Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija Catalyst drajvera

[es] :: Windows drajveri :: Instalacija Catalyst drajvera

[ Pregleda: 3624 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6608
*.137.EUnet.yu.



+536 Profil

icon Instalacija Catalyst drajvera27.01.2005. u 07:29 - pre 233 meseci
Pri pokušaju da instaliram ATI drajvere (Control Centre ili Control panel verziju) dobijam poruku "Setup was unable to find components that can be installed on your current hardware or software configuration. Please make sure you have the required hardware or software".

Grafička je Sapphire 9800Pro, XPSP2, A64 2800+, 1b, bla bla... Problem se javlja i pri čistoj instalaciji XPa, i sa drugom ATI karticom (9600XT).

Fora je što sam ja inicijalno drajvere uspešno sinstalirao dok sam imao nforce ploču i Barton 3000+, pa sam promenio ploču sa A64 sa VIA čipsetom i uradio repair XPa. I kako su novije verzije izlazile ja sam preko njih instalirao nove. I jednom prilikom se zeznem uradim uninstall drajvera i od tad ne mogu da instaliram drajvere.

Ko tu zeza? Ploča, XP, nešto treće?

Grafička je 100% ispravna!
 
Odgovor na temu

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
*.blueisp.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Instalacija Catalyst drajvera27.01.2005. u 08:19 - pre 233 meseci
Probaj da uradiš clean install Windowsa.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6608
*.com
Via: [es] mailing liste



+536 Profil

icon Re: Instalacija Catalyst drajvera27.01.2005. u 09:32 - pre 233 meseci
I jesam. Neće. Drajver radi najnormalnije kada se "na kvarno" instalira tako što mi kažem gde je ATI otpakovao drajver tokom instalacije. I Control Center hoće ručno da se instalira.

OMEGA drajveri neće da se isntaliraju. Dođe dodela gde drajvere treba da instalira i tu stane. ikernel.exe zazume 100% procesora i tako stoji u nedogled...
 
Odgovor na temu

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
*.blueisp.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Instalacija Catalyst drajvera27.01.2005. u 11:01 - pre 233 meseci
To se meni isto dešava na Win98 kada probam da instaliram Omegine drajvere.

Probaj da instaliraš Catalyst 4.12 BEZ Catalyst Control Centra

I proveri da nisi slučajno downloadovao drajver za Win9x
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6608
*.104.eunet.yu.



+536 Profil

icon Re: Instalacija Catalyst drajvera27.01.2005. u 18:25 - pre 233 meseci
Ni jedni ni drugi (Catalyst 4.12 i CCC 4.12) ne mogu da se konvencionalno instaliraju. Prijave istu grešku. Drajveri su odentični, a control panel neće da se instalira. Tako da bih dobio sliku na TVu morao sam da instaliram control center.

Pokušaću 5.11...
 
Odgovor na temu

speedy77
BGD

Član broj: 38897
Poruke: 70
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Instalacija Catalyst drajvera27.01.2005. u 18:45 - pre 233 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić
Pokušaću 5.11...


Pre nego sto instaliras 5.1 drajvere, izbrisi sve sto si pre instalirao, zatim u registry-ju pronadji i izbrisi sve od ati catalist-a. Zatim u device manageru-u prebaci graficku na standard display adpter, pa tek onda instaliraj 5.1, ovim ces izbeci sve konflikte, koji ti mogu praviti probleme prilikom instalacije. A sto se tice catalist control centra, ja uopste ne vidim poentu istog, prosto mi sve losije radi sa njim cak slika na tv ne moze da se prebaci na tv sa alt+f5 tasterom, tako da sam ja instalirao 5.1 bez control centra..
 
Odgovor na temu

speedy77
BGD

Član broj: 38897
Poruke: 70
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Instalacija Catalyst drajvera27.01.2005. u 18:51 - pre 233 meseci
Zaboravio sam da u xp-u ne mozes da stavis standar display adapter, ali probaj sve ostalo bez toga, mozes da upotrebis i program driver cleaner..
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6608
*.172.eunet.yu.



+536 Profil

icon Re: Instalacija Catalyst drajvera27.01.2005. u 20:24 - pre 233 meseci
5.11 me odjebo samo tako. Drajver se instalira relativno lako, ali ni control center ni control panel neće jer kako kažu nema adekvatnog ATI hardvera u sistemu...

Probao sam da deinstaliram i čistim registry, nije pomoglo.

Nijedan drajver (Catalyst, Omega i DNA) neće da se isntalira konvencionalno, preko setupa, već moram XPu da poturim drajver pa odvoeno da isntaliram (za sada jedino 4.12 CCC hoće) softver za čačkanje po podešavanjima.

Na netu sam našao da se ovakav problem javlja kada se Catalyst drajveri instaliraju na laptopu sa mobility karticom.
 
Odgovor na temu

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
*.blueisp.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Instalacija Catalyst drajvera28.01.2005. u 08:47 - pre 232 meseci
Uninstaliraj drajvere, downloaduj Driver Cleaner, pokreni Safe Mode, pomoću DC-a obriši sve što je vezano za ATi (osim ATI IGP).
Kada se ponovo pokrene normalan Windows, iskuliraj ono nađena grafička (odgovori sa cancel) i ponovo instaliraj drajvere.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Instalacija Catalyst drajvera

[ Pregleda: 3624 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.