Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIVAX Imagio K-200 Divx Player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: VIVAX Imagio K-200 Divx Player

[ Pregleda: 6137 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dado_VTC
Tu

Član broj: 50386
Poruke: 2
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon VIVAX Imagio K-200 Divx Player 03.03.2005. u 13:15 - pre 232 meseci
Kupio kolega VIVAX Imagio K-200 Divx Player (cijena oko 65 eura)

Sve radi super (nasa slova u titlu),format titla .srt .sub .txt , svi moguci formati Mpeg-4 videa (Divx 3,4,5, Xvid, Q-pel...)

Medjutim podrzava titlove samo ako su divx i titl na cd mediju
ako se snimi na dvd-r naprimjer 6 divx filma sa titlovima, nece prikazati titlove
probali smo snimiti dvd tako da svaki film sa titlom stavimo u poseban folder,
ali i dalje nista (ovo zadnje radi na mom Mercury 3783 divx playeru)

otvorili smo player i vidjeli da koridti chipset - Zoran Vaddis 776 (ZR36776HQCG)

inace sve super radi sa cd-a, prilicno je dobra slika a i titl je jasan i vidljiv

problem je sto svu kolekciju divx filmova imamo na dvd-r medijima, cd-a smo se rijesili
jer zauzimaju puno mjesta, pa sad ako se hoce gledati neki film na njemu mora se snimati na cd-rw

Da lizna neko mozda neki trik kako podici titl sa divixa na dvd-u
ili mozda neki firmware koji bi to ucinio a odgovara ovom playeru,
jer sini mi se da je ovaj VIVAX klon nekog drugog playera samo sa promjenjenim nazivom

unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

zadmir
Admir Zajmovic
Sarajevo

Član broj: 55878
Poruke: 2
80.65.165.*



Profil

icon Re: VIVAX Imagio K-200 Divx Player 18.04.2005. u 11:47 - pre 231 meseci
Na ovom forumu sam nasao uputstvo za Neo DVD-PDX77 ver.9 koji ima isti chipset - Zoran Vaddis 776 (ZR36776HQCG). Vjerovatno bi moglo raditi. Probaj, pa saopsti rezultate ako nije neki problem jer sam i sam zainteresovan za nabavku to Vivax-a.

Pozdrav
Admir


VISE DIVX FILMOVA NA JEDNOM DVD-U UZ PRIKAZIVANJE TITLA:

I ja sam uspio da narezem vise filmova na 1 DVD i to tako da prikazuje titlove. Evo pojasnjenja da bi i drugi mogli isto:

ja koristim Nero Burning ROM v6.3, koristite opciju DVD UDF/ISO i pod tabom UDF OBAVEZNO!!!! chekirajte opciju "Force DVD-video compatibility mode (Required for X-Box)" i dodajte filmove i titlove u kompilaciju (najbolje svaki u poseban folder tako da su film i titl u istom folderu sa istim imenom, npr. FILM.AVI i FILM.SUB ili FILM.SRT).

Nakon rezanja i pustanja na plejeru automatski krece 1. film, sa Next idete na slijedeci, itd. ili stop, pa mozete da birate koji film pustate.

Radi i za DVD+R i DVD-R (takodje i RW diskove).

Sto se tice titlova, pouzdano znam da prepoznaje .SUB (MicroDVD format sa frejmovima: {1234}{3456}...) i .SRT (00:01:02.1234 --> 00:01:07.1234 itd.). Naravno, OBAVEZNO mora titl da ima isto ime kao i film. Ako ipak nece da ucita titl onda je moguce da titl ima gresku (npr. duzi je od filma) sto mozete provjeriti nekim programom, npr. Time Adjuster.

Pozdrav svima,

zlaja70
 
Odgovor na temu

Zoky1

Član broj: 56056
Poruke: 1
*.cc.fer.hr.



Profil

icon Re: VIVAX Imagio K-200 Divx Player 20.04.2005. u 09:19 - pre 231 meseci
Citat:
Na ovom forumu sam nasao uputstvo za Neo DVD-PDX77 ver.9 koji ima isti chipset - Zoran Vaddis 776 (ZR36776HQCG). Vjerovatno bi moglo raditi. Probaj, pa saopsti rezultate ako nije neki problem jer sam i sam zainteresovan za nabavku to Vivax-a.


Yep, Imam VIVAX Imagio K-200 Divx Player i po upustvima gore navedenim radi !!!!
Dakle snimao sam na Traxdata DVD+RW 4X - snimano sa 2,4X , Alien quadriology:
1. napravio ono sa UDF/ISO kako gore pise
2. kreirao četri direktorija
Alien1
Alien2
Alien3
Alien4
i u svaki ubacio *.avi i *.sub gdje je * potpuno identicno
Radi prevod, filomovi se mjenjaju sa next kao tracke, s tim da pocinje sa zadnjim, pa tako je dobro staviti na DVD prvo zadnji nastavak pa prema prvom , mada to i nije previse bitno

Pozdrav !

E da , jel zna mozda tko kako povecavat font (veličinu slova) na divix-u
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: VIVAX Imagio K-200 Divx Player

[ Pregleda: 6137 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.