Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šerovanje printera, problem, Vista i i XP

[es] :: Windows mreže :: Šerovanje printera, problem, Vista i i XP

[ Pregleda: 401 | Odgovora: 1 ]

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bgillegal
Milan Petric
Beograd

Član broj: 16373
Poruke: 54
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.vektor.net


Profil

icon Šerovanje printera, problem, Vista i i XP28.11.2007. u 14:39

Znaci ovako, problem je sledeci. Na windowsu xp sam sareovo printer. Sa vistom kada probam da se konektujem na njega izbaci sledecu gresku. Znaci sve sam uradio kako bog nalaze. Sve permisije su ok, u visti sva podesavanja vezano za to je ok. Jel imao neko problem?



28.11.2007. u 14:39 

AleksandarNS
Aleksandar Zubovic
Beograd

Moderator
Član broj: 36938
Poruke: 1135
89.216.110.*

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Šerovanje printera, problem, Vista i i XP28.11.2007. u 15:26
Ja sam dobijao istu grešku na nekim vistama, ali u pitanju su bili IP štampači. Prvo budi siguran da taj štampač uopšte ima drajver za vistu. Ako nema, proveri na sajtu proizvođača da li postoji novija verzija drajvera (koja podržava vistu) ili specijalna verzija samo za vistu (primetio sam da neki proizvođači prave odvojeno vistu i za sve ostale (ranije) verzije windowsa).

Ako ni to ne uspe, probaj da instaliraš drajver direktno na vistu, pa tek onda probaj da dodaš mrežni štampač. Dakle, ne da Vista povuče drajvere preko mreže pri pokušaju dodavanja novog štampača, već prvo instaliraš drajvere na Vistu (iako taj štampač nije lokalno priključen), a onda probaš da dodaš printer kao "network printer".

hint: možda ne bi bilo loše da uključiš system restore na visti pre ovog gimnasticiranja drajverima.


It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
28.11.2007. u 15:26 

[es] :: Windows mreže :: Šerovanje printera, problem, Vista i i XP

[ Pregleda: 401 | Odgovora: 1 ]

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.