Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Termalni printer

[es] :: Ostali hardver :: Termalni printer

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8810 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kimistan
Mihailo Stanisic
Novi Sad

Član broj: 5921
Poruke: 36
*.beotel.net.



Profil

icon Termalni printer08.03.2005. u 13:49 - pre 232 meseci
Zanima me gde da nabavim termalni stampac? Cuo sam da imaju neki bugarski koji su jeftini?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net.

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Termalni printer08.03.2005. u 14:53 - pre 232 meseci
Konkretne odgovore na PP.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Termalni printer08.03.2005. u 16:58 - pre 232 meseci
Koliko se ja razumem u to za rad tog stampaca bi ti trebao termo papir tj. papir kakav koriste stariji fax aparati i kakav koriste fiskalne kase... Ako ti se isplati da kupujes takav papir onda se raspitaj i za stampac....
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.technik.sth.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Termalni printer08.03.2005. u 18:49 - pre 232 meseci
Ne nije neophodan termo papir. Moze i obicni!
 
Odgovor na temu

kimistan
Mihailo Stanisic
Novi Sad

Član broj: 5921
Poruke: 36
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Termalni printer09.03.2005. u 10:11 - pre 232 meseci
Kako mislis djblade, da moze obicni papir?
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Termalni printer09.03.2005. u 11:10 - pre 232 meseci
Za koju ti namenu treba?

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.technik.sth.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Termalni printer09.03.2005. u 15:01 - pre 232 meseci
Citat:
kimistan: Kako mislis djblade, da moze obicni papir?


Ne znam sta ti nije jasno. Imao sam termo drucker prije jedno 2 godine. Nije bio veliki i nije mogao primati A4format ali je mogao printati na svim vrstama papira. Znaci nije mu bio neophodan termo papir.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 07:28 - pre 232 meseci
Koji je to model bio?

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

kimistan
Mihailo Stanisic
Novi Sad

Član broj: 5921
Poruke: 36
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 14:22 - pre 232 meseci
Treba mi da ga stavim u neki aparat,posto mi je jedan riknuo!
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.technik.sth.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 18:20 - pre 232 meseci
Citat:
dragancesu: Koji je to model bio?


Da me ubijes ne mogu se sjetiti. Neka je smijesna marka. Potrazicu na natu pa javim ako nadzem.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 19:10 - pre 232 meseci
Bugarski, odnosno Datecs i nisu bas jeftini, i spadaju u red boljih stampaca...

Iz mog iskustva kod nas su ti najjeftiniji Star TSP-600 stampaci koje inace i ja koristim u firmi, solidna brzina stampe, i ugradjen cutter.

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 19:11 - pre 232 meseci
Citat:
djblade: Ne znam sta ti nije jasno. Imao sam termo drucker prije jedno 2 godine. Nije bio veliki i nije mogao primati A4format ali je mogao printati na svim vrstama papira. Znaci nije mu bio neophodan termo papir.


Ti si imao neku Star-Trek tehnologiju iz Beyond 3000?

Kako mozes da odvalis takvu glupost, a da ostanes ziv...
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.technik.sth.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 19:17 - pre 232 meseci
Citat:
ventura: Ti si imao neku Star-Trek tehnologiju iz Beyond 3000?

Kako mozes da odvalis takvu glupost, a da ostanes ziv...


Hmmm

ne odvaljujem gluposti samo govorim kako jeste. ako mislis da su gluposti OBRAZUJ SE!!!
znaci izrezao normalnog papira sa A4 i namotao malo i stavio u termo printer. normalno je printao. inace sam radio sa posebnim papirom. nije to bilo neko veliko iskustvo ali 15 dana sa tim printerom je dovoljno bilo da vidim sta moze pogotovo sto sam pravio neki program za njega u VBu. Znam jos da u to vrijeme (prije oko 2 god) taj tip sto sam za njega programirao u njemackoj morao da preko prevoznicke firme kupi taj printer jer nije bio svima dostupan vec samo firmama koji imaju veze sa upotrebom prevoznickih karti i slicno.Danas vidim da se moze kupiti bez icega.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 20:28 - pre 232 meseci
Cekajte malo.... Da li je nekada neko imao Epson P-80 ??? ( Mislim da je dobra oznaka,uglavnom
mali prenosni termo printer.Secam ga se iz vremena kada je vladao Commodore 64 )
E za njega je postojala posebna traka ( ribbon ) kao na matricnim stampacima i iako termo stampac mogao
je sa njom da stampa i na obicnom papiru.Inace je koristio fax-rolne ( termo papir ).
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 20:31 - pre 232 meseci
Citat:
djblade: Hmmm

ne odvaljujem gluposti samo govorim kako jeste. ako mislis da su gluposti OBRAZUJ SE!!!
znaci izrezao normalnog papira sa A4 i namotao malo i stavio u termo printer. normalno je printao. inace sam radio sa posebnim papirom. nije to bilo neko veliko iskustvo ali 15 dana sa tim printerom je dovoljno bilo da vidim sta moze pogotovo sto sam pravio neki program za njega u VBu. Znam jos da u to vrijeme (prije oko 2 god) taj tip sto sam za njega programirao u njemackoj morao da preko prevoznicke firme kupi taj printer jer nije bio svima dostupan vec samo firmama koji imaju veze sa upotrebom prevoznickih karti i slicno.Danas vidim da se moze kupiti bez icega.


Ukoliko je to stvarno tačno i ukoliko ne lažes, onda bi ti trebao da se obrazuješ i da naučis da praviš razliku između MATRIČNOG i TERMALNOG printera!

Ako je taj printer štampao i na normalnom papiru, to znači da nikako nije bio termalni već matricni, jer termalni radi na principu zagrejavanja glave i na taj nacin prenosi otisak na termo-osetljivi papir koji pocrni na mestima koja su zagrejana, dok matricni nanosi otisak tako sto iglicama udara u papir, a između iglica i papira nalazi se ribon.

A pošto vidim da si opet lupio u nameri da ispadneš pametan i da se nekako odbraniš time što si izjavio da ti giga-mega-specijalni printeri mogu da se kupe samo preko nekih posebnih firmi i na neke posebne mistične načine, onda predpostavljam i da si i ostatak poruke izlupao...

 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 20:48 - pre 232 meseci
Ahem , Ventura.. postoje i termo-transfer stampaci koji rade upravo ono sto covek prica.


 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.technik.sth.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 20:50 - pre 232 meseci
Citat:
ventura: Ukoliko je to stvarno tačno i ukoliko ne lažes, onda bi ti trebao da se obrazuješ i da naučis da praviš razliku između MATRIČNOG i TERMALNOG printera!

Ako je taj printer štampao i na normalnom papiru, to znači da nikako nije bio termalni već matricni, jer termalni radi na principu zagrejavanja glave i na taj nacin prenosi otisak na termo-osetljivi papir koji pocrni na mestima koja su zagrejana, dok matricni nanosi otisak tako sto iglicama udara u papir, a između iglica i papira nalazi se ribon.

A pošto vidim da si opet lupio u nameri da ispadneš pametan i da se nekako odbraniš time što si izjavio da ti giga-mega-specijalni printeri mogu da se kupe samo preko nekih posebnih firmi i na neke posebne mistične načine, onda predpostavljam i da si i ostatak poruke izlupao...


Stavi upaljac pod normalni papir pa ces vidjeti da ce pocrniti. Ne bio je termalni printer i ne pokusavaj da me pravis budalom. Probaj sa svojim druckerom i trebalo bi takodze moci.
NISAM LUPAO vec samo kazem da ih je prije 2 godine bilo pravo tesko nabaviti barem ovdje u Austriji i Njemackoj.
Mozes govoriti sta hoces ali ako nisi znao da sa termo drückerom i na normalni papir mozes printati onda ti nije mjesto na ovom forumu ili barem NE DOVODI LJUDE U ZABLUDU.

Toliko od mene a ti sada pokusaji da me izblamiras koliko hoces i usput probaj sa nekim od svojih termo printera da printas na normalnom papiru.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 20:51 - pre 232 meseci
Upravo kao i P-80 koji sam malopre spomenuo

Evo kako je izgledao

http://www.dentaku-museum.com/hc/computer/epson/hc88/p80k.jpg
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.technik.sth.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 20:53 - pre 232 meseci
Citat:
McKracken: Ahem , Ventura.. postoje i termo-transfer stampaci koji rade upravo ono sto covek prica.


Ventura a sta mislis o malo boljem OBRAZOVANJU????
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Termalni printer10.03.2005. u 20:53 - pre 232 meseci
A mozda se radi i o ovom

www.trim-jagodina.co.yu/kontaktni_printeri.htm
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Termalni printer

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8810 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.