Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????

[es] :: Windows desktop :: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????

[ Pregleda: 4286 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
*.verat.net.



+5 Profil

icon Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 16:13 - pre 233 meseci
Da li neko zna zbog cega kad god gledam film komp mi blokira na skoro svaki drugi minut filma??To mi se desava na XP-u dok na 98-ici nikad do sad.Da li neko zna u cemu je problem??
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 16:15 - pre 233 meseci
S kojim programom gledaš?
P.S Kolko imaš RAM?
 
Odgovor na temu

Vesa 77
Petrovac na Mlavi
Petrovac na Mlavi i šire

Član broj: 29663
Poruke: 276
*.netpro.co.yu.



Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 16:30 - pre 233 meseci

Citat:
RMAN: Da li neko zna zbog cega kad god gledam film komp mi blokira na skoro svaki drugi minut filma??To mi se desava na XP-u dok na 98-ici nikad do sad.Da li neko zna u cemu je problem??


Blokira komp ili zaledi film???
1. Kako nastavis da gledas film ako komp zablokira???
2. da li blokira i u normalnom radu ili samo kad pustis film???
3. Da li je isti slucaj sa svim filmovima ili samo sa jednim???
4. Da li filmove pustas sa diska ili sa HDD ???
Objasni malo!!!
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 17:16 - pre 233 meseci
Kod mene je problem resila reinstalacija FFDSHOW-a, mozda i nije to kod tebe ali tako je bilo kod mene.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 17:21 - pre 233 meseci
nadji k lite codec pack i reshio si sve probleme imash u novom digitalu
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
*.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 18:10 - pre 233 meseci
Imam 256 DD ram-a,2.5 GHz Athlon,ASUS graficka.
Isti je slucaj sa svakim filmom.Imam brdo kodeka i nista ne pomaze.Film nastavljam da gledam tek kada resetujem komp(na dugme) znaci komp BLOKIRA nista vise nije moguce raditi dok se ne resetuje.Isti je slucaj i kad gledam sa CD-a i sa HDD-a.Koji god program probam svaki je isti nista ne pomaze.Windows nikad ne blokira sem kad gledam film.
OVO JE ZANIMLJIVO:
Kada radim na 98-ici sa programima komp oce da zablokira,dok filmovi rade savrseno,
kada radim na xp-u sa programima komp nikad ne blokira,dok filmovi blokiraju.
IMAM LUDU MASINU,A???
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 18:54 - pre 233 meseci
Luda ha :)

A jesi li proverio da li je ispravna?

konkretno mislim na memoriju, a onda i sve ostalo!

pregledaj procese da nemas neki koji "luduje"
pogasi sve nepotrebno iz memorije

ne vezeno za sve dodaj jos rama, ako mozes >256 za xp (za 98-micu je 256 super)

Pozdrav


da si codec-e pravilno istalirao to pretpostavljam :))




[Ovu poruku je menjao strba dana 13.02.2005. u 12:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vesa 77
Petrovac na Mlavi
Petrovac na Mlavi i šire

Član broj: 29663
Poruke: 276
*.netpro.co.yu.



Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 19:21 - pre 233 meseci

Codec ne bi mogao da blokira komp vec samo film!!! Mada sve je moguce !!! Mislim da ti je u pitanju neki prikriven proces (crvic) koji se aktivira pri pokretanju nekog codeca,tj. filma !!! Najverovatnije je "zalepljen" za neki codec i radi u kombinaciji sa njim i samo sa njim ! A to sto ti na 98 radi znaci da je u pitanju i neki sistemski proces koji u xp radi a u 98 ne !!!
Moj predlog: Formatiraj disk,uradi clean windows xp (ne znam sta ce ti 98,i nemoj da kazes da igrice bolje rade),i pozajmi codece od nekog druga kod koga sve radi lepo !!! Jer ako ponovo instaliras tu tvoju "gomilu" codeca nista neces resiti !!!
Pre svega pokusaj scan sa nekim anti virusom,ali sumnjam da ces tako resiti problem!!!
To da ti je komp slab za filmove ???? ma smesno !!!
Siguran sam da je neki "viruscic" zalepljen na neki codec !!!
 
Odgovor na temu

X.X.X.X
Croatia

Član broj: 40873
Poruke: 414
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 340605144


Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 21:15 - pre 233 meseci
Vesa 77 formatiranje je zadnja opcija!!
Može ti biti koji crvic,ali i ne mora sa GSpot-om vidi koji su ti codeci potrebni WinXP vec ima odgovaraju codec-e u sebi ali Win98 ne u Win98 potrebno ti je 5 codec-a da ti svi živi filmovi rade.
Izbriši sve codec-e stavi film i pokreni gspot on ce ti reci koje codece trebas staviti skini ih ponovo s net-a mali su pa je bar to lako.
Ako i onda bude zezalo skeniraj komp. AV,spy programom,ako nemas takve programe napravi online scan(da ti pomognem)

http://www.elitesecurity.org/tema/28137

I izbrisi sve sta imas u temp folderu(tu se skupljaju stetocine)
c:windows/temp
DOBRA RIJEČ I PIŠTOLJ OTVARAJU SVAKA VRATA!
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 21:16 - pre 233 meseci
Ma 256MB RAM je sasvim dovoljno za XP... Minimum je 128MB...
Da se malo nadovežem na ovo što je Vesa reka... Može bit da je neki virus bindovan s codecom...Ali baš nevjerujem u to. Odakle si ih instalira?
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 21:30 - pre 233 meseci
Nemoj se vezivati za 256 rama koje sam pomenuo. Napomenuo sam da je to ne vezano za ovu temu (mozda nisam stavio @off topic, ali sam u svakom slucaju bio jasan).

Zar se u windowsu i instaliranim programima nece bolje raditi sa vise ram-a????

@vrky to je i jedini razlog zasto sam spomenuo >256m ali nisam naglasio :)

[Ovu poruku je menjao strba dana 12.02.2005. u 22:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao strba dana 12.02.2005. u 22:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 21:31 - pre 233 meseci
Ma naravno da hoće... Ali sam samo rekao da je 256 dovoljno...
 
Odgovor na temu

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
62.108.101.*



+5 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????12.02.2005. u 23:08 - pre 233 meseci
Hmmmmm,za crva cisto sumnjam jer od kad imam komp formatirao sam ga dosta puta i uvek isto.Ali poslusacu strbu nadogradicu ram na 512MB i ujak ce mi pokloniti graficku ASUS na 128 MB jer mi je ova sad na 64 MB.Pa to mozda upali.

HVALA LJUDI NA POMOCI,POZDRAV...
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????13.02.2005. u 10:24 - pre 233 meseci
Proskeniraj komp Av-om, spybotom i adawareom. Nakon toga uninstaliraj sve kodeke i izbrisi njihove tragove iz registra. Zatim instaliraj samo k-lite codec pack i bsplayer i pusti film..
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????13.02.2005. u 14:04 - pre 233 meseci
Nadogradnja racunara nece otkloniti problem, vec ce olaksati racunaru da se nosi sa njim (sem u slucaju da graficka nije u redu). Ako bas budes dodavao memoriju i menjao graficku, nemoj to uraditi istovremeno, vec, npr. prvo promeni graficku, pa gledaj dva dana kako ce se ponasati. Pre no sto dodas memoriju, prvo izvadi staru pa dva dana radi samo sa novom. Licno mislim, ako si komp formatirao nekoliko puta, a problem je uvek isti, da je problem u nekom hardveru (nadam se da Win98 i WinXP nisu na istoj particiji).
 
Odgovor na temu

Vesa 77
Petrovac na Mlavi
Petrovac na Mlavi i šire

Član broj: 29663
Poruke: 276
*.netpro.co.yu.



Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????13.02.2005. u 14:48 - pre 233 meseci
Pa dzaba si ti formatirao par puta hard kada mu opet instaliras iste codece !!!
Rekoh da je MOZDA "crvic" zalepljen na codec i da pozajmis codece od nekog kome sve lepo radi,pa da probas !!! Mozes i sto puta da formatiras hard kada opet ti sam ubacis ono isto sto je i bilo! A ti antivirusi ne moraju bas uvek SVE da nadju !
A 512 rama i 128mb graficke za gledanje filma???? Smesno !!! Pa film radi na 4mb graficke,ponegde i na 2mb !!! Jos samo reci i da ti treba novi procesor , na 3.8 jer je film kompresovan!!!
A za +256rama i 128mb graficke ,bolje kupi jos jedan P2 i gledaj film!!!
p.s PLAVIGOR je potpuno u pravu,poslusaj ga u tome ako si vec tvrdoglav da "budzis" tako jaku masinu zbog filma!!! Jedno po jedno!!!
 
Odgovor na temu

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
213.244.208.*



+5 Profil

icon Re: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????13.03.2005. u 16:09 - pre 232 meseci
LJUDI,resio sam problem u pitanju su bili drajveri.Instalirao sam nove i sad sve radi savrseno!!!!!
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Blokiranje Windows-a u toku gledanja filma????

[ Pregleda: 4286 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.