Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa bankomatom i VISA classic karticom !?

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Problem sa bankomatom i VISA classic karticom !?

[ Pregleda: 2654 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kurjak
Dalibor Radic
Beograd

Član broj: 4827
Poruke: 9
195.252.86.*

ICQ: 76463243


Profil

icon Problem sa bankomatom i VISA classic karticom !?03.03.2005. u 22:08 - pre 232 meseci
Koristim viza karticu vec vise godina i od kako su bankomati sve prisutniji kesh skoro da i ne drzim kod sebe. Kartica koju posedujem je VISA classic izdata je u Njemackoj, vezana za porodicni racun. Imao sam i ranije problema sa pojedinim aparatima, ukljucujuci i "out of order" u toku isplacivanja, ali ovo sto mi se veceras desilo nisam.
Naime ubacio sam visu u bankomat komercijalne banke, otkucao sifru i sve prolazi kako treba. Upisem sumu i ono se pojavi uobicajeni tekst "sacekajte da se transakcija zavrsi". I ja cekam, i cekam, i cekam, i cekam i cekao sam ne znam koliko - sigurno vrlo duga (barem za ovaj proces) dva, tri minuta. Konacno aparat izbacuje karticu uz konstataciju "hvala vam sto koristite aparat" ili tako nesto, kao da sam dobio pare. Prvo sam pomislio da je neka zezancija. Cekam da vidim hoce li mi izbaciti racun (koji uvijek cuvam i sigurno imam sve racune i to ne samo sa tog istog bankomata u proteklih par godina), a ono nista. Ok, sacekam da vidim da li ce se pojaviti poruka "out of order", ali nista. Skocim do stana, uzmem drugu elektronsku karticu i vratim se. Uradim sve po proceduri, ali ovaj put radi sa tom karticom.
Problem je sto ne mogu da provjerim da li je zaista skinuto nesto sa classic kartice, jer jedino roditelji mogu da pregledaju stanje, a oni trenutno nisi u Njemackoj. Vec osjecam da me sutra ceka vrlo mucan razgovor (pogotovo sto ne mogu biti siguran da li je novac skinut sa racuna), ali pretpostavljam da i nasi bankomati moraju imati ugradjenu kameru i neke sigurnosne mehanizme, s kojima je moguce provjeriti sta je u pitanju. U inostranstvu obicno imate 7 dana da ukazete na takve greske. Paranoje nikada na odmet sa karticama.

Interesuje me da li je iko imao slicno neprijatno iskustvo sa nasim bankomatima?

---
Veritas est in puteo - Democrit
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Problem sa bankomatom i VISA classic karticom !?03.03.2005. u 22:22 - pre 232 meseci
Meni je u zadnjih mesec dana 2 puta bankomat pojeo Visa Classic...I to na keca, nije bio pogresan PIN, jednostavno je pojeo uz "Your card has been witheld..."
Jednom u Merkatoru (raiffeisen) i jednom onaj na terazijama kod komerc. banke...
Pritom me u Delti ubedjuju da je sa mojom karticom sve u redu...

Sad obilazim ATM-ove u sirokom luku. paranoja.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem sa bankomatom i VISA classic karticom !?03.03.2005. u 23:16 - pre 232 meseci
Skoro svi ATM-ovi kod nas imaju kamere; jednu u njemu, jednu udaljenu koju mozes i da vidis. Kad zapocnes transakciju (ubacivanjem kartice) pocinje sekvencno snimanje sve dok traje transakcija. Imam i snimke neke koji to potvrdjuju ali ne smem da ih objavim jer je tako klasifikovano kao poverljiv materijal.
Kamer je obicno desetak santimetara ispod i desno od otvora za karticu, zavisno od ATM-a.
Kako videti sa bankom za snimak i dalje, ne znam; verovatno da je mucno.

Inace, paranoya: na jednom ATM-u societe generale sam pre mesec dana lepo video desktop (win 98). Znaci, nemoj nista da te cudi.



Still going strong...
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa bankomatom i VISA classic karticom !?03.03.2005. u 23:31 - pre 232 meseci
meni je dvaput pojeo VISA classic, i ja sam dvaput odlazio do jedne vrlo ljubazne tete, koja je bila u zgradi doticne banke (ATM je bio u izlogu banke) i ona me je ubedjivala svaki put da nisam dobro otkucao PIN, a ja njoj da je to nemoguce posto odlicno pamtim brojeve ...

uglavnom na kraju sam treci put posle dva kucanja PIN-a shvatio da sam greskom kucao PIN za VISA gold od iste banke, bilo me je zaista sramota da se nakon toga vracam unutra i izvinjavam LOL






So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Problem sa bankomatom i VISA classic karticom !?

[ Pregleda: 2654 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.