Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati?

[es] :: MySQL :: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati?

[ Pregleda: 6022 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati? 02.02.2005. u 21:00 - pre 233 meseci
Mozda je ovo glupo pitanje... ali ako je MySQL relaciona baza podataka, a trebalo bi da jeste, kako pogledati relacije? Iz ER Win-a nece, doduse neka mi je matora verzija pa ne podrzava MySQL, probao sam kao cist SQL, ali nece da parsira.

Koliko vidim, ne moze iz PHP My admina...
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.tehnicom.net.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati? 02.02.2005. u 23:01 - pre 233 meseci
Inace relacionom bazom podataka se smatra baza koja ispunjava odredjena Codd-ova pravila , a ako bi pregledao ta pravila videces da nigde nema pravila : " Prikazi sto sarenije veze medju relacijama i veze medju njima" .

Mislim da ovde nisu jasni bas neki elementarni pojmovi , relacija je tabela u malo uzem smislu, tako da sta u stvari ti zelis da vidis ?


 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati? 03.02.2005. u 00:29 - pre 233 meseci
Kao sto se u npr. Access-u moze videti pod "Relations". :)

Kao kada se projektuje baza iz ER Win-a pa se vidi sve lepo graficki predstavljano.
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.blueisp.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati? 03.02.2005. u 01:48 - pre 233 meseci
MySQL moze da koristi vise "tipova" tabela.
MyISAM tip tabela (podrazumevani) ne podrzava referencijalni integritet tako da ERWin nema nacina da utvrdi koje relacije postoje medju tabelama. INNODB tip tabela cuva podatke o referencijalnom integritetu.

Owl
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati? 03.02.2005. u 02:23 - pre 233 meseci
Pretpostavio sam nesto tako. Meni je sve MyISAM tip tabela. :( Znaci nema nacina da vidim relacije? Bedak.

Nasao sam nesto interesantno -http://www.dmsofttech.com
Citat:
Access2MySQL Pro is a database migration tool for data conversion from MS Access database (.mdb file) to MySQL server and MySQL db to Microsoft Access.

You can convert Access to MySQL or visa versa MySQL to Access simply by configuring several options through Wizard interface or in command line mode. Ability to organize application work using command line parameters is supplemented with a built-in scheduler so you can run the program without user input after scheduling.

Mozda pomogne :)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati? 03.02.2005. u 22:45 - pre 233 meseci
Nece :(
Konvertuje bez problema, ali tabele nisu povezane.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati? 03.02.2005. u 23:00 - pre 233 meseci


jel ovo oces?


Pogledaj sta kazu:
http://www.fabforce.net/dbdesigner4/

tj.

http://www.fabforce.net/forum/...153&highlight=relationship
http://www.fabforce.net/forum/...p;highlight=relationship+mysql

p.s.
Interesting stuff
http://www.databaseanswers.com/modelling_tools.htm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati? 04.02.2005. u 01:39 - pre 233 meseci
da da bas to! Hvala secret mnogo :)
Pogledacu sutra...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati? 05.02.2005. u 21:22 - pre 233 meseci
Hm, koliko vidim ne moze sa MyISAM.
Ovi programi su OK, ali nema relacija kada ih otvorim posle u Access-u npr.

Hvala na odgovorima svima!
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
89.216.100.*



+4 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati?24.06.2008. u 19:00 - pre 192 meseci
Mene sada interesuje ako imam recimo dve tabele MyISAM tipa, i u obe imam polje userid recimo, i to u jednoj je recimo primarni kljuc, a drugoj je samo obicno polje. Da li ce postojati relacija? I u kakvom ce odnosu biti ta dva polja u tim dvema tabelama?
Hvala.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
213.137.123.*



+2 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati?24.06.2008. u 19:14 - pre 192 meseci
Pozd.

Nece postojati nikakva relacija - ne mozhe baza da zna shta ti zhelish da postignesh. Da bi kreirao relaciju potrebno je da definishesh spoljashnji kljuch. Ovo medjutim, iako MySQL nece prijaviti greshku, nema nikakvog efekta nad MyISAM tabelama, moracesh da ih pretvorish u InnoDB.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
89.216.100.*



+4 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati?01.07.2008. u 22:34 - pre 192 meseci
Znaci ako zelim relacije moram da koristim ovaj drugi tip tabela?
Jos jednom hvala!
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
89.216.100.*



+4 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati?11.07.2008. u 17:50 - pre 192 meseci
Da li bi neko mogao da mi pomogne, i da mi kaze gde se u manualu na MySQL-ovom sajtu nalaze uputstva kako da se kreiraju relacije izmedju tabela u bazi?
Hvala!
P.S. Samo mi nije jasno kako Joomla koristi MyISAM tip tabela, a ima brdo relacija? Mislim, logicki sam zakljucio....
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati?11.07.2008. u 22:11 - pre 192 meseci
Pa mozes ti imati relacije u textualnim fajlovima ali to nisu 'hard' tip (ili kako se to vec zove) jer ti dozvoljavaju i manpilaciju s podacima (brisanje, izmjene) koje nisu u skladu sa relacionim integritetom.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Shinhan
PHP programmer
Subotica

Član broj: 12327
Poruke: 372
91.150.127.*

Jabber: shinhan@elitesecurity.org
ICQ: 400847988


+4 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati?15.07.2008. u 10:28 - pre 191 meseci
Citat:
Majstor_Pućko
P.S. Samo mi nije jasno kako Joomla koristi MyISAM tip tabela, a ima brdo relacija? Mislim, logicki sam zakljucio....


Torkil Johnsen je seo i ručno napravio Joomla Database Schema. Ili drugim rečima relacije postoje samo na papiru, a ne u strukturi same baze podataka.
"Common sense is not so common." - Voltaire
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
89.216.100.*



+4 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati?15.07.2008. u 18:20 - pre 191 meseci
Nice, otprilike sam i ja nesto tako mislio sam nisam bio siguran, pa nisam hteo da lupetam. Onda predpostavljam da u Joomlinom slucaju relacije isprogramirane u PHP-u? Znam da nije mesto da pitam ovo(ali posto veliki broj ljudi koji koristi MySQL bazu su web-programeri) interesuje me gde mogu da nadjem neki skolski primer, tutorial, uradjen u PHP-u vezano za taj sistem sa MyISAM tabelama? Posto je Joomla ipak malko komplikovanija za pocetnika...
Hvala !
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati?16.07.2008. u 09:22 - pre 191 meseci
U sustini ti ne treba primjer jer neces vidjeti nista posebno vec bi trebao da razumijes referencijalni integritet i da sa PHPom (ili bilo kojom drugom app.) koristis te regole pri manipulaciji sa podacima. Recimo plastican primjer (dio Joomla):
- Kad bi postojao RI ti ne bi mogao unijeti novi clanak dok prethodno ne odaberes kategoriju koja postoji u tabeli jos_categories. Sad to mozes uraditi (ne znam napamet da li je polje catid NotNull u tabeli jos_articles).
- Posto RI ne postoji, ti moras kroz aplikaciju da pazis na to tj na vrijednosti FK polja. Znaci kroz tvoju aplikaciju moras da kontrolishes vrijednosti polja koji su veze ka drugim tabelama.
Isto tako, recimo ti sad mozes u Joomla bazi da obrishes sve kategorije (iz baze direktno, ne kroz Joomla) iako one posjeduju vezane clanke i tako te clanke ucinis 'sirocicima' :) (orphaned). Unutar Joomla-e, ti ne dozvoljavaju da obrishes kategoriju ukoliko postoje clanci koji joj pripadaju - to znaci da aplikacija 'glumi' RI.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Relacije u MySQL bazi, kako graficki pregledati?

[ Pregleda: 6022 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.