Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

napravi sam video projektor

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 251993 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor12.06.2006. u 00:57 - pre 217 meseci
Citat:
jimitron: Pogresno si zapamtio ;) Regulisanjem daljine tripleta sociva od fresnela,podesavas velicinu slike,a daljinom sijalice podesavas fokus za velicinu koju hoces.A sve to imate u lumenlabovom uputstvu,i jos po negde.Ako je neko od vas ikad rukovao grafoskopom,i projektorom,zna tacno kako to ide.Pogledajte slike mog projektora ponovo,i (znaci da pogledate sta drugi rade DETALJNO,sto znaci ne samo ja) videce te mehanizam za podesavanje visine tj.razdaljine sijalice koji je prenet iz grafoskopa.Na vecini grafoskopa je tockic sa mehanizma za podesavanje razdaljine sijalice otkinut,slomljen ,i sl. pa se ne vidi(obicno se vidi rupica sa one strane gde se nalaze prekidaci).

A sad malo smaranja za one vrlo lenje za citanje.

Odaljavanjem izlaznog sociva od fresnela se smanjuje slika,a priblizavanjem povecava slika.Kad podesite zeljenu velicinu(naravno u granicama mogucnosti optike koja je upotrebljena u grafoskopu),onda podesavanjem razdaljine sijalice od fresnela podesavate fokus(ostrinu slike).Kad podesite manju sliku na izlaznom socivu,onda sijalica ide blize fresnelu,ako ste podesili vecu sliku onda sijalicu pomerate dalje od fresnela.Naravno ova podesavanja vrsite dok je projektor UPALJEN.
Znaci da ponovimo ukratko podesavanjem daljine izlaznog sociva podesavate velicinu,a razdaljinom sijalice fokus(ostrinu)za namestenu velicinu. ;)


Cela ova prica mi nije bas jasna!
Kod mene je to malo drugacije,
regulisanjem ;
tripleta - ostrina
sijalice - jednakost osvetljaja u svim delovima projekcije

ovo je sto posto sigurno jer sam se danas zezao sa time
ali mozda je triplet kod mene drugaciji od vasih,
sad ste me bacili u rebus!
 
0

jimitron
jimitron
Beograd

Član broj: 34838
Poruke: 60
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor12.06.2006. u 20:39 - pre 217 meseci
Obrnuo si stvar!!!Velicinu podesis rastojanjem sociva od fresnela sa sve monitorom(tft),pa onda podesis fokus sa rastojanjem sijalice!!!!!!!!!!!Ne ide drugacije!!!Pogledaj uputstvo sa lumenlaba i par projektora sa sajta(one modele koji imaju podesavanje rastojanja sijalice).Sto je sjalica bliza fresnelu to je zizna daljina dalje.Problem sa osvetljenjem se javlja,u dva slucaja:-1)sijalica je previse blizu,pa zraci padaju na fesnel pod prevelikim uglom;2) kapsula sa gasom je pogresno postavljena(ili je lose nacentrirana,ili je pogresno orijentisana).Na sta mislim kad kazem pogresno orijentisana?Kapsula ne zraci svetlost jednako u bilo kom smeru.Krajevi kapsule gde se nalaze elektrode su takvi da sprecavaju dobar deo svetlosti da prodje(tj smanjuju ugao emitovnja,i prigusuju).Ako je postavite vodoravno(kapsula je duguljasta,za one koji ne znaju),onda ce krajevi po visini biti zatamnjeni,ako postavite uspravno dobicete ravnomerno osvetljenje.Probano i provereno!
Mala napomena:-NE pomeraju se fresneli sa tft-om nego izlazno socivo,i sijalica!!!!!!
2500+@2425,6Mhz 220FSB 1,8V agresive;GA-7N400 pro2;2x512Mb@440Mhz 8-3-2-2 GEIL ULTRA-X;3D COOLER PRO;MSI RX9800 PRO;2X80Gb RAID 0 MAXTOR S-ATA;CD-RW LG;DVD LG;TV/FM ASUS;Intel modem;ENERMAX 460W;DIY PROJECTOR( http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=81720 )

popravljen je link,i javite ako opet ne bude radio
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor12.06.2006. u 23:58 - pre 217 meseci


A sta kazete na ove fotke?
Prikačeni fajlovi
 
0

xerxes
Jagodinka Simeunovic
Beograd

Član broj: 20713
Poruke: 42
*.ptt.yu.

Sajt: titlovi.iz.rs


Profil

icon Re: napravi sam video projektor13.06.2006. u 00:21 - pre 217 meseci
Uhhh Uhhh uhhhh previse komplikovano da bi se sprovelo u delo. Postoje jos jednostavnije seme sa slicnim proracunima.


 
0

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.dialup.neobee.net.

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: napravi sam video projektor13.06.2006. u 08:46 - pre 217 meseci
Dali znate koje dioptrije stakla idu u triplet socivu ?
Ako to saznamo u optikama mogu da se naruce i specijalne dimenzije stakla po zelji naravno nesto skuplje pa da sami pravimo triplete.
..::3DN4U::..
 
0

mmsp
Cuprija

Član broj: 89869
Poruke: 35
194.106.174.*



Profil

icon Re: napravi sam video projektor13.06.2006. u 14:48 - pre 217 meseci
Da li je neko uradio nesto po pitanju VGA ulaza na monitor sa nekom drugom konekcijom video, s-video
 
0

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
82.208.209.*



+12 Profil

icon Re: napravi sam video projektor13.06.2006. u 20:46 - pre 217 meseci
Neki su problem resili ovako http://www.logiccomputerhouse.....php?module=detail&id=7991



Kod nas ovaj uredjaj moze da se nadje za oko 75 evra.
Prikačeni fajlovi
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor14.06.2006. u 02:00 - pre 217 meseci
Taj uredjaj je ok ali malo skup za trziste srbije,ali ako znas gde moze da se nabavi nemoj oklevati da okacis link ili adresu ili telefon.



E sad da se vrnem na temu ZOOM lensa;
moji zakljucci na osnovu rasturenog zooma od foto cam. su da se srednjim socivom zoomira a prednjim radi fokus jer vidite na slikama kako bi to bilo. Jos samo da nadjem nacin da pomeram prednje i srednje socivo.
Konsultovao sam s sa Xerxes-om i on isto podrzava teoriju Jimitrona,ali to se kod mene ne primenjuje u praksi.
Trenutno sam ubedjen da je problem u tripletu koji je kod mene u projektoru.

Problem je sto ja vise nemam tripleta kod kuce da bih eksperimentisao ali ima vremena.


Prikačeni fajlovi
 
0

mmsp
Cuprija

Član broj: 89869
Poruke: 35
194.106.174.*



Profil

icon Re: napravi sam video projektor14.06.2006. u 14:25 - pre 217 meseci
Sta mislite o nekom DVD-u odnosno kucnom bioskopu koji ima tjuner u sebi. Ha imas sve i DVD i TV Samo je problem to sto jos nisam naso ni jedan kucni bioskop sa VGA izlazom sem obicnih DVD plejera prevrnuo sam 5-6prodavnica jedino mi je kolega sa posla ostao. Kaze da kuci ima kucni bioskop sa VGA izlazom pa bi trebalo da skoknem da vidim da li to fercera i da li na VGA izlazu ima signala sa tjunera.
E sad imam (nadam se) mali problem, sta da radim sa ostrinom slike po ivicama projekcije. Neznam da li su u pitanju sociva jer ne znam da li su od istog grafoskopa ili je problem u rastojanju sijalice od prvog flensera i sta da ocekujem od kvaliteta slike sto se tice projekciskog sociva od grafoskopa? Stavljao sam i kartoncic ispred sociva sa otvorom 3*4,5 i jeste malo bolje,ali nije to to.

[Ovu poruku je menjao mmsp dana 14.06.2006. u 15:38 GMT+1]
 
0

xerxes
Jagodinka Simeunovic
Beograd

Član broj: 20713
Poruke: 42
*.ptt.yu.

Sajt: titlovi.iz.rs


Profil

icon Re: napravi sam video projektor14.06.2006. u 18:47 - pre 217 meseci
Uh, ovo pocinje da me brine:

An LCD panel deteriorates when exposed to ultraviolet light, so avoid using or storing an LCD module for extended periods of time in locations where it may be exposed to direct sunlight or ultraviolet light.

Skinuto sa casio electric officijelnog sajta, upustvo za skladistenje LCD-a
http://www.casio-device.co.jp/english/instruction2.html

Dalje po forumima pisu ljudi, uglavnom oni koji imaju LCD-e u kolima, da stavljaju UV filtere jer im posle nekog vremena slika izbledi, pogotovu primetno na TFT-ima u boji. (sjajnost i kontrast)

Ko bude zeleo da zastiti svoj LCD od UV zracenja neka mi se javi na mejl: [email protected] , pa kada nas se skupi vise od 4-voro da narucimo sa lumenlaba filtere. (postojace grace period od 7 dana posle okupljanja 4 clana, za slucaj da jos neko hoce) Ako jos neko hoce da kupuje sa lumenlab-a nesto drugo neka se javi takodje, carinu i porez cemo placati prema tome sta smo narucili. Sipment ukoliko bude ostao fiksan ide na ravne casti, a ukoliko ne bude tj. bude porastao zato sto je neko narucio pet kompleta necega, ide prema osnovici :)

Svi koji se budu prijavili bice obavestavani mejlom o svakom novom clanu koji se prikljuci.

Sto se tice placanja, to cemo se dogovoriti kada se skupimo, da bih cuo od svakog predlog. (okupljanje ce biti po dogovoru na msn-u ili gtalk-u, ili preko telefona za one koji ne znaju da koriste msn :) )

Pozdrav
 
0

Flying_man
Boljevac

Član broj: 76738
Poruke: 7
82.208.233.*

Sajt: www.beotel.net/~flying_ma..


Profil

icon Re: napravi sam video projektor14.06.2006. u 19:15 - pre 217 meseci
Malo sam pojurio po skolama u okolini ovih dana i postoji mogucnost da dodjem do vise grafoskopa, jos ne znam tacan broj.
Interesuje me mogu li da skinem fresnele i socivo sa grafoskopa (ako je to neko radio) i da napravim drugu kutiju, zgodniju za postavljanje na plafon.
Ako bude vise grafoskopa moze neki dil da se napravi, kompenzacija za neki TFT ili sijalicu ???
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor14.06.2006. u 21:02 - pre 217 meseci
http://www.ciao.co.uk/Producti...msung_SyncMaster_570B__5394107

pogledajte da li valja ovaj monitor za to sto nam treba,da ne kupujem dzabe?
 
0

Flying_man
Boljevac

Član broj: 76738
Poruke: 7
82.208.233.*

Sajt: www.beotel.net/~flying_ma..


Profil

icon Re: napravi sam video projektor14.06.2006. u 21:41 - pre 217 meseci
neko je u nekom postu stavio link sa monitorima koji mogu da se iskoriste, posto sam ga slucajno obrisao molio bih da postavite link jer ne mogu da ga nadjem
 
0

xerxes
Jagodinka Simeunovic
Beograd

Član broj: 20713
Poruke: 42
*.ptt.yu.

Sajt: titlovi.iz.rs


Profil

icon Re: napravi sam video projektor14.06.2006. u 22:38 - pre 217 meseci
Okacio sam listu na sajtu:

http://galeb.etf.bg.ac.yu/~paj...ktor/index.php?page=podstrana3

Poz
 
0

pdusan
bukimoto

Član broj: 78186
Poruke: 9
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor14.06.2006. u 22:49 - pre 217 meseci
Ma pazi i ja sam cekao monitor sa liste 2 nedelje da se pojavi , na kraju sam uzeo neki hp , poenta je u flat kablu i osvezenju ne sme da bude vece od 20ms da ne bi imao duhove.Flat kabl produzava jedan lik meni je prijateljski uzeo 15e ili 20e
Eto pa ti vidi sta ti se isplati , a mozes sa lumenlaba da narucis i veci flat ali opet moras da ga lemis tako da ti dodje na isto.Moj projektor sam zavrsio pre 10 dana , a vec mesec i po dana nisam video neki koji odgovara tako da ako taj ima dobar odziv nadji nekog da ti to zalemi ili cu ti ja dati tel od ovog lika
Pozrav Dule



bukimoto subotica
 
0

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
82.208.209.*



+12 Profil

icon Re: napravi sam video projektor15.06.2006. u 11:07 - pre 217 meseci
@dj bojan

TVBOX model Kworld Xpert VS-TV1531R External moze da se nadje kod List Computers
http://www.list.co.yu/cms.php?a=Katalog&p=903

TVBOX model PixelView PlayTV Box 3 prodaje http://phoenix.co.yu/

Nalazio sam ranije vise modela TVBOX-a ali sada nisam uspeo, bilo bi dobro da se napravi spisak gde se sve prodaju, ovako deluje kao reklama...

[Ovu poruku je menjao oPEN dana 15.06.2006. u 12:50 GMT+1]
 
0

pdusan
bukimoto

Član broj: 78186
Poruke: 9
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor16.06.2006. u 09:25 - pre 217 meseci
ZA USERA "DOSADAN"
Pa nisam nesto zainteresovan da prolazim ponovo kroz taj pakao devojka bi me ubila kad bi joj ponovo pravio prasinu po kuci :)

Posebno je veliki rizik rasklapananje TFT gde moze doci do ostecenja pa ostaju linije po njemu, kad radis za sebe to i nije problem a ti kad platis ocekujes da sve radi besprekorno,tako da neka hvala
Uostalom moras da narucis sve sa lumenlaba ,socivo i frensele da bi to sljakalo kako treba
Ja licno ne bi ni ulazio u to bez zarade od minimum 100 e jer ima mnooogo zezanje oko nabavke i uvek ti zafali jos neka sitnica
Tako da ti je bolje da se sam upustis u to...
Orjentaciono ti treba oko 300~450 e
Zavisi sta nabavis i po kojoj ceni
A takodje moras da odredis na kom rastojanju ti stoji proekciono platno ili zid da bi ti slika bila ostra jer se daljina sociva , svetlosnog izvora steluje prema tome
Eto toliko od mene
Pozdrav

bukimoto subotica
 
0

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.62.51.*



+5 Profil

icon Re: napravi sam video projektor17.06.2006. u 03:53 - pre 217 meseci
Jos uvek nema monitora za kupovinu,sve sam nabavio za drugi projektor ali nema tft. Bas sam se konsultovao sa xerxesom u vezi monitora tako cu sacekati neki sa sto vecim kontrastom i odzivom manjim od 20ms.
Ovo i nije neki tezak posao kad pomislim,mozda bi vredelo uloziti lovu i napraviti 10 komada i onda igraonica po vedrim nebom! Samo onda vredi naci firmu koja prodaje nove samo tft active ploce ili active matrix poznatije.
To bi bilo ludilo ali da libi se ikad isplatilo!
 
0

xerxes
Jagodinka Simeunovic
Beograd

Član broj: 20713
Poruke: 42
*.ptt.yu.

Sajt: titlovi.iz.rs


Profil

icon Re: napravi sam video projektor20.06.2006. u 18:35 - pre 217 meseci
Well, jos nisam zavrsio projektor zbog glupog polarizatora koji jos nije stigao! Ali, radio sam na sajtu :)

Kome nesto nije jasno moze da skokne na http://galeb.etf.bg.ac.yu/~pajcilo/projektor/ konacno sam postavio link teorija, na kom mozete naci gomilu stvari o kojima smo ovde pricali.

Stavio sam sve znacajnije linkove na kojima mozete naci gomilu korisnih stvari, linkove e-prodavnica, kataloga ...

JankoNis linkovao sam i tvoj sajt posto tamo ima puno dobrih stvari koje ljudi mogu procitati i videti, nadam se da nema problema?

Zamolio bih vas da postujete ovde ili mi na mail posaljete sve prodavnice u kojima ste kupovali komponente da ih postavim na sajtu, to ce pomoci i vama a i novim ljudima da povoljnije nadju delove za projektor.

Ako neko ima svoj sajt koji se bavi ovom temom moze da mi posalje link da ga linkujem takodje.

Pozdrav
 
0

provlada
Ki

Član broj: 98616
Poruke: 38
*.flashnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: napravi sam video projektor20.06.2006. u 20:57 - pre 217 meseci
Zdravo svima

Vec par dana pratim sta se desava na ovom forumu, i moram priznati da me je odusevila ideja o rucno napravljenom video projektoru!! Samim tim mi je zelja da uradim ovakvu spravu sve veca, a odusevila me je i spremnost svih ucesnika u ovom projektu da pomognu!!
E sad, imam jedno pitanje, nabavio sam optiku sa jednog starog kino projektora! Da li je njega moguce iskoristi?
Unapred hvala svima!
 
0

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 251993 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.