Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mreza, ogranicenje protoka, sherovanje pojedinim IP adresama...

[es] :: SOHO Networking :: Mreza, ogranicenje protoka, sherovanje pojedinim IP adresama...

[ Pregleda: 3644 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alimen
Sarajevo

Član broj: 12813
Poruke: 134
*.wifi-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Mreza, ogranicenje protoka, sherovanje pojedinim IP adresama...27.02.2005. u 21:10 - pre 232 meseci
Ovako, par puta sam pisao, imam umrezenih oko 10tak komsija, sve je UTP-om (FTP) uskoro i wireless... ali manje vise ne bitno... radi se o tome da sam pojedinim sherovao internet, a neke adrese ne bi zelio da ga imaju jer nemaju kontrole i mogu zavaliti ne duzne osobe... sad me zanima mogu li bez linuxa sa alatima kao sto je Netlimiter i sl. da ogranicim brzinu i da zabranim pojedinim IP adresama da surfaju odnosno da oznacim koje IP adrese mogu i sta otvarati...

HVALA...


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Mreza, ogranicenje protoka, sherovanje pojedinim IP adresama...27.02.2005. u 23:36 - pre 232 meseci
Bez Linuxa: Kerio WinRoute u kombinaciji sa Bandwodth Controler-om, ali ko imas toliko ljudi onda je bolje da odradis sa linux masinom.
 
Odgovor na temu

Alimen
Sarajevo

Član broj: 12813
Poruke: 134
*.wifi-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Re: Mreza, ogranicenje protoka, sherovanje pojedinim IP adresama...28.02.2005. u 10:27 - pre 232 meseci
Pokusat cu se snaci, ako ne... onda bih zamolio za male detalje...

Linux je problem, sto moj provajder ne podrzava linux,,, jednostavno nece da uspostavi vezu, jer su pojedini momci skontali promjenu mac adrese i pravili problem... pa sad...
 
Odgovor na temu

Srđan Krstić
Srđan Krstić
Princeton, NJ

Član broj: 7526
Poruke: 416
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: srkiboy@elitesecurity.org
ICQ: 193836365
Sajt: www.princeton.edu/~skrsti..


Profil

icon Re: Mreza, ogranicenje protoka, sherovanje pojedinim IP adresama...28.02.2005. u 12:23 - pre 232 meseci
Citat:
moj provajder ne podrzava linux

omg...
Dakle, kolko god da sam neraspolozen......uvek se nadje ovako nesto.... ma es je zakon :). Keep up the good work!

I HAD A NIGHTMARE
IT ALL STARTED NORMAL
10101010
10110011
THEN ALL OF A SUDDEN
1100102
GAAAAH
_____________________________
www.princeton.edu/~skrstic
www.niwifi.co.sr
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Mreza, ogranicenje protoka, sherovanje pojedinim IP adresama...28.02.2005. u 15:48 - pre 232 meseci
Ma podrzava provajder Linux sigurno jer je njima potpuno svejedno sta ti imas iza ako to radi kako treba. Verovatno je bio problem sto je promenjen MAC, to su trebali da isprave. U takvim prilikama nikad ne odustaj, jer nemaju prava da ti postavljaju takve uslove. Ako se kod tebe promenio MAC ok je da provere i ako utvrde da ti znas za to i da i treba da bude promenjen MAC onda moraju da ti omoguce pristup.

Ako mos bolje korsiti linux ali ako nisi mnogo upucen onda ti je lakse da stavis WinRoute.
 
Odgovor na temu

Alimen
Sarajevo

Član broj: 12813
Poruke: 134
*.wifi-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Re: Mreza, ogranicenje protoka, sherovanje pojedinim IP adresama...05.03.2005. u 10:02 - pre 232 meseci
Instalirao sam Kerio WinRoute i Bandwodth Controler, ali nikako da nastimam, Kerio kad ukljucim zastitu nikako ne moze da se surfa, ubacim novog koristnika kao sto se zove np. koristnik na tom racunaru ali nece, na band... unesem IP adresu da mu dozvoli, kad iskljucim kerio surfa i ako mu bandwodthom dozvolio ili ne... kako se stimau ako moze malo uputstvo...

hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Mreza, ogranicenje protoka, sherovanje pojedinim IP adresama...

[ Pregleda: 3644 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.