Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je ovo OK signal (screenshot stumbler-a)

[es] :: Wireless :: Da li je ovo OK signal (screenshot stumbler-a)

[ Pregleda: 3514 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Da li je ovo OK signal (screenshot stumbler-a)05.10.2005. u 17:54 - pre 225 meseci
Evo radio sam neko bezvezno merenje signala cisto da vidim kakva je stvar, ako moze neko da mi malo protumaci ovu grafiku bilo bi lepo :)

Oprema:
D-Link DWL-510 PCI 802.11b (Pakom)
Antena NST12Al 2.4GHz - 12dBi (ona mala slatka iz NST.Wireless)
Jumper kabl SMA Plug Reverse Polarity / N Plug (JB 200), 20cm (Geneko)
Antenski kabl HDF400 N-Jack/N-Plug duzine 10m (Geneko)

AP : Tehnicom-Hit Cisco AP udaljen 200m
opticka vidljivost: pa manje vise, ima lisce sa jednog drveta, pa mozda i jedna zgrada, bez zgrade se moze ali to je prostor od oko 50m izmedju dve prepreke udaljene 80m od kuce, bice tesko :)

Evo citanje iz Stumblera, naravo u toku merenja bilo je raznih preusmeravanja, ovo na kraju meni izgleda najbolje, ali takodje me zanimaju ove rupice recimo kad nije uhvatio signal, da li ce tu biti problema kad se zakacim na provajder. Naravno reci te mi takodje ako sam mozda promasio antenu za moje uslove, mozda sam trebao nesto drugo?



Hvala :)


[Ovu poruku je menjao pringles80 dana 05.10.2005. u 18:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Anon1mu$

Član broj: 47614
Poruke: 3
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Da li je ovo OK signal (screenshot stumbler-a)05.10.2005. u 19:17 - pre 225 meseci
Pa meni bas i ne izgleda ok
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
213.244.200.*



+1 Profil

icon Re: Da li je ovo OK signal (screenshot stumbler-a)05.10.2005. u 21:29 - pre 225 meseci
To lisce sumnjam da ti mnogo smeta jer izmedju mene i AP-ima oko 400-500m i gradski park gde u liniji ima najmanje 20-30 ogromnih krosnji, a koristim slicnu opremu kao ti samo sto je antena Kantena Home made. Signal ti mnogo varira a moze biti mnogo razloga za to kabal i konektori, antena ta zgrada verovatno dosta smeta. Probaj da pozajmis drugu antenu (neku jagi ili grid) pa vidi kako se ponasa.
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Da li je ovo OK signal (screenshot stumbler-a)05.10.2005. u 23:56 - pre 225 meseci
Previse suma signal varira . Pokusaj poseci to drvece :) ili sa dobrom yagicom bi trebalo biti bolje
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Da li je ovo OK signal (screenshot stumbler-a)06.10.2005. u 00:25 - pre 225 meseci
Katastrofa (za tu razdaljinu)
Citat:
ali takodje me zanimaju ove rupice recimo kad nije uhvatio signal, da li ce tu biti problema kad se zakacim na provajder

Tu znaci nemas nikakav protok - znaci bice problema.
Moze ti se desiti i da ti cesto puca veza - a to sigurno ne zelis.
Moja pretpostavka je da ti antena ne valja jer ja imam istu karticu i 10m kabla i sa obicnom kantenom hvatam AP na nekih 1.5 - 2 Km, skoro bez opticke vidljivosti.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: Da li je ovo OK signal (screenshot stumbler-a)06.10.2005. u 16:36 - pre 225 meseci
Ma bem ti netstumbler to mi nista nije znacilo. Evo sad je antena na krovu, cista opticka vidljivost do AP-a, ni lisca nema na putu, I nabavio probni nalog, I radi ko ludo 15kb/s tera bez problema, signal kaze Excellent, ne puca, brzina je stalno max, onaj netstumbler ko zna sta je citao. Hvala svima na komentarima, tako sam sretan, naizad mogu da bacim dialup! :)

Evo i kako to izgleda... dosad nije uopste pukla veza, a probao sam i igre na serveru u Americi i sljaka dobro, nema packet loss.








[Ovu poruku je menjao pringles80 dana 07.10.2005. u 12:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Da li je ovo OK signal (screenshot stumbler-a)

[ Pregleda: 3514 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.