Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

adsl u Nisu! STIGAO! mart 2006.

[es] :: ISP :: ADSL :: adsl u Nisu! STIGAO! mart 2006.

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77704 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igor76

Član broj: 17487
Poruke: 214
*.air.my-its.net.

Sajt: www.foxhelp.net


Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 09:31 - pre 221 meseci
Moje misljenje .vazno d aje krenulo nemora d abude 256 nek bude i 200 k ali bar imas net za svoju dusu.I da kupis opremu nije vise od 15 eura .Hvala bogu da je stiglo i neka guraju ljudi,
 
Odgovor na temu

meraklija
Dragan ILIC
Nis

Član broj: 30850
Poruke: 156
*.adsl.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 09:53 - pre 221 meseci
potpuno si u pravi, za ova tri dana koriscenja adsl-a uradio sam vise nego sto bih postigao za meseca dana sa dialup-om i to bez ikakvog nerviranja.

A siguran sam da ce i racun za tel stici sa simbolicnom cifrom (ne racunam da treba posebno kupiti i sate za net). Trosak je beznacajno veci ukoliko ne racunate da i vas nervni sistem ima cenu.
 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.99.EUnet.yu.



Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 10:52 - pre 221 meseci
Ako si sam podesavao ruter, mora dasi negde video logo proizvodjaca, ali dobro, ako ti to nije bitno... vazno da dobro radi.
Jel ti Sezam dao adresu DNS servera? Ako si voljan uradi ping do DNS-a, pa do www.sezampro.yu, eventualno do Googlea. Javi rezultate.

pozdrav
 
Odgovor na temu

meraklija
Dragan ILIC
Nis

Član broj: 30850
Poruke: 156
*.adsl.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 12:42 - pre 221 meseci
Nisam sam podesavao, daju instalacioni cd koji sve zavrsi - easy setup.
Ali nigde nema naziv proizvodjaca rutera, bar ja nisam primetio.

Sta je bitno kod adsl-a, nigde ispred rutera nece da radi obican telefonski prikljucak i za tu namenu treba da imate adsl spliter. Sezam daje spliter u paketu opreme, ali ako imate vise telefona ispred rutera trebace vam za svaki po jedan.
 
Odgovor na temu

3D-Elite
Milan Nikolić
Dizajner
Belgrade

Član broj: 65649
Poruke: 245
*.77.EUnet.yu.



+2 Profil

icon ADSL u NISU (nije trac,vec STVARNO)!!!! :)03.03.2006. u 13:52 - pre 221 meseci
Korisnici ADSL-a,napisite nesto u brojkama, a ne samo dobro radi..ovo ono...
Kazite kod kog ste provajdera uzeli i koliki su protoci sto za Download sto za P2P!!!

P>S> Mislim da bi mogao da se promeni naslov teme......posto vise nije ni uskoro a ponajmanje trac (na nasu srecu....... )

P.P.S. Jel router koji dobijem za Dz, ima vise Ethernet prikljucaka ili samo 1.Tj. jel mogu da povezem 2 kompjutera nezavisno 1 preko USB a 1 na Ethernet??? (ako nema).....

POZ!!!!!!!!!!
No one is born a master................................................
................................but some are born to be masters !!!
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 15:57 - pre 221 meseci
Jel moze neko od vas koji imate ADSL da pinguje server sa 32 obicnim paketom i sa vecim paketima, pa da stavi ovde rezultate?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 17:10 - pre 221 meseci
Citat:
meraklija: Sta je bitno kod adsl-a, nigde ispred rutera nece da radi obican telefonski prikljucak i za tu namenu treba da imate adsl spliter. Sezam daje spliter u paketu opreme, ali ako imate vise telefona ispred rutera trebace vam za svaki po jedan.
Ne mora da znači, to važi samo ako su telefoni baš na različitim mestima inače bez problema možeš da ih sve vežeš i posle tog jednog splitera.
Citat:
3D-Elite: P.P.S. Jel router koji dobijem za Dz, ima vise Ethernet prikljucaka ili samo 1.Tj. jel mogu da povezem 2 kompjutera nezavisno 1 preko USB a 1 na Ethernet??? (ako nema).....
Nisam siguran da Sezam deli rutere, možda privremeno ako nemaju dovoljno modema, a za ruter mora da se doplati. Kod kablovskog modema možeš tako da povežeš ali je mnogo elegantnije rešenje svič pošto su oni baš jeftini.
 
Odgovor na temu

pasi
Sepiida Gigantea
CCNA
Nis

Član broj: 21523
Poruke: 1008
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 17:12 - pre 221 meseci
Evo i ja da vas pozdravim sa bakansat-a , adsl u Nisu radi sto se centra tice. PTT ima najbolje uslove , 2500din 512/128 flat , prvih 3 meseca 40% popust 1500din , besplatan modem , i nema cekanja. Navodno nema ni agregaciju koju inace svi imaju , to je zvanicno saopstenje. Posto su mi kolege sa faksa tamo dogurali do direktora manje vise , kako kazu , nemaju nameru da se zezaju sa tim. To je prva usluga od PTT da ne mora da se ceka odavde do vecnosti.
Ako nesto pocne dobro , zavrsice lose
ako nesto pocne lose , zavrsice jos gore ... Murphy
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 17:35 - pre 221 meseci
Verovatno bi bilo dobro otvoriti novu temu, u stilu "ADSL u Nishu poceo sa radom" ili slicno. Ovako se moze desiti da neki razocarani ljudi i ne pogledaju temu i tako propuste ono sto su tako zeljno cekali. Ja necu da otvaram tu novu temu, jer nisam iz Nisha, pa nema smisla da se mesham. Uglavnom, kako ste se nadali, dobro se zavrsilo (tj.pocelo). Govorilo se "oko N.Godine" i eto, i jeste oko N.G., sta je 2 meseca za nashe uslove, sitnica! Sretno!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

meraklija
Dragan ILIC
Nis

Član broj: 30850
Poruke: 156
*.adsl.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 17:58 - pre 221 meseci
Citat:
calexx: Ne mora da znači, to važi samo ako su telefoni baš na različitim mestima inače bez problema možeš da ih sve vežeš i posle tog jednog splitera.


Da, i onda se odvaja samo na jednom mestu zica za sve dalje telefone, a ja kazem da za drugi ili treci telefon koji izlazi ispred splitera koji je namenjen za cvor modem i osnovni telefon, treba jos jedan spliter da bi mogao da radi normalno. Nekada je ovako prakticnije da se ne bi popleli u kablove.

Sezam daje ruter ako trazis za vise od jednog racunara, sada je dzabe u Nisu inace naplacuju iznajmljivanje nesto sitno. Nije potrebno nista da se kupi od opreme - sve se dobije. Neverovatno ali istinito da to moze u Srbiji.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 18:12 - pre 221 meseci
Citat:
meraklija: Nije potrebno nista da se kupi od opreme - sve se dobije. Neverovatno ali istinito da to moze u Srbiji.

Jeste verovatno, ali nije istinito - ako otkazes ugovor, vracas opremu. Ne dobijes, nego dobijes na koriscenje, a to je ipak razlika. Mada, radi se o relativno jeftinim uredjajima, tako da to i nije nesto veliko.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 19:14 - pre 221 meseci
Citat:
meraklija: Sezam daje ruter ako trazis za vise od jednog racunara, sada je dzabe u Nisu inace naplacuju iznajmljivanje nesto sitno. Nije potrebno nista da se kupi od opreme - sve se dobije. Neverovatno ali istinito da to moze u Srbiji.
Nisam znao, mada nisam do skoro znao i da u Nišu daju dva meseca za dž. Ipak je potrebno da se nešto uloži kada naiđe novo tržište. Meni je svejedno pošto Palilula nije ušla u prvi bubanj ali da znam za kasnije. Baš ću da ih pitam.
Citat:
tdjokic: Jeste verovatno, ali nije istinito - ako otkazes ugovor, vracas opremu. Ne dobijes, nego dobijes na koriscenje, a to je ipak razlika. Mada, radi se o relativno jeftinim uredjajima, tako da to i nije nesto veliko.
Pa gde je problem? Ne valjaju oni što daju opremu jer moraš da vratiš a dobri su oni koji ne daju? Pa niko me ne sprečava da kupim šta mi je najbolje a da njihovo čuvam za eventualno vraćanje. Meni ipak liči da je bolje kad daju modem na korišćenje jer ako odustanem pa vratim, tada će sigurno da budu u ponudi bolji a jeftiniji.
 
Odgovor na temu

meraklija
Dragan ILIC
Nis

Član broj: 30850
Poruke: 156
*.adsl.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 20:06 - pre 221 meseci
a sada mozemo i na nov topic kako bi prilagodili naslov novonastaloj situaciji...
http://www.elitesecurity.org/tema/164337

[Ovu poruku je menjao meraklija dana 03.03.2006. u 21:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao meraklija dana 03.03.2006. u 21:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?03.03.2006. u 22:06 - pre 221 meseci
Kazu da ima mogucnosti i na analognim centralama, samo je bitno da nije dvojnik i nema PCM ili FM uredjaj.
Ja sam kod Niske televizije, tel. 533-xxx, a juce kad sam bio da preuzmem opremu, bilo je jos tri coveka kojima pocinje broj na 533 i jedan na 510xxx.
Ne znam kako ne moze u Duvanistu, kad jedan od ovih na 533 iz Duvanista.

POZDRAV
 
Odgovor na temu

centaur
Beograd

Član broj: 65691
Poruke: 407
*.dial.b92.net.

ICQ: 249678363
Sajt: www.pavko.net


+24 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?04.03.2006. u 10:32 - pre 220 meseci
Kaze covek staro groblje za mesec dana?

Dobio sam odgovor od sezama.Tehnicke mogucnosti ima,nedostaje dodatna oprema.


Centrala:PALILULA/Nis
Prikljucak:Direktan.

Kakve stoje sanse ovde?
Ima li nekih pouzdanih informacija?
Jer da se pretplacujem na prikljucak (ne bih da platim pa da cekam 100 godina)?
Powered by Slackware 13
 
Odgovor na temu

igor76

Član broj: 17487
Poruke: 214
*.slt-rs-2.slt.lk.

Sajt: www.foxhelp.net


Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?04.03.2006. u 10:57 - pre 220 meseci
za staro groblje se cekaju uredjaji ASLMovi

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?04.03.2006. u 11:11 - pre 220 meseci
Citat:
centaur: Kaze covek staro groblje za mesec dana?

Dobio sam odgovor od sezama.Tehnicke mogucnosti ima,nedostaje dodatna oprema.

Ima li nekih pouzdanih informacija?
Jer da se pretplacujem na prikljucak (ne bih da platim pa da cekam 100 godina)?

Kako misliš da se pretplatiš pa da čekaš? Zar neko uzima pare na neviđeno? Proveriću još jednom u ponedeljak, meni su pre neki dan javili da će to malo da pričeka ali možda ima i novijih informacija. Mada, komšija, lepo sam ti rekao da uvedeš kabl, ovo može i da potraje.
 
Odgovor na temu

centaur
Beograd

Član broj: 65691
Poruke: 407
*.dial.b92.net.

ICQ: 249678363
Sajt: www.pavko.net


+24 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?04.03.2006. u 12:06 - pre 220 meseci
Citat:
calexx: Kako misliš da se pretplatiš pa da čekaš? Zar neko uzima pare na neviđeno? Proveriću još jednom u ponedeljak, meni su pre neki dan javili da će to malo da pričeka ali možda ima i novijih informacija. Mada, komšija, lepo sam ti rekao da uvedeš kabl, ovo može i da potraje.



Ha,ha.Sada sam provalio ko si.Znas zasto ne mogu da uzmem kabl,da ne pricam ovde.
Sada bar znam kome da se obratim za informacije iz prve ruke.
Pozdrav

PS Kod sezama platis 850 kinte i rezervisao si prikljucak kad god bude,po uslovima koji su sad (besplatna instalacije,mesec dana gratis itd).

[Ovu poruku je menjao centaur dana 04.03.2006. u 13:08 GMT+1]
Powered by Slackware 13
 
Odgovor na temu

igor76

Član broj: 17487
Poruke: 214
*.slt-rs-2.slt.lk.

Sajt: www.foxhelp.net


Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?04.03.2006. u 13:29 - pre 220 meseci
Ja sam uplatio ADSL2 + posto na bubnju nema mogucnosti za drugo
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: adsl u Nisu? uskoro? ili samo trac?04.03.2006. u 14:22 - pre 220 meseci
Citat:
centaur: Ha,ha.Sada sam provalio ko si.Znas zasto ne mogu da uzmem kabl,da ne pricam ovde.
PS Kod sezama platis 850 kinte i rezervisao si prikljucak kad god bude,po uslovima koji su sad (besplatna instalacije,mesec dana gratis itd).
Pa znam ali sam mislio da ti se isplati da svejedno uvedeš. Zašto misliš da će ADSL da bude lakši, to će možda još gore da bude?
Što bih platio 850? Oni nemaju pretplatu, platiš kad stigne i kad može. Inače instalacija podrazumeva da odeš kod njih po opremu i sam instaliraš a dobiješ dva meseca gratis. Izgleda da ćemo svejedno da čekamo još malo mada je meni lakše.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: adsl u Nisu! STIGAO! mart 2006.

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77704 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.