoku temperaturi. ISPRAVITE ME AKO GRIJEŠIM jer prenosim iskustvo prijatelja za kojeg mislim da zna dosta a i ne laže!
 
Odgovor na temu

mleposavic_lepi
Milan Leposavić
Privatno
Trstenik

Član broj: 16661
Poruke: 585
*.ptt.yu.

Jabber: mleposavic@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.008.03.2005. u 20:36 - pre 232 meseci
Poznato je da se Presscot procesori mnooogo greju, ne zovu ih za dzabe Presshot!
::DFI LP DK 790FXB-M2RSH::AMD PhenomII [email protected] +100mV::TT BigWater735+BlackIce 360::4GB Corsair XMS2 Dominator 1066MHz::Gainward HD4870 512MB GDDR5::2xWD Raptor 74GB RAID::Auzentech X-Fi Prelude 7.1::BigTower TT Armor+::Enermax Galaxy 1000W PSU::LG Flatron W2252TQ 22"::APC SmartUPS 1500I::BluRay LG GBW-H10N::Logitech Z5500::Logitech Desktop MX 5500 Revolution::
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.008.03.2005. u 23:44 - pre 232 meseci
Da da uzmi ASUS, ali posle nemoj da se zalis kada krenu zajebajncije, ;kudi
shvatite, Asus mozda jeste Mercedes ali gigabajt mu dodje onda MERCEDES AMG
(sa full opremom). A ako ne verujete, vi malo trknite do berze, vidis ko je
veca i ozbiljnija firma, kome vise kostaju akcije i cime se sve bave pa se
zamislis.

Asus pravi FANTASTICNE opticke uredjaje, stvarno strava, po mom msljenju,
odmah iza plextora, za graficke je isto takmac, ali GAINWORLD i His su
majka, isto tako i za ploce, nije on lose, ali moze biti samo jedan
najbolji, GIGABYTE. EbigA, tradicija je tradicija.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.009.03.2005. u 01:51 - pre 232 meseci
Slažem se sa Villom. Gigabyte je džin za Asusa, po tehnologiji i autentičnosti, naravno. Kada je GA proizvodio vrhunske ploče, Asus i ostali nisu ni postojali.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.009.03.2005. u 12:48 - pre 232 meseci
Bravo Storm, prave reci, e secam se kako sam 98 na Brankovom mostu sreo
ortaka koji je nosio gigabajt plocu, breee, ko Boga da sam video, naravno
odah sam se raspitao gde i koliko... i od tad....:))))
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.009.03.2005. u 15:32 - pre 232 meseci
hm.. ne znam koliko iskustva imate kao system administratori (koliko godina radite i kolike mreze su u pitanju?), sto se mene tice, gigabyte, microstar i slicni su se pokazali kao los izbor iz gomile losih iskustava...

asus i intel su mnogo bolje rangirani za desktop ili workstation kante...
 
Odgovor na temu

psaras_pa
Petar Milivojevic
PANCEVO

Član broj: 50687
Poruke: 38
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.009.03.2005. u 16:12 - pre 231 meseci
ma ok za grejanje procesora to znam,nego ne znam za plocu...asus ploca sa potpuno istim karakteristikama i cipsetom kosta 20e vise a ne bi mi bilo prvi put da kupim nesto sto je skuplje a da se zaj***m.sto se tice s775 procitao sam da su iglice na samom socketu a da procesor na sebi ima samo kontakte i da se zbog veceg broja iglica temperatura bolje rasporedjuje pa se samim tim cpu manje greje.ne tvrdim nista,samo citiram,u svakom slucaju hvala na pomoci,mislim da cu uzeti gigabyte plocu.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.011.03.2005. u 00:47 - pre 231 meseci
@vindic8or

Dovoljno iskustva. I više nego dovoljno. Moja statistika više govori u prilog jednog Matsonic-a, nego Asusa. Pošto mi je posao bio baratanje sa mnoogo, mnogo ploča, vrlo dobro sam zapamtio ko je ko u tom poslu.

Uostalom, ima ovde dosta ljudi koji to mogu da potvrde.

@psaras_pa
Prescott da se manje greje? Mani Intelov marketing. Oni sami ne veruju u ono što nama pokušavaju da poture. Preshot je procesor koji se ubedljivo najviše greje, otkad su procesori izmišljeni, a kako stvari stoje, i ostaće tako.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.011.03.2005. u 18:43 - pre 231 meseci
matsonic vs asus?

hahaha :) nemamo razloga da se raspravljamo :) nema smisla ... mislim slazem se da se potpuno ne slazem sa tobom...

samo.. prvi put ovako nesto cujem...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.011.03.2005. u 21:20 - pre 231 meseci
Nema problema.... videće ovo i drugi ljudi sa foruma, pa će svako reći svoje...

Živ bio, pa video. Matsonic ne šije Asusa, ali je po reklamacijama/problemima statistički bolji. Svidelo se to nekima ili ne. Kao što rekoh, javiće se ljudi koji dobro poznaju Matsonic, pa će reći svoje utiske...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.011.03.2005. u 22:12 - pre 231 meseci
Pozdrav,

evidentno je da je Asusu opala kontrola kvaliteta. Bilo je i marketinskih trikova sa firmom Asrock da se nekako amortizuje ovaj pad kvaliteta forsiranjem law budget tehnologije namenjene trzistima IT treceg sveta. Ipak, ocit je degradirajuci talas Asusove tehnologije zadnjih godina iako se niko od proizvodjaca HW-a bas ne bi mogao pohvaliti zadnjih godina imunitetom na pomenute pojave slabljenja kvaliteta. Ipak, Asus nam je narocito uocljiv zbog visokog kotiranja iz doba svoje slave. Matsonic je prica o sasvim drugoj stvari, recimo pre da je ovde konacno rec o uzlaznoj putanji iskljucivo iz razloga sto ova kompanija ocito izdvaja za razvoj i u onom delu koji uci na vlastitim greskama te mozemo konstatovati da se kvalitet unekoliko popravio. Ipak, ne mozemo tek tako staviti u utakmicu ove proizvodjace jer Matsonic ne implementira najnovije tehnologije u svoje proizvode dok Asus to i dalje cini pa je malo nerealno uporedjivati ih zbog razlicite startne pozicije. Moguce je samo po pitanju statistike reklamacija sto bi nam ukazivalo na odnos prema vlastitom renomeu kako nam je to opisao Storm. Mislim da same tehnologije ne treba porediti kod ovih proizvodjaca jer je uvek u prednosti onaj koji kupuje stariju i oprobanu tehnologiju zasnovanu na tudjim iskustvima a na drugoj strani imamo Asusa koji se svuda gura da dobije Spomenicu
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu.



+10 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.012.03.2005. u 00:29 - pre 231 meseci
Citat:
StORM48:
Prescott da se manje greje? Mani Intelov marketing. Oni sami ne veruju u ono što nama pokušavaju da poture. Preshot je procesor koji se ubedljivo najviše greje, otkad su procesori izmišljeni, a kako stvari stoje, i ostaće tako.
Pozdrav

E, Storm, svasta ti ovde naprica. Pa hajde reci sta to po tebi znaci da se CPU "puno greje"?
Upravo tipkam sa jednog Prescotta 3.0Ghz (socket 775), procesor je sa njegovim originalnim BOX coolerom i pastom.
Ukljucena je Q FAN opcija tako da je broj obrtaja coolera 2100 RPM, znaci za moj ukus potpuno silent!
Temperatura CPU-a je 38C. Posto sam do skora imao AMD Bartona 2800+ ovih 38C meni izgledaju sasivim OK, spram Bartonovih 50C.
Posle vise sati enkodiranja temperatura CPU-a se popne najvise na 48C.
Posle sat vremena rada dual PRIME-a temp je 49C.
(napomena - temp prostorije je 24-25C)

Kada overklokujem CPU na 4Ghz (266x15) temperatura je oko 55C, a pri punom opterecenju ne predje 60C NIKADA !
Da stvar bude lepsa computer radi stabilno kao i na default clocku.
Naravno u ovom slucaju OC-a cooler se ubrza do nekih 3000 RPM i bude prilicno glasan.
Od skora sam kompletirao sistem uzevsi ASUS P5GD1 plocu.
Ploca podrzava dinamicki overclock bez kasnjenja, znaci comp radi na default clocku, a podesava se pri kom opterecenju CPU ce ploca sama dizati clock CPU do zadate granice.
Znaci OC-a bas onda kad ti treba, i za divno cudo to JAKO LEPO radi.

Znam neko ce reci da ova masina kosta koliko recimo dva AMD Bartona, ali s obzirom da je do skora moj licni comp bio zasnovan na AMD Barton CPU-u, mislim da se ove dve masine ne mogu ni porediti. Intel je skup, ali vredi svaki euro svoje cene. To je samo moje misljenje.

Pozdrav! :)
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.012.03.2005. u 01:07 - pre 231 meseci
Sto se Matsonica i Asusa tice mislim da je lancia88 sve rekao.

Sto se ostalih ploca tice zaboravili ste ABIT-a,a ima i ostalih koji nekad gadno pomrse racune...

I da dodam jos nesto... Od stare slave se tesko zivi - neka proizvodjaci idu u nove pobede.....

Neka utakmice traju i donose nove pobednike.....
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu.



+10 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.012.03.2005. u 01:17 - pre 231 meseci
Problem je sto je na nasem trzisto jako skroman izbor, a vecina prodavnica realno ima 5-6 ploca u ponudi, uglavnom jeftinijih, sto je i razumljivo.
Ali ako pricamo o Intel-u s775, po meni je ASUS taman toliko bolji izbor od Abit-a, koiko su recimo Epox i Abit bolji od ASUS-a u socket A varijantama.
Dao sam ovo poredjenje jer je zasnovano na realnom iskustvu.
Imam iskustvo sa Gigabyte polcama (recimo svi racunari u jednoj firmi gde sam radio su bili zasnovani na Gigabyte plocama) i ja nikada, ali nikada ne bih Gigabyte ugradio u svoj racunar, a POGOTOVO NE MSI u bilo kojoj izvedbi. Tacnije ne mogu da smislim MSI :D
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.012.03.2005. u 01:49 - pre 231 meseci
@zlatousti
Naravno, problem sa grejanjem se ne svodi na merenje Idle temperature, već i na razliku između minimalne i maksimalne. Kod Preshota je ta razlika toliko drastična, da je očigledno da taj procesor isključuje pojedine jedinice kada ništa ne radi i na taj način obara performanse, kako bi smanjio temperaturu. Ja kod Northwooda, Coppermine, T-Bird-a, niti bilo kojeg drugog AMD-a nikada nisam video tolike krajnosti. Tvojih 10 stepeni razlike još izgleda i smešno, naspram onog s čim sam ja imao posla. Preshot 3.0, koji Idle stoji na 39-40, a u loadu neverovatnih 64 stepena! Što je najgore, sličnu situaciju sam video dosta puta. Naravno, prihvatam da postoje i primeri slični tvome, ali u definitivno manjem obimu.

Offtopic: Bez obzira na performanse, LGA775 je najveća glupost u istoriji IT industrije i to NIJE moja izmišljotina, već konstatacija većine relevantnih analitičara. Kako se pojavila, tako će i da nestane. Razlog zašto LGA još uvek nije nestao je Intelova tipična tvrdoglavost, kojom želi da nas ubedi da nije pogrešio. Možda je upravo taj socket glavni krivac za Prescottovu lošu rengiranost u odnosu na Northwood. Evidentno je da se Intel više posvetio ređanju pinova, nego poboljšanju performansi.

I još nešto - ne uzimajući u obzir koji je procesor bolji, Barton, niti bilo koji AMD se NIKAKO ne greje više od bilo kog Intela. Znači, ovde ne govorim o performansama i ukusima, nego o problemu grejanja. I zato mislim da stvarno više nema smisla da se AMD pominje kad god neko gaže da se Preshot greje. Shvatite da je to prošlost.



I jedna mala napomena: molim učesnike da ne skreću temu na kolosek "AMD vs Intel", jer će ista momentalno biti zaključana. Ovo je samo upozorenje, pošto se sličan scenario ponavlja mesecima unazad. Priča počne normalnim tokom, a onda skrene na prepucavanje. A pošto takvih tema ima milion, još jedna nam ne treba.

Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu.



+10 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.012.03.2005. u 05:25 - pre 231 meseci

Bas naprotiv, sa AMDom sam imao iskustvo da je temperatura drasticno razlicita kada je CPU pod punim opterecenjem u odnosu na njegov rad u praznom hodu.
Ta razlika od 10C je, kao sto sam vec rekao, posle 4-5 sati enkodiranja video materijala, znaci zagrejalo se u kucistu prilicno, preferiram silent fan-ove.
Kada bi se na ovog Preskota stavio recimo neki Zelmanov cooler i ArticSilver pasta + dodatna dva FAN koja nisu silent da ubacuju vazduh ne bi se ni toliko ugrejao.
Bartonu je temperatura sa slabijim coolerom (znaci oni najeftiniji za 10e) zakucavala i na 65C, ja to na Intel Prescottu nisam video, cak ni kad je OC @ 4GHz.
Covek je pitao savet za plocu, ja sam mu dao savet, a to je ASUS P5GD1 sa Prescottom na 3GHz.
A to da li ce s775 nestati je krajnje coveku nebitno, jer kad bude menjao masinu za godinu-dve kupice opet sve novo, staro ce nekom prodati. U poslednje vreme se svi standardi toliko brzo menjaju (diskovi, memorija, grafika, socket-i) tako da je smesno razmisljati o nekom upgradeu za godinu dana, a da se zadrzi sve osim ploce i CPU-u, u najboljem slucaju zadrzace kuciste i monitor :D
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.012.03.2005. u 15:10 - pre 231 meseci
Pa ljudi zar vi ne poznajete nase trziste... Svaka serija proizvoda istog tipa je drukcija od prethodne - pa sta vas zapadne ( sreca je ako mozete da birate ).Takva je situacija i sa procesorima - ima odlicnih primeraka koji imaju OK temperaturu i trpe ozbiljan OC,a ima onih koji jedva rade na Default podesavanjima.

Stoga je besmisleno da se toliko prepirete.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: ploca za p4 prescott 3.012.03.2005. u 15:46 - pre 231 meseci
@Sasa022
Da, mislim da si upravu.
Mada ja stvar posmatram generalno, pa i ako se meni ne veruje, ceo internet je pun informacija o tome. Dosad nisam čuo da neko kaže da se Barton greje više od Prescotta, no to više nije ni bitno, pa ćemo ovde da se zaustavimo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: ploca za p4 prescott 3.0

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6117 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.