Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pristup e-mailu preko mobilnog telefona

[es] :: GSM - upotreba :: Pristup e-mailu preko mobilnog telefona

[ Pregleda: 5337 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LotarBB
Beograd

Član broj: 31192
Poruke: 5
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Pristup e-mailu preko mobilnog telefona01.03.2005. u 10:02 - pre 232 meseci
Molim poznavaoce mobilnih telefona da mi objasne kako da podesim telefon Motorola V3 za pristuo e-mailu.Imam brdo uputstava i podesavanja,ali jednostavno ne funkcionise.Podesio sam GPRS i MMS i to radi,ali mail nikako.Probao sam pristup svom mailu kod Mobtela [email protected] i kod SBB [email protected],ali ne vredi.Znam prijatelja koji s mobilnog SE P900 ima pristup svom mailu kod SBB i MSN Messengeru,ali on ne zna podesavanja.Motorola V3 takodje ima i Instant Messenger.Kako se to podesava???

Hvala!!!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pristup e-mailu preko mobilnog telefona01.03.2005. u 13:14 - pre 232 meseci
E pa ovako...
ISP settings:GPRS
Email provider: custom
Protocol:POP3
User ID i pass servera kojem pristupas
sending host:adresa smtp-a kojem pristupas
sending port:25 po defaultu
receiving host:adresa pop-a kojem pristupas
receiving port: 110 po deafaultu
return adress: gde oces da ti stize reply
name: ime koje oces da ljudi vide kad im posaljes mail
ostalo ti je valjda jasno
Za prvu stavku imas dodatna podesavanja:
ISP SETTINGS
Connection type: GPRS
APN adress: e sad,ja sam na 064,pa ne znam mobtel detalje,ali poenta je da koristis internet APN,znaci onaj koji bi koristio da sa kompa preko fona ides na net. Kod 064 je APN=gprsinternet
user i pass se odnose na tu gprs konekciju.Kod 064 je user mts,a pass 064. DNS ostavi nule.

Eto,ako to popunis,mail bi trebalo da ti radi. Naravno,ako tvoj ISP nije ogreanicio pristup mail serveru sa drugih konekcija.

Messenger je baziran na wireless vilage standardu. Ja sam ga registrovao preko yamigo.com Tamo imas i uputstva za podesavanje. Podrzava, MSN,ICQ,AIM i Yahoo messengere. I tu ti je glavna poenta da koristis internet apn. Znaci odes na sajt,registrujes se,podesis sve i cepas.Ako ti nesto nije jasno pitaj.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Pristup e-mailu preko mobilnog telefona

[ Pregleda: 5337 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.