Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodafone i slicne gluposti :)

[es] :: GSM - upotreba :: Vodafone i slicne gluposti :)

[ Pregleda: 5942 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caplja caplja

Član broj: 1637
Poruke: 87
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Vodafone i slicne gluposti :)05.03.2005. u 12:15 - pre 232 meseci
Mene znanima sta je to Vodafone, 3 i slicno. Zasto se pojavljuju ti (ne znam kako ih nazvati) na novokupljenim mobilnim telefonima. To valjda znaci da su ti telefoni skinuti sa stranih mreza? Moze li se to ikako ukloniti?
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)05.03.2005. u 13:56 - pre 232 meseci
Nazovi ih mobilni operateri,provajderi usluga mobilne telefonije,vragovi ili vec nekako. Da, telefoni su namjenjeni za rad na doticnim mrezama. Njihovi dodaci se uglavnom mogu ukloniti uz vise ili manje posla zavisno od modela telefona.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
*.vdial.verat.net.

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)05.03.2005. u 17:31 - pre 232 meseci
A mene zanima sledeće: zašto većina telefona kod nas ima to. Da li to naši uvoznici namerno uvoze takve telefone koji su pravljeni za specifične mreže? Zar nema nekih fabričkih modela bez tih dodataka?
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

Nikola Maravic
Beograd

Član broj: 9228
Poruke: 153
195.252.86.*



Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)05.03.2005. u 17:57 - pre 232 meseci
E to sto vidjas telefone sa logom razlicitih svetskih mreza znaci upravo da nisu u pitanju nikakvi uvoznici vec ti telefoni nelegalno ulaze u zemlju - tj na njih svakako nije placen porez i carina pri uvozu. Te telefone strani operateri prodaju/daju uz svoje prepiad i postpaid pakete, a nasi "spretni momci" ih na sve moguce i nemoguce nacine "nabavljaju" - to pogotovo vazi za skuplje modele koji idu iskljucivo uz postpaid. Inace takav telefon nema nikakve razlike sa bilo kojim da kazemo "legalnim" osim sto uglavnom ima logo mreze za koju je cesto i zakljucan, a u softveru ima specificne menije ili shortcuts karakteristicne upravo za mrezu za koju su namenjeni. Ali, to se veoma lako resava u zemlji Srbiji - telefon se cas posla otkljuca a u njega se ubaci novi "cist" software i to ti je to.
A ako hoces da kupis telefon bas od legalnog uvoznika to ti je kod nas recimo Comtrade za Nokia i Sony-Ericsson telefone - ali tamo su cene uglavnom daleko vece nego u ovim ostalim "polulegalnim" radnjama. Evo jedan primer - kupio je moj ortak nedavno Nokiu 7200 za 200eur, a taj identican telefon je u Comtradeu "samo" 400 eur !!! Negde je razlika veca, negde manja...
Eto, nadam se da ti je sada malo jasnije.
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)05.03.2005. u 23:05 - pre 232 meseci
zato svaka susa u zemlji Srbiji ima odlican fon. po duplo manjoj cjeni

svaka mana ima i svoje prednosti, samo sto bi ljudi morali da znaju sta kupuju, a ne ovako
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

mmanuel

Član broj: 35317
Poruke: 13
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)06.03.2005. u 00:22 - pre 232 meseci
moram da demantujem osobu pod imenom nikola za jednu samo recenicu. za ostalo sto je napisao je u pravu.

"E to sto vidjas telefone sa logom razlicitih svetskih mreza znaci upravo da nisu u pitanju nikakvi uvoznici vec ti telefoni nelegalno ulaze u zemlju - tj na njih svakako nije placen porez i carina pri uvozu."

gore navedeno nije tacno, jer sam ja pre par meseci uvezao i naravno platio carinu na mobilne iz inostranstva koji su imali oznaku jednog evropskog operatera.
istina je da je 90 % tih telefona uslo nelegalno, ali ima i nas koji ih uvozimo legalno.
 
Odgovor na temu

Nikola Maravic
Beograd

Član broj: 9228
Poruke: 153
195.252.86.*



Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)06.03.2005. u 02:54 - pre 232 meseci
@ mmanuel

Ok, moja greska u tom slucaju, ali ja to nisam napisao ni iz kakve zle namere ili sl. nego do sada jednostavno nisam cuo da je neko legalno uvezao telefone koji nose oznaku nekog stranog operatera. A evo kad vec pricamo o tome, zanima me kako legalno uvozite takve telefone tj tacnije kako takve telefone kupujete u inostranstvu kada su oni namenjeni za prodaju sa karticama odredjene mreze. Pretpostavljam da je rec o jeftinijim telefonima namenjenim za pre-paid pakete? A koja je onda varijanta za kupovinu veceg broja skupljih telefona namenjenih za post-paid pakete (ako se i takvi telefoni kupuju i donose ovde, da kazemo legalno)?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

mmanuel

Član broj: 35317
Poruke: 13
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)06.03.2005. u 03:20 - pre 232 meseci
ja znam kako uvozim: lako i bez problema.

a iskreno kako stranci meni prodaju takve telefone zaista ne znam niti sam pitao. ja sam otisao preko, nasao firmu koja prodaje mobilne za odredjenu mrezu i pitao za cenu na veliko. cena mi je odgovarala i napravili smo posao. takodje iste te modele bih mogao i na crno da ubacim u zemlju, ali me to ne interesuje, jer nemam "kanale".


 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)06.03.2005. u 03:24 - pre 232 meseci
Citat:
mmanuel:  takodje iste te modele bih mogao i na crno da ubacim u zemlju, ali me to ne interesuje, jer nemam "kanale".


Hahahaha
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Nikola Maravic
Beograd

Član broj: 9228
Poruke: 153
195.252.86.*



Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)06.03.2005. u 03:34 - pre 232 meseci
@ mmanuel

Pa izgleda da ni ti stranci nisu neki preterani legalisti A sta da ti kazem, buduci da je ovo zemlja Srbija, nadji i ti "kanale" pa "uvozi" k`o sav "normalan" svet
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.verat.net.



+7169 Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)06.03.2005. u 10:24 - pre 232 meseci
Postoje i telefoni sa logom strane mreze koji su otkljucani - ja recimo imam "t-mobile" logo na telefonu a telefon radi sa svim karticama jer je kupljen otkljucan od t-mobileta.

Naravno, ni jedan nas "uvoznik" ne kupuje takve telefone jer su oni i 2x skuplji od domace maloprodajne cene.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nikola Maravic
Beograd

Član broj: 9228
Poruke: 153
195.252.86.*



Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)06.03.2005. u 11:45 - pre 232 meseci
@ Ivan Dimkovic

Pa kakva je onda razlika izmedju tog telefona koji si otkljucanog kupio od T-mobileta i istog takvog koji bi kupio u bilo kojoj drugoj radnji (bez logoa bilo kakve mreze i naravno nezakljucanog)? Mislim ako je cena ista, zasto bi uopste nosio telefon koji na sebi ima logo t-mobile ili bilo koji drugi logo? Ali mozda te t-mobile placa da ih reklamiras pa ti zabog tog logoa daju neki popust
 
Odgovor na temu

boki01
Srbija - Europa

Član broj: 12820
Poruke: 248
*.smin-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Vodafone i slicne gluposti :)11.05.2009. u 19:29 - pre 181 meseci
Kupio sam ocu pre 2-3 dana telefon Vodafone 527. Obzirom da stari nije zahtevna mušterija, sve je o.k. osim zvuka - Polifone melodije su jako tihe i kada je melodija zvona podešena na maximalnih 4, čak i za moje pojmove, a kamo li za starijeg čoveka koji ima problema sa sluhom. Može li se kako pojačati zvuk?
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Vodafone i slicne gluposti :)

[ Pregleda: 5942 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.