Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slusalice na kompjuteru

[es] :: Ostali hardver :: Slusalice na kompjuteru

[ Pregleda: 5165 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikicap

Član broj: 50593
Poruke: 1
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Slusalice na kompjuteru05.03.2005. u 10:50 - pre 232 meseci
O kvalitetnim slusalicama je vec bilo reci u ovom forumu medjutim niko nije razvio temu o smislu uptrebe kvalitetnih i (opravdano skupih) slusalica sa izvorom zvuka kakav je racunar, odnodno integrisane (ili u boljem slicaju SB 5.1) zvucne kartice.

Da li bi mozda neko mogao napisati nesto na ovu temu i posavetovati ljude koji su spremni i da izdvoje nesto vise novca za ovaj MM dodatak, ali nisu sigurni sta ce dobiti za svoj novac.

Interesuje me i koliko su Altec Lansing AHP 712 upotrebljive na racunaru?

[BeastMaster: Izbrisan deo koji direktno navodi na reklamiranje.]




[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 29.12.2005. u 14:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Slusalice na kompjuteru29.12.2005. u 13:23 - pre 222 meseci
Citat:
Pri kupnji slušalica treba voditi računa od dva temeljna kriterija: zvuk i ugoda nošenja.
Predlažem da na licu mjesta, u dućanu, osobno isprobate koliko je neka slušalica podesiva različitim oblicima glave, kolika je lagana na glavi, da li se uho ispod nje počne znojati nakon određenog vremena, tj. ima li dovoljno zraka.
Generalno, postoje tri osnovna tipa slušalica: zatvorenog tipa (naglašenije bas područje, dobra izolacija od okoline, nešto su teže, bolje sjedaju na uši), otvorenog tipa (zvuk s više detalja i prozračnosti, bučnije za okolinu, lakše) i treći koji je kombinacija oba tipa. Sami donesite odluke koji je tip slušalice u konkretnom slučaju najbolji.


(http://www.audio-puls.com/proljece2005.html)

 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Slusalice na kompjuteru29.12.2005. u 13:37 - pre 222 meseci
Sony slusalice su zakon,poslusaj u radnji gdje ih ima kupiti,osjetit ces kvalitet na podrucju dubokih i visokih tonova..
 
Odgovor na temu

Carnivore
Puno ime
Da

Član broj: 20232
Poruke: 556
*.kommune.no.



Profil

icon Re: Slusalice na kompjuteru30.12.2005. u 12:08 - pre 222 meseci
Pogledaj malo Beyerdynamic, Sennheiser, Shure i, naravno, Grado.

@mikicap
Nemaju svi integrisani zvuk. Neki imaju vema dobre kartice (recimo Creative Sound Blaster X-Fi serija) i dobra zvucnike (Logitech z5500 ili Creative Gigaworks), pa je samim tim i kupovina dobrih slusalica "opravdana".
Na koju cifru mislis kad kazes "nesto vise novca".

Ja nisam bas neki audiofil, ali ipak imam vise vrsta slusalica - poluotvorene, zatvorene, slusalice s 5.1 zvukom itd...
Medjutim, najskuplje od njih nisu kostale vise od 100 eura, i, sto se mene tice, daju sasvim OK zvuk.
DM7000S, SG-2100A, Invacom 0,3dB
 
Odgovor na temu

Reggie

Član broj: 70555
Poruke: 188
*.rcub.bg.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Slusalice na kompjuteru11.01.2006. u 15:24 - pre 222 meseci
Jel se i kod drugih kod modela ahp-712 cuje neko sustanje kada mu ukljucim onaj efekat,kao za neutralizaciju spoljasnje buke,na daljincu?Hvala unapred.Bas me zanima da nije do mojih sluski pa da ih zamenim jer su mi pod garancijom.Da malo pojasnim jeste da se cuje sa vise detalja kada se to ukljuci,ali isto tako se cuje i to sustanje.tek kada ga malo vise pojacam drugi zvug ga prekrije dok kada ga malo utisam zna i da smeta malo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Slusalice na kompjuteru

[ Pregleda: 5165 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.