Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamijena Adresnog Prostora

[es] :: Enterprise Networking :: Zamijena Adresnog Prostora

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.centurion.co.yu.



+12 Profil

icon Zamijena Adresnog Prostora16.02.2005. u 15:36 - pre 233 meseci
Kako i sam naslov kaze Moram da zamijenim Kompletan adresni prostor... znaci imam 1 C klasu xxx.xxx.xxx.0/24. E sad posto ima i WEB servera na kojima je tona prezentacija te drugih stvari na DNS ovima zanima me sta bi bilo najbolje i najbezbolnije rijesenje da imam sto manji "downtime" Ja kako god da smislim mora da imam neki downtime.
Znaci kako da najboje organizujem smijenu IP adresa na web serverima i na DNS ovima.

Trenutno konfigurisem jedan dodatni DNS koji bi prvi trebao da ima novu ip adresu te bi serverima dao po dve ip adrese (staru i novu) ali opet postoji downtime dok se sve to sinhronizuje ... a zelo bi da to izbjegnem sto je moguce vise.... Da li je ko kad bio u slicno situaciji...
Bojan
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.158.78.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Zamijena Adresnog Prostora17.02.2005. u 08:11 - pre 233 meseci
Da li postoji downtime koji može da se toleriše? Recimo, 5 minuta tokom noći? Koliko ima servera i koji je razlog promene adresnog prostora (link ka novom provajderu ili nešto drugo)?

Marko.
 
Odgovor na temu

dulem
Dusan Martic
Beograd

Član broj: 5562
Poruke: 68
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Zamijena Adresnog Prostora18.02.2005. u 14:12 - pre 233 meseci
Ako mozes jedno vreme da imas oba adresna opsega onda i ne moras da imas downtime. Uslov je da ti obe adrese budu istovremeno 'vidljive' spolja.
U suprotnom moze ti se desiti da DNS propagacija potraje i 7 dana (zavisno o DNS cache-u kod drugih na koji ti nemas uticaja).
Anyway, za probu postavis na nekom web serveru sekundarnu adresu iz novog opsega pa vidi da li mozes da mu pristupis preko obe adrese, prvo u lokalu a onda i sa neke externe lokacije. Ne zaboravi da podesis web sajtove da slusaju na obe adrese.
Sledeci problem koji mozes da imas je promena default gateway-a na serverima. (Pretpostavljam da imas neki novi ruter ili tako nesto) tj. da li ce novi provajder pa propusta pakete sa 'starim' adresama. Ako ne pusta ima leka i za to.

Pozdrav
Dule
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Zamijena Adresnog Prostora

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.