Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read

[es] :: Windows desktop :: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read

[ Pregleda: 6207 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read04.03.2005. u 19:32 - pre 233 meseci
Imam problem s memorijom, a možda i nije nužno ona u pitanju. Uđem u windows i sve je u redu, nema problema. Problem se pojavi kad se spojim na internet (spojen sam preko dsl modema) i pokrenem neku windows aplikaciju. Npr pokrenem windows media player nakon što se spojim na internet i dalje je sve ok, ali kada ga ugasim pojavi mi se error otprilike ovako: "the instruction at "0x03942b08" referenced memory at "0x00000000". The memory could not be read. Click on OK to terminate the program" Isti se error javlja i kod ostalih aplikacija npr Firefox web browsera ili igrice Vietcong Fist alpha i to svaki puta kad izlazim ili gasim aplikaciju. Tražio sam po googleu rješenja ali ništa nije pomoglo. Skenirao sam disk na deep scan sa Nod32 i nema nikakvih virusa niti ništa sumnjivo. Mislio sam da bi mogao biti hardverski problem s RAM-om pa sam probao zamijeniti slotove mem. modula ili pojedinačno testirati module 1 po 1 ali ništa. Izvadio sam bateriju biosa i vratio je ali ništa. Reinstalirao javu i ms visual studio. Ništa. Ne mogu napraviti sistem restore jer sam prije nešta zbrljo i valjda ga isključio pa ne mogu ni to probat. Ne želim reinstalirati windows jer je previše posla i imam previše važnih stvari na disku koje ne želim izgubiti. Ne znam šta da radim. Molim pomoć.
 
Odgovor na temu

xxxrugby

Član broj: 16068
Poruke: 653
*.ericsson.net.

Sajt: www.zagreb-rugby.hr


Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read05.03.2005. u 23:03 - pre 233 meseci
Ah Windowsi!

Ok! Probaj pocistit Windowse s nekim Registry Clenerom! Mozda ti je tamo nesto krivo zapisano!
To se meni znalo dogadjat s jednim softwareom. No reinstall i ciscenje registra mi je pomoglo!

A i imas programe na netu za skinut koji se bave Defregmatacijom memorije i Free memorije!

Prvo pocisti registry i tada napravi Free memorije i Defregmentaciju memorije!


A i ovisi koje Win imas. Moze ti se dogotit da te stvari zele nesto upisat nesto na adresu u memoriji koje koriste Windowsi za svoj rad. Pa im Windowsi nedaju! Al to je zadnja mogucnost. po mojem iskustvu!

xxxrugby: "We are all philosophers, when question is about politics!"
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
213.244.208.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read06.03.2005. u 10:12 - pre 233 meseci
Mozda je problem hardverskog tipa - testiraj memoriju i skeniraj HD u potrazi za bad sektorima...
 
Odgovor na temu

milosevac
Dejan Bogdanovic
Italija

Član broj: 40959
Poruke: 207
*.pool8252.interbusiness.it.

ICQ: 285


Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read06.03.2005. u 12:49 - pre 233 meseci
Imao sam isti problem i od kako redovno koristim Ad -Aware SE Pro , Spybot - Search & Destroy 1.3 i Registry First Aid 3.4 za ciscenje registra nemam vise taj problem !
 
Odgovor na temu

Andreavk
Beograd

Član broj: 49047
Poruke: 222
*.yubc.net.



Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read06.03.2005. u 16:14 - pre 233 meseci
...imala sam isti problem - memory error, najcesce dok sam na internetu a nekad bi mi izbacio istu gresku kod gasenja racunara ili u radu sa nekim aplikacijama. Mislila sam da je zbog memorije, softvera, drajvera.... pomogao mi je updejt BIOS-a ali na kratko - posle par dana opet je pocelo. Na kraju se ispostavilo da je Maticna ploca neispravna i morala sam je menjati - srecom bila je pod garancijom ASUS P4C 800E Deluxe.
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read11.03.2005. u 11:02 - pre 232 meseci
pardon što se nisam ranije javljo ali mislio sam da mi je post obrisan. sad sam ga evo na googleu našo. postao sam ovaj forum na : http://www.experts-exchange.co..._Systems/WinXP/Q_21338272.html
pa mi se ne da ovdje ponovo pisat što sam sve pokušao i ništa mi nije uspjelo. Usput koristim win xp sp1. Sad mi sve više počinje ličit na problem koji je imala andreavk, dakle ploča u kvaru, zato jer sam pokušao na tisuću načina riješit i nije pomoglo. Ostaje mi jedino pokušat formatirat disk ali ne želim to još. nadam se da postoji druga mogućnost.
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read11.03.2005. u 11:54 - pre 232 meseci
evo očistio sam registry od svih problema registry cleanerom i registry mechanicom i učinio defrag i free memorije ali nije pomoglo.

kako da updateam bios?
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read11.03.2005. u 12:31 - pre 232 meseci
sad sam i napravio update biosa ali ni to nije nista promijenilo. šta sad?
 
Odgovor na temu

Andreavk
Beograd

Član broj: 49047
Poruke: 222
*.yubc.net.



Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read11.03.2005. u 17:15 - pre 232 meseci
... mozda da vidis kako se ponasa u Safe modu
... ili Start > run >msconfig pa poiskljucujes programe: iz startupa, Services... disejblujes drivere u Device Managery... pa dodajes jedan po jedan - ako je do drajvera ili softwera znaces kad ga ukljucis... a mozda je najbolje da uradis clean instal a onda testiras pre dodavanja svakog od drajvera ili softwera... mozda pomogne
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read11.03.2005. u 17:25 - pre 232 meseci
Upravo tako tim pre ako imas jos neku particiju, premesti potrebne podatke na nju i formatiraj particiju na kojoj ti je sistem pa probaj sve iz pocetka, ako je problem u softveru 99% ce biti resen, a to ti je ujedno i smernica za hardver.
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read11.03.2005. u 19:25 - pre 232 meseci
probao sam već u safe modu ali i dalje je problem ostao. probao sam i isključit sve startup programe opet ništa. e sad što se tiče clean installa to mi se stvarno ne da jer predugo traje i previše živaca traži. imam mali miljun programa koje bi moro reinstalirat. jel postoji neki diagnostik tool koji bi mi testiro hdd i matičnu?
 
Odgovor na temu

milosevac
Dejan Bogdanovic
Italija

Član broj: 40959
Poruke: 207
*.pool8254.interbusiness.it.

ICQ: 285


Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read12.03.2005. u 11:05 - pre 232 meseci
Opet ponavljam "IMAO SAM ISTI PROBLEM" !!! Sad ga nemam .Pa nije moguce da se taj hardverski problem sam od sebe resio. Jedino sto mogu da dodam na predhodni odgovor da sam uradio update Windowsa SP2 !
 
Odgovor na temu

Andreavk
Beograd

Član broj: 49047
Poruke: 222
*.yubc.net.



Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read12.03.2005. u 11:22 - pre 232 meseci
jesi li pokusao da memoriju prebacis u drugi slot,
da uradis clearing the CMOS http://www.tyan.com/support/html/clear_cmos.html
da skines kriticne zakrpe sa Microsoftovog sajta ili ovaj patch: 267858 "Memory could not be read" error message while doing file operation http://support.microsoft.com/kb/299444/EN-US/
imas ovde sticky temu o testiranju racunara a utility za testiranje harda skini sa sajta proizvodjaca tvog HDD

...ako ne pomogne moras uraditi clean instal. Milion programa? obavezno testiraj sve drajvere i software koji instaliras a ako i to ne pomogne nosi racunar u servis
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read12.03.2005. u 14:07 - pre 232 meseci
ovaj patch: 267858 "Memory could not be read" error message while doing file operation
se ne primjenjuje u win xp nego u winnt i win2000 tako da ništa od njega, a i error mi se ne pojavljuje pod tim uvjetom. pokušao sam zamjenu slota memorij, štaviše, izvadio sam svoje memory module i uzeo memory modul iz drugog kompa i probo u svakom memory slotu na svom kompu. nema promjene, dakle nije problem u memory modulu, a mislim ni u memory slotu jer sam probo sva 3. skinuo sam već kritične zakrpe s za winxp (to je bilo 1. šta sam napravio). već sam razmišljao o instalaciji sp2, a mislim da ću to sad i napravit.
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read12.03.2005. u 15:02 - pre 232 meseci
evo sad sam i napravio čišćenje cmosa i ponovo se pojavljuje isti error
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read14.03.2005. u 09:50 - pre 232 meseci
nije mi baš najjasnije ali error se više ne pojavljuje. sve šta sam napravio je deinstalirao netlimiter, isključio indexing service i resetirao komp. zasad se još nijedanput nije pojavio iako sam ga provocirao. nadam se da se neće vratiti. možda je problem bio u netlimiteru, a možda i ne. u svakom slučaju hvala na pomoći!
 
Odgovor na temu

H@usto®
Filip Rajic
Human mind

Član broj: 41323
Poruke: 728
*.83.EUnet.yu.

Sajt: www.filipinac.co.sr


Profil

icon Re: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read14.03.2005. u 22:31 - pre 232 meseci
System Mechanic 5, mislim da ce srediti sve.

Moja 500-ta poruka

Ma gde ti ja znam da se potpisujem preko tastature!! D'OH!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: the instruction at "" referenced memory at"". The memory could not be read

[ Pregleda: 6207 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.