Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CiscoWorks2000 - javljanje faulta HighDiscardRate

[es] :: Enterprise Networking :: CiscoWorks2000 - javljanje faulta HighDiscardRate

[ Pregleda: 3071 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kmeco
Neven Kmetic
Sistem inzenjer
Zagreb

Član broj: 49730
Poruke: 5
*.irb.hr.



Profil

icon CiscoWorks2000 - javljanje faulta HighDiscardRate25.02.2005. u 11:40 - pre 233 meseci
Od neki dan su mi se u Device Fault Manageru (CiscoWorks 2000) poceli javljati faultovi "HighDiscardRate" na svim switchevima i to na trunk portovima.

U radu switcheva ne vidim nikakav zastoj, cpu load im je oko 30%, memorije uglavnom imaju 3Mb free (od ukupno 7) i sve izgleda OK, ali faultovi se stalno javljaju i naravno svakih nekoliko minuta dobivam mail da sa switchevima nesto nije u redu.

Radi se o Catalystima 2950.

Ima li netko kakav savjet sto da napravim?


Kmeco
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.158.78.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: CiscoWorks2000 - javljanje faulta HighDiscardRate25.02.2005. u 12:36 - pre 233 meseci
Slobodna memorija i opterećenje CPU-a na switcvhevima su uglavnom konstantni, tj. ne menjaju se sa saobraćajem.

Kakvo je stanje interfejsa? Da li ima CRC grešaka, zakasnelih kolizija, itd?

Marko.
 
Odgovor na temu

Kmeco
Neven Kmetic
Sistem inzenjer
Zagreb

Član broj: 49730
Poruke: 5
*.irb.hr.



Profil

icon Re: CiscoWorks2000 - javljanje faulta HighDiscardRate25.02.2005. u 13:18 - pre 233 meseci
CRC-ova nemam uopce.
Late kolizije sam nasao na 2 interfejsa na jednom switchu (jedan ima 1, a drugi 60 kolizija u zadnjih nekoliko mjeseci).

Na nekim interfejsima imam deferred paketa,
na nekima kolizije (ali ne late) i deferred paketi (imam dosta portova koji imaju preko 20000 deferred paketa).

Ono sto sam uspio vidjeti je da mi svi interfejsi imaju 2 interface reseta.

Kmeco
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: CiscoWorks2000 - javljanje faulta HighDiscardRate26.02.2005. u 01:30 - pre 233 meseci
Late collisions, deferred packets i CRC greške (u kombijaciji sa prethodnim) su obični pokazatelj pojave koje sa zove "duplex mismarch", tj. različita duplex podešavanja na dve strane kabla. Ovaj problem je znatno češći nego što mu se pridaje značaj u mrežnoj literaturi.

Činjenica da imaš dva interface reseta znači da je link iz up/up promenio stanje u nešto drugo i nazad u up/up (što je takođe konzistentno sa duplex mismatchom, pošto se isti ne javlja iz vedra neba, već kad se uređaji ne dogovore o duplexu po uspostavljanju veze).

Jedno pravilo vredno pamćenja, ukoliko je jedna strana linka AUTO, a druga forsira duplex (bilo FULL ili HALF), AUTO strana će AUTOMATSKI postaviti sebe u HALF duplex!

Marko.
 
Odgovor na temu

Kmeco
Neven Kmetic
Sistem inzenjer
Zagreb

Član broj: 49730
Poruke: 5
*.irb.hr.



Profil

icon Re: CiscoWorks2000 - javljanje faulta HighDiscardRate28.02.2005. u 08:32 - pre 233 meseci
Ja na svim portovima na switchevima imam postavljen auto, a nadam se da i korisnicka racunala imaju isto tako postavljen auto na svojim mreznim karticama jer mislim da je to default, a rijetki su ti koji ce ici mijenjati te postavke.

Bas cu probati resetirati countere na svim interfejsima, pa cu onda javiti rezultate nakon jednog dana, pa ce mi onda mozda netko uspjeti pomoci.

Kmeco
 
Odgovor na temu

markovm
Srbija

Član broj: 11886
Poruke: 207
*.nil.co.yu.



+14 Profil

icon Re: CiscoWorks2000 - javljanje faulta HighDiscardRate14.03.2005. u 12:31 - pre 232 meseci
HighDiscardRate
Description: A HighDiscardRate event occurs when:

•The input packet queued rate is greater than the minimum packet rate, and the input packet discard percentage is greater than the Discard threshold. The input packet queued rate is the rate of packets received without error. The input packet discard percentage is calculated by dividing the rate of input packets discarded by the rate of packets received.

•The output packet queued rate is greater than the minimum packet rate, and the output packet discard percentage is greater than the Discard threshold. The output packet queued rate is the rate of packets sent without error. The output packet discard percentage is calculated by dividing the rate of output packets discarded by the rate of packets sent.

Trigger: Exceeded Discard threshold.

Severity: Critical.

Device Type: All.

Event Code: 1010.

http://www.cisco.com/en/US/pro...e_chapter09186a0080296cb7.html

Poz,
Milenko.
...jer tako smo u mogućnosti.
 
Odgovor na temu

Kmeco
Neven Kmetic
Sistem inzenjer
Zagreb

Član broj: 49730
Poruke: 5
*.irb.hr.



Profil

icon Re: CiscoWorks2000 - javljanje faulta HighDiscardRate15.03.2005. u 11:03 - pre 232 meseci
Na kraju se sve samo od sebe stabiliziralo, ali mi i dalje nije jasno sto je bio uzrok.
Kmeco
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: CiscoWorks2000 - javljanje faulta HighDiscardRate

[ Pregleda: 3071 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.