Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta sve treba za online naplatu za pravna lica?

[es] :: E-Kupovina :: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica?
(TOP topic, by ventura)

[ Pregleda: 17235 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vasic72

Član broj: 52128
Poruke: 5
*.polimark.co.yu.



Profil

icon Sta sve treba za online naplatu za pravna lica? 18.03.2005. u 14:52 - pre 231 meseci
Sta sve treba za online naplatu za pravna lica?

Radi se o naplati kreditnim karticama iz inostranstva za pristup odredjenim stranama sajta (vesti su u pitanju). Dakle, koji su sve koraci koji se trebaju u tom cilju preduzeti?

Hvala vam na strpljenju i eventualnom odgovoru.



[Ovu poruku je menjao ventura dana 18.03.2005. u 15:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica? 18.03.2005. u 14:56 - pre 231 meseci


E-Commerce Business Set-Up
napisao Danko Vukovic ([email protected])



Cilj ovog teksta je da objasnim postupak kreiranja uspesne web prodavnice, kao i da priblizim ovaj itekako vazan vid poslovanja Jugoslovenskim proizvodjacima i trgovcima.
U daljem tekstu bice objasnjeni osnovni pojmovi, zakonske regulative, dokumentacija, prezentovana iskustva, kao i sve ostalo sto je potrebno za kreiranje jene uspesne online prodavnice.


Osnovni pojmovi:

credit card – kreditna i debitna kartica iako naizgled potpuno iste obezbedjuju generalno sasvim drugacij nacin placanja po korisnike. Credid Card omogucava placanje robe i usluga i potom odplacivanje te sume na odredjeni vremenski period uz odredjenu kamatu. Kreditne kartice obicno imaju odredjeni limit do kojeg korisnik moze da vrsi placanje, te se i po tom limitu dele po grupama: Silver, Gold i Platinum.
debit card - Bezgotovinski nacin placanja koji je od skora nazastupljenij kod nas. Razlikuje se od kreditne kartice po tome sto korisnik trosi iskljucivo sredstva koja poseduje na svom racunu. Limiti trosenja ne postoje, osim u specijalnim slucajevima.
electronic check - Elektronski cek se ni po cemu ne razlikuje od normalnog papirnog ceka sem po tome sto se taj cek instantno procesira i unovcava elektronskim putem. Ista papirna kopija vec procesiranog ceka se ne moze upotrebiti nakon toga.
direct debit Vrsta prenosa novca sa jednog racuna na drugi. Za lokalne
racune u USA se koristi direct debit metod a za internacionalne transfere takozvani Wire iliti SWIFT transferi.
checking account Je ekvivalentan domacem tekucem racunu, dakle pare koje leze na tom racunu nisu orocene, i na njih se prima zanemarljiva kamata. Vazno je napomenuti da se pri otvaranjem takvog racuna dobija Debitna kartica i cekovna knjizica.
Internet Merchant Account Najvaznija stavka elektronskog poslovanja. IMA (Internet Merchant Account) je vrsta bankovnog racuna na koji je moguce direktno, preko payment gateway primati uplate sa kreditnih i debitnih kartica, cekova i sl. Zbog veoma velike mogucnosti zloupotrebe takvog racna, njegovo izdavanje je veoma striktno i prethodi mu kompletna provera vlasnika.
discount rate Predstavlja trosak za odrzavanje IMA koji uzima banka. Generalno taj rate se krece od 2%-4% u vecini slucajeva, mada za manje firme, ili vise rizicne musterije discount rate zna da bude i po 10%-15%
payment gateway Firma preko koje se fizicki vrsi provera validnosti kartice, i koja deponuje naplacenu sumu direktno na IMA.
transaction fee Trosak koji uzima firma za procesiranje jedne transakcije. Cena se obicno krece od $0.30-$0.60 u zavisnosti od kompanije.




Korak #1
Nalazenje poslovnog partnera u USA

Ukoliko se fizicki ne nalazite u USA ili nemate US drzavljanstvo bice vam potreban poslovni partner. Vas poslovni partner apsolutno mora da bude osoba od poverenja, koja ce da se brine o regulisanju svih zakonskih obaveza u USA. Vas poslovni partner u sustini treba da bude vasa desna ruka u USA preko koga ce te da radite sve stvari koje inace ne mozete da odradite iz Jugoslavije.

Korak #2
Stvaranje indentiteta

Na pocetku se moramo pobrinuti o fizickoj postanskoj adresi i broju telefona u USA. Mozete koristiti adresu vaseg partnera (naravno uz njegovu saglasnost), vas partner moze otvoriti lokalni PO Box (manje peporucljivo), ili uz pomoc specijalizovanih firmi mozete imati veoma lepu postansku adresu uz simbolicnu nadoknadu. Ukoliko odaberete poslednju opciju dobicete postansku adresu na koju ce te da primate postu, i koja ce vam biti prosledjivana nakon odredjenog vremenskog perioda. Firma koja pruza takve usluge je Access USA (www.accessusa.com).

Za odnose sa klijentima poseljno je posedovati Toll-Free takozvani 1-800 teefonski broj. Posto je u USA telefonski saobracaj regulisan na sasvim razlicit nacin od domaceg, vas partner treba da kontaktira sopstvenu telefonsku kompaniju i da se raspita oko izdavanja 1-800 broja. Vazno je napomenuti da VI snosite sve troskove poziva na 1-800 broj.

Korak #3
Otvaranje bankovnog racuna

Da bi ste mogli da poslujete potrebno je da vas parner poseti banku i otvori najobicnij checking account u nekoj banci, i jedna od vaznijih stavki je da ta banka ima online banking sistem kako bi ste u svakom trenutku imali uvid u stanje na racunu. Preko ovog racuna ce ici sav novac, i potrebno je da banka ima povoljne cene wire transfera, kao i da je jedna od poznatijih (Citibank, Bank of America, Credit Suisse...) kako bi wire transferi u inostranstvo putovali sto brze.

Korak #4
Kreiranje IRS tax broja

IRS je poreska sluzba u USA, svaka kompanija, pojedinac, firma mora da poseduje jedinstveni broj preko koga ce da uplacuje takse drzavi.
Vi kao strani drzavljanin mozete bez ikakvih problema da dobijete Tax ID, potrebno je da nazovete telefonski broj 99-1-800-829-1040 i da sledite uputstva za dobijanje “Employer Identification Number”, pozeljno je da imate vec popunjen formular SS4, ali ukoliko ga nemate, mozete ga popuniti preko telefona uz pomoc IRS asistenta, nakon zavrsetka procedure instantno ce vam biti dodeljen EIN (Employer Identification Number) koji je isto sto i Tax ID number, takodje ce vam dokumenti zajedno sa uplatnim karticama biti poslati postom. Kada dobijete dokumenta, proverite ispravnost svih podataka, i ukoliko postoji greska, ispravite je na posebnom formularu i posaljite nazad u IRS.

Korak #5
Kreiranje kompanije

Kao stranac, vi u USA mozete imati vecinsko vlasnistvo samo u LLC kompanijama (Limited Liability Corporation). Te shodno tome morate da kreirate LLC kompaniju i da dobijete sledece dokumente:
- Certificate of Organization granted by the State of Drzava
- Articles of Organization filled with the State of Drzava
- The Operating Agreement of Firma, L.L.C.

Najlaksij i najbezbolnij nacin je da kontaktirate neku od Law Offices, CPA ili firmu koja se bavi ekskluzivno registracijom kompanija, troskovi variraju, ali obicno su od $500-$1500 za registraciju kompanije. Cela procedura traje oko mesec dana.
Referenca: Ray Law Offices
12400 Olive Blvd., Ste 555, St. Louis, MO 63141
[email protected]
634.464.8353 fax. 636.464.2797
Naplacuju $605 za Business Organization Filling of Articles of Organization

Nakon sto primite dokumenta, svi vlasnici koji poseduju vise od 5% treba da podpisu kopiju Operating Agreementa ispred Notary Public u slucaju USA, ili u opstini kod notara, zatim je potrebno poslati to nazad vasem CPA, koji potom overene kopije vrati u registar drzave gde je firma registrovana.

Korak #6
Kreiranje internet prezentacije

Pre nego sto aplicirate za otvaranje merchant accounta morate da imate kompletno funkcionalnu i sredjenu web prezentaciju preko koje nameravate da prodajete robu, iz prostog razloga jer ce banka kod koje otvarate racun traziti da pogleda tu prezentaciju, i ako ona ne postoji ili nije zadovoljavajuceg izgleda, skoro je sigurno da ce te biti odbijeni.
Par saveta za uspesnu prezentaciju:
- Prepustite posao profesionalcima. Znam, napraviti prezentaciju i nije neka mudrost, ali napisati kompletan softver, dizajn, i sve to sloziti da izgleda lepo na oko, nije nimalo naivan zadatak.
- ‘Sveto pravilo’ kod ovakvih prezentacija: NE POSTOJI NISTA DRUGO DO CISTOG HTML-a. Dakle, na flash introe, razne animacije, i sl. zaboravite u pocetku. JAVA aplikacije su dozvoljene samo u minimalnim kolicinama i to ako su stvarno neophodne, u svim ostalim slucajevima se iskljucuju.
- Cilj pri dizajniranju hijerarhije i izgleda prodavnice treba da bude da se musterija sto manje zadrzi na vasem sajtu. Dakle musterija treba da Udje, kupi, izadje u najkracem mogucem roku. To mozete da postignete inteligentnim hijerarhisanjem podataka, izbegavanjem mnostva podataka (osim stvarno neophodnih), minimaliziranje grafickih sadrzaja, i sl.
- Naravno, uspesna prezentacija zahteva i dobar web hosting. Moja preporka je kompanija RackShack (www.rackshack.net) koja za samo $99 mesecno obezbedjuje dedicated server samo za vasu prezentaciju, i dosta prostora, a za nesto vise novca imacete i neogranicen bandwidth. Za $149, dobijate Dual P3, 40GB hdd, 100mbit/sec konekcija na internet sa neogranicenim protokom.
- Napisite i postavite na jasno vidljivo mesto polise vase kompanije, u koju spada shipping, return i user agreement. I te polise stavite sve vazne stavke, pocevsi od rokova isporuke, preko mogucnosti zamene robe u odredjenim slucajevima, do privatnosti podataka korisnika.
- Veoma je preporucljivo da obezbeditie SSL tehnologiuju na vasem sajtu, i putem kupovine sertifikata (www.thawte.com) da obezbedite privatne podatke vasih klijenata.
- Razvijte veoma dobar sistem statistike gde ce te moci da vidite na kojim se delovima vaseg sajta korisnici najvise zadrzavaju, koji su najpopularnij proizvodi, opcije, itd. Sve je ovo veoma korisno u daljem unapredjenju sajta.

Korak #7
Otvaranje INERNET MERCHANT ACCOUNT

Ovo je svakako najvaznij korak koji je potrebno poduzeti. Pre apliciranja je potrebnoi da imate svu dokumentaciju firme, podatke od svim vlasnicima, prosecnu vrednost proizvoda (ticket value), kao i prosecan mesecni iznos koji treba biti procesiran, uvecajte ga za 20% i dobicete takozvani monthly processing limit.
Aplikaciju popunite detaljno i proverite ispravnost podataka. Kompanija ce traziti da faksirate ili posaljete postom sva potrebna dokumenta. Imajte u obziru da je velicina processing limita presudni faktor u odobravanju aplikacije, te ga veoma dobro procenite, i ako vam je realno potreban mesecni limit od $10,000 nemojte da stavljate $30,000, eto cisto da se nadje, vec stavite $15,000 i sanse za approval su mnogo vece, kasnije kada steknete credit history, bice lako da povecate taj limit, ili u krajnjem slucaju da depozitujete odredjeni iznos na neko vreme radi povecanja limita.
Reference:
1. Planet Payment, 284.494.7362
2. Citibank, 888.232.5472
3. CardService, 800.456.5902 (generalno za limite do $10,000/mesecno)


Korak #8

Obezbedjivanje Payment Gateway

Nakon otvaranja Merchant Accounta, potrebno je da nadjete firmu kod koje ce te otvoriti racun, i koja ce biti vas payment gataway preko koje ce te procesirati sve transakcije. Vazna napomena je da obratite paznju na transaction fee, cena treba da bude fiksna i da se cena krece od $0.30-$0.60, sve preko toga je nedopustivo za sam processing.


Korak #9
Prihvat vracene robe i alternativnih nacina placanja

Kada sve zavrsite, a pre pustanja u rad same prodavnice potrebno je da regulisete na koju adresu ce te primati vracenu robu (koje ce neminovno biti), na koji nacin ce te obezbedjivati refundiranja i sam povratak neispravne robe.
Isto tako potrebno je obezbediti adresu za slanje paymenta u vidu regularnih cekova ili money ordera, kao i njihovo inkasiranje i depozitovanje na bankovni racun. Ovo je obicno najvaznij posao vaseg US partnera.

Korak #10
Dopremiti novac u Jugoslaviju

Novac se sa bankovnog racuna u USA na racun u Jugoslaviji (ili bilo gde u svetu) prebacuje putem Wire transfera. Sama cene wire tarnsfera varira od banke do banke, ali je generalno $10-$50 u zavisnosti od sume. Preporucljivo je prebacivati vece iznose kako bi se smanjili troskovi transporta novca. U domacim bankama moguce je podignuti novac bez ikakve provizije, bez obzira na sumu, ali vecina banaka ima pravilo da novac mora da odlezi 30 dana u njihovoj banci kako bi se izbeglo placanje provizije, u slucaju da novac ne odlezi placa se provizija 1%-1.33% u zavisnosti od banke. Podizanja gotovine u vrednosti od preko €1000 moraju se najaviti 24h ranije kako ne bi dosli u situacjiu da moramo da cekamo dok se gotovina pripremi.






To bi bilo u grubim crtama uputstvo kako kreirati web prodavnicu, ali svakako nije sve sto treba da uradite. Trudite se da svojim klijentima pruzite izuzetnu uslugu, kvalitet i cene, jer samo tako mozete uspeti u danasnjem e-business-u, jer kao konkurente imate ljude iz celoga sveta koji veoma lako mogu da preuzmu vase musterije.
U svakom slucaju, srecno u daljem poslovanju.


Danko Vukovic, CEO
Lux Ottica LLC


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vasic72

Član broj: 52128
Poruke: 5
*.polimark.co.yu.



Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica? 18.03.2005. u 15:29 - pre 231 meseci
Danko,

Hvala na brzom odgovoru. Malo sam se iznenadio sto sve mora da bude povezano sa USA (ili ste vi samo naveli jedan konkretan od mnogo mogucih resenja). Da li se nesto do sada izmenilo? Izgleda da je procedura komplikovanija nego sto sam mislio. Probacu da konsultujem nekog u Beogradu (ili Srbiji) ko je to vec realizovao.
U svakom slucaju mnogo Vam hvala.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica? 21.03.2005. u 14:18 - pre 231 meseci
Koliko mi je poznato u Srbiji saradnjom sa lokalnim bankama nije moguce realizovati placanje putem interneta.
 
Odgovor na temu

eutrade2003
Pozarevac

Član broj: 61453
Poruke: 41
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica? 05.07.2005. u 18:11 - pre 228 meseci
Verovatno si do sada nasao neko resenje, ali evo odgovora za sve posetioce.

Potrebno je samo da registrujes svoj "merchant account" kod neke firme koja se bavi prometom novca na internetu. Njihova politika je ista i za pravna i za fizicka lica, s tim sto pravna lica kod registrovanja popune i polje "company name".
Novac sa kreditne kartice kupca ide u tu firmu, koja uzima proviziju i zatim salje tebi putem ceka, na racun banke ili instant cash karticu. Instant cash kartica je najnovije resenje za povlacenje novca sa merchant account i unovcava se na ATM aparatima.
Ja bih izdvojio 2 firme koje su najpogodnije za nasu zemlju:
Stormpay - salje cekove i uskoro uvodi instant cash karticu. Pored merchant account-a nudi i uslugu slanja novca sa maila na mail, slicno kao PayPal, ali podrzava i nasu zemlju
2CO - salje novac na racun u banci i instant cash karticu

Fizicki proizvodi mogu takodje da se naplacuju na ovaj nacin, ali sav ostali posao oko slanja proizvoda mora da obavi pravno lice koja ih prodaje. I jos postoji pitanje naplate poreza u nasoj zemlji, kao i prijave svih transfera vecih od $10.000, odnosno godisnjeg profita veceg od 1.000.000 dinara.

[Ovu poruku je menjao eutrade2003 dana 27.07.2005. u 00:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pappillon
Mitic Zeljko
samozaposlen
Pancevo

Član broj: 46160
Poruke: 4
*.eunet.yu.

Jabber: pappillon_scg@jabber.org.uk
ICQ: 295360026


Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica? 12.07.2005. u 23:04 - pre 227 meseci
moze li i meni mala pomoc? naime, imam prijavljenu SZR za proizvodnju majica i hteo bih da robu plasiram preko interneta, znaci rec je o fizickom proizvodu, ne intelektualnom. Ciljno trziste su mi ljudi sa ovih prostora, za druge zemlje otom-potom.
E sad, gledao sam MORE servisa koji rade uslugu merchant-accounta i slazem se da su 2co i stormpay verovatno najbolje resenje za nas mada imaju dosta velike provizije - 2co 5.5% + $0.49 a stormpay 6.9% + $0.69.
1. koji je servis bolji od ta 2 kad se uzmu u obzir da 2co trazi i $50 za otvaranje naloga i podrske za shopping carts?
2. moze li to imati pravnu dozvolu za rad jer bi ceo posao tekao u evrima?
ili bih robu morao da prodajem kao fizicko lice?
3. koji je jednostavniji za upotrebu, pri tom mislim na to da od njih dobijem podrsku za shopping carts, buy now linkove i slicno...

Za ostale, pogledajte obavezno i www.yowcow.com servis. I pored EXTRA glupog imena, ono sto pruzaju je zaista i najbolje resenje ali samo za one uporne. Vidite link pa sami zakljucite.

4. koliko bi me kostala izrada jednog takvog sajta na kome bi bilo do 10 razlicitih proizvoda?
szr "Pappillon" Pancevo
 
Odgovor na temu

eutrade2003
Pozarevac

Član broj: 61453
Poruke: 41
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica? 15.07.2005. u 18:26 - pre 227 meseci
Posto su ti ciljno trziste ljudi sa ovog prostora i posto prodajes fizicki proizvod, onda ti je najbolje resenje da ti sajt sluzi kao prezentacija, a proizvode da naplacujes pouzecem.

Na sajtu postavi Shopping Cart, gde bi kupac posle narudzbine dobio mailom invoice, koji bi mu sluzio da ima uvid u to koliko treba da plati kada mu stigne roba postom.
Dakle, moj ti je savet da ti sajt bude samo reklama i sredstvo za 24/7 elektronsku narudzbinu. Sa postom mozes da napravis dogovor oko slanja paketa i naplate. Za to se u poslednje vreme koriste usluge Post Express-a.

Razlog zasto ti ovo pricam je zato sto:
1. Nemaju svi kod nas kreditne kartice i ako bi koristio tu opciju izgubio bi veliki broj kupaca
2. Svi imaju svoju kucnu adresu na koju moze da im stigne paket sa prizvodom
3. Naplatu bi mogao da vrsis u dinarima
4. Mnogo ti je jednostavnije i prirodnije resenje za nase uslove

Sto se tice poreza, ti u ovom slucaju ne radis nista nelegalno, sem sto kao pravno lice koristis internet u reklamne svrhe. Mnoge firme (Top Shop i drude) salju proizvode na ovaj nacin i raspitaj se jos kako oni regulisu stvari oko administracije.

 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica?25.10.2013. u 09:59 - pre 126 meseci
Pozdrav svima.
Posto je proslo toliko godina mene interesuje da li se nesto od ovoga promenilo? Da li postoji mogucnost da se preko sajta napravi forma u kojoj ce da se ukucaju podaci za naplatu, to prosledi banci i automatski skine iznos po obracunu forme?
Konkretno, radi se o rezervaciji hotelskog smestaja preko Interneta. Kada inostrani kupac pristupi sajtu i rezervise hotelski smestaj, unosom svojih podataka visa (ili bilo koje druge) kartice rezervisu se sredstva (ili skinu) sa te kartice kao dokaz o rezervaciji i dolasku. Nesto slicno tome ima Mona Zlatibor http://www.monazlatibor.com/srpski/online-booking

Raspitivali smo se kod banaka, oni kazu da takav program treba programeri da nam urade, a programeri kazu da to treba kod banke da se definise i odradi.

Sustina je da inostrane banke agencijama uzimaju veliku proviziju za uplatu po predracunu na racune u Srbiji (???)

qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica?25.10.2013. u 11:37 - pre 126 meseci
Ocigledno da ima promena za skoro 10 Godina !!! Kakva Amerika , i dopremanje novca , trange - frange. Pre 10 godina , ni ja nisam mogao da uplatim Struju iz fotelje, vec godinama moze. Zato ne vidim zasto ovako nesto ne bi bilo moguce, a i sam vidis da imaju domaci sajtovi sa tim funkcijama.

Pitanje o cemu treba da razmislis , koja je u pitanju banka ? Nije banka svaka ista, posebno po pitanju novih tehnologija, ima jos onih , na srecu , gase se koje su jos ostale u nekom vremenu kad je Tito bio Ziv. Ove domace, gde me tuga uhvati , kad udjem u njih, evo sad je PBB otisla pod led, gde su radnici , u mojoj lokalnoj ekspozutiri, niko nije imao manje od 50 godina !! I sad tesko je ocekivati da na takvom nekom mestu neko od njih , uopste i cuo da tako nesto postoji, a kamoli da ti da info.

Zato se obrati nekoj od Stranih banaka, da ih ne reklamiram , Jer koliko ja shvatam svi su donekle u pravu. Programeri treba da ti naprave sajt , a bancin bi bio samo procesor kartica , redirekt na stranicu placanje karticama.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica?25.10.2013. u 12:19 - pre 126 meseci
Posto smo nasli vezu, zvali smo direktno direktora jedne strane banke, a on je rekao da to ne rade i da, koliko on zna, ne postoji mogucnost takvog vida naplate u Srbiji. Ocigledno da ni on nije dovoljno upucen.
Sad upravo procitah da jedna banka ima tu mogucnost pa cu da proverim. Generalno sta je potrebno: da programer uradi formu sa SSL zastitom koja ce da salje upit banci o validnosti te kartice i ujedno zahtev za rezervisanje sredstava sa broja kartice koji je unesen. Najverovatnije interno, ugovor izmedju pravnog lica i banke da upiti preko te forme omoguce automatski prenos sredstava na racun pravnog lica. Pretpostavimo da je vlasnik kartice (VISA, DINA, MASTERCARD) vec potpisao ugovor da banka ima pravo da "zamrzne" odredjena sredstva za odredjenu transakciju.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica?25.10.2013. u 13:33 - pre 126 meseci
Pogledaj na linku

http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=166

Odaberi mali biznis, jer bi to trebalo da se vodi pod to, a imas i opcije Privreda. Pod elektronsko bankarstsvo, nacices mnogo vise funkcija i opcija nego sto ti treba, a i ima i E- commerce, to bi bilo priblizno tvojim potrebama.

Na sajtu ima dosta informacija, plus za sva dodatna pitanja i kontakte imas mejlove a i koll centar ti moze dati telefone , kome da se javis.

Oni ubedljivo najbolje pokrivaju ovu oblast na nasem trzistu.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica?27.10.2013. u 02:14 - pre 126 meseci
I posle toliko vremena, nije svetla slika kod nas... nesto je bolja, ali ne previse. Domace banke se po tom pitanju nisu previse pomerile, bilo da su "strane" bilo domace...
Da bi preko Inteze primao uplate online putem kartica treba ti godisnji promet od 500000 evra. Bez toga nece ni da pocinju proces implementacije svog servisa. A ovde imas detalje naknade, ako uopste i dobijes uslugu direktno od njih:
http://www.bancaintesa.rs/upload/tarifa_06_09_2012.pdf
Citat:

Prihvatanje platnih kartica na internetu E - commerce
9.26. Naknada za aktiviranje servis a od RSD 40.000 do RSD 200.000
9.26.1. Mesečna naknada za održavanje servisa do RDS 4.000

Mozes da probas preko nekog posrednika da otvoris merchant account kao sto je eMS http://www.e-services.rs/ recimo. Mnogi domaci servisi su kod njih, jer su daleko relaksiraniji uslovi.
A uvek ti ostaje da svoje poslovanje prebacis u inostranstvo. :)
Srecno!
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica?28.10.2013. u 12:42 - pre 126 meseci
Auuuu, 500.000 je mnogo. Hvala, trazili su nam da im posaljemo mail sa zahtevima pa sad cekamo da nam odgovore.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica?28.10.2013. u 13:06 - pre 126 meseci
Citat:
Generalno sta je potrebno: da programer uradi formu sa SSL zastitom koja ce da salje upit banci o validnosti te kartice i ujedno zahtev za rezervisanje sredstava sa broja kartice koji je unesen


Generalno, ovo je potpuno pogrešno mišljenje.
Pre svega, ti ne možeš da sklopiš ugovor sa JEDNOM bankom, jer servis ne radi tako da primaš VISA ili MASTER ili bilo koju karticu NEKE banke, nego BILO KOJU VISA, MASTER ili neku treću karticu bilo koje banke u svetu koja je ovlašćenja za njeno izdavanje. Ti ne moraš i ne treba da znaš koja je banka izdala karticu, jer ti nikada ne kontaktiraš banku direktno nego preko PROCESORA. E sada, procesor ima softver koji zna koja je banka izdala karticu i kako da radi autorizaciju.

Naravno, nikakav problem da kupiš softver za procesiranje i to sve odradiš, ali osim ogromne cene softvera, hardvera kao i groznih finansijskih uslova koje treba da zadovoljiš, moraš da imaš i bezbednosti sertifikat odgovarajuće mreže (VISA, MASTERS, ...), a to je, da se narodski izrazim, kao da rodiš mečku. Zaboravi ISO 9001, ISO 27000, ovo je 10 puta teže.

Zato i nema preterano mnogo šanse da tvoja firma nešto tako uradi, moraš da ideš preko payment gatewaya. Ako te brine koliko će to da te košta, pa manje nego da sam razviješ infrastrukturu da bi ti sam radio taj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Sta sve treba za online naplatu za pravna lica?
(TOP topic, by ventura)

[ Pregleda: 17235 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.