Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno potrebna pomoc PHP pocetnik

[es] :: Web aplikacije :: Hitno potrebna pomoc PHP pocetnik

[ Pregleda: 2984 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

odeki
ns

Član broj: 47537
Poruke: 1
*.109.EUnet.yu.



Profil

icon Hitno potrebna pomoc PHP pocetnik05.02.2005. u 20:58 - pre 233 meseci
Pozdrav, imam velik problem. Mozda ce delovati malo retardirano, ali moram da vas pitam: skroz sam neiskusan sto se phpa tice. Resio sam da napravim forum, skinuo sam sve moguce programe sa neta (apache, mysql, php5.o.3 i php triad). Pitanje ce biti konkretno i molim vas da mi objasnite kako na sto jednostavniji nacin da uploadujem forum na net. Ako moze u 15ak koraka, na nekom primitivnom jeziku koji cu razumeti. Ovo mi je vrlo bitno. Zanima me i kako da podesim php i sve sto treba.
 
Odgovor na temu

Bojan Zivanovic
Freelance programer
Pančevo,Srbija

Član broj: 32974
Poruke: 146
194.106.171.*

Jabber: Bojan_Zivanovic@elitesecurity.org
Sajt: bojanz.blogspot.com


Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc PHP pocetnik06.02.2005. u 13:08 - pre 233 meseci
Daj malo vise informacija...
1) Da li si uspesno instalirao PHP,Apache, MySQL (tj. da li rade)
Ako nisi, imam ebook za tebe...
2) Gde imas hosting, imas li ftp pristup...
Aj odgovori, pa da pomazem ;)
poz.
Bojan
 
Odgovor na temu

[*njofra*]
New Sad

Član broj: 47590
Poruke: 6
*.84.eunet.yu.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc PHP pocetnik06.02.2005. u 13:52 - pre 233 meseci
poz, ja sam odeki, samo sam se ulogovao kod druga, da radi mi php, i template za forum mi je na hddu, to je ok. kada u iexploreru ukucam: localhost/install/install.php pojavi mi se onaj php-ov instalacioni prozor, i sve to ja elegantno popunim, ali mi izbaci error da nije uspesno modifikovao php_conf

Javila se greška pri pokušaju osvežavanja baze

Could not insert board_startdate :: INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('board_startdate', 1107697901) :: 871 :: c:\inetpub\wwwroot\install\install.php

Could not insert default_lang :: INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('default_lang', 'serbian') :: 878 :: c:\inetpub\wwwroot\install\install.php

Could not insert default_lang :: UPDATE phpbb_config SET config_value = '' WHERE config_name = 'board_email' :: 895 :: c:\inetpub\wwwroot\install\install.php

Could not insert default_lang :: UPDATE phpbb_config SET config_value = '/' WHERE config_name = 'script_path' :: 895 :: c:\inetpub\wwwroot\install\install.php

Could not insert default_lang :: UPDATE phpbb_config SET config_value = '80' WHERE config_name = 'server_port' :: 895 :: c:\inetpub\wwwroot\install\install.php

Could not insert default_lang :: UPDATE phpbb_config SET config_value = 'localhost' WHERE config_name = 'server_name' :: 895 :: c:\inetpub\wwwroot\install\install.php

Could not update admin info :: UPDATE phpbb_users SET username = '1', user_password='c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b', user_lang = 'serbian', user_email='' WHERE username = 'Admin' :: 906 :: c:\inetpub\wwwroot\install\install.php

Could not update user_regdate :: UPDATE phpbb_users SET user_regdate = 1107697901 :: 913 :: c:\inetpub\wwwroot\install\install.php

PHP Warning: SQL error: [Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Operation must use an updateable query., SQL state S1000 in SQLExecDirect in c:\inetpub\wwwroot\db\msaccess.php on line 159 PHP Warning: SQL error: [Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Operation must use an updateable query., SQL state S1000 in SQLExecDirect in c:\inetpub\wwwroot\db\msaccess.php on line 159 PHP Warning: SQL error: [Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Operation must use an updateable query., SQL state S1000 in SQLExecDirect in c:\inetpub\wwwroot\db\msaccess.php on line 176 PHP Warning: SQL error: [Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Operation must use an updateable query., SQL state S1000 in SQLExecDirect in c:\inetpub\wwwroot\db\msaccess.php on line 176 PHP Warning: SQL error: [Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Operation must use an updateable query., SQL state S1000 in SQLExecDirect in c:\inetpub\wwwroot\db\msaccess.php on line 176 PHP Warning: SQL error: [Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Operation must use an updateable query., SQL state S1000 in SQLExecDirect in c:\inetpub\wwwroot\db\msaccess.php on line 176 PHP Warning: SQL error: [Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Operation must use an updateable query., SQL state S1000 in SQLExecDirect in c:\inetpub\wwwroot\db\msaccess.php on line 176 PHP Warning: SQL error: [Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Operation must use an updateable query., SQL state S1000 in SQLExecDirect in c:\inetpub\wwwroot\db\msaccess.php on line 176
 
Odgovor na temu

[*njofra*]
New Sad

Član broj: 47590
Poruke: 6
*.84.eunet.yu.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc PHP pocetnik06.02.2005. u 13:54 - pre 233 meseci
na neobeeyu imam 3mb prostora i naravno ftp pristup. ali planiram da nabavim veci prostor. za sada mi je i ovo dovoljno.
 
Odgovor na temu

Bojan Zivanovic
Freelance programer
Pančevo,Srbija

Član broj: 32974
Poruke: 146
194.106.171.*

Jabber: Bojan_Zivanovic@elitesecurity.org
Sajt: bojanz.blogspot.com


Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc PHP pocetnik06.02.2005. u 20:44 - pre 233 meseci
Hm... Problem...
Vidi da li su permissions (dozvole) kako treba....
Ne znam, nisam pametan...
 
Odgovor na temu

[*njofra*]
New Sad

Član broj: 47590
Poruke: 6
*.148.eunet.yu.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc PHP pocetnik06.02.2005. u 21:26 - pre 233 meseci
e to je to... mislim da dozvole nisu u redu, ali kako mogu da ih editujem??? mislim da je ovo kljuc ..
 
Odgovor na temu

webmaster1
Luka Pilipovic
BG

Član broj: 24183
Poruke: 302
*.ptt.yu.

ICQ: 160820372
Sajt: www.montenegro-sea.com


Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc PHP pocetnik07.02.2005. u 17:14 - pre 232 meseci
Iz gresaka koje to je izbacio vidim da koristis phpbb2 forum...napomenuo bih ti da sa neta skines vnajnoviju verziju 2.0.11. jer prethodne imaju bug siroko eksploatisan od defacera sirom sveta,a narocito u syber okrsajima sa Albanacima i Hrvatima...Dalje bih ti predlozio da probas instalaciju u lokalu,jer za sta ce ti sve to sto si skinuo ako odmah dizes sve na server...
Ova greska koju si pokrenuo je posledica pokretanja istalacije u lokalu ili na serveru?
PHPBB2 ima poseban topic u okviru ovog foruma tako da bi mozda bilo bolje da se ova diskusija preseli tamo

Privatni smeštaj u Crnoj Gori
www.montenegro-sea.com.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Hitno potrebna pomoc PHP pocetnik

[ Pregleda: 2984 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.