Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

[es] :: Advocacy :: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17469 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu09.01.2005. u 00:57 - pre 235 meseci
Rekoh, jedno je lose konfigurirani wine, a drugo crossover koji je puno kvalitetniji :)

U prakticnim okruzenjima tesko se nekome da rucno nastimavati milijon detalja wine-a koji mogu iskociti ako neki program nece raditi. A usto je i wine dosta spor i neoptimiziran tako da u praksi ne predstavlja bogznakakvu konkurenciju windozima :)

Recimo IDA, fantasticni disasembler, najbolji na svijetu, jos nije dobio nativni linux port ima vec vise od 7-8 god (mada se bas zadnjih mjeseci prica da se pravi), pokretanjem istog pod wine-om da disasembliras neki ELF executable jest jaaaako spor i memory-consuming proces.

Ja se vise plasim mono-a koji nije napravljen sa tako amaterskim pristupom, vec se u startu radi na implementaciji vec definiranih standarda i tehnologija, a ne o reverse-anju tudjeg koda.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
195.252.107.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu09.01.2005. u 10:58 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Windows XP ce bez problema raditi na 700 MHz procesoru uz 512 MB RAMa. Server takođe.. šta ti pričaš?

Čuj ako je to problem, onda je problem mnogo veći, a proglašavati ovakvu konfiguraciju za "nešto" je smešno.

Pazi, ne kazem ja da windows nebi radio, niti kazem da je moja konfiguracija NESTO.

Samo kazem da linux, ako se dobro konfigurise, moze da radi i na daleko slabijim masinama nego windows. Uzmi pokreni win2k na masini sa 64MB ram-a, pa vidi kako ce da radi, dok neki od naj novijih distroa linuxa mozes da poguras na tome bez ikakvih problema...

A i nisam nesto zadivljen kako win2k radi na konfiguraciji celeron 533MHz, pc chips (citaj shit) ploci, i 96MB ram memorije. To sve nesto koci, vuce se ko svinjsko crevo, ne daj boze da pustim winamp i da otvorim my computer, to ce bas fino da se namuci. Dok recimo linux je totalno druga prica.... ;)
Citat:

Šta ne daj bože???

Jesi ti pri sebi --- koje su to konfiguracije koje zahteva Windows server?
:)))

Pa Windows Server će bez problema da ti radi na tim konfiguracijama (450-500 MHz) ako ti treba za testiranje sajtova. Ono što možda treba jeste malo više RAMa (npr. 256 MB), a to ne vidim da je problem. Na kraju, IIS se vozi fino i na Professional izdanjima Windowsa 2000 i XP.


A gde i zasto bi sad trazio jos SD RAM memorije, kad mi ovako nije potrebna?!

Citat:

Hebote, al vi Ljinuxovci pričate gluposti na račun Windowsa, pa to više nije ni smešno, nego da čovek uzme da vam briše poruke koliko lupate.

Sto, sta sam ja tolko lose rekao o windows-u?
Citat:

Ostaje pitanje na koje nisi odgovorio --- kako je to Linux 1000x bolji od Windowsa za Web programiranje?


Pa dobro, mozda sam malo preterao, al priznaces da se mnogo vise sajtova radi u tehnologijama baziranim na linux platformi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu09.01.2005. u 13:18 - pre 235 meseci
Citat:
Uzmi pokreni win2k na masini sa 64MB ram-a


Ama čoveče, neću to da radim. Kupiću još memorije.

I onda ću lepo da teram Windows sve sa Photoshopom, a ne vmware kao ti. Mora da ti je udoban rad Photoshop na Win na vmware na Linuxu :)

Ko je tebi kriv što nemaš para za malo dodatne memorije?

Meni kad bi bio problem da kupim 128 ili 256 MB, znaš šta bih ja uradio:

ne bih koristio ni Linux,
ni Windows,
ni MacOS,
ni BSD,

tražio bih posao i ne bih dolazio na ES dok ga ne nađem :)

Cena memorije nije problem --- u tome je caka. Sigurno mi je lakše da odem i kupim memoriju nego da trošim nedelje i mesece učeći Linux. Ili da teram Photoshop na Windowsu na vmware na Linuxu.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu09.01.2005. u 15:21 - pre 235 meseci
Citat:
degojs:
Cena memorije nije problem --- u tome je caka. Sigurno mi je lakše da odem i kupim memoriju nego da trošim nedelje i mesece učeći Linux. Ili da teram Photoshop na Windowsu na vmware na Linuxu.


Ja ne znam kako je na zapadu, ali ovde mi bogami imamo problema sa starijim konfiguracijama i njihovim upgrade-om.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu09.01.2005. u 16:15 - pre 235 meseci
Deki,
koju konfiguraciju imaš?

I nije bila reč o čitavoj konfiguraciji već samo o dodatnoj memoriji.

I da, šta da se radi.. Srbija je tamo gde jeste - ekonomski jako loše. Ali onda je i čitavo tržište Srbije u nekim globalnim razmerama izuzetno malo. Već sam pre pisao, M. Dell kaže da oni dnevno prodaju između 120 i 150 hiljada PC kompjutera. A to su sve konfiguracije na kojima ćeš bez problema voziti Windows server i workstation za te potrebe (web programiranje).
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu09.01.2005. u 17:06 - pre 235 meseci
Argument da ne moras imati neku hi-end masinu da bi koristio linux je u zadnjih par godina postao jaaaako smijesan, jer je prosjecna konfiguracija koju prosjecan covjek moze kupiti i vise nego dobra ne samo za win/web programiranje, vec i za vecinu igara na trzistu.

Inace, dosta analiticara predvidja da ce Intel i AMD utrka za multicore/hardverski multithread procesorima proizvesti sl. efekt kao gigahertzna utrka koja je natjerala da CPU evoluira brze od ostatka industrije koji OS i aplikativni softver nisu mogli pratiti. A to ce se vec dogoditi ove godine (ako se dogodi :)

Uostalom, ako zelis imat potpun multimedijalni ugodjaj na nekoj od popularnijih linux distri opet moras imati bar hrpu RAM-a kao na win. Ako zelis igrati igrice onda ti je bolje da instaliras win jer su oni na anandtech pokazali da su na ekvivaletnoj masini windoze driveri optimiziraniji 20-30%.

To sto vecina linuxasa zivi u svijetu terminala sa perzistencijom od 5s je zaseban socioloski fenomen.

 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu10.01.2005. u 14:56 - pre 235 meseci
Za multimediju se baš ne bih složio. npr digneš mplayer iz konzole bez ikakvog window managera, uštediš pozamašnu količinu RAMa i budeš u mogućnosti da puštaš filmove na znatno slabijim računarima.
Dobro, znam, sad ćeš reći: ali to nije "potpun multimedijalni ugođaj". Ovo sam naveo samo kao primer nečega što u WinXPu ne bi mogao da uradiš.

Ma za igrice nije problem (samo) u optimizaciji drajvera (mada ti one cifre od 20-30% i nisu baš realne - link), mnogo je ozbiljniji problem za gamere to što dobar deo igara ni ne može da se pokrene i pored svih wine-a, winex, Cedega, ili čega već.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu10.01.2005. u 17:06 - pre 235 meseci
Vrlo pojednostavljeno i karikirano, moze se reci da je Windows "limuzina" a Linux "autobus" (naravno, ne za sva podrucja). Nije da Linux poboljsava zivot onome ko vec ima "limuzinu" nego omogucuje voznju "autobusom" onome ko inace ne bi ni primirisao "limuzinu". Bolje se je lose voziti, nego dobro pesaciti. Masa ljudi moze da kupi savremeni kompjuter, jos veca ne moze. Nekoliko puta sam citao da firme ne znaju sta da rade sa kompjuterima koji su potpuno ispravni ali su ih zamenili novijima i brzima i slicno. Na stotine koriscenih kompjutera, ako ne i hiljada, se usmerava (kao poklon?) u razna podrucja treceg sveta i tamo ne moraju da daju vrhunski ugodjaj u multimediji, dovoljno je da omoguce pocetak kompjuterske pismenosti. Citao sam o nekom selu u Tibetu, gde su pravili drvena kucista, jer entuzijasta, koji im je doneo osnovne ploce i ostalo, nije mogao da im donese i kucista, suvise su glomazna. Sta mislis koji je to bio intenzitet ugodjaja kad im je prvi PC proradio?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu10.01.2005. u 17:49 - pre 235 meseci
Citat:
tdjokic: moze se reci da je Windows "limuzina" a Linux "autobus"


Odlično poređenje. Pokojni premijer je doduše pominjao rikše, ali bićemo velikodušni pa ćemo dopustiti da je Linux autobus - nešto kao onaj iz "Ko to tamo peva?".

Dakle, instalirajmo Linux i zapevajmo iz grla: "Za Beograd, za Beograd. S firmom Krstić, s firmom Krstić..."
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu10.01.2005. u 19:33 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Deki,
koju konfiguraciju imaš?

barton 3200+, 1 gb ram, 120gb hard, geforce2 mx400 (planiram kroz jedno dve nedelje da uzmem 6600GT)

Citat:

I nije bila reč o čitavoj konfiguraciji već samo o dodatnoj memoriji.

Pa ja sam upravo o tome i pricao cik nadji negde jednostani sdram od 128 mb ili 256 mb za te stare P2 , jedino da juris oglase pa ako naletis negde preko oglasa, ali to je velika retkost.


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu10.01.2005. u 19:50 - pre 235 meseci
Citat:
Deki:
barton 3200+, 1 gb ram, 120gb hard, geforce2 mx400 (planiram kroz jedno dve nedelje da uzmem 6600GT)


Nema šta, stara konfiguracija.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu10.01.2005. u 20:00 - pre 235 meseci
Citat:
trooper:
Za multimediju se baš ne bih složio. npr digneš mplayer iz konzole bez ikakvog window managera, uštediš pozamašnu količinu RAMa i budeš u mogućnosti da puštaš filmove na znatno slabijim računarima.


Većina normalnog sveta će za nekih $40 CAD da kupi DVD plejer (koji može da vrti i VCD, SVCD, mp3 i ko-zna-šta-sve-ne..) i lepo gleda film na TV-u (a i taj TV, evo pre dve nedelje, u Walmartu je bio $300 CAD i to onaj od 32 inča). Koje gledanje filmova na kompjuteru.. bezveze totalno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu10.01.2005. u 20:22 - pre 235 meseci
Da, samo ima jedna bitna stvar:




Mi nemamo Walmart, i ne može svako da priušti takve stvari.
A i kada već imaš neki (stari) računar, zašto ga ne bi adaptirao za gledanje filmova?
Nego zađoh u offtopic...
Poenta je da multimedija može da radi dobro na slabijim mašinama, pod Linuxom.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu10.01.2005. u 20:47 - pre 235 meseci
Citat:
trooper: Za multimediju se baš ne bih složio. npr digneš mplayer iz konzole bez ikakvog window managera, uštediš pozamašnu količinu RAMa i budeš u mogućnosti da puštaš filmove na znatno slabijim računarima.


mplayer da svira filmove bez podignutih X-a? :) Daj shotku da vidim svojim očima jer ti ne vjerujem :o)

A što se tiče sviranja filmova tu je bottleneck ne memorija već procesor. Windows explorer u pozadini da ništa ne radiš neće u prosjeku na nekoj takvoj starijoj mašini trošiti više od 5% u vrh glave.

Osim ako si mislio na onu bizarnu verziju xine-a koja filmove prikazuje u konzoli kao ASCII art - za one koji ne znaju, ovo je linux zea****-ma "argument" da možeš gledati filmove preko SSH konekcije, hihi.

Citat:
Dobro, znam, sad ćeš reći: ali to nije "potpun multimedijalni ugođaj". Ovo sam naveo samo kao primer nečega što u WinXPu ne bi mogao da uradiš.


Pogotovo kad dotični mplayer na službenom sajtu kolekciju codeca ima manje više sve one .dll .ax i ine fajlove koji su kopirani iz kolekcija Windows codeca. linspire je čak štoviše popio tužbu od MS-a zbog njihovog uključivanja u defaultnu distribuciju.

Citat:
Ma za igrice nije problem (samo) u optimizaciji drajvera (mada ti one cifre od 20-30% i nisu baš realne


Kad dođe to testova hardvera vjerujem samo anandtech. Pazi ove linkove:

http://www.anandtech.com/linux/showdoc.aspx?i=2241&p=4
Citat:
At this point, we are looking at ulterior meanings to Timothee's statement. Performance ranges anywhere from 25% to 15% worse on the Linux platform fairly consistently.


http://www.anandtech.com/linux/showdoc.aspx?i=2241&p=5

http://www.anandtech.com/linux/showdoc.aspx?i=2241&p=10

Citat:
Finally, to answer the question of which OS runs Doom3 faster - unfortunately, there really was not the type of contest that we had anticipated. Yes, Doom3 for Linux stays competitive with Doom3 for Windows, but in several instances, it falls more than 25% behind on NVIDIA graphics cards. If and when ATI cards start working for Doom3, we are likely to see even larger differences.


Zar ima boljeg testa za provjeru nabrijanosti drivera od doom 3? :)

Citat:
mnogo je ozbiljniji problem za gamere to što dobar deo igara ni ne može da se pokrene i pored svih wine-a, winex, Cedega, ili čega već.


lošiji driveri + taj dodatni emulacijski sloj koji dodaje wine = jako loša platforma za gamere.

Mada, uvijek možeš igrati tetris i one glupe igrice što dolaze sa KDE :)

Citat:
Mi nemamo Walmart, i ne može svako da priušti takve stvari.
A i kada već imaš neki (stari) računar, zašto ga ne bi adaptirao za gledanje filmova?


Ne znam kako je kod vas u scg, ovdje u hr i bih možeš naći takve gadgete već i od 50-ak ojra. Stari PC + stari monitor mu ne može konkurirat kako god da okreneš.

PS: neće me biti sljedeća 3 dana da ne pomislite da sam zaboravio pljucati po linuxu :).
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu10.01.2005. u 21:17 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: Daj shotku da vidim svojim očima jer ti ne vjerujem

http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/screen.html
pogledaj slike označene sa framebuffer console, a pogledaj i AAlib čisto kao zanimljivost ;)
Citat:
Sundance: Ne znam kako je kod vas u scg, ovdje u hr i bih možeš naći takve gadgete već i od 50-ak ojra. Stari PC + stari monitor mu ne može konkurirat kako god da okreneš.

Ma ok, niko nije lud da kupuje stari PC radi toga. Rekao sam da je zgodno adaptirati stari, već postojeći računar. Znam puno ljudi kojima je to bilo vrlo zgodno rešenje u nedostaku finansija.

A za performanse u igrama neću dalje da komentarišem, jer sam se odmah na početku složio da Linux ima problema sa Windows igrama. Molim te nemoj da bezrazložno započinješ raspravu tamo gde nema potrebe za njome, već je jedan thread obrisan zbog toga.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu10.01.2005. u 21:33 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance:
mplayer da svira filmove bez podignutih X-a? :) Daj shotku da vidim svojim očima jer ti ne vjerujem :o)


Moze direktno kroz framebuffer, a drugo uvek mozes neki stari X server tipa 3.3.6 da pokrenes na nekoj slabijoj konfiguraciji plus neki light WM da koristis, za takve akacije.

Sam X server ne zdere mnogo memorije, qt-lib & KDE pojedu mnogo.

QT
Widget: 116
Window: 120
Button: 140

wxWindows
Widget: 336
Window: 328
Button: 336

FLTK 2.0
Widget: 56
Window: 108
Button: 56

E sada svaka kontrola je nasledjena iz widgeta(osnovne klasse iz koje je sve ostalo nasledjeno) ovo su inace cifre u bajtovima, e sada pogledaj koliko prosecan program ima kontrola(slajdera, prozora, dugmica, combo boxova itd ...) i videces da je cifra izuzetno velika sto govori da mnogo memorije bude alocirano plus dodaj tu jos cifru da imas oko 10-15 startovanih programa vidis i sam onda da si pojeo sav moguci ram. I evo pogledaj npr FLTK koji vazi za spartanski toolkit, ali jede jako malo memorije i dosta je brz tako da programi pisani u njemu mnogo bolje rade na starijim kompjuterima.


Bilo bi dobro ako neko moze da uradi sizeof na MFC-u (ili ovom nowom AWT-u ako sam dobro zapamtio skracenicu) :) ja sam bez pratecih alata :) pa ne mogu da napravim neki prikladan test ;)


 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu10.01.2005. u 21:40 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Nema šta, stara konfiguracija..


Crkla ploca na starom celeronu pa sam uradio upgrade silom prilika jos letos prosle godine. I sada gledam da drzim racunar koliko toliko u "formi" .

Cekam jos malo da padnu cene ovim 64bitnim amd-ovima ( osim ukoliko neko ne zeli da mi da donaciju nekog ithanijuma ) pa da rekompajliram kernel i ceo sistem za x64 e tada cu da pljunem testove pa da vidite koliko znaci kada kompajlirate program bash za vasu arhitekturu .

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 01:11 - pre 235 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: Bilo bi dobro ako neko moze da uradi sizeof na MFC-u (ili ovom nowom AWT-u ako sam dobro zapamtio skracenicu)


AWT je Javin stari GUI sistem. Ako hoćeš minimalnu potrošnju memorije na Windowsu, probaj WTL ili win32gui - za X koliko znam uopšte nema takvih biblioteka.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 07:52 - pre 235 meseci
Citat:
Poenta je da multimedija može da radi dobro na slabijim mašinama, pod Linuxom.


Poenta je da je gledanje filmova na kompjuteru totalno bezveze i iskreno, ne znam nikog ko to radi. Ja bih rađe gledao i film na VHS-u, samo da je TV. Fino se zavališ u fotelju kao čovek i uživaš..
Da ne pričam još ako si sa nekim društvom ili porodicom.. zamisli blejimo svi u npr. 17" monitor :))) Užas.

Inače, da li je mplayer onaj plejer što pola stvari (razni DLL-ovi) koristi iz Windowsa?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
195.178.35.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu11.01.2005. u 09:16 - pre 235 meseci
Citat:
Dragi Tata: AWT je Javin stari GUI sistem. Ako hoćeš minimalnu potrošnju memorije na Windowsu, probaj WTL ili win32gui - za X koliko znam uopšte nema takvih biblioteka.


Pa X lib u sebi ima samo najosnovnije primitive za crtanje tipa tacka,linija, ispunjen pravougaoink itd..., zato postoje toolkitovi koji koriste te primitive i crtaju widgete.

Nego DT ajd baci sizeof od osnovnog objekta, buttona i window-a od MFC-a
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17469 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.