Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radovi članova ES

[es] :: Muzička produkcija :: Radovi članova ES
(TOP topic, by ton_majstor)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 174346 | Odgovora: 701 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.203.*



+35 Profil

icon Re: Radovi članova ES11.01.2010. u 10:29 - pre 173 meseci
Citat:
AntOnOff: Hej Kelja, svidja mi se novogodisnja pesma koju si postavio !
Ideja o on line bendu takodje Hteo bih samo malu sugestiju na tvoj rad da uputim, a da ne ispadne da pametujem...
divno je sto si uspeo da sacuvas prirodnu dinamiku pesme, iako elektricna gitara sama po sebi ubija svaku dinamiku, pa tako i loop bubnja koji je ispod...mada bih ja malo taj loop iseckao na pojedinim mestima, okrenuo, obrnuo, izvrnuo naopacke i malo mu dodao limitera da "izadje" napolje (L3 npr), jer je gitara previse dominantna..ali to i nije bitno u procesu
komponovanja koliko u samom mixu posle...ovo je ok, samo napred


Hvala!
Ne, ne pametujes, ja i postavljam radove zato sto ocekujem konstruktivnu kritiku, samo se raspisi.

Potpuno razumem sta hoces da kazes. Imam problem sa tim ''bubnjem'', kao sto se cuje. Ne znam da otkucam to u drum editoru, da zvuci prirodnije, odnosno, nemam vremena i zivaca da bubanj ucinim zanimljivijim i ''ljudskijim''. (Ovde sam cak malo i vise poradio, pa se menjaju zapravo tri loopa)

Kad poslusas demoe za ez drummer, onda cujes sta se sve moze uraditi sa tim; nateracu jedared ove zive bubnjare da mi pomognu oko kuckanja, nema druge. A, da, i na dinamici bi trebalo raditi vise (opet vreme&zivci, ali mogu uvek da se vadim na to da je samo demo, skica u pitanju )

E, da, poslusao sam ovu tvoju stvar, i slozio bih se sa profesorom:
Citat:
Na jednom drugom Forumu sam dosta pisao o muzičkim oblicima...o motivu, naročito o radu sa motivom.
Da sam tada imao ovaj muzički prilog, sigurno bih ga naveo/okačio kao školski primer...o doslednosti i primeni svih pravila.


Vesto, iskusno gradjenje tenzije, odlican aranzman, uvodjenje novih instrumenata i linija; te cak i tako, relativno jednostavna osnova (kontam da je svesno minimalisticka, ipak je, hm, delimicno, primenjena muzika (u smislu da postoji i vizuelni elemenat) u pitanju), postaje zanimljiva za slusanje.

Citat:
Keljo,

"adonis" je kao rani Joe Zawinul - "vidi sta imam sintisajzera, gre'ota da ne iskoristim sve ove kombinacije, sa'cu da se izigram,
a moz' biti da cu da ubodem i neku kompoziciju". Mislim, moze da se slusa, i da bude cela jedna stvar na nekoj ploci, samo
nije kompozicija na kojoj bilo ko sa strane moze nesto svoje da doda.

Ova novogodisnja - ideja je mnogo cistija i lepsa, ali opet posle prve teme nabacujes gomilu elektro-insekata da zuje, sto nee
dobro za saradnju (pravis bazicnu gresku sto pokusavas da nadomestis sve u bendu, umesto da odsviras ono sto je stvarno
posao gitariste). Nauci da oblikujes tisinu (sto ti je odprilike rekao i AntOnOff).


@milanche, pa i nisu ove namenjene za dodavanje, evo profesor pravi neke matrice za onaj jazzic, tu se moze(mo) razmahati.

Inace, dobro si primetio moju fascinaciju VST instrumentima (kratkotrajnu, doduse) samo si pogresio u opisu ''kreativnog'' postupka.
Elem, ovo je nastalo kao VST verzija jedne totalno gitarske stvari, jednominutnog alt-popa, pa sam prvo zapisao akorde i note za (vokalnu) melodiju (koju sam neznatno izmenio, jerbo nisam bas vest u zapisivanju ideja, drugacije ce to malo da zvuci, sa vise pauza i ukrasa, ali je ovo neka osnova).

E, sad, meni se harmonija te, kako kazes, ''zawinulovske'' bas svidja, i evo midi fajla, pa ako ste ti ili profesor raspolozeni, mozete da je razradite:
http://www.box.net/shared/bvrvg94k00



(Imam i pdf-ove sas notama, ako je tako zgodnije, al' kontam da ne treba, kad je tu midi)

[Ovu poruku je menjao kelja dana 11.01.2010. u 11:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Radovi članova ES11.01.2010. u 12:26 - pre 173 meseci
http://www.box.net/shared/bvrvg94k00

Evo, gledam note, harmoniju...a čuo sam i melodiju...

Ne bih na ovom mestu da smaram...ali, ako se Tebi sviđa...ne se mešam.
-----------------------------------------------
Onu jazzy_themu ćemo završiti, kako god znamo i umemo.

@AntOnOff...izvini za upad

Pozdrav


[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 11.01.2010. u 19:39 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.dynamic.panet.rs.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Radovi članova ES12.01.2010. u 15:13 - pre 173 meseci
Milanche, istina je sve sto si rekao, takodje se slazem sa Vladimirom. Ovo sam namerno postavio kao primer
necega sto sam radio pre vise od 15 godina...Naziv: Kap kise budi Kolibrija je radni naziv uvertire, tako zabelezen na dat kaseti. Istina je da je komponovanje uz pomoc kompjutera tada bilo veoma tesko i zahtevalo poznavanje midija
i nije bilo komfora danasnjih vst ili slicnih sintetizatora i eferkt procesora. Samo ucitavanje semplova sa floppy-ja
je trajalo po 10 minuta :) . Ovo sam samo sacuvao od zaborava, i to je sve. Istina je da je i ta jedna mala tema bila previse
jer je muzika bila samo u funkciji igre, isto koliko i video i svetlo. Pokusacu da pronadjem ostatak, i mene interesuje
sta sam posle iskomponovao...ma ne iskomponovao , izsekvencirao :)
Sto se tice ostalih zanrova na kojima sam radio, mogu samo da kazem da se etno muzike, i/ili narodne nisam dotakao
jos uvek, jer za to jos nisam spreman :)

Pozdrav
Studio A
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.dynamic.panet.rs.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Radovi članova ES12.01.2010. u 16:41 - pre 173 meseci
Milanhce, imam li tvoju dozvolu da semplujem milanche_GoodOldAlabama_stillThere ???
Mislim da bih mogao da napravim dobre loopove za neku loop based pesmu, bas ovako lo-fi kako
zvuci klavir snimljen kamerom (a mozda to zvucnici sa zeninog kompjutera zvuce lo-fi nisam siguran) :-)
Loopovi bi bili dobar domaci zadatak za sve nas, ako naravno imam tvoju dozvolu.

Unapred zahvalan

btw dobar piano ;-)


Studio A
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Radovi članova ES12.01.2010. u 16:59 - pre 173 meseci
Hvala na komplimentima, ali bas ne bih voleo da mi kao leopard zakoljes pesmu pa da joj
crevca posle razvlacis po savani.

Ako hoces, radije bih da ti nasnimim nesto za dz.

Piano modul Kurzweil micropiano mozes danas da nabavis polovan za 50 USD preko E-Bay-a,
prestali su da ga proizvode, nov je kostao 350 USD, sto je IMHO apsolutno najbolji deal za pare
svih vreman kad su tonovi klavira u pitanju. To sto si cuo je sound #1 bez ikakvih efekata.
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.dynamic.panet.rs.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Radovi članova ES13.01.2010. u 00:05 - pre 173 meseci
aaaaaaaa da pitam nesto bzvz...gde je najbolje da postavim za DZ fajlove koje hocu da `sherujem` sa drugarima ???
znam da nema konkretne veze sa temom...ali fajlovi koje bih slao bi bili namenjeni za ovu temu....

Hvala unapred

Studio A
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Radovi članova ES14.01.2010. u 14:34 - pre 173 meseci
http://www.4shared.com/file/19...788676/Jazzy_Themematrica.html
http://www.4shared.com/file/19...5/Jazzy_Theme_by_Vladimir.html

Nastavak ideje Jazzy-Theme...varijanta "B" Tenor Noise Sax

@kelja
Razmotri...predlaži...nastavićemo...ako treba matrica sa tri repeticije (3x64 takta), pa da se nasnimite

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 15.01.2010. u 13:43 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.203.*



+35 Profil

icon Re: Radovi članova ES16.01.2010. u 10:02 - pre 173 meseci
Eh, zauzet sam ovih dana, pa se ne javljam. Skinuo i preslusao. Odlican, vrlo rafiniran i umeren sax solo! ;)

Iskreno, meni se vise svidja ona moja ''matrica'' (sirovije, blize bebopu, a i zvucno mi vise lezi, manje je ''sinteticka''), pa bih voleo da snimite ovaj solo na nju, kad je doteram, i ubacim konacno taj bas...

No, iskoristicemo i ovu, matricu. Cim bude vremena, nasnimavam se!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

walshie

Član broj: 125086
Poruke: 35
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Radovi članova ES26.01.2010. u 18:24 - pre 173 meseci
Ja i ortak - zezanje u sony-acid-u sa mnoogo piva. najprljaviji, trash amaterski hip-hop u Srbiji hahaha:) Uzivajte.

GOP - Picin Park (2008) ceo album
http://www.mediafire.com/?mmnkdmtwdmw

Myspace (ima 6-7 pesama):
http://www.myspace.com/gopmuzickasekcija
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
79.101.19.*

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Radovi članova ES30.01.2010. u 03:51 - pre 173 meseci
trebalo je vishe piva ;-)

Realno, najbolja investicija u moj kucni studio je bio mali frizider za pivo :-)

svi ga piju, a ja pijem sok....

Ok , samo nastavite...loop based music se dobro prodaje....
Studio A
 
Odgovor na temu

SlaniKamen
Miloš Slankamenac
Novi Sad

Član broj: 247301
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Radovi članova ES24.02.2010. u 16:50 - pre 172 meseci
Pozdrav svima,

Zheleo bih da chujete novu pesmu na kojoj radim i da mi kazhete mozhda koju konstruktivnu kritiku i ukupan osecaj koji emituje pesma. U pitanju je remix pesme Depeche Mode - Never Let Me Down Again
Josh uvek nije odradjen mastering i nije ubachena akapela, radjen je aranzhman na slushalicama i to bi bilo to. Napisana je i melodija za gitaru koja ce biti nasnimljena i ubachena...gitarista mi je neshto zauzet ovih dana, bice da je mnogo lenj
Glavni problem je jer akapela koju imam je jako losheg kvaliteta i jednostavno tako neshto principijalno ne bih stavljao u pesmu, pa ako neko ima mozhda kojim sluchajem tu akapelu ili mozhe da mi preporuchi neki site gde bih chak mogao da je kupim bio bih mu veoma zahvalan...

A evo ga i link za DL, http://www.sendspace.com/file/12h1px
Enjoy





Nadam se da mi niko nece zameriti za naziv file'a koji je upload'ovan ...upload je prvenstveno bio namenjen drugu koji tako voli inovativne nazive file'ova...hehe
Samo polako.
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
109.93.169.*

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Radovi članova ES20.03.2010. u 02:14 - pre 171 meseci
na prvo slusanje ravnodusno sam odreagovao, na drugo slusanje, dobra muzika za chill...
Voleo bih da chujem kako ovo napreduje....

Pozdrav
Studio A
 
Odgovor na temu

dobrota

Član broj: 130449
Poruke: 199
194.106.174.*



+2 Profil

icon Re: Radovi članova ES22.04.2010. u 20:16 - pre 170 meseci
Ovo sam upravo zavrsio... :) http://www.box.net/shared/nvl193mdeh
Kritike i komentari su dobrodosli... :)
3x Osc
 
Odgovor na temu

dobrota

Član broj: 130449
Poruke: 199
194.106.174.*



+2 Profil

icon Re: Radovi članova ES24.04.2010. u 15:46 - pre 170 meseci
Jos jedna nova stvar od mene. Nesto sam produktivan ovih dana... :))

http://www.box.net/shared/cfe5cp2oi9
3x Osc
 
Odgovor na temu

SlaniKamen
Miloš Slankamenac
Novi Sad

Član broj: 247301
Poruke: 29
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Radovi članova ES25.04.2010. u 18:54 - pre 170 meseci
pozdrav,
pocheo sam da stavljam svoje pesme na net pa bih voleo da chujem vashe kritike
http://soundcloud.com/consi-smak evo izvolite link sa soundcloud'a odslushajte pa bih stvarno voleo da chujem shta mislite kolko je daleko od profi pesama,
ni jedna pesma nije masterovana i radjena na shugavim zvuchnicima tako da bih molio da mi ne zamerite ukoliko je mozhda bass prejak ili visokotonci nenaglasheni...
u svakom sluchaju please listen, svaka kritika je dobrodoshla ma kakva god bila
evo ga i link myspace'a http://www.myspace.com/milosslankamenac mada preporuchujem slushanje na soundcloudu jer je mnogo bolji kvalitet,
hvala i pozdrav


@antonoff
taj projekat sam bio zapustio, stoji vec duzhe vremena ali mislim da uzmem da se igram ovih dana na toj pesmi tako da ce valjda biti uskoro gotovo
hvala na slushanju, pozdrav
Samo polako.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Radovi članova ES25.04.2010. u 22:54 - pre 170 meseci
Neka komentar ostane u domenu teorije mogućeg.

Tako...u Oceans of Kahje - očekujem neki ženski vocal, kao kontrast tom muškom glasu i nekom opštem "dark" zvuku.
U Mosquito Eater-u sam očekivao tango harmoniku, makar u ritmizovanom akordu, ako ne i sa nekim kratkim pasažom.

Uopšteno, mislim da imaš postavljen osnovni materijal, da se malo poigraš zvukovima, tamo gde se harmonija može naslutiti - poneki ton...ne mora ni motiv, možda kao signal...

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

SlaniKamen
Miloš Slankamenac
Novi Sad

Član broj: 247301
Poruke: 29
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Radovi članova ES25.04.2010. u 23:27 - pre 170 meseci
odlichno!
hvala puno za mosquito eater, zaista ce se uklopiti, dace dinamike
shto se tiche oceans of kahje tu sam malo ogranichen jer sam snimak uzeo odavde http://www.youtube.com/watch?v=FRDs48Z9sNo
jedino da ubacim taj zhenski glas, mislim da ce se uklopiti...odlichno

syberian miner je starija pesma josh dok sam radio u FL, tu ima dosta tehnichkih greshkica,
shta mislite o consuming the night?

pozdrav!
Samo polako.
 
Odgovor na temu

SlaniKamen
Miloš Slankamenac
Novi Sad

Član broj: 247301
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Radovi članova ES27.04.2010. u 22:59 - pre 170 meseci
Doradio sam Mosquito Eater. Zamolio bih Vas ako mozhete da odslushate pa da mi kazhete par rechi o doradi.
http://soundcloud.com/consi-smak/mosquito-eater
Samo polako.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Radovi članova ES28.04.2010. u 08:57 - pre 170 meseci
Nismo se razumeli...

Ja sam mislio da postojeći snimak (p)ostaviš kao osnovnu matricu i u posebnom kanalu dodaš/dosviraš tango harmoniku.


Jel' možeš poslati u Wav formatu, pa da pokušamo nešto?

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

SlaniKamen
Miloš Slankamenac
Novi Sad

Član broj: 247301
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Radovi članova ES28.04.2010. u 15:35 - pre 170 meseci
Poslacu Vam na mail link za download.
Samo polako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Radovi članova ES
(TOP topic, by ton_majstor)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 174346 | Odgovora: 701 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.