Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da osvetlim LCD display?

[es] :: Elektronika :: Kako da osvetlim LCD display?

[ Pregleda: 4268 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Kako da osvetlim LCD display?19.02.2005. u 17:34 - pre 233 meseci
Imam MP3 player koji nema pozadinsko osvetljenje na displeju, treba mi nekakav savet kako to da izvedem.
 
Odgovor na temu

zkaiser
- -

Član broj: 19545
Poruke: 262
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da osvetlim LCD display?20.02.2005. u 18:26 - pre 233 meseci
Pa oni LCD displeji koji imaju pozadinsko osvetljenje imaju specijalnu polupropusnu foliju ispod koje je onda ili polje LED dioda ili svetleca folija koja radi slicno kao ovo sa LED diodama ali trazi mnogo visi napon nekih 150V ali naravno jako malu struju nekoliko mA. Uglavnom da skratim, ovo nije izvodivo prakticno jer ti prvo moras da odlepis tu staru foliju koja je u tvom slucaju ogledalasta (izgleda kao peskareni aluminijum). E a kada si to skinuo trebalo bi da nalepis tu polupropusnu jer nece biti bas zadovoljavajuci kontrast a i videce se sta je ispod displeja (plocica, delovi . . .)
, naravno ti nemozes tu foliju nabaviti kao poseban deo ili barem ne dovoljno jeftino, a uostalom ni 'izvor osvetljenja' tako da to sve pada u vodu i odgovor je da se to ne moze izvesti. Jedino da taj mp3 player prodas i kupis neki drugi ali ovaj put malo bolje pazi na karakteristike uredja.

Umalo da zaboravim, dodavanje led dioda sa strane displeja da svetli u staklo nista ne pomaze jer se displej ponasa kao opticko vlakno i vecinu svetla provede na drugi kraj tako da tebi od gore gledano malo sta izadje.
 
Odgovor na temu

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.panline.net.



+2 Profil

icon Re: Kako da osvetlim LCD display?20.02.2005. u 18:33 - pre 233 meseci
koristi diodu za osvetljavanje.Imaju diode kole jako svetle belom svetloscu.
 
Odgovor na temu

SoundStorm

Član broj: 32347
Poruke: 55
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Kako da osvetlim LCD display?20.02.2005. u 22:47 - pre 233 meseci
ja sam koristio plave led, koje sam postavio pod uglom (one su sa strane, usmerene malo prema dole) i daje solidne rezultate
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Kako da osvetlim LCD display?20.02.2005. u 22:52 - pre 233 meseci
Au ja imam brdo zutih zelenih i crvenih, ali nigde plavu, experimentisacu nesto pa cu da javim rezultate, svaki novi savet bi dobro dosao.
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Kako da osvetlim LCD display?25.02.2005. u 17:21 - pre 233 meseci
Konacno sam uspeo, odlepio sam donju foliju, namazao sloj silikona, ponovo je zalepio i stavio cetiri le diode, dve gore i dve dole, izgleda fenomenalno, mnogo je bolje nego sto sam ocekivao, hvala u svakom slucaju ali ako nekom zatreba neka proba ovako, nece se pokajati.
 
Odgovor na temu

zkaiser
- -

Član broj: 19545
Poruke: 262
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da osvetlim LCD display?25.02.2005. u 20:13 - pre 233 meseci
ako sam dobro razumeo ti si namazao citavu povrsinu displeja silikonom i onda u taj sloj uronio led diode pa kad se upali zasvetli citava masa jel ?
Ako imas mogucnost posalji sliku uredjaja u radu da vidim kako to izgleda.
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da osvetlim LCD display?27.02.2005. u 12:24 - pre 233 meseci
Daa, i mene interesuje za diskmen, posalji sliku ako imas mogucnosti.
Mada sam ocekivao da ce slova na displeju biti mutna posle mazanja silikona izmedju ogledala i stakla...

poz

n
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Kako da osvetlim LCD display?27.02.2005. u 12:35 - pre 233 meseci
E pa videcu za sliku ako uspem to da odradim u skorije vreme, ali slova se dobro vide jer je sloj silikona ISPOD njih, i svedli kompaktno, znaci jednako na svakom mestu, trebalo mi je oko dva sata da to uradim i toliko za susenje silikona, struju za diode sam uzeo sa plocice na kojoj se nalazi display, mislim da su tome i namenjene samo nije dovrseno, u pitanju je mercury cobian 510 mp3 player, nerrviralo me to sto nije osvetljen, nadam se du cu uspeti jos vise da pomognem sa slikom, samo me zanima da l itreba slika uredjaja dok radi ili vise slika kako to da se obavi.
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da osvetlim LCD display?27.02.2005. u 19:51 - pre 233 meseci
Pa ako vec imas uslova da slikas, slikaj i kako izgleda u radu i "ispod haube" sto bi rekli..
ne mora neka extra rezolucija slike, al da se vidi kako izgleda, da ne razvaljujem diskmen za dzabe ako mi se ne dopada...


poz

n
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kako da osvetlim LCD display?

[ Pregleda: 4268 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.