Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva XPa u borbi protiv virusa

[es] :: Security :: Dva XPa u borbi protiv virusa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4822 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
195.252.85.*



Profil

icon Dva XPa u borbi protiv virusa18.02.2005. u 22:39 - pre 234 meseci
Izvinjavam se ako tema nije za ovaj forum, ali ovo je jače od mene. Danas sam naleteo na kompjuter gde su prodavci instalirali dva XPa na dve različite particije i stavili dual boot jedan izbor podiže XP na engleskom, a drugi XP na srpskom. Objašnjenje je sledeće: kad se komp zarazi virusom onda podigneš onaj drugi XP u odnosu na trenutni pa iz njega čistiš viruse pošto on nije zaražen. Baš me interesuje šta bude kad bude sve zaraženo. Verovatno se instalira treći XP na recimo španskom, pa čistiš iz njega. Ako ima neko još neki ovakav biser nek postuje. Mislim da bi trebali ljudi da znaju kakve se gluposti prodaju. Sad se setih još jednog prodavca koji je imao savršen AV program kad mu neko donese zaražen komp na servis, a taj program je FORMAT C: /S.
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa18.02.2005. u 23:20 - pre 234 meseci
Taj je najbolji :^
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa19.02.2005. u 10:51 - pre 234 meseci
Ima to smisla sa dva OS-a. Jer kad skeniras drugu particiju svi fajlovi su dostupni odnosno svim fajlovima mozes pristupiti, a sto je najvaznije ako je virus na toj drugoj particiji (OS) on se nece startati dizanjem OS na prvoj particiji.
Sad jedino mana je sto ta dva OS-a zauzimaju duplo vise mjesta na disku.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa19.02.2005. u 15:00 - pre 234 meseci
To bi moglo da funkcionise ali se kladim da nije bilo namesteno kako treba. Naime, potrebno je da obe particije budu NTFS i da je dozvoljeno da se iz rezervnog Windows-a pristupa onom koji se obicno koristi (i koji bi mogao da se zarazi) a da sa ovog uobicajenog nije moguce pristupiti particiji na kojoj se nalazi rezervni Wnidows.
Druga je stvar sto taj sto je to smislio najverovatnije (necu bas da tvrdim, ne znam coveka) nije to uradio kako treba.
Prekaticnije bi bio drzati jednu malu praznu particiju na kojoj bi se naknadno instalirao Win posle zaraze virusom.
Jos prakticnije bi bilo koristiti antivirus.

Naravno, moguce je napraviti virus koji bio obsao ovo.

Jezici na kojima su Windows-i, naravno, nemaju veze sa celom stvari.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 19.02.2005. u 17:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa19.02.2005. u 16:14 - pre 234 meseci
Citat:
Shadowed:...a da sa ovog uobicajenog nije moguce pristupiti particiji na kojoj se nalazi rezervni virus.

Mislis sistem!?

Citat:
Jezici na kojima su Windows-i, naravno, nemaju veze sa celom stvari.

Mozda su neki dll-ovi drugaciji pa ne mogu da se zaraze (nemam pojma samo razmisljam??).
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa19.02.2005. u 16:19 - pre 234 meseci
Da, mislim sistem :D.

Nema veze to sa .dll-ovima jer je i gomiila drugih izvrsnih fajlova razlicita pa opet bivaju zarazeni (zarazi se i Clacluator i Need For Speed).
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa19.02.2005. u 16:23 - pre 234 meseci
Virusi se obicno iskopiraju u \Windows\ folder, ili drugi slican, proglase se za sistemski vazne stvari i pokrecu zajedno sa windows-om. Dok su startovani, antivirus im ne moze nista. To se moze resiti na samo jedan nacin - nepokretanjem virusa i pokretanjem antivirusa. E, sad, to vec moze da se uradi na vise nacina:
- ulaskom u safe mode
- prebacivanjem HDD-a u drugi racunar
- pokretanjem sistema i AV-a sa butabilne diskete/CD-a
- pokretanjem drugog OS-a

Ovo poslednje je najprihvatljivije za kupce koji nemaju nikakvog znanja i plase se ulaska u safe-mode.

Citat:
Baš me interesuje šta bude kad bude sve zaraženo. Verovatno se instalira treći XP na recimo španskom, pa čistiš iz njega.

Dva zarazena sistema kada ne mogu da ociste samog sebe, bez problema ociste jedan drugog od virusa.

Inace, drzanje dva cak i ista OS-a na racunaru ima mnogo prednosti. Gomila pitanja ovde je tipa "ne radi mi to i to, da li je softverski ili hardverski problem". Ljudi koji imaju 2 OS-a kad im ne radi u jednom, probaju u drugom, pa ako tamo radi onda nije hardverski problem, a ako ne radi ni tamo onda postoji velika verovatnoca da je hardverski problem.

@DMX
Lako je tebi da se smejes, kad bi te neko naterao da radis mesec dana u kompjuterskoj firmi pa da vidis i cujes kakve sve gluposti kupci pitaju (ili tvrde) vise ti nista ne bi bilo smesno!

a kad si vec trazio bisere iz ovog posla, sad cu da ti ispricam jedan, ali pravi:
Ulazi covek u kompjutersku firmu, u pratnji dva lika u koznim jaknama i tamnim naocarima i kaze: "pozovite mi gazdu i recite da se nacrta ovde za 5 minuta". Sticajem okolnosti, gazda je bio tu, pa ih je pozvao da sednu i ispricaju u cemu je problem. Covek je poceo da vice "vi niste normalni, prodali ste mi kompjuter sa virusom, da li vi znate da sam ja mogao da pretrpim stetu od 100.000 DM, kako vi mislite meni to da nadoknadite..." Na to je vlasnik firme pozvao servisera (a taj serviser sam bio ja) i rekao "proveri da li je to nas virus". Ja sam instalirao kasperskog, ukljucio skeniranje i ubrzo pronasao meni nepoznat virus i rekao "ovo nije nas virus". Na to je vlasnik nesto kao pogledao u ekran i rekao "definitivno nije nas". Zatim se okrenuo i poceo da vice na one likove da se culo tri ulice dalje "da li ste vi normalni, kako vas nije sramota da ubacujete viruse, upadate u firmu i napadate me bez razloga...". Ovi su poceli da se izvinjavaju, pravdaju kako nisu znali, a ovaj se ohrabrio pa je poceo jos vise da napada "bando jedna, pojma nemate sa kompjuterioma, mislite da ja ne znam koji su nasi virusi, pa ja znam napamet sve viruse koje mi ubacujemo...". Jedva sam izdrzao da ne puknem od smeha pre nego sto su ova trojica izasla napolje, pognute glave, cvrsto reseni da se vise nikad ne zale na nesto u sta se ne razumeju.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa19.02.2005. u 17:05 - pre 234 meseci
Ne mogu da verujem?
PS
Malo si ga i nakitio a??
 
Odgovor na temu

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
195.252.85.*



Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa19.02.2005. u 17:41 - pre 234 meseci
Citat:
Ima to smisla sa dva OS-a. Jer kad skeniras drugu particiju svi fajlovi su dostupni odnosno svim fajlovima mozes pristupiti, a sto je najvaznije ako je virus na toj drugoj particiji (OS) on se nece startati dizanjem OS na prvoj particiji.


A šta ako uleti neki što se kači na MBR, pa se širi dalje. Po meni i dalje nema logike.
S' druge strane oni su trebali da mu stave KAV ili nešto slično da ne dođe do toga da uleti virus, a ne da mu okupiraju hard sa dva OSa i da mu pričaju neke priče.

Što se tiče jezika to znam da nema veze, čisto sam ono za španski ubacio onako da bude u duhu sa logikom koja se koristi u ovom slučaju.

Izvinjavam se svima koji rade u prodavnicama kompjutera i opreme, a koji su se našli uvređeni zbog ovoga. Ovo se ne odnosi na one koji znaju neki drugi AV u odnosu na "FORMAT C: /S". ;-)
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa19.02.2005. u 19:19 - pre 234 meseci
Nema /s u xp-u
 
Odgovor na temu

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
195.252.85.*



Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa19.02.2005. u 20:28 - pre 234 meseci
Niko nije ni spomenuo XP, a i to je kao što sam rekao drugi slučaj borbe protiv virusa. I radi se o bootovanju sistemskom disketom sa DOSom, možda sa W98.
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa20.02.2005. u 02:48 - pre 234 meseci
Ma jasno, samo ja ne koristim /s ni tada. :o)
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa20.02.2005. u 02:53 - pre 234 meseci
Ovo je definitivno najgluplja metoda borbe protiv virusa koju sam u životu čuo.....

Sramota je da takve budale rade to što rade.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa20.02.2005. u 14:31 - pre 234 meseci
Potpuno se slazem.

Voleo bih da vidim tog tipa koji je tako napravio da mu neko odnese zarazen racunar kako cisti od virusa. Mislim da bi bilo smesno iako je zalosno. Procenjujem sanse od 95% do tip nema pojma.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa20.02.2005. u 18:52 - pre 234 meseci
Ja gluplje objasnjenje nisam cuo, ajd sad jedan za instalaciju svega i svacega (igrica, virusa, raznih utilitia koje isprobas jednom i obrises, a ovaj drugi za par programa koji se ne brisu recimo neka prof primena, al je tu najsigurnije drugi kompjuter bez interneta...)
Al ajde...
 
Odgovor na temu

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa21.02.2005. u 02:09 - pre 234 meseci
EVO "NAJNOVIJE" STARE GLUPOSTI:

Danas mi je bio jedan drugar i kaze da je njegov komšija otišao kod "FORMAT C:" prodavca jer mu je nešto komp usporen. Ovaj mu nađe 650 virusa i naravno očisti ih sa, pogađate već, "FORMAT C:". Samo ne znam kako ih je našao kad ih je tako očistio. Možda je za scan koristio chkdsk? ;-)
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa21.02.2005. u 05:51 - pre 234 meseci
Nije mi jasno što ti proizvođači ne dijele recimo Linux Defender, ili ne naprave svoju live distru na koju će natrpat 4-5 besplatnih AV?

Ili, ako već rade piratluk, da dijele ERD Commander CD na koji će ubaciti AdAware, Stinger, par AV, LSP-fix + 10-ak najčešće korištenih alata. Mislim da bi tako nešto postalo vrlo popularno među "običnom" populacijom.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa21.02.2005. u 14:33 - pre 234 meseci
Pa razlog je jednostavan - vecina njih to ne ume da uradi.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa22.02.2005. u 13:14 - pre 234 meseci
A kako da se provuce virus u ovom slucaju (recimo masina je zarazena):
dignes prvi OS u safe modu pa skeniras drugu particiju, zatim restart, dignes drugi OS isto u safe modu pa skeniras prvu particiju.
Ipak ima tu neke logike, ali slazem se sa vama da je to idiotluk jer ima mnogo boljih rjesenja.

SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
195.252.85.*



Profil

icon Re: Dva XPa u borbi protiv virusa22.02.2005. u 14:41 - pre 234 meseci
Ne da ima boljih rešenja, nego taj koji to prodaje treba korisniku da obezbedi komp da ne dođe uopšte do takve situacije da jedan početnik ima muke sa virusima.
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Dva XPa u borbi protiv virusa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4822 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.