Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bube i bubice [Linux vs Windows]

[es] :: Advocacy :: Bube i bubice [Linux vs Windows]

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11493 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]04.03.2005. u 02:57 - pre 233 meseci
Nisi pomenuo testiranje OSS ali si zato pomenuo nedostatak testiranja MS proizvoda :) Pošto poredimo Linux i Windows, logično bi bilo da nam saopštiš kako stvari stoje sa testiranjem stvari iz drugog tabora.

Da vidimo šta kaže coLinux/Debian večeras:

Citat:
Need to get 241MB of archives.


Pre par dana je bilo 178 MB. Mašala, za 7 dana, još 63 MB :) Malo li je? (Pa šta bi tek bilo da imam i neki server tipa Apache, bazu podataka i slično?)

Ko to ovde radi testiranje? Korisnici, može li biti?

Ako su na Windowsu bube i bubice, ovo je šta.. kolonija buba-švaba?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]04.03.2005. u 03:05 - pre 233 meseci
Usput,

Citat:
Microsoft Corp. announced that there would be no new advisories this month.



Nije loše, a? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.eunet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]04.03.2005. u 10:53 - pre 233 meseci
Jel to oni govore u buducem vremenu?
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]04.03.2005. u 23:12 - pre 233 meseci
Citat:
Nisi pomenuo testiranje OSS ali si zato pomenuo nedostatak testiranja MS proizvoda Pošto poredimo Linux i Windows, logično bi bilo da nam saopštiš kako stvari stoje sa testiranjem stvari iz drugog tabora.


nisam njihov potparol da saopstavam bilo sta...
...source code je svakom dostupan pa neka taj neko gleda, testira....

Citat:

Pre par dana je bilo 178 MB. Mašala, za 7 dana, još 63 MB Malo li je? (Pa šta bi tek bilo da imam i neki server tipa Apache, bazu podataka i slično?)

Ko to ovde radi testiranje? Korisnici, može li biti?

Ako su na Windowsu bube i bubice, ovo je šta.. kolonija buba-švaba?


ima se, moze se...
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]04.03.2005. u 23:40 - pre 233 meseci
Ali zato si čuo da MS nedovoljno testira svoje programe? :) Ma šta čuo, radio tamo 35 godina, a? :))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 00:00 - pre 233 meseci
Hahaha, pa ima li 24 časa??


Citat:
Need to get 9139kB of archives.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 01:23 - pre 233 meseci
ok, mozemo i na taj nacin....

Citat:
Ali zato si čuo da MS nedovoljno testira svoje programe? :) Ma šta čuo, radio tamo 35 godina, a? :))


Znam da je to tvoja neostvarena zelja, ali sta ces, nisi rodjen pod srecnom zvezdom. Mozda u nekom od narednih zivota. :)

Citat:

Hahaha, pa ima li 24 časa??
Need to get 9139kB of archives


Vidi, meni se cini da je u pitanju neka zavera protiv tebe....

ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 02:57 - pre 233 meseci
Citat:
Znam da je to tvoja neostvarena zelja, ali sta ces, nisi rodjen pod srecnom zvezdom. Mozda u nekom od narednih zivota. :)


Ma meni nije loše ni ovde, ali ne bih se žalio ni za ono drugo :)

Pa da i ja napišem u profil nešto kao i ti (Novi Sad, konačno!)

Nego, da se vratimo na temu: nisi nam objasnio kako to znaš da MS nedovoljno testira svoje programe? Ili --- šta bi to bilo "dovoljno testiranja"? Npr. kao ova kupusura, pa dnevno 10 MB apdejta :) Jesu to bube i bubice iz naslova teme?

Citat:
Vidi, meni se cini da je u pitanju neka zavera protiv tebe....


Ma jok, biće da je ono staro - "probaj onu drugu distribuciju" hehe
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 03:36 - pre 233 meseci
I bećari, svratite nekad na #advocacy. Vrza postavio server, a vi se svi nešto femkate :) Jedini flajko junak i po :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 11:22 - pre 233 meseci
Citat:
degojs: Npr. kao ova kupusura, pa dnevno 10 MB apdejta :) Jesu to bube i bubice iz naslova teme?


Pa reci ti nama.
Valjda znas sta skidas pobogu.
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 13:07 - pre 233 meseci
Citat:
nisi nam objasnio kako to znaš da MS nedovoljno testira svoje programe? Ili --- šta bi to bilo "dovoljno testiranja"?


...ajd vazi :O))

...bilo je reci o rutinskom ne testiranju zakrpe, mada su dobro znali na koliko ce OS jedinica biti primenjena

Dakle nije bilo reci o MS beta test-erima gde njihove nove programe testira ko stigne i kako stigne i oni sto znaju i oni sto nemaju pojma. Nije bilo reci o tome da se utrosi puno vremena u obradi podataka dobijenih od strane tih istih beta test. i ispravke u kodu i dokumentaciji pa ne ostane puno vremena za "drugi krug" ali uglavnom sve na kraju udje u SP/update broj po zelji (makar i dalju bug-ovito kao u navedenom primeru) itd itb.

Na ovom nivou i MS i Linux drustvo su isti, boluju od istih bolesti.
Razlikuju se u tome ko vise/manje krije svoje bug-ove ne bitno kakvi su.
Skrivanje i nerad na istim uglavnom nije donelo nista dobro korisnicima.

A sto se tice sigurnosti.... MS je fantasticno upeo da rec "sigurnost" postane sinonim za unosan biznis. Videcemo koliko ce mu uspeti da se ne udavi sa kolacom koji je sam zamesio.

ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
195.252.86.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 13:11 - pre 233 meseci
Citat:
degojs:
Npr. kao ova kupusura, pa dnevno 10 MB apdejta


Pa cuj ako imas sve i svasta instalirano na operativnom sistemu uvek se pojavi neki program za koji je izasla nova verzija, prednost cele stvari sto ti je taj update centralizovan pa ga skidas sa jednog mesta, dok sa druge strane na windowsu onaj cuveni windows update sluzi samo za windows, pa onda za vase antiviruse drugi progam za update, pa firewal treci progam za update itd... kada bi sve redom sabrao dosli bi na iste cifre. E sada da vas pitam sta je jednostavnije juriti 500 programa koji rade update ili pokrenuti samo jedan i da on sve to automatski zavrsi.

Naravno ako bi MS pokrenuo ovakvu kampanju da radi upgrade i 3rd party programa opet bi bio razapet na krst kao pravi veliki monopolista , tako da i u ovom segmentu linux je jednostavniji
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 15:26 - pre 233 meseci
@Super_Elite_Bug: ja samo mogu da zaključim da ti imaš neke informacije o MS koje izgleda niko drugi nema. Neću više ni da pitam kako dolaziš do njih.

Usput, mogao si da staviš neki kraći nickname.

@Deki:
Mislio sam i ja da je to prednost, da je centralizovano, međutim sada kada vidim koliko "novih verzija" :)))) nedeljno izlazi na linuxu mislim da je to katastrofa. Nisam ja instalirao ništa posebno ovde. Ništa što verovatno većina od vas Linuxovaca nema na svom Linux sistemu. Čak verujem da imate MNOGO više aplikacija.


Citat:
axez:
Pa reci ti nama. Valjda znas sta skidas pobogu.


Ma ja ni na Windowsu više ne nadgledam šta se instalira preko Automatic Updates. A ovde me tek ne interesuje da gledam šta znači xyxxaygvris33-lib-33.2321.12b3. Toliko vremena nemam :)

Znam, znam, nisu to ispravke bagova, to su "nove verzije" :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 16:13 - pre 233 meseci
Citat:
Usput, mogao si da staviš neki kraći nickname.

???
prigovor po "difoltu" ?

Izlazim iz diskusije.

ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 16:18 - pre 233 meseci
Ama.. šta ti bi? Nije bilo ništa vezano za ovu diskusiju, nego čisto se smaram dok otkucam, a ne znam kako da skratim. Ajd, dobro, sam si tražio - "Super Bugi" ili samo "Bugi".
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
195.252.86.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 17:11 - pre 233 meseci
Citat:
degojs:
Mislio sam i ja da je to prednost, da je centralizovano, međutim sada kada vidim koliko "novih verzija" :)))) nedeljno izlazi na linuxu mislim da je to katastrofa. Nisam ja instalirao ništa posebno ovde. Ništa što verovatno većina od vas Linuxovaca nema na svom Linux sistemu. Čak verujem da imate MNOGO više aplikacija.


Cuj niko tebe ne tera da instaliras noviju verziju pasijansa koja se pojavila :) vec jednostavno mozes da izignorises programe koje manje koristis a da vrsis update samo onih koji ti trebaju.

A cinjenica da ima toliko novijih verzija datog programa samo govori cinjenica da se ipak nesto radi na tim programima i da se isti odrzavaju sto je plus zar ne, zasto bi morao da cekam godinu ili vise dana da se pojavi update koji ce donite x novih features-a i y ispravljenih bagova, ovako se stvari desavaju dinamicnije sto je po meni plus a ne minus.
 
Odgovor na temu

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
*.teleportgroup.net.



+17 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 17:22 - pre 233 meseci
Citat:
degojs: Ama.. šta ti bi? Nije bilo ništa vezano za ovu diskusiju, nego čisto se smaram dok otkucam, a ne znam kako da skratim.

Copy-raj i Paste-uj
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 19:49 - pre 233 meseci
Citat:
Cuj niko tebe ne tera da instaliras noviju verziju pasijansa koja se pojavila :) vec jednostavno mozes da izignorises programe koje manje koristis a da vrsis update samo onih koji ti trebaju.


Kad imaš 250 MB apdejta za RAZNE male programe, biblioteke --- pa ko će to da pregleda? Jednostavno, da bi čovek radio tako kako ti pričaš - mora dobro da poznaje sistem. Pa samo jedan dan posle evo ga, 9 MB apdejta. Pa sad opet gledamo šta je to tu.. Kako da ne.

Citat:
A cinjenica da ima toliko novijih verzija datog programa samo govori cinjenica da se ipak nesto radi na tim programima i da se isti odrzavaju sto je plus zar ne, zasto bi morao da cekam godinu ili vise dana da se pojavi update koji ce donite x novih features-a i y ispravljenih bagova,

A i činjenica je onda da su ti programi "ušli" u distribucije dok su bili u katastrofalnom stanju, zar ne? Mislim da je upravo ta filozofija trpanja nezavršenih programa loša po Linux. Zato i imaš tolike apdejtove svakih par dana. Jednostavno, katastrofa.
Citat:
ovako se stvari desavaju dinamicnije sto je po meni plus a ne minus.

Čim stvari postanu malo ozbiljnije to baš ne ide tako --- zato su veliki kupci i tražili od MS-a da zakrpe objavljuje jednom mesečno. Welcome to the real world, Neo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 22:36 - pre 233 meseci
Citat:
degojs:A i činjenica je onda da su ti programi "ušli" u distribucije dok su bili u katastrofalnom stanju, zar ne? Mislim da je upravo ta filozofija trpanja nezavršenih programa loša po Linux. Zato i imaš tolike apdejtove svakih par dana. Jednostavno, katastrofa..



A ti pratis Linux scenu pa znas u kakvom su stanju bili ti programi??????

Znas sta je katastrofa?
Katastrofa je da neko moze toliko da brani jednu iscasenu kompaniju i njihov trecerazredni softver......it's just sick!!!
Ajde da radis jos za njih pa da razumem......
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bube i bubice [Linux vs Windows]05.03.2005. u 23:17 - pre 233 meseci
Dovoljno je da čovek pogleda koliko zakrpa ima. Da valja čemu, ne bi bilo to što jeste sa tim apdejtom. Možeš da ih braniš do sutra, ali činjenice stoje. Hebem ti, za jedan dan 10 MB. Za 7 dana, 70 MB. :)))

Možda MS ima "trećerazredan" i "nedovoljno testiran" softver ali vi ste ga zajebali samo tako.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Bube i bubice [Linux vs Windows]

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11493 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.