Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IRC Client

[es] :: Visual Basic 6 :: IRC Client

[ Pregleda: 2883 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-wx-
Beograd

Član broj: 1766
Poruke: 34
*.tehnicom.net

Jabber: wx@jabber.com
ICQ: 166638118


Profil

icon IRC Client07.05.2002. u 00:49 - pre 267 meseci
Pravim IRC clienta u VB-u, slicnog izgelda kao mIRC. Imam jednu MDI formu i 3 child forme frmServer, frmChanel i frmPrivate koje se otvaraju po potrebi. Problem je u tome sto kada winsock primi podatke koji su namenjeni recimo kanalu #bla kako da to prosledim bas do forme koja ima caption #Bla? Ili recimo za private poruke.. znaci, program prepozna od koga je poruka ali.. kako da ja tu poruku prosledim do forme koja ima caption <taj nick> ako je vise frmPrivate formi pokrenuto...

Da li neko ima ideju?
'This is a unique time in our history, in the history of any civilization, it's the moment of the acquisition of technology, that's the moment when contact becomes possible'
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: IRC Client07.05.2002. u 03:27 - pre 267 meseci
pogledaj http://sourceforge.net/projects/leka :) To je radjeno pre 4-5 godina...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: IRC Client07.05.2002. u 03:31 - pre 267 meseci
-WX- Vec ima par interesenata koji bi radili na tom projektu (pogledaj ID projekta i shvatices koliko je to staro)... Ja nemam vise volje da se bakcem sa VisualBASIC-om. clsList je veoma bitna klasa to bi bar trebalo da ti bude jasno ako iole malo poznajes IRC protokol. Sve u IRC protokolu je zapravo vezano za liste i jedna zaista kvalitetna klasa je glavna stvar za dobar IRC klijent.

Tu je jedan .png fajl (bar je trebalo da bude) gde sam opisao kako je sve zamisljeno... Jos jedna glavna klasa je clsBuffer koju sam takodje mislim samo zapoceo ali nisam imao vremena da dovrsim a koja je bitna jer stvari koje dolaze sa IRC-a su po prirodi ASINHRONE (to je veoma bitno shvatiti na pocetku), a izlaz je po pravilu SINHRONi... I tako dalje. Voleo bi da to pogledas i da eventualno od oba projekta izvuces najbolje! :)

Pozdrav

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

-wx-
Beograd

Član broj: 1766
Poruke: 34
*.tehnicom.net

Jabber: wx@jabber.com
ICQ: 166638118


Profil

icon Re: IRC Client07.05.2002. u 13:23 - pre 267 meseci
Hvala, pogledacu.
'This is a unique time in our history, in the history of any civilization, it's the moment of the acquisition of technology, that's the moment when contact becomes possible'
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: IRC Client

[ Pregleda: 2883 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.