Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikazivanje koda programa kao deo programa

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Prikazivanje koda programa kao deo programa

[ Pregleda: 1981 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iks pe

Član broj: 48817
Poruke: 13
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Prikazivanje koda programa kao deo programa07.03.2005. u 18:40 - pre 232 meseci
Treba da napravim da mi program ima jedno prozorce koje prikazuje source tog istog programa,kako se sta izvrsava da se ta naredba highlight-uje.

Dosao sam na ideju da ubacim kraj svakog skupa naredbi koji ce da se highlightuje,da ubacim jednu proceduru koja bi to highlightovanje radila.

Cini mi se da je to visak koda ali za sada nisam nasao pametnije resenje.Ima li predloga?

Inace radim u MODULI2 to je vrlo slicno Pascalu mozete smatrati da radim u PASCALU.
 
Odgovor na temu

vlaiv
Vladimir Vlaisavljevic
Novi Sad

Član broj: 15993
Poruke: 352
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Prikazivanje koda programa kao deo programa08.03.2005. u 14:37 - pre 232 meseci
U sustini to ti je najpametnije resenje.

Za sve ostalo ozbiljnije, trebao bi ti source file, postavljanje procesora u odredjen mod za debuging kada ti on posle svake instrukcije poziva interapt gde ti hvatas da je on izvrsio jednu instrukciju masinskog koda pa kad odradi odredjen skup masinskih instrukcija koje ti interpretiras kao kompajliranu liniju onda predjes dalje (naravno treba ti i znanje kako se sta kompajlira) - manje vise citavo razvojno okruzenje ...

Zato:

...
HighlightNext;
...
HighlightNext;
...
HighlightNext;


 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.verat.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Prikazivanje koda programa kao deo programa08.03.2005. u 17:01 - pre 232 meseci
posalji nam ovde demo toga, da vidimo kako radi :)
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

iks pe

Član broj: 48817
Poruke: 13
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Prikazivanje koda programa kao deo programa11.03.2005. u 20:04 - pre 232 meseci
Nažalost došlo je do nekih izmjena tako da program neću raditi,ali šaljem JahVram-u ono što sam do sada uradio.

Imamo 2 procesa koji se sinhronizuju na pogrešan način,korišćenjem pogrešne verzije Dekkerovog algoritma.Proces smije da uđe u svoju kritičnu oblast(Critical Section) onda kada nijedan drugi proces nije u svojoj.
2 source-a se prikazuju unutar prozora,ali nisam stigao da ubacim naredbu koja bi highlightovala.

U svakom slučaju naredba za highlightovanje bi se vraćala jednu naredbu unazad(jedan ";" ili begin i end) i tu naredbu pisala bez Highlight a onda novu pisala sa Highlight.

Malo je nedovršeno ali pošto je tražio šaljem ovu DEMODEMO ver.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

iks pe

Član broj: 48817
Poruke: 13
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Prikazivanje koda programa kao deo programa11.03.2005. u 20:06 - pre 232 meseci
evo i source
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
62.108.102.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Prikazivanje koda programa kao deo programa11.03.2005. u 22:22 - pre 232 meseci
hvala, pogledacu
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

iks pe

Član broj: 48817
Poruke: 13
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Prikazivanje koda programa kao deo programa11.03.2005. u 23:41 - pre 232 meseci
Ako ti bude trebali ostali moduli javi,da ne bacam sad više poruka,je ne znam kako da uploadujem više fajlova uz jednu poruku?
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Prikazivanje koda programa kao deo programa

[ Pregleda: 1981 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.