Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc - pristup NTFS particiji na mrtvom win nt 4 sistemu

[es] :: Windows mreže :: Pomoc - pristup NTFS particiji na mrtvom win nt 4 sistemu

[ Pregleda: 4322 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Pomoc - pristup NTFS particiji na mrtvom win nt 4 sistemu04.05.2002. u 03:43 - pre 266 meseci
Dakle, bio sam dovoljno pametan da ne napravim backup pre igranja sa sistemskim fajlovima, tako da sada ne mogu da startujem win nt 4. Postoji li nacin da pristupm NTFS particiji (treba mi write pristup, ne samo read). Write pristup mi je potreban jer sam napravio kopije fajlova koje sam menjao, tako da mogu da vratim sve nazad. Inace, "repair" opcija iz win nt setup-a nije moguca, posto mi ne radi cd rom:( Sto opet znaci da ni clean install nije moguc:( Inace, masina se nalazi na mrezi, pa ako nesto moze da se iskombinuje sa pokretanjem setup-a preko mreze...
Unapred zahvalan za svaku pomoc.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

tiodor
Tiodor Jovović
Beograd

Član broj: 3670
Poruke: 51
*.bitsyu.net

Sajt: www.k-qube.com


Profil

icon Re: Pomoc - pristup NTFS particiji na mrtvom win nt 4 sistemu04.05.2002. u 03:52 - pre 266 meseci
Možeš da probaš sa NTFSDOS programom sa www.sysinternals.com, a alternativno, iskopiraj (preko mreže) ceo direktorijum i386 sa instalacionog CD-a na svoj lokalni disk, pa pokreni winnt iz njega. Takođe, možeš da probaš da pokreneš setup preko mreže tako što ćeš startovati winnt /?, pa u listi svičeva vidi opcije i izaberi potrebne.

Pozdrav, Tiodor.
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Pomoc - pristup NTFS particiji na mrtvom win nt 4 sistemu04.05.2002. u 05:35 - pre 266 meseci
Download verzija ntfsdos je read-only...
Ako neko ima punu verziju da mi posalje bio bih jako zahvalan.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

tiodor
Tiodor Jovović
Beograd

Član broj: 3670
Poruke: 51
*.bitsyu.net

Sajt: www.k-qube.com


Profil

icon Re: Pomoc - pristup NTFS particiji na mrtvom win nt 4 sistemu04.05.2002. u 13:52 - pre 266 meseci
Pošalji mi mail na [email protected], pa da ti pošaljem NTFSDOS, a možeš da probaš i DiskExplorer for NTFS, imaš crack na astalavisti

Pozdrav, Tiodor.
 
Odgovor na temu

salac
Aleksandar Stankovic
System & Network Administrator
Beograd

Član broj: 3316
Poruke: 68
*.bit011.co.yu

ICQ: 57528744
Sajt: www.bit011.co.rs


Profil

icon Re: Pomoc - pristup NTFS particiji na mrtvom win nt 4 sistemu09.05.2002. u 14:12 - pre 266 meseci
Postoji programce kojim se iz win98 moze pristupati ntfs particiji. Cini mi se da se nalazi na www.winternals.com i zove se 'NTFS for win98', a ako ga tamo nema e-mail me na [email protected] pa cu ti ga poslati mailom..mali je, par stotina kilobajta, a radi ko zmaj. Na sajtu se nalazi obogaljena verzija koja poseduje samo read-only, a ja posedujem kompletnu verziju.
Arrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrggggggggghhhhhhhhhhh
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Pomoc - pristup NTFS particiji na mrtvom win nt 4 sistemu10.05.2002. u 08:50 - pre 266 meseci
Tiodor je vec poslao programcic koji je odradio posao, ali hvala u svakom slucaju:) Inace imam vec taj ntfs for win98, ali s obzirom da nemam win 98 nije od mnogo koristi....
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Pomoc - pristup NTFS particiji na mrtvom win nt 4 sistemu

[ Pregleda: 4322 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.